Dodaj do ulubionych

Jaki akumulator?

07.11.17, 11:48
Jaki akumulator do forda mondeo, 2014 r, 2.0 diesel?

Jakie są Wasze doświadczenia z różnymi akumulatorami?
Edytor zaawansowany
  • qqbek 07.11.17, 11:57
    Cokolwiek byle pasowało.
    Teraz marka się już nie liczy, a tani akumulator z marketu dłużej mi służył niż Bosch.

Jak w samochodzie trzeba rejestrować akumulator, to kupujesz taki, jaki był poprzednio (żeby sobie wycieczki do ASO i korowodów z tym związanych zaoszczędzić).
    Jak nie, to podobny. W wypadku Diesla ważny będzie prąd rozruchowy i pojemność właściwie, producent to kwestia schodząca na trzeci plan.
    Jak chcesz dłuższą gwarancję to kup Bosch-a, czy Fiamm-a - te mają po dwa lata, Centra Futura nawet 3... ale nie brandzlowałbym się za bardzo okresem gwarancyjnym.

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • nazimno 07.11.17, 12:43
    "niemieckie to niemieckie" - lista podobno tych najlepszych:

www.expertentesten.de/heimwerken/autobatterie-test/
  • qqbek 07.11.17, 15:28
    No właśnie widzę - 1. miejsce Francja, 2. miejsce Polska (Exide robi bateryjki w Polsce w Poznaniu), 3. miejsce jakiś BlackMax (pewnie rebranding jakiejś innej bateryjki)... pierwszy Bosch... szósty.

--
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • nazimno 07.11.17, 15:46
    Wlasnie dlatego pisalem o "niemieckich".

Mowiac krotko - jak bym mial cos szukac, to po odpowiedniej pojemnosci i wysokim pradzie rozruchu,
    co dla "dyzla" ma istotne znaczenie np w Suwalkach zima.

A przed zakupem akumulatora skontrolowalbym uklad ladowania w samochodzie.
    Bo - po jaka cholere kupowac nowy akumulator, jesli g..na elektronika go wkrotce i tak wykonczy... ?

• engine8 11.12.17, 23:19
    "Jak w samochodzie trzeba rejestrować akumulator, to kupujesz taki, jaki był poprzednio (żeby sobie wycieczki do ASO i korowodów z tym związanych zaoszczędzić)."

Tzn wymieniasz i nie rejestrujesz ?
  • waga170 12.12.17, 00:33
    > Tzn wymieniasz i nie rejestrujesz ?

Ja nigdy nic nie resetuje/rejestruje. Uzywam metody "na trzeci akumulator", na czas wyjecia starego i wlozenia nowego samochod jest podpiety kablami rozruchowymi do innego samochodu.
  • engine8 12.12.17, 02:20
    To nie o to chodzi.... Chodzi o to ze nowe auta (przynajmniej BMW to maja od 10 lat) maja IBS - intelligent battery sensor, ktory m.in reguluje prad ladowania w zaleznosci od wieku akumulatora - co powinno przedluzyc jego czas uzytkowania. Tzn im starszy akumulator to laduje go wiekszym pradem.
    Przy zmianie akumualtora nalezy go "zarejestrowac" w systemie tzn zresetowc wiek w komputerze jesli jest taki sam albo wprowadzic nowe parametry gdyz w przeciwnym wypadku ladowanie bedzie za duzym pradem i to bardzo szybko "wykonczy" nowy.
    A to zrobic trzeba miec urzadzenie albo zlecic to w serwisie. U nas niektore sklepy czy pynkty wymiany to robia ale generalnie to odsylaja do stacji i potwierdzenie zresetowania jest wymagane do tego aby miec gwarancje.
    Wlasnie niedawno wymienialem i sam zresetowalem (i zmienialem parametry) poniewaz mam urzedzenie do programowania i diagnostyki do BMW - zabralo pare dni i kilka "pyskowek" ze sklepem i w koncu glownym dystrybutorem aby uznali moje urzadzenie a wlasciwie moje slowo zamiast wymaganego papierka (warsztaty chca ~$40 a diler $80).
  • engine8 12.12.17, 02:32
    Ja sie kiedys tez bawilem w podlaczanie zasilania w czasie wymiany ale to jedynie po to aby sie nie zresetowaly "duperele".
    Teraz nie trzeba - wszystkie dane sa zapamietane w NVRAM i nawet po wylaczeniu akumulatora - jedynie zegar trzeba ustawic tak ze sobie nie zawracam glowy. Zostawiam auto na pol godziny zeby sie "uspilo", wyjmuje stary, zawoze do sklepu, przywoze nowy i instaluje..wtedy nie musze zostawiac kaucji za zwrot itd itp....
  • waga170 12.12.17, 02:47
    Z tym trzecim akumulatorem robie od czasow kiedy trzeba bylo od nowa wybierac stacje w radiu, a zeby w ogole zagralo potrzebne byly jakies kody i samochod wyl alarmem po podlaczeniu nowego akumulatora. Mowisz ze juz nie potrzeba? Nie zebym Ci nie wierzyl, ale na wszelki wypadek nie bede eksperymentowal:)
  • engine8 12.12.17, 03:15
    No kiedys rzeczywiscie tak bylo ale teraz wszytkie ustawienia - przynajmmniej w moich, sa zapamietane w kluczyku.
  • waga170 12.12.17, 05:52
    W kluczyku powiadasz... A ja jezdzilem samochodem w ktorym kluczyk wygladal jak "pistolecik" czy "klamka", zabki po jednej stronie i wchodzil do stacyjki ta "raczka" w dol. Pozniej postep byl ogromny, kluczyk byl symetryczny i wchodzil do stacyjki obojetnie ktora strona, ba, malo tgo, ten sam kluczyk byl do stacyjki i do drzwi! W dupach sie przewraca panie.
  • tbernard 07.11.17, 12:58
    Ja bym unikał kupowania akumulatora w komisie. Najbezpieczniej kupić nowy w ASO, bo tam dobiorą najwłaściwszy dla tego modelu. Dzięki temu dostaniesz też gwarancję.
  • loyezoo 07.11.17, 13:18
    Poczekajmy,bo Pani karbo to akurat namolna spamerka w różnych dziedzinach.Czekamy na aku...

--
    Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars
  • nazimno 07.11.17, 13:31
    To bedzie z cala pewnoscia hit miesiaca.
  • waga170 07.11.17, 16:33
    Jeszcze 9 miesiecy temu wiedzaiala wszystko o akumulatorach

karbo7 25.01.17, 08:34
    Moim skromnym zdaniem na prostownik to już teraz jest za późno. Zresztą możesz spróbować ale i tak możliwie jak najszybciej powinieneś kupować nowy aku, bo złośliwość rzeczy martwych polega na tym, że zawodzą w najmniej odpowiednim momencie. Diesle niestety tak mają i pewnie dałeś się nabić w butelkę kupując go i sądząc że zaoszczędzisz. O ile może i mniej ciągną oleju napędowego to w przypadku drobnych napraw masz koszty kilkukrotnie wyższe. O np. taki aku...
    Kup tani, polski, to wszystko i tak jeden i ten sam produkt. Już nie te czasy, że to co markowe zagraniczne lepsze. Znajdź najtańszą ofertę przez ceneo na Jenoxa, możesz zaszaleć i kupić wersję Gold, żeby było luksusowo. A tak na poważnie, to akurat te Jenoxy (w porównaniu do Varty czy Centry) wypadają bardzo dobrze.
  • karbo7 13.11.17, 11:05
    Teraz popatrzę co jest na topie u innych :) Spokojnie
  • waga170 07.11.17, 16:02
    > Jaki akumulator do forda mondeo, 2014 r, 2.0 diesel?

Ja bym kupil czarny.
  • nieznajacy_sie 08.11.17, 09:29
    A ja bym się zastanowił co nie tak z autem (lub eksploatacją), że trzeba w "nowym" aucie wymienić akumulator.
  • vogon.jeltz 08.11.17, 09:35
    Zepsuł się
  • nazimno 08.11.17, 09:56
    Sprzedajac "nowe auto", cwany dealer podmienil akumulator na poltrupa "ze swojego",
    a ten nowy wzial sobie w ramach reparacji placowych lub premi sprzedaznej.

• tbernard 08.11.17, 14:14
    To byłby złodziejem taki diler.
  • nazimno 08.11.17, 14:27
    Ano.
  • karbo7 13.11.17, 10:54
    Nowy to by był, gdyby był na gwarancji. Akurat jakieś 7 lat temu zakupiłam w salonie nowa hondę Civic. Na ostatnim przeglądzie gwarancyjnym został wymieniony akumulator. Bywało, że samochód nie odpalał mimi, że stał w garażu. Padł bo jeżdziłam nim głównie do pracy, 10 min, po mieście. Czasem droga wydłużała się do 1,5 godziny jak były korki. Takie urody W-wy.
  • engine8 11.12.17, 23:22
    I ja w 100% popieram.. Mialem bialy i padl po 4 latach, wymienilem na czarny i juz ma 7lat i zadnych problemow.. Dlatego w drugim aucie tez wymienilem na czarny. Juz nie wspomne ze czarny byl o polowe tanszy..
  • waga170 12.12.17, 00:26
    Bialy fabryczny zastapilem czarnym ze sklepu i swoja robocizna za 1/4 ceny czesci i uslugi u dealera.
  • samspade 08.11.17, 14:39
    karbo7 napisał(a):

> Jakie są Wasze doświadczenia z różnymi akumulatorami?

Na szczęście nie moje doświadczenia
  • nom73 09.11.17, 16:43
    Kup polski, ZAP, AutoPart lub Jenox. :-)
  • derff 13.11.17, 09:47
    Najlepiej w sklepie fabrycznym w Piastowie albo na allegro tam gdzie szybko schodzą.
  • ergowawa 11.12.17, 21:47
    A Ci polecam polskiego Jenoxa. Sam korzystam i jestem zadowolony. Jakoś zdecydowanie na plus, kilka sezonów doświadczenia w tym liczne wyjazdy w zimniejsze części naszego globu. Na stronie masz wyszukiwarkę - wybierasz konkretny model auta i gotowe www.jenox-akumulatory.pl/
  • loyezoo 12.12.17, 08:59
    NIE POLECAM www.jenox-akumulatory.pl/ chińska tandeta,a nie żadne polskie.Nie mają nawet pieniędzy na reklamę i zatrudniają idiotów spamerów.

--
  • ergowawa 09.01.18, 19:22
    Byłeś na tyle sfrustrowany, że postanowiłeś wyrazić swoją opinię i wyzywać ludzi od idiotów? Właśnie takie zachowanie świadczy, że Twoja opinia nadaje się tam gdzie utylizuje się śmieci. Czy wyrażeniem swojego zdania obraziłem kogoś? Na jakiej podstawie twierdzisz, że mnie ktoś zatrudnił? Żałosne to trochę ale spoko - w przeciwieństwie do Ciebie toleruję wypowiedzi innych bo od tego jest forum ale zalecam używać czasami głowy do innych celów niż walenie w ścianę. Peace
  • loyezoo 09.01.18, 19:47
    Za to ty byłeś na tyle głupi (jak widać nadal jesteś),że nie zadałeś sobie trudu przeczytania, regulaminu tego forum.

Więc potwierdzam moją opinię. NIE POLECAM www.jenox-akumulatory.pl wszyscy taksówkarze wyrzucali je na śmieci.

--
  • ergowawa 10.01.18, 21:40
    Gratuluje poziomu "samozaorania". Piszesz o przestrzeganiu regulaminu a obrażasz innych i to dwa razy? Słabe to.. było pytanie to poleciłem Jenoxa czyli to co sam używam więc może czytaj ze zrozumieniem? Dodatkowo sam powielasz linki.. również dwukrotnie.. piszesz o taksówkarzach? znam kilku, którzy mi polecali te akumulatory.. czytając te Twoje wypociny współczuje smutnego życia. Bez odbioru.
  • loyezoo 10.01.18, 22:24
    Nie obrażam,stwierdzam fakty.Możesz polecać co chcesz,linkując spamujesz,więc czytaj regulamin.Powielam linki,NIE POLECAJĄC ich,co odbija się na wynikach np. w google.

Na szczęście prowadzę wesołe życie (nie muszę zarabiać spamowaniem) na forum jestem kilkanaście lat i takie czopki ja ty,powinny być banowane.

Pospamuj dalej w sprawach zakładania stron (bo tam też się udzielasz co lepsze)Bez odbioru.

--
  • ergowawa 11.01.18, 21:02
    Miałem nie odpowiadać ale skoro ty mi tu z czopkiem wyjeżdżasz i piszesz, że siedzisz tu kilkanaście lat to jedyne co mi pozostaje to życzyć ci w końcu lepszej pracy i serdeczne życzenia dla kolegów w tym twoim wesołym życiu. Na dwór pewnie też nie wychodzisz bo strach co? tu czujesz się bezpieczniej? trzymaj tak dalej
  • loyezoo 11.01.18, 22:12
    :)) Na szczęście,ja nie pracuje za dużo,mam od tego pracowników.Straszy mnie ale właśnie będę niedługo wychodził na dwór.Może mnie nie zgwałcą ale w Amsterdamie nigdy nie wiadomo hehe. Pozdrowienia z Holandii,spadam ze znajomymi na piwko.

P/S wyjmij kij z d..py bo to chyba nie wygodne?

--
  • ergowawa 11.01.18, 22:23
    Co do tego kija to ty mi powiedz ZWŁASZCZA w Amsterdamie ;)

3maj się i serio dużo zdrowia :) czasami negatywne emocje nie są potrzebne..
  • vogon.jeltz 12.12.17, 10:27
    Czytałem kiedyś skompilowaną przez kogoś listę najdziwniejszych zawodów świata. Na jednym z czołowych miejsc - a bodaj i na pierwszym - był, uwaga, masturbator jenotów. Odkrycie to tak zryło mi psychę, że od tamtej pory wszystko, co ma człon "jeno" w nazwie, kojarzy mi się z ową zacną profesją.

I taka myśl: czy spamer spamujący spam o akumulatorach Jenox - to będzie masturbator Jenoxów?
  • ergowawa 09.01.18, 19:25
    Szczerze powiedziawszy Twoje doświadczenia erotyczne mnie nie interesują ale gratuluję odwagi. Nie wszystkich na to stać ;)
  • allegropajew 09.01.18, 22:11
    Moje auto jest źle traktowane, bo typowy przebieg to 900 metrów do przedszkola, tam stoi do 16 i powrót do domu. W weekendy/urlopy bywa inaczej, ale roczny przebieg to równiutkie 10 kkm.
    Silniczek 1.4 TDCi (ford, konstrukcja peugeota).
    Dwa lata temu padła po 3 latach jakaś centra. Kupiłem coś, co jakoby bosch robił, tylko takie w zielonkawe kolory. Po roku padło totalnie -- straciło z 95% pojemności, kupiłem drugi a tamten do reklamacji. Ale odmówili, twierdząc, że jest OK. Więc po raz pierwszy opisałem gnoi na fejsie.
    Ten drugi padł w ten sam sposób dokładnie w rocznicę zakupu! Idę do mojego sklepiku, a tam jakaś jejmość piekli się na ... to samo!
    Opisałem drugi raz na fejsie i kupiłem oryginalnego boscha. Tamto gó... 200 zł, bosch 290 zł. Jak wytrzyma (u nasz w powiecie mówią wytrzymie) 2 lata to i tak jestem kilka połówek do przodu.

Ja mam rozmiar średni, 60Ah. Do 2-litrówki brałbym taki powyżej 70Ah.

Gościula
  • qqbek 09.01.18, 22:51
    Jestem debilem.
    Dwa razy dziennie idę prawie kilometr do przedszkola z córką (i z powrotem), niezależnie od warunków pogodowych.
    Powinienem jeździć samochodem!
    Najlepiej małym dieslem wyprodukowanym z myślą o przedstawicielach handlowych robiących po 50+ tys. km rocznie!
    Do tego mam w aucie akumulator, który nie chce się zepsuć już trzeci rok!
    I to pomimo tego,że ma aż 85Ah i 760A prądu rozruchowego.

Debil ze mnie.
    Przynajmniej w ujęciu większości społeczeństwa.

Czy jesteś niepełnosprawny, że te 900 metrów Ciebie przerasta? Ja mam do pracy 5 kilometrów i jak jest pogodnie (niekoniecznie "niemroźnie") to potrafię wrócić z buta (rano najczęściej jednak korzystam z MPK, bo zanim córkę do przedszkola wybiorę, to robi się z czasem trochę "cienko").

--
    No niech pan siada."
  • allegropajew 08.03.18, 17:38
    Spaceruję dziennie po minimum 10 km. Gdyby przedszkole zaczynało się kole 10, też bym łaził.
    Trybisz bazę?

Gościula
  • qqbek 08.03.18, 22:57
    allegropajew napisał:

> Moje auto jest źle traktowane, bo typowy przebieg to 900 metrów do przedszkola, tam stoi do 16 i powrót do domu.

> Spaceruję dziennie po minimum 10 km. Gdyby przedszkole zaczynało się kole 10, t
    > eż bym łaził.

> Trybisz bazę?
    Trybię - albo jesteś leniwy i jeździsz 900 metrów, nie widząc w tym nic zdrożnego.
    Albo masz nieleczoną schizofrenię i nie dość, że jeździsz 900 metrów 2xdziennie, to potem latasz 10km, żeby sobie to skompensować - wtedy ja nie widzę w tym nic zdrożnego - gorsze świry latają po tym kraju. Ja wolę z nóg korzystać i rano i wieczorem... ale wyłącznie w celach komunikacyjnych, chodzenie "dla sportu" mnie nie rajcuje, bo jest po prostu nudne.

Jazda małym Dieslem na takie odległości to zaś po prostu zachowanie aspołeczne. Diesel (jak każdy inny silnik spalania wewnętrznego) najgorszy syf emituje, gdy jest zimny... na 900 metrach nawet do pierwszej kreski na wskaźniku temperatury go nie rozgrzejesz...

--
    No niech pan siada."
  • kamilar19921 10.01.18, 09:01
    Ja kupiłem taki sam akumulator jaki miałam poprzednio na AMJoil w bardzo dobrej cenie.
  • loyezoo 10.01.18, 19:10
    NIE POLECAM www.amjoil.pl/ sprzedają samą chińską tandetę i mają wirusy na stronie.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.