Dodaj do ulubionych

przełożenia skrzyni biegów, redukcja obrotów itp.

09.01.18, 10:31
ZNALAZLEM TAKIE COS:

www.autowcentrum.pl/blog/post/zafira-a-opc-z20let-przelozenia-skrzyni-biegow,19916/

MOZE MI KTOS WYJASNIC DO CZEGO W PRAKTYCE MOGA MI SIE PRZYDAC TE DANE, JAK TO MA POMOC W EKONOMICZNEJ JEZDZIE ? I DLACZEGO NA TYM "SYNTETYCZNYM WYKRESIE" SA 2 WYKRESY MOCY ? MAM SOBIE Z TEGO WZIAC SREDNIA ?

--
NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
Edytor zaawansowany
  • mykonid 09.01.18, 11:42
    Do czego? Myślę, że do tego aby utrzymywać odpowiednie obroty. Jakie dwa wykresy? Ja tam widzę jeden wykres, jedna linia odpowiada za moc, a druga z moment obrotowy.
  • bimota 09.01.18, 11:46
    ODPOWIEDNIE CZYLI JAKIE ? I DO TEGO CHYBA SLUZY OBROTOMIERZ...

JA WIDZE 2 WYKRESY MOCY - CZERWONY I POMARANCZOWY. I PO CO TE WYKRESY - TEZ NIE WIEM...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • nazimno 09.01.18, 11:49
    Kryteria ekonomicznej jazdy zawarte sa w takim oto diagramie:

data.motor-talk.de/data/galleries/0/65/7182/33555299/verbrauchskennfeld-klein-betriebsp1-7507286772920738055.gif
  • bimota 09.01.18, 12:05
    DLA JAKIEGO SILNIKA ? A TE SKOSNE KRESKI CO OZNACZAJA ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • nazimno 09.01.18, 12:07
    Pytanie malego Kazia.
    Kazdy silnik z konkretna skrzynia biegow ma swoj diagram muszelkowy.
    Najpierw poczytaj, a potem pytaj.
  • bimota 09.01.18, 12:11
    CO MAM CZYTAC JAK DALES OBRAZEK I TO PO NIEMIECKU :p

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • nazimno 09.01.18, 12:17
    Znajdz sobie cos po polsku na temat diagramu/wykresu/charakterystyki muszelkow/ego/ej.
    Wykres taki przedstawia zuzycie paliwa w konkretnych warunkach pracy silnika.

• derff 10.01.18, 10:05
    To jest naukowe uzasadnienie tego co każdy doświadczony kierowca wie intuicyjnie. To tak samo jak gramatyka, ludzie mówią nie zastanawiając się nad zasadami gramatycznymi ale poloniści oczywiście muszą to ubrać w jakieś zasady odmiany i deklinacje
  • nazimno 10.01.18, 10:12
    Znajac diagram muszelkowy wiemy, gdzie jest rozsadny obszar eksploatacji silnika.
    Doswiadczenie - swoja droga.
  • bimota 10.01.18, 10:54
    ale czego ??

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • tbernard 10.01.18, 11:31
    Przy niższym biegu samochód ma lepsze przyspieszenie lub lepiej wjeżdża pod górkę. To jak na rowerze z przerzutkami. Zaś po równym bez przyspieszania najlepiej jedzie się na wyższym biegu.
  • bimota 10.01.18, 18:05
    TO WIADOMO I BEZ TYCH DANYCH...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • przyjemny_gosc 11.01.18, 13:37
    No właśnie, kolega wyżej już Ci to napisał:
    "To jest naukowe uzasadnienie tego co każdy doświadczony kierowca wie intuicyjnie. To tak samo jak gramatyka, ludzie mówią nie zastanawiając się nad zasadami gramatycznymi ale poloniści oczywiście muszą to ubrać w jakieś zasady odmiany i deklinacje"

A jeszcze jak się jeździło autami, które obrotomierza nie miały, tylko słuchało się silnika i czuło "czy idzie, czy nie", to już w ogóle.
  • tbernard 11.01.18, 14:53
    Moje poprzednie nie miało obrotomierza i jak piszesz korzystać trzeba było ze słuchu, z tego jak bardzo reagował na gaz i tego, czy chcę przyśpieszać, czy tylko podtrzymać to co mam. Jeśli był przymulony i nie reagował na wciśnięty gaz, to redukcja. Jak chciałem wolniej, to noga z gazu i po chwili redukcja. A jeśli zależało mi na podtrzymaniu toczenia, to maksymalny bieg, który był w stanie opory przezwyciężyć i nie dusić silnika.
  • bimota 12.01.18, 14:13
    CO KONKRETNIE JEST CZEGO POTWIERDZENIEM ??

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.