Dodaj do ulubionych

C 200 4matic vs 320 d xDrive

18.12.17, 17:30
Dostałem na weekend do testow pierwszego osobowego mercedesa w moim zyciu.
Nówka sztuka.
Benzyna. 184 KM. Automat, pakiet AMG
z normalnych względów porównuje do aktualnie użytkowanego bmw.
Może sie komuś przyda.
1. osiągi - nie ukrywam że benzynowe 184 KM przyspieszają fajniej od dieslowych 190 KM. W sensie wchodzenia na obroty i szybkosci rekacji na wcisniety gaz. Max nie sprawdziłem ale już na autostradzie jedzie sie lepiej bmw (135/godz i 2000 obr)
2. zuzycie paliwa - zakładajac że moja stopa waży tyle samo w obu autach to na eco mode w miescie w mercedesie wychodzi 9.5-10 a w bmw 6.5. Na sport w mercedesie 11.5-12.5 a w bmw 8. W trasie bmw 5-7 (7 szybka jazda autostradą) a w mercedesie 8-10
3. zasięg - bak w bmw 56-57 l, w mercedesie 41 (co za idiota to wymyslił ale nie dało rady autostradą zrobić na jednym baku trasy Wrocław-Bautzen-Wrocław)
4. komfort - pakiet AMG zasadniczo załatwił sprawe komfortu bo go nie ma poza idealnie równymi autostradami... w bmw na 16tkach jest go wciąż sporo
5. wnętrze - niestety mercedes bije na głowę pod kątem miejsca, jakosci i funkcjonalnosci poza jedną rzeczą - brak jakichkolwiek podstawek na kubek.
6. multimedia - już 2 x przez pomyłke dzwoniłem na jakas infolinie mercedesa bo "samo sie wybrało", w bmw sie nie zdarza :)

podsumowując - jakbym miał do wyboru tego mercedesa i to bmw to wybieram Kię :D

--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
      • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 18.12.17, 20:36
        stinger byłby super, ale i optima lepsza a sorento ideał

--
        Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 18.12.17, 21:25
            bez wahania jakbym miał taką możliwość w firmie.
            postrzeganie marki mam w dupie a od jakosci prowadzenia (tu bmw jest faktycznie o pare poziomów wyżej) ważniejszym parametrem jest dla mnie komfort jazdy, wyposażenie, ilość miejsca.

Jakbysmy zaczeli mówić o klasie wyższej i limicie wyzszym o 100 tys to oczywiscie bmw 5.. audi a6 allroad, albo q5 czy inne x3 byłoby OK. Ale bmw za 240 tys (katalogowo) jest wyposażone duzo gorzej od kii optimy za 110 tys, a dla mnie to jest wazniejsze

--
            • engine8 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 18.12.17, 22:29
              Ok , ok rozumiem..... Tu chodzie o wersje tanie i sluzbowe... i mniej wazna jest jest przyjemnosc jezdzenia (prowadzenie) a bardziej wazna jest ogolny komfort jazdy...
              Bo sie przestraszylem... Pare razy probowalem z BMW sie "przniesc" na cos innego bo prawde mowiac mi sie znudzilo jak np MB, Audi czy Lexusa ale za kazdym razem wracalame do BMW ze wzgledu na jakosc i przyjenmosc jezdzenia.
              Ostatnio bylem juz nastawiony na F10 BMW 550i i poszedlem go kupic, po przjechaniu sie konkretnym egzemplarzem z M pakietem wyposazonym po zeby, mowie ze nie ma sie do czego przyczepic tylko ze troche jest sie odizolowanym od drogi - za duzo wygod za malo "kontaktu z droga"... i ten mowi przejedz sie E90 335i (nie F30) i zobaczy roznice... Przesiadlem sie, przjechalem moze pol godziny i mowie - "Trzymaj sobie to 550 - kupuje 335."
              Zone juz prawie chcialem zmusic aby sie przesiadla na MB bo ona mowi ze wlasnie komfort jest najwazniejszy no i juz prawie kupilismy ale ona mowi "ale moze ja sie przjeade BMW aby sie upewnic"....
              Ok, niech sie przejedzie...
              Wsiadla przejechala sie i mowi "OK dzwon do MB ze nie wracamy -ja chce BMW". Pytam co sie stalo? Ona "no wiesz w BMW czuje sie pewniej i bezpieczniej"... Ot i tyle.
              Niedawno przyjechal znajoma z Kanady (bez obrazania to kbieta ktorej maz kupowal auta i pojecie nie ma co sie liczy) - jedzi Honda na codzien. I od drzwi psioczy ze w wypozyczalni dali jej Huyndia i teraz juz wie ze na pewno na ta marke nie spojrzy.. Hm moze lusteko taki ze malowac sie niewygodnie...o to juz nie pytalem.
              Synowa - patriotyczna Koreanka zreszta i uwaza ze auta z "mojej groupy" to nic tylko nieopotrzbne wydatki i szpan ale sama jezdzi 3-cia Mazda bo uwaza ze Koreanskie "sa gorsze pod kazdym wzgledem" ...
              Dlatego jakos mi tak trudno pojac ze ktos moze porwnywac BMW do Kia i wybieralby to drugie swiadomie i bez przymusu - zwalszcza kiedy za to nie musilaby placic wlasnymi pieniedzmi..
              Ale rozumiem ze i Kia maja pewnie swoje zalety - skoro jedzilem to pewnie wiesz..
              • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 18.12.17, 22:40
                w sumie zrobiłem optimą jakies 30 tys km i naprawde do niczego sie nie mogłem doczepić.
                I jakośc tworzyw w srodku (design to rzecz inna - nieco wiochą trącało) i cisza przy naprawde szybkiuej jezdzie autostradą. No i to wyposażenie. Od autopilota do podgrzewanej kierownicy i tysiaca innych bajerów. Od swietnych swiateł do zasięgu prawie 1000 km na autostradzie (bak 75 l)
                dlatego jesli stinger jest choćby nieco lepszy to już jest wart zainteresowania :)

a o bmw mówie oczywiscie słuzbowym wiec i tak sie ciesze ze udało mi sie z mocniejszym silnikiem (190 a nie 163 KM) i z xdrive. Ale dla mnie brak seryjnego podgrzewania dupy w aucie za te pieniadze to wstyd, brak rozwiązań typu smartlink, brak dotykowego ekranu, otwieranie dotykowe działajace TYLKO na przednie drzwi, itd
                przy czym przyznaję że jezdzi sie znakomicie i gdyby to było dla mnie najwazniejsze to ciezko byłoby teraz wrocic do kii czy skody (skody wiecej nie zechce - po tyg w superbie w niezłej specyfikacji never again)
                ale każdy ma swoje priorytety - teraz wybieram sobie motocykl na wiosnę i też mając do wyboru rozne parametry wybrałem osiolka ze stalową ramą, wygodnym żelowym siedzeniem, dużą szybą, podgzrewanymi rączkami itd... i już mam dosyć bmw (jezdzilem 3 motocyklami tej marki)

--
                • engine8 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 18.12.17, 22:50
                  Ok,,, teraz to troche jasniejsze.
                  Absolutnie sie zgadzam ze za okreslona kwote "dostanie sie wiecej wyposazenia" w Kia niz BMW czy MB etc ale te wszytkie rzeczy sa dostepne i kazdej z tych marek...
                  U nas chyba wyglada to troche inaczej poniewaz Stany chyba nie biora ubogich wesji BMW, MB czy Audi
                  Wiec moze tu jest problem ze porownujemy samochodzy za okreslona kwote a nie na tym samy poziomie "technicznym" gdzie koszt jest drugo czy 3-cio rzedowy?
                  • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 19.12.17, 14:37
                    ale zawsze koszt ma znaczenie. OK poza grupą miliarderów.
                    jak za swoje 40-50 tys usd masz auto A z wyposazeniem we wszelkie wodotryski albo B z duzo gorszym wyposazeniem to tez dokonujesz wyboru bo np B jest szybsze itd.
                    Co do tego wyposazenia - raz siedziałem w bmw sprowadzonym z USA i jakosc tego auta w srodku była zdecydowanie ponizej europejskiego, stad tez auta europejskie sprowadzone z USA sa tu duzo tansze - z uwagi na gorsze wyposazenie i nizszą jakość wnetrza. To nie jest wartosciowanie tylko ocena. Sam wybrałem dodge'a (czyli amerykanskiego fiata) bo mi sie podobał (jakosc wnetrza mimo wersji RT to dramat)

--
                    • engine8 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 19.12.17, 18:47
                      Z tymi miliarderami to jest podobnier jak tym miej posiadajacymi - kosz ma wszedzie znaczenie.
                      Koszt to jedno a podejscie to tego to drugie.
                      Jak ma 4-50 usd do wydani ana auto to masz kikla opcji
                      1. Kupic cos do jezdzenia za 20 tys usd (np jakas Kie i reszte przeznaczyc na cos innego
                      2. Kupic po zeby wyposazona nowa Toyote czy Honde, ok moze Huyndaia czy Kie
                      3. Kupic "chude i male" nowe BMW - w sumie dla loga na masce
                      4. Kupic uzywane ale dobrze wyposazone i uzbrojone BMW
                      5. Dolozyc nastpen 10 -20 tys usd i kupic nowe super wyposazone BMW
                      5. Zainwestowac te - juz teraz 50- 70 tys usd

No i kiedy juz doszlismy do tego momentu ze mamy przeznaczone powodzmy tylko 50 tys usd na auto
                      to robimy podsumowanie/analize...

Bedziemy uzywac auto przez powiedzmy 4 lata (do konca pelenej gwarancji)
                      - wartosc rynkowa auta z 50 tys spadnie do ok 25 tys.. (to ponad $500/miesiac)
                      - jakby te 50 tys zostawic na 4 lata na nawek kieskiej inwestycji to mamy ok 3% odesetek rocznie (nastpne $130 /mies)

A wiec za $630 miesiecznie mozemy sobie wziac w leasing calkiem dobre i dobrze wyposazone BMW
                      A pieniazki "siedza" w kieszeni...
                      • vogon.jeltz Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 19.12.17, 19:59
                        > Z tymi miliarderami to jest podobnier jak tym miej posiadajacymi - kosz ma wszedzie znaczenie.

Bzdura. Jak ktoś jest miliarderem, to sobie może kupić praktycznie wszystko - a już z całą pewnością dowolny samochód - bez zważania na koszty. Ja wiem, że tego typu brednie ładują wam do głowy w tej Ameryce, ale przez to tylko powiększa się rozwarstwienie w społeczeństwie. W sumie dobrze, żeście rednecki tego Trumpa wybrali, tym szybciej wam to wszystko piedrolnie.
                        • engine8 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 19.12.17, 22:35
                          Dokladnie to podsumowales i dales sobie odpowiedz pierwszym swoim wpisanym wyrazem..
                          Ty wszytko wiesz co miliarderzy moga, co nam tu laduja, co jest dla nas dobre i co nasz czeka.... nie wiem wiec dlaczego jestes tam gdzie jestes?

Czemuś głupi - boś biedny? Czemuś biedny - boś głupi?
                          • vogon.jeltz Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 19.12.17, 23:30
                            > Ty wszytko wiesz co miliarderzy moga, co nam tu laduja, co jest dla nas dobre i co nasz czeka

No cóż, żeby to wszystko wydedukować naprawdę nie trzeba jakichś specjalnych zdolności intelektualnych. Niestety, ty wciąż nie zbliżasz się nawet do tego poziomu.

> nie wiem wiec dlaczego jestes tam gdzie jestes?

Od tego może zacznijmy, że w ogóle nie wiesz, gdzie jestem.
                            • engine8 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 00:12
                              Alez ja wiem gdzie Ty jestes - na kazdym kroku to pokazujesz.
                              A ja - wierz mi, nie mam ani zamiaru ani ochoty zblizac sie do Twojego poziomu - nie ta liga.

Daruj wiec sobie czytanie i komentowanie moich postow a ja obiecuje to samo w stasunku do Twoich...
                                • engine8 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 19:07
                                  No jak widac nie jestem za bystry..... albo nigdy nie zwrocilem uwagi na jego wpisy...
                                  Ale coz , czlowiek ten jak widac jest sfrustrowany zyciem i wyladowuje swoje frustracje na innych.
                                  I robi to wszedzie - albo ma to we krwi albo go to pasjonuje.. Wydaje mu sie ze ponizajac innych wywyzsza siebie....a uwaza sie za rozumnego i intelignetnego? Jedno z drugim jakos nie klika.
                                  Nie wyobrazam sobie nawet jak zachwuje sie domu? JEsli ma zone to jedynie nalezy jej wspolczyc -
                                  taki charakter na pewno przenosi sie na relacje osobiste.
                                  Taki czlowiek nie moze miec z nikim normalnych realacji poniewaz nikt na dlusz mete czegos takiego nie bedzie tolerowal.
                                  Pisze - tzn wtraca sie , na wszytkich forach jakie sobie mozna wyobrazic i wszedzie tak samo popisujac sie znajomoscia tematow i elokwencja ale wyraza sie jak cham i grubianski prostak a to sie nie bierze znikad..
                                  Tak sobie stracilem 15 minut i spojrzalem na wpisy tego czlowieka aby zobaczyc kto to wlasciwie jest? Wyglada ze jeszcze 3-4 lata temu pisal spokojniej. Widocznie teraz albo zycie go przycisnelo albo srodki dopingujace czy odurzajace zaczynaja pokazywac zgubne skutki.
                                  No i okazuje sie ze pochodzi ze slaska ale mieszka we Wroclawiu, na Starym Miescie, pracuje jako programista gdzies we wschodniej czesci Wroclawia... ale jest jeszcze mlody - sadzac po corce urodzonej w 2010 to sam sie urodzil we wczesnych latach 80-tych... No wiec mamy wiele wspolnego. Mieszka tam gdzie ja mieszkalem (kiedy jego nas swiecie nie bylo) , byc moze nawet skonczyl ta samo szkole?, pewnie jadac do pracy mija miejsce gdzie ja mieszkalem. Ale to juz nie ten sam Wroclaw..
                                  Wiem cos na temat pracy programistow i wiem ze mozna dostac "pierdlca" siedzac caly dzien przed komputerem..zwlaszcza jak cos nie wychodzi tak jakby sie chcialo. Podobno ma wlasna DG ale chyba to sie nie kreci za dobrze poniewaz a moze dlatego ze za duzo czasu spedza na pisaniu na forum.
                                  Uwaza sie za eksperta od motoryzjacji ale wyraza opinie ze na auto nie wyda wiecej nic jeden miesieczny dochod aby oszczedzic na AC?? I to jest niby entuzjasta motoryzacji?
                                  To swiadczy jedynie ze niestety musi oszczedzac i to do byc moze dobija?
                                  On nie slucha nikogo ani niczego - on jedynie nadaje i informuje zapominajc o tym ze uczymy sie jedynie sluchajac...i gdyby sluchal to poradzlbym mu aby przestal brac co bierze i dodatkow zaczxal sie leczyc poniewaz stresy i frustracje go zabija wczesniej czy pozniej....
                                  Tak ze zycze mu naprawde aby sie zmienil, upokoil i znienil podejscie i do siebie i do innych i moze to mu pomoze...
                                  • vogon.jeltz Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 20:20
                                    > No jak widac nie jestem za bystry.

Faktycznie nie jesteś, niestety, co potwierdza się niestety po raz kolejny. Gdybyś zrobił porządny risercz, wiedziałbyś, że lata temu zmieniłem miejsce zamieszkania, profil zawodowy i że zasadniczo nic z tego - poza córką - już dawno nie jest aktualne.

> JEsli ma zone to jedynie nalezy jej wspolczyc -

Biorąc pod uwagę, kogo nam tu zachwalasz, idolizujesz i na kogo głosujesz, z całą pewnością należy współczuć kobietom w twoim otoczeniu, bo pewnie sam również molestujesz. Na tym poziomie życzysz sobie rozmawiać?

> On nie slucha nikogo ani niczego

Znów się mylisz. Pozwól, że wyjaśnię. Jeśli ktoś ma coś mądrego do powiedzenia, to chętnie posłucham i poczytam, a jeśli przekaz jest sformułowany ładnym językiem to już w ogóle super. Nie słucham natomiast ludzi, którzy pociskają straszliwe bzdury, okraszone niedorzecznymi analogiami i absurdalnymi nonsequiturami, do tego fatalne stylistycznie i nieporadne językowo. Z doświadczenia wiem, że słuchać takich nie warto. Ty niestety należysz do tej drugiej kategorii, prawdopodobnie dlatego ze swej perspektywy odnosisz wrażenie, że nie słucham nikogo. Mylne.

> poradzlbym mu aby przestal brac co bierze i dodatkow zaczxal sie leczyc

W świetle tego, co powyżej, mam nadzieję, że zrozumiesz, że twoich diagnoz i porad nie wezmę sobie do serca?
                              • vogon.jeltz Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 12:32
                                > A ja - wierz mi, nie mam ani zamiaru ani ochoty zblizac sie do Twojego poziomu

Nie zamiaru czy ochoty, tylko możliwości. Żeby się zbliżyć poziomem, musiałbyś wpierw napisać coś sensownego, a to, jak widzę, ci nie grozi.
                • 4slash Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 29.12.17, 11:29
                  A ta Optima to 2,0 wolnossąca benzyna 163 KM? Przecież to ma 9,5 do 100 km/h i beznadziejną elastyczność. Diesel 1,7 141 KM bardziej elastyczny ale przyspieszenie 10 s do 100 km/h. Podobne osiągi ma mój Golf 1,2 105 KM. porównywanie do turbo benzyny 2,0 z C-klasse i diesla 2,0 z BMW 320d nie ma sensu - to zupełnie inny poziom.
                  • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 29.12.17, 14:10
                    Jesli dla Ciebie jedynym parametrem jaki jest ważny jest przyspieszenie 0-100 to fakt -auta nieporównywalne.
                    Jesli wśród 10 parametrów jakie oceniasz w 9 kia jest lepsza a w 1 gorsza to chyba wyglada inaczej.
                    Poza tym kompletnie nie rozumiem dlaczego nie można porównywać tych pojazdów

--
                    • 4slash Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 30.12.17, 11:01
                      Dla skrzyni automatycznej te parametry są o sekundę gorsze tj. benzyna 2,0 163 KM ma 10,5 s a diesel 1,7 141 KM ma 11 s do setki. To osiągi auta klasy B a nie D. W sumie dla Ciebie to chyba nie ma znaczenia bo swego czasu zachwycałeś się Avensis z CVT i XY, które maja porównywalne osiągi. Dla mnie auto też nie musi mieć 6-7 s do setki bo liczą się inne elementy: pojemność wnętrza i bagażnika (mam 190 cm), wyposażenie, ergonomia, wygoda, materiały, hałas, zawieszenie, hamulce itp. itp.
                      Zamówiłem do odbioru w maju 2018 Audi A4 B9 1,4 150 KM tylko dlatego, że było w cenie podobnie wyposażonego Passata z podobnym silnikiem. Segment premium to nie mój budżet ale jak nadarza się okazja to korzystam. Auto z tym silnikiem ma 8,7 s do setki z manualem i 8,5 s z DSG i uważam, że to minimum aby w miarę dynamicznie się poruszać po drogach krajowych.
                      • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 30.12.17, 14:03
                        Sorry ale dalej mówimy o jednym parametrze - szczerze przez 30 tys km ani razu nie zabrakło mi mocy w kii. Nota bene do optimy należy mój osobisty rekord na trasie wroclaw stadion -Warszawa dworzec zachodni. Start 4.45 rano i na miejscu o 6.53.
                        A swoją droga jak Ty sie w A4 zmieścisz mając 190 cm? W bmw 320 mając 177 cm mam siedzenie odsunięte na maxa i wciąż bym sie odsunął na pare cm.

--
                        • schweppes1 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 30.12.17, 23:28
                          Pierwsze słyszę o czymś takim. Mam 178 cm i w dowolnym samochodzie dowolnego segmentu odsuwając fotel na maxa do tyłu nie jestem w stanie nacisnąć żadnego pedału, w obecnym nawet go dotknąć czubkiem buta. Jeżeli to prawda, to znaczy że F30 ma jakąś wadę fabryczną, zwłaszcza że ma rozstaw osi ma większy od nowego Passata.
                          • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 31.12.17, 08:23
                            Moze i rozstaw osi jest większy ale ilość miejsca w środku nieporównywalna. I w I i w II rzędzie i w bagażniku.
                            Poza tym bmw ma idiotyczny system regulacji wysokości siedzenia i jak nie lubisz szurać tyłkiem po asfalcie to już tracisz pare cm możliwości odsunięcia. No i ostatnie - wzrost a długość nóg to dwie różne sprawy. W większości aut odsuwam fotel prawie do końca.

--
                            • 4slash Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 31.12.17, 10:41
                              W A4 nie mam problemu, jest dożo miejsca. Przymierzałem się też do 318i bo była w promocji za 99000 brutto + doposażenie ( z katalogowej 130 000) i tam było całkiem dużo miejsca na nogi i nad głową z przodu oraz z tyłu za moim fotelem swobodnie mogłem usiąść. Moim zdaniem BMW3 jest całkiem przestronne i z mądrze zaprojektowane.
                              Najgorzej było w Avensis bo prawie dotykałem podsufitki przy maksymalnie obniżonym fotelu. Dodatkowo dach tak schodzi w dół po przodu, że oczy miałem na wysokości osłon przeciwsłonecznych - aby np. obserwować światła musiałem się ustawiać 10 m wcześniej niż w innych autach ale na pocieszenie słońce nie raziło.
            • schweppes1 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 19.12.17, 23:42
              Chciałbym poznać genezę i uzasadnienie wprowadzenia tak absurdalnej polityki flotowej w twojej firmie. Za tą kasę masz przyzwoite Audi A6 lub BMW 5 F10 (jak jeszcze było), albo wypasionego Paska Alltracka BiTDI Highline + zostałoby trochę do podziału na podwyżkę lub bonus dla Ciebie.
              • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 09:13
                Ci paskudni Amerykanie tak to ustawili. Przedtem był jeszcze VAG ale ze zrozumiałych względów wypadł.
                Poza tym cieszę się ze nikt mnie nie zmusza do A6 czy bmw 5 bo za taka kasę to golas nie nadający się do przyjemniej jazdy. Gorzej ze nie mogę zejść do passata albo innej kii

--
                      • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 12:01
                        To inna branża. Bardzo inna i bardzo nietypowa. W całej Europie jest taka sama flota. Wyjątek to top management z HQ - wtedy A6 i bmw5.

Płaca jest powiedzmy zupełnie wystarczająca do życia w dowolnym kraju w Europie. Ale to tez kolejna zasada. Płacą i wymagają

--
                        • schweppes1 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 12:23
                          To ciekawe czym jeżdżą zwykli handlowcy, bo przy unifikacji floty na całą Europę powstaje taki problem, że w różnych krajach są różne przyjęte standardy. W Irlandii, UK czy Niemczech Passaty, Mondeo i Insignie są wypierane przez Audi A4, BMW 3 i Merca C dla szeregowych handlowców. Na kompakta nie zgodzi się tam nikt konkretny, bo 90% konkurencji oferuje znacznie lepsze (m.in. wygodniejsze) samochody. Za to już w Polsce czy Rumunii kompakt jest wciąż akceptowalny, więc stosując unifikację na całą Europę trzeba równać w górę do bardziej znaczących rynków, a to kosztuje.
                          • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 12:44
                            Mówię ze flotą jest taka sama. Poza top management cała reszta jeździ trójkami albo volvo 60. Tu nie ma typowego handlowca bo najniższy poziom sprzedaży na głowę to Ok 25 m euro rocznie. I bardzo długoterminowe działania. Typowy Sales Rep nie ma tu nic do roboty

--
                              • trypel Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 13:26
                                Patrzysz z innej perspektywy.
                                Pomysł o sprzedaży gazu, miedzynarowdowo. Tam nie ma kontraktów krótkoterminowych, nie ma deali, a wartość ogromna.

--
                            • engine8 Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 19:14
                              Cos mi sie wydaje ze ta firma sie niedawno wprowadzila do Polski?
                              Znam podobne przypadki i zwykle tak bywa ze zakladajc nowy oddzial nie zmienia sie wszystkiego wiec na razie utrzymuja zasady samochodowe tak jak w europie zachodniej aby nie byla za duzo balaganu i nowosci na raz ale niestety to sie moze zmienic..
                              Pierwsze to bedzie jak ustwia kierownictwo lokalne...wtedy flota aut zaraz sie upodobni do reszty ...a wiec nie MB i BMW ale Skody ....
                          • vag-auto Re: C 200 4matic vs 320 d xDrive 20.12.17, 19:08
                            to jeszcze jest pikus

znam duza firme, gdzie limity na samochod sa identyczne w calej europie, a ze w polsce nowe samochody są zwykle ~20% tańsze niz na zachodzie, to na miedzynarodowych zjazdach managerow niemiecki manago podjezdzal bmw3, a polski na tym samym stanowisku bmw5 z wyprzedazy rocznika :)))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się