Dodaj do ulubionych

kierunkowskazy

11.01.18, 22:53
widziałem dzisiaj samochód, na polskich blachach, który miał migacze i światła jednocześnie (coś w rodzaju amerykańskich wynalazków)
tzn. światło tylne składało się z 3 segmentów
jak naciskał na hamulec, to zapalały się wszystkie
jak używał kierunku, to tak migały mig > mig > mig

kiedyś podobno takie coś było zabronione, trzeba było mieć pomarańczowy migacz
czy dalej to obowiązuje? jeżeli tak, to w jaki sposób gość zrobił przegląd?
Edytor zaawansowany
  • 11.01.18, 23:17
    Za flachę przegląd zrobił.
    Jak trafi na patrol drogówki, to z dużą dozą prawdopodobieństwa pożegna się z dowodem rejestracyjnym.
    Kierunkowskazy nadal mają świecić tutaj światłem żółtym.
    Ale patroli drogówki jakoś mało.
    I w dupie mają takie wykroczenia często.

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • 11.01.18, 23:37
    jak to za flaszkę?
    miały być te zmiany że najpierw się płaci, potem sprawdzają itp., rejestrują wszystko, niby na poważnie wszystko jest
    a tu można za flaszkę? jak pamiętam z lat 90-tych kumpel tylko zanosił dowód + jakaś wkładka,
    w to że samochód istnieje i jest sprawny - w to rzeczoznawca musiał uwierzyć na słowo
  • 12.01.18, 08:11
    "za flaszke" - teraz lepiej?
    Jak znasz diagnoste i ten jest odwazny, to mimo takich brakow klepnie ze OK.

Mnie tez klepnal a nie musial, bo mam obrysowe pomaranczowe z przodu, czerwone z tylu i ksenony bez spryskiwacza. O tym, ze swieca symetrycznie nie wspomne.
    Tyle, ze to realnie malo komu przeszkadza skoro swiatla swieca dobrze.

Za to sprawdzal przeciwmgielne - i kierunki (to swie wida rzuca w oczy policji bardziej) i gdbym mial nie takie, to by nie puscil.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • 12.01.18, 08:45
    Jest wśród wielbicieli "prawdziwych aut amerykańskich" jeszcze jeden patent.
    Ci ludzie od "prawdziwków" mają swoje patenty.
    Siedzą na swoich forach branżowych i co jak się zbliża przegląd to pożyczają komplet "legalnych" lamp od kogoś, kto ma (ale też często nie używa, bo "nie po amerykańskiemu" samochód z nimi wygląda). Samochód jedzie na przegląd z przepisowymi lampami, dostaje wpis, po czym wraca do garażu, gdzie montuje się "prawdziwki".

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • 12.01.18, 08:56
    Jak jeszcze moge zrozumiec kwestie czerwonych kierunkowskazow - w USA tez jednak nie jest iekszosc aut a mniejszosc - tak czepiania sie obrysow czy nadal utrzymywania wymogu asymetrycznego strumienia swiatla juz nie bardzo.

DLatego mam to gdzies. Nie sadze by z powodu moich dwukolorowych obrysow wzrastalo niebezpieczenstwo na drodze podobnie jak i ksenonow z innym rozkladem swiatla.
    Przednie bym zreszta wyienil na europejskie, ale nie bardzo jest jak. W Europie w tym modelu nie bylo ksenonow. A te jednak świecą lepiej niz zwykle H

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • 12.01.18, 10:05
    ...buhaha - i jeszcze chinskie xenony do lexschrottu...
    - caly krasnoludek...
  • 11.01.18, 23:27
    Za flaszkę?

--
    Wleciał ptaszek do gniazdka... i go pokopało
  • 12.01.18, 00:18
    No właśnie. Widziałeś, czyli prawidłowo działały migacze. Gdyby coś z nimi było nie tak, to byś ich nie widział i przez to mogło by powstać zagrożenie. W Ameryce jakoś pomoru od tego nie ma i jedynie sztuczne carskie ukazy zabraniają, bo się carowi kolor nie podoba.
  • 12.01.18, 00:24
    czyli gość od przeglądu to taki rewolucjonista który walczy z caratem
    dobrze wiedzieć
  • 12.01.18, 08:30
    Jedni walczą z carem a inni za cara jak ktoś ma czelność użyć świateł, które carowi się nie podobają.
  • 12.01.18, 01:37
    Odwazyl sie naruszyc swieta tradycje

www.youtube.com/watch?v=p8HGbzurnrI
    Przeglad pewnie odbyl na koszernych ale jak wrocil do domu to z powrotem zalozyl fabryczne.
  • 12.01.18, 00:19
    To byl Ford Mustang. Trzy segmenty tylnego swiatla sa uklonem w strone pierwszego Mustanga ktory mial trzy swiatelka po kazdej stronie. A te mig mig mig jest uklonem w strone Thunderbird, w ktorym swiatla "plynely" w strone wskazanego kierunku. W owym Thunderbirdzie bylo ustrojstwo z silniczkiem elektrycznym i stykami odpowiednio rozmieszczonymi do robienia tego co dzis robi elektronika. wierz mi, NA KIERUNKOWSKAZACH TO JA SIE ZNAM.
  • 12.01.18, 08:09
    Nadal jest zbronione

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 12.01.18, 09:33
    Taki samochód ma prawo przejść przegląd. Nieprawidłowa barwa kierunkowskazu może zostać przez diagnostę uznana za usterkę drobną - na podstawie §6.1 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach.

Osobna kwestia jest taka, że gdy w amerykańskim aucie na czerwono miga cała powierzchnia lampy, to jest to milion razy lepiej widoczne, niż gdy w europejskim aucie miga cienki pomarańczowy paseczek.
  • 12.01.18, 10:09
    Jako "usterka drobna" jest wlasnie uznawane to co ja mam. Jako ze ksenony sa org. wiec i samopoziomowanie jest, to kwestia strumienia swiatla jest pomijana, podobnie jak obrysy.

Co do czerwoych kiernukowskzow nie mam zdania. Za rzadko je widuje na drodze i nie wiem czy to faktycznie problem... czy nie.

Duzo bardziej przeszkadza mi - Sportage chyba tak ma... i Disco ktores... - mode na rozdzielanie kierunkowskazow od lamp lownych.
    Tzn. swiatla stop itd. mam na lini wzroku ale kierunki sa ukryte na samym dole w zderzaku i najczesciej upi...lon brudem wiec ich nie widac...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • 14.01.18, 15:28
    Tak maja samochody, ktore maja kolo zapasowe zamontowane na tylnej klapie/drzwiach. To kolo moze zaslaniac przy pewnych katach widzenia kierunkowskaz - tak mi to kiedys w serwisie landrovera wylozyli.

--
    "Today is the tomorrow we worried about yesterday, and all is well"
  • 15.01.18, 07:33
    Eeee.... nie tylko.
    www.google.pl/search?q=back+of+kia+sportage&safe=off&sa=G&hl=pl&dcr=0&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=gKc-ud56QsojrM%253A%252C1f6Il8fbyd1SbM%252C_&usg=__0K-HcROm4Rz2MaJ3qIc08C2bvyk%3D&ved=0ahUKEwjKy6_ArNnYAhXBBcAKHfUhA7EQ9QEIMTAC#imgrc=gKc-ud56QsojrM:

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• 12.01.18, 13:54
    Pozwolę sobie zauważyć, że taka sytuacja wystapi w każdym samochodzie jak lampa (żarówki) odłączy się od masy. Najczęściej z powodu korozji. Niestety elektrycy mają z tym problem.
  • 12.01.18, 15:16
    TEZ SIE NA PRZEGLAD WYBIERASZ.. ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • 12.01.18, 16:25
    ja tak, ale z moim struclem
    ma rację w170 to był ford mustang

zastanawiam się jakby mu w zewnętrzne segmenty świateł dać pomarańczowe światla czy by to było zgodne

przy hamowaniu wszystko się zaświeci, przy okazji też pomarańczowe kierunkowskazy, ale przecież niekiedy zdarza się że miga awaryjne

przy miganiu, wprawdzie zamiga też światło tylne czerwone, ale przecież zdarza się że przy skręcaniu ktoś przyhamuje i czerwone i tak się pali

czyli dość prostym sposobem można przerobić oświetlenie na legitne
  • 14.01.18, 16:12
    Ta wyrozumkowana teoria o "zdarzaniu sie"
    jest rozczulajaca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.