Dodaj do ulubionych

jaki silnik?

04.01.18, 12:46
Znudził mi się już mój mondek i zastanawiam się nad wymianą jego na BMW 3 (1,5 benzyna aut.) lub Avensis 1,8 aut..
Nie ukrywam, że toyota tańsza, ale co myślicie o trwałości układów napędowych (w tych konfiguracjach). Ma to być zwykły d...wóz i nie mam potrzeby ścigać się. Zależy mi na łagodnym przełączaniu biegów (bez szarpnięć).
Jakieś inne propozycje tez mile widziane - tylko nie nowa insignia bo w sedanie z tyłu nie da rady siąść prosto.
Edytor zaawansowany
  • 04.01.18, 13:16
    Ktore Ave 1.8?
    W II byly spore problemy z podoberm oleju. Musialbys szukac egzemplarza z potwierdzana wymiana bloku w ASO inaczej klopot pewny.
    + tego silnika jest mozliwosc dolozenia instalacji LPG.

Jesli ci na LPG nie zalezy olej 1.8 i kup 2.0. Spali praktycznie tyle samo a klopot z trwaloscia z glowy.

Gorzej, ze Ave ma skrzynie bezstopniowa - jedzi mulowato i wyje przeokrotnie. Mnie sie nie podobalo i wole amutomaty starej generacji Toyoty. Jakos duzo symatyczniej pracuja.

W Trojce zas masz naped na tyl, wiec auto jezdzi inaczej, na pewno lepsze materialy w srodku. To generalnie zupelnie inne auta.
    A Ave na pewno wiecej miejsca.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 04.01.18, 15:09
    Raczej myślę o ostatniej generacji (chyba 3). Tak celuje w rocznik 2016 (może 2017). Wiem, że beta musi być starsza, ale jak już będę miał 5 z przodu to lepiej wtedy merca brać<hahaha>
  • 04.01.18, 13:43
    Ponieważ wspominasz nową Insignię, domyślam się że mówimy o samochodach nowych?
    Jak już mamy Japończyka, to może Mazda6? Do spokojnej jazdy 2.0, jeśli jest chęć i budżet 2.5. Ta druga konfiguracja zbiera świetne opinie i w testach branżowych i tu na forum :) I chyba cenowo będzie porównywalna z tą bejką...
  • 07.01.18, 20:52
    Skoro ma to być zwykly d.upowoz i nie chcesz się ścigać, to po co ci to BMW 3? Ma sporo zalet, ale nie ma wśród nich przetrzennego wnetrza, duzego bagaznika i komfortowego zawieszenia. Bierz co innego, np. Mazde 6.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.