Dodaj do ulubionych

Auto ze spadku

06.10.17, 18:36
Witam,

Bardzo proszę o pomoc w sprowadzeniu auta z niemiec.

Ogólnie sytuacja wygląda tak, że proces spadku nadal trwa i uczestniczy w nim więcej osób. Z góry wiem, że reszta rodziny zrzeknie się na moją korzyść tego auta, ale nie wiem czy przed zakończeniem procesu mogę zwieść już auto ? I w ogóle od czego zacząć ?

Z góry dziękuje za pomoc.
Edytor zaawansowany
 • vogon.jeltz 06.10.17, 18:39
  Nie wiem, czemu pytasz na forum. Zwróć się z tym do prawnika specjalizującego się w takich sprawach.
 • qqbek 06.10.17, 22:27
  Auto to możesz sobie zwodzić, tak jak i innych ludzi.
  Przepisów na manowce nie wywiedziesz.
  Samochód musi mieć właściciela i żeby go na siebie zarejestrować musisz mieć tytuł prawny potwierdzający własność pojazdu.
  Jak spadkodawca wyraźnie Tobie tego pojazdu nie zapisał (zapis testamentowy) i nie da się w niemieckim urzędzie przerejestrować na Ciebie, to z przerejestrowaniem musisz poczekać na koniec postępowania spadkowego.

  O to, czy do tej pory możesz poruszać się samochodem zarejestrowanym na zmarłego na dotychczasowych (niemieckich) tablicach rejestracyjnych pytaj niemieckiego urzędu, który wydał dotychczasowe dokumenty pojazdu i ubezpieczyciela (może wymagać dopłaty składki). Na rejestrację w Polsce przed wyjaśnieniem sytuacji spadkowej nie ma najmniejszych szans.

  --
  "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
  - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
  - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
  No niech pan siada."
 • tbernard 08.10.17, 01:08
  Jeśli wiadomo, że nikt nie zgłosi kradzieży, to zapewne może jeździć do czasu, aż sprawa spadkowa się zakończy. Ale odnośnie ubezpieczenia, to warto dopytać.
 • grzek 10.10.17, 22:31
  Art 71. PoRD
  .................
  5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich, z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie dokument stwierdzający dokonanie rejestracji.

  5a. W przypadku gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu, o którym mowa w ust. 5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo.


  "Zwieść" możesz ale chyba tylko żeby się napatrzyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.