Dodaj do ulubionych

Ekologia - CNG vs LPG

04.01.18, 07:20
antyweb.pl/platny-wjazd-do-centrum-miast/
Czy CNG jest faktycznie takie super, a LPG takie be, ze auta z LPG sa traktowane jak diesle czy te jezdzace na benzynie?

--
Pozdrawiam,
galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
Edytor zaawansowany
  • samspade 04.01.18, 08:27
    Jest o tyle super że mało samochodów jeździ napędzanych tym paliwem. Oraz komunikacja jeździ na cng
  • galtomone 04.01.18, 08:38
    Bardziej mi o skład spalin chodziło... i toksycznosc LPG vs CNG...
    Czy auta z instalacja CNG, tak jak te z LPG moga jedzic albo na gazie albo benzynie? Czy jak CNG o juz tylko CNG....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • samspade 04.01.18, 08:44
    Poszukaj pogugluj. Dla opłaty większego znaczenia to chyba nie ma
  • galtomone 04.01.18, 09:36
    Dla oplaty to ma zasadnicze znaczenie. Skoro LPG nie truje bardziej niz CNG (i np. w Londynie auta z LPG traktowane sa jako EKO) to nie widze powodu by u nas CNG bylo OK a LPG Fee...

Chyba, ze sa jakies autentyczne roznice o ktorych nie wiem i co pytam.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • qqbek 04.01.18, 09:45
    Napisałem już tobie poniżej - jest różnica w emisji dwutlenku węgla (tu CNG jest bardziej "eko").
    Jeżeli chodzi o emisje "smogodajnych" syfów, to różnicy nie ma.

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • galtomone 04.01.18, 11:39
    No widze... przeciez nie prosze drugi raz!
    Lece czystajac watek po kolei i odpowiadam na to co napisano do mnie.
    To raczej dosc powszechne...

Ale ja k ty najpierwsz czystasz wszystko a potem odpowiadasz to inna sprawa.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • qqbek 04.01.18, 11:49
    Ustaw sobie odpowiedzi chronologicznie i sprawdź czas publikacji.
    Bo znowu bijesz pianę bez sensu i to jeszcze zanim pojawił się tu nazi.

--
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • galtomone 04.01.18, 12:08
    Ustawiam sobie tak, jak mnie wygodnie - pozwolisz?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • samspade 04.01.18, 11:41
    CNG będzie za free ponieważ komunikacja jeździ na to paliwo. Nie wiem czemu chcesz wiązać tą opłatę z faktem trucia powietrza przez pojazdy. Przecież chodzi w niej o promocje elektryków. A miasta wykorzystają ją dla zwiększenia dochodów oraz ograniczenia ruchu samochodów w miastach.
  • galtomone 04.01.18, 11:48
    samspade napisał:

> Nie wiem czemu chcesz wiązać tą opłatę z faktem trucia powietrza przez pojazdy.

A to nie oczywiste?
    Bo chce jezdzic tak jak dzis bez dodatkowych oplat tym czym jezdze dzis. Szczegolnie, ze na elektryczne mnie nie bedzie jeszcze dluuugo stac, elektryk ma spore ograniczenia w stosunku do mozliwosci dzisiejszego auta, a moje doswiadczenia z komunikacja zbiorowa w moim miesie sa marne.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• samspade 04.01.18, 11:51
    galtomone napisał:

> samspade napisał:
    >
    > > Nie wiem czemu chcesz wiązać tą opłatę z faktem trucia powietrza przez po
    > jazdy.
    >
    > A to nie oczywiste?

Dla mnie oczywistym jest nie łączenie tych opłat z szumnie zwaną ekologią.

> Bo chce jezdzic tak jak dzis bez dodatkowych oplat tym czym jezdze dzis.

Wiesz że nasze zachcianki są nieważne dla osób decydujących. Szczególnie gdy są one sprzeczne z nazwijmy to szumnie interesem ogółu.

• galtomone 04.01.18, 12:09
    A mnie tam rybka czy to oplata ekologiczna czy dowolna inna - tzn rozumiem co masz na mysli, tyle, ze troche (ze wzgledow oczywistych) nie podoba mi sie ze skoro argumentuje sie ekologia dyskryminuje sie jeden rodzaj napedu.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • samspade 04.01.18, 12:12
    Tutaj nie dyskryminuje się jeden rodzaj napędu ale faworyzuje jeden. Oraz pozostaje furtka dla komunikacji publicznych.
  • samspade 04.01.18, 08:51
    Trzeba omijać ją szerokim łukiem skoro zatrudniają spamerów. Może zainfekować koputer.
    Omijać stronę hothatche.pl szerokim łukiem
  • qqbek 04.01.18, 09:20
    CNG to głównie metan, LPG to propan-butan.
    Metan ma wyraźnie wyższą wartość energetyczną i marginalnie czyściej się spala.

Emisje dwutlenku węgla związane z wyprodukowaniem 1kWh z poszczególnych paliw wyglądają tak, że CNG dorównuje ON, potem mamy LPG a najwięcej CO2 powstaje ze spalania benzyny.
    Jeżeli chodzi o emisję tlenków azotu, węglowodorów i sadz, to CNG jest marginalnie czystszy od LPG, a obydwa te paliwa sporo czystsze od benzyny (która z kolei jest sporo "czystsza" od ON).

Tak więc CNG to emisja dwutlenku węgla porównywalna z Dieslem i znaczna redukcja pozostałego syfu.
    LPG to więcej dwutlenku węgla niż w Dieslu, ale spalanie sporo czystsze niż wypadku benzyny.

--
    No niech pan siada."
  • galtomone 04.01.18, 09:37
    Pewnie to strona niebezpieczna - skoro trzba takie spam uskuteczniac

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• liczbynieklamia 04.01.18, 13:42
    W teorii jest nieco lepiej, bo im krótszy łańcuch węglowy tym mniejsze możliwości tworzenia różnych dziwnych związków, poza tym większy jest stosunek H2O do CO2. W praktyce również jest trochę lepiej - praktycznie wszystkie instalacje CNG są fabryczne, LPG są dokładane. Nie są to jednak duże różnice.

Ja zrobiłbym taki podział:
    1. Elektryki - zwolnienie z opłat
    2. Hybrydy jeżdżące w trybie czysto elektrycznym - zwolnienie z opłat
    3. Hybrydy w których może się uruchomić silnik spalinowy - opłata
    4. Silniki o zapłonie iskrowym (benzyna/LPG/CNG) z katalizatorem - opłata
    5. Silniki o zapłonie samoczynnym z filtrem cząstek stałych - opłata
    6. Silniki ZI bez katalizatora - zakaz wjazdu
    7. Silniki ZS bez DPF - zakaz wjazdu
  • galtomone 04.01.18, 14:42
    liczbynieklamia napisał:

> Ja zrobiłbym taki podział:
    > 1. Elektryki - zwolnienie z opłat

OK

> 2. Hybrydy jeżdżące w trybie czysto elektrycznym - zwolnienie z opłat

Przyklad - bo nie bardzo kumam roznice miedzy tymi a tymi nizej... Jak sprawdzisz czy jedzie w trybie czysto elektrycznym czy nie?

> 3. Hybrydy w których może się uruchomić silnik spalinowy - opłata

> 4. Silniki o zapłonie iskrowym (benzyna/LPG/CNG) z katalizatorem - opłata

> 5. Silniki o zapłonie samoczynnym z filtrem cząstek stałych - opłata

> 6. Silniki ZI bez katalizatora - zakaz wjazdu

> 7. Silniki ZS bez DPF - zakaz wjazdu

Obawiam sie, ze wprowadzenie oplat dla hybryd nr 3 nie byloby mile widziane...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.