Dodaj do ulubionych

Jaja owalne czyli tylna szybe wraca (PL):

11.01.18, 12:08

motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-zaskakujaca-zmiana-wraca-nalepka-pl,nId,2506569

Edytor zaawansowany
  • nazimno 11.01.18, 12:09
    "na tylna"
  • vogon.jeltz 11.01.18, 12:35
    Ciekawe, jak zamierzają to egzekwować? W Polsce poruszanie się bez nalepki jest legalne, za granicą polska jurysdykcja nie obowiązuje, a na granicy kontroli nie ma...
  • nazimno 11.01.18, 12:38
    Wyglada na to, ze bedzie kontrola, zeby troche zarobic.
  • galtomone 11.01.18, 12:46
    Znow pitolenie bez sensu i zastanowienia:

1. Na pojeździe zarejestrowanym w Rzeczypospolitej Polskiej, który ma być używany w ruchu międzynarodowym, umieszcza się z tyłu na nadwoziu pojazdu znak z literami "PL".

Nic tu o naklejce nie ma - jest o ZNAKU na NADWOZIU. Tablica ma PL, jest znakiem, jest na nadwoziu.

2. Znak "PL" może być umieszczony na tylnej szybie samochodu w prawym dolnym rogu, pod warunkiem że będzie zapewniona wystarczająca widoczność znaku i czytelność liter.

Poprosze o definicję słowa "MOŻE" i słowa "MUSI". Nie masz tablicy z PL to ustawodawca podaje przykład wyjścia z kłopotu.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

I blame nature for two things. First, that stupidity is painless and second, that hypocrisy is not a cause of rash and diarrhoea.
  • nazimno 11.01.18, 12:55
    Jak, galtomone-klamco,
    mozesz widziec podany przeze mnie link,
    galtomone-klamco,
    skoro, galtomone-klamco,
    nie widzisz moich postow,
    galtomone-klamco.

Pisze "galtomone-klamco", aby odwrocic twoja uwage od pieszczotliwego slowa "klamczuszek", ktorym starales sie
    wywrzec na mnie wrazenie, oczywiscie - bez rezultatu.
  • samspade 11.01.18, 13:16
    Gdyby ktoś był złośliwy napisał by że absolwent szkoły rolniczej dokonał samozaorania.
  • waga170 11.01.18, 16:44
    Poniewaz nazimno sie od poczatku do mnie "przyssal" to zwracajac uwage na jego wpisy, doszedlem do wniosku ze on tylko komentuje osoby, ich opinie, to co przeczytal na internecie, ale nigdy nie wypowiada sie na tematy konkretnie i scisle samochodowe. Podejrzewam zewe on.... dopiero zbiera na pierwszy samochod.
  • nazimno 11.01.18, 17:05
    Wystarczy, ze kilku "specow" sie wypowiada.
    Widzac, jakie czasem brednie wypisuja, mam zwykle latwa decyzje.
    Nie dyskutuje sie z autorami bredni, bo jest to definitywna strata czasu, gdy z gory wiem, co taki geniusz moze napisac.
    Dlatego jedyne, co pozostaje, to darcie lacha np. z takich jak ty.
    Co do "zbierania na pierwszy samochod", to juz dawno mnie nikt tak nie rozsmieszyl.

Ty zacznij zbierac na ostatni samochod.

A teraz, waga, powiedz nareszcie cos rozumnego albo glupiego (bedzie latwiej), bo zaczyna tu byc nudno.
  • kolpik124 11.01.18, 20:38
    rzeczywiście, samozaoranie drewnianego :D

"Mamy już oficjalną reakcję na nasz tekst. Napisał do nas Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. Okazuje się, że... "nie ma potrzeby, aby rozporządzenie, które weszło w życie 1 stycznia 2018 r., powtarzało zasadę z ustawy". A ta mówi (zgodnie z art. 59 ust. 3 ustawy) że obowiązek uważa się za spełniony, jeżeli na tablicy rejestracyjnej jest umieszczony znak określający państwo, w którym jest zarejestrowany"

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • kolpik124 11.01.18, 20:38
    rzeczywiście, samozaoranie drewnianego :D

"Mamy już oficjalną reakcję na nasz tekst. Napisał do nas Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. Okazuje się, że... "nie ma potrzeby, aby rozporządzenie, które weszło w życie 1 stycznia 2018 r., powtarzało zasadę z ustawy". A ta mówi (zgodnie z art. 59 ust. 3 ustawy) że obowiązek uważa się za spełniony, jeżeli na tablicy rejestracyjnej jest umieszczony znak określający państwo, w którym jest zarejestrowany"

--
    "Moja sytuacja jest taka, że mam już ostatnie lata na tzw. rozród...mam żonatego kochanka...ogólnie jestem raczej zdrowa"
    kaz_nodzieja, 31.12.2016
  • tbernard 11.01.18, 19:53
    Nie chce mi się grzebać, ale tam na interii ktoś powiedział, że przeczytał całość i ponoć są tam jakieś załączniki ze wzorem znaku i ten na tablicy tego nie spełnia, bo ma być taki w jaju.
  • engine8 11.01.18, 19:58
    No a jesli Polska ma taki wymog to podejrzewam ze to bylby rowniez wymog EU aby kazdy obcy nosil znaczek?
    Bo niby jaki w tym Polski interes zeby swoich znaczyc? Nie trzeba znaczkow - na odleglosc po zachowaniu na drodze widac...
  • tbernard 11.01.18, 21:37
    "Bo niby jaki w tym Polski interes zeby swoich znaczyc?"

W tym pytaniu jest zawarta odpowiedź na nie. To jest INTERES. Najpierw jakieś szwagry i pociotki dostaną błogosławieństwo z homologacją na zgodność ze wzorem. Drugim interesem będą polowania na powracających.
  • grzek 11.01.18, 14:59
    To dla tych, którzy mają jeszcze czarne tablice.
  • nazimno 11.01.18, 15:09
    Te tablice sa swietnym sposobem na fotki radarowe.
    Wystarczy je skutecznie zablocic i ma sie spokoj.
  • waga170 11.01.18, 15:09
    Nalepka na szybe, ale napisal o jajach. Owalnych. Moze walonych? A moze walone bylo to nad jajami? Bo ktos mu odpowiedzial na wpis.
  • nazimno 11.01.18, 15:33
    ...buhaha ... "jaja jak berety" waga wpadl w analize idiomatycznych zwrotow, sadzac, ze zlapie mnie
    na "obszarze pomiedzy pepkiem a kolanem"...!
    I kojarzac jedno z drugim udowodnil, ze od tego obszaru sam nie moze sie uwolnic...
  • nazimno 11.01.18, 15:35
    Rozwin temat jaj bardziej literacko, bedzie wesolo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.