Dodaj do ulubionych

Po ktorej stronie wlew paliwa?

13.01.18, 23:32
Wiedzieliscie, ze maly trojkacik przy symbolu dystrybutora na wskazniku paliwa na desce rozdzielczej pokazuje po ktorej stronie jest wlew paliwa?
Wiekszosc moich znajomych o tym nie wiedziala...
Przydatne kiedy uzywa sie roznych samochodow.

--
"Today is the tomorrow we worried about yesterday, and all is well"
Edytor zaawansowany
  • 13.01.18, 23:46
    hmmm - jezdze samochodami od 27 lat i nigdy tego trojkacika nie zauwazylem. moze go nie bylo? bo mi wystarczy obejsc samochod i wiem.
    gorzej jest ze znalezeniem lewarka do jego otworzenia, bo go czasami nie ma wogole, albo jest nie wiadomo gdzie.
    co to masz za bajeczny samochod?
  • 14.01.18, 13:42
    > gorzej jest ze znalezeniem lewarka do jego otworzenia, bo go czasami nie ma wogole

Jak nie ma lewarka/guzika to najczesciej na brzegu klapki jest wytloczony "dolek" na palec zeby palcem te dzwiczki pociagnac i otworzyc. Raz pamietam ze w koncu rozszyfrowalem tajemnice Enigmy. Dolka nie bylo a drzwiczek sie nie pociagalo od strony odciaganej tylko popychalo wglab od strony zawiasow.
  • 14.01.18, 17:59
    moje "dzwiczki" sie pociska i odskakuja
  • 15.01.18, 02:52
    W Wartburgu ze zdjecia ktore sie otworzylo, procedura byla taka: Otwierasz prawe tylne drzwi. Na polce za oparciem tylnego siedzenia jest wajcha z galka za ktora pociagasz. To otwiera bagaznik. Jak juz jestes w bagazniku to kciukiem naciskasz okragly blaszany cyngielek przy szyjce wlewu paliwa, ale od strony "wewnetrznej" samochodu. I voila, klapka sie odmyka! A teraz maja trojkaciki, panie, poprzewracalo sie w dupach.
  • 13.01.18, 23:48
    Widocznie nigdy nie wypozyczali samochodow - wiekszosc albo i wszytkie to maja...
    A nie wiem czy wiesz ale wiekszosc dystrybutorow na stacjach maja na tyle dlugie weze ze mozna tankowc nawet przez bagaznik?
  • 14.01.18, 00:00
    Wiem, w osobowych nie ma problemu, inna sprawa z zabudowanym pickupem albo vanem

--
  • 14.01.18, 00:04
    Wsiądź w swoją E53, albo w E90 i powiedz, gdzie ma trójkącik o którym wspomina autor wątku.
    No chyba, że USA macie inne zegary :)

Fakt, są auta, gdzie trójkącik jest, i jest pozamiatane.
    Ale ja chyba w żadnym nie miałem (od Almery licząc). Ale tylko Almera miała po lewej, więc jak raz, kilka lat temu podjechałem "na pewniaka" zatankować Yariskę I siostry (przed Wielkanocą, więc aż kolejki były do dystrybutorów), to wąż za samochodem przeciągnąłem, żeby nie kombinować. Siostra kupiła w końcu auto z wlewem po "właściwej" stronie (Audi A1) więc już się raczej akcja nie powtórzy :)

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • 14.01.18, 00:25
    Mowie o autach z wynajmu.... nie pamietam ani jedengo ktore by tego nie mialo i wprawdzie 90% ma po prawej ale zdarzja sie po lewej.
  • 14.01.18, 01:56
    BMW jest przeznaczone dla ludzi inteligentnych. Tam wlew paliwa jest po tej stronie co szlauch na ikonce dystrybutora.
    POWAZNIE! Sprawdz i Ty i Engine i inni tez!.
  • 14.01.18, 01:59
    O nie wczoraj tankowalem i szluch byl po stronie kierowcy ale dlugi wystarczajaco....
  • 14.01.18, 02:03
    Ja nie mowie o szlauchu na dystrybutorze na stacji, tylko o szlauchu na rysuneczkuku dystrybutora na zegarach.
    Teraz widzisz dlaczego nie mam BMW, bo prostej rzeczy nie potrafie wyjasnic....
  • 14.01.18, 09:52
    Nowe BMW tez maja rzeczony trojkacik

--
  • 14.01.18, 17:41
    Kurna gdzie Ty takie rzeczy wygrzebujesz i koleracje znajdujesz?

A moze to tak jak ja kiedys zrobilem jako mlody projektant.... Projektowalem jakas plytke kontrolujaca cos tam w udzadzeniu na produkcje i uzywalem takie diody swiecace - byl ich rzad chyba z 10 no i jedna byla nieuzyteczna, podobnie jak jeden ukad sterujacy ....Wiec je podlaczylem tak ze od czasu do czasu - bez przyczyny blyskala sobie chwile i potem przestawala... Ot zeby sie nie czula sierota a przy okazji jak nie bylo zadnych alarmow to pokazc ze urzdzenie "zyje" ... Nigdzie to nei bylo opisane bo nieuzyteczne ale nikt sie nie przyczepil dopuki gdzies za pol roku dzwoni jeden kierownik produkcji z japonii i pyta o co to jest bo inzynierowie sie glowia od pol roku i jak na razie to maja wiele teorii ale ani jednej logicznej...bo to blyska na pozor bez zadnej logiki.
    No wiec ja go przepraszam ze oni traca czas i mowie ze moze ta diode wyciac. A on na to w smiech i mowi ze absolutnie nie - chcial sie upewnic ze to nic powaznego a te didy to mobilizuja tyle uwagi i dyskusji ze uwaza ze to nawet dobre bo inaczej to by nikt na to uwagi nie zwaracal tu pare razy dzinnie idzie paru zobaczyc i myslec a przy okazji obserwuja prace urzadzenia... jeden to nawet program napisal aby to z czym skorelowac. Mowi ze nazwa ten sygnal moim imienie. Inie wiem co potem ale dziwne ze na jakies 100 takich urzdzen sprzedanych - tylko jeden komentzrz i pytanie.... reszta nie zauwazyla albo mial w D...
    Taki i z tymi rysunkami na desce...
  • 14.01.18, 18:08
    > Kurna gdzie Ty takie rzeczy wygrzebujesz i koleracje znajdujesz?
    Sam nie wiem, najczesciej zmyslam:) Z tym trojkacikiem, on jest ale nikt go nie zauwaza.
    A czasami czegos nie ma a ludzie to widza. Taka folia aluminiowa, z jednej strony matowa z drugiej gladka. Na forach o gotowaniu czesto ktos mowi przykryc folia aluminiowa blyszczaca strona na zewnatrz a inni mowia Ja zawsze daje blyszczaca do wewnatrz i sie kloca.. To nie robi absolutnie zadnej roznicy w piekarniku. Prawda jest taka ze folia jest walcowana wielokrotnie na coraz ciensza, a w ostatnim walcowaniu jest zlozona podwojnie. Powierzchnie styku z walcem zostaja gladsze a powierzchnie styku folii z folia matowe. Ludzie mysla ze to jest zrobione specjalnie i wymyslaja powod. W ktory mocno wierza!
  • 15.01.18, 14:10
    I potem na stacjach można zaobserwować zabawne sceny gdy ktoś podjechał nieco za daleko i mu węża nie styka. Szarpie potem taki tym wężem, a nóż mu jeszcze się nieco wydłuży.
    Są jednak także tacy przezorni którzy wolą nie ryzykować takich akcji i czekają cierpliwie aż będzie wolny dystrybutor po "właściwej" stronie, choćby mieli czekać 20 minut. Najczęściej wiadomo jakiej są płci ale to już przemilczę bo na tym forum polityczna poprawność rządzi...
  • 14.01.18, 00:22
    > Przydatne kiedy uzywa sie roznych samochodow.
    Jesli samochod ma tandem dwoch rur lub jedna pojedyncza rure wydechowa po jednej stronie tylko, to sprawa jeat prosta: wlew jest po przeciwnej stronie niz rura (lub rury, jeli sa dwie.)
  • 14.01.18, 00:30
    jalopnik.com/why-some-cars-have-gas-tank-fillers-on-the-left-or-the-1792790492
  • 14.01.18, 00:33
    Najbardziej sensownie jest kiedy wlew jest po stronie pasazera poniewaz wtedy moge podjechac blisko dystrybutora jako ze ni
    musze otwierac drzwi i ryzykowac obicia a po stronie kierowcy to moze byc problem w wyjsciem jak za blisko podjade.
  • 14.01.18, 01:42
    Jak jestes sam to stawaj troche dalej, zeby drzwi byly pomiedzy dystrybutorami.
    A jak z pasazerem to podjezdzaj tak blisko ze bedzisz musial pasazerowi powiedziec wysiadz i nalej bo ja nie moge otworzyc drzwi....
  • 14.01.18, 00:46
    bunkum napisała:

> Jesli samochod ma tandem dwoch rur lub jedna pojedyncza rure wydechowa po jedne
    > j stronie tylko, to sprawa jeat prosta: wlew jest po przeciwnej stronie niz rur
    > a (lub rury, jeli sa dwie.)

A to też racja.
    Gorzej, jak jest tak jak u mnie (dwa tandemy po dwie rury z każdej strony). Wtedy tak łatwo nie zgadniesz :)

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • 15.01.18, 18:11
    Pomijając, że to żadne ułatwienie (siedząc w samochodzie nie widać z której strony jest wydech), to jednak są oczywiście wyjątki. Pierwszy z brzegu samochód który przychodzi mi do głowy, to pierwsze Mondeo, które występowały w wariancie z wydechem po lewej, po prawej i po obu stronach - a wlew paliwa zawsze był po prawej.
  • 14.01.18, 01:32
    Ja o tym dowidzialem sie relatywnie niedawno czytajac na internecine jakies zestawienie pod tytulem czy wiecie ze...
    A jezdze od daaaaawna. Nawet mialem samochody gdzie wlew byl z tylu obok tablicy, zakryty tablica, albo z przodu schowany pod maska. Jaguary mialy dwa wlewy i nie wiem czy one oba prowadzily do tego samego baku czy do dwoch bakow.
  • 14.01.18, 12:09
    Niestety aktualne bmw to pierwsze auto które takowego znaczka nie ma. Bardzo fajna rzecz w wynajętych i myślałem ze wszystkie to maja.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • 14.01.18, 19:21

> Niestety aktualne bmw to pierwsze auto które takowego znaczka nie ma.
    Dziwne, bo bmw dawniejsze i obecne mialy i maja. Najnowsze 2018 F36 ma. Ktore bmw nie ma?
  • 14.01.18, 22:12
    F10/F11 np. nie ma.

Pzdr.
  • 15.01.18, 08:18
    Nowa trójka nie ma.
    - 2017 rok
    Jak wroce w środę to mogę zrobić zdjęcie.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • 15.01.18, 08:35
    www.bmwblog.com/2017/05/03/bmws-new-multifunction-instrument-display-new-3-series-4-series-big-upgrade/
    --
  • 15.01.18, 10:07
    Na tej jest, na mojej nie ma.
    Czyli nie ma na każdej

--
  • 14.01.18, 21:07
    www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjdhfPPntjYAhUQ92MKHXn7AMoQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fforsal.pl%2Fgalerie%2F813652%2Cduze-zdjecie%2C8%2Cpodstawa-gospodarki-w-prl-handel-na-kartki-galeria.html&psig=AOvVaw3nMvqAWISzyvZfNjlyU9eX&ust=1516046270742977

Tak przez dziesieciolecia wygladaly stacje benzynowe. Pomysl zeby wysepki z dtstrybutorami stawiac w poprzek jak bramki na autostradzie przyszedl pozniej wraz z masowym rozwojem motoryzacji.
  • 14.01.18, 21:31
    Te Twoje linki nie dzialaja po tej stronie.... Widocznie wyczuwaja ze to Fake news
  • 14.01.18, 21:55
    forsal.pl/galerie/813652,duze-zdjecie,7,podstawa-gospodarki-w-prl-handel-na-kartki-galeria.html
    A teraz?
  • 14.01.18, 21:56
    U mnie sie otwiera na 7/10, chodzi o slajd 8/10.
  • 14.01.18, 22:47
    No otworzylo sie i musze przyznac ze takich stacji benzynowych nie pamietam ale w 1964 to ja jeszcze niewiele widzialem a jedyna stacja benzynowa byla w miescie powiatowym gdzie po beznzyne ludzi jezdzili z karnistrami i pan robil im mieszanke.. W latach 60-tych byly kartki na benzyne?
  • 15.01.18, 00:35
    Samochod na tej stacji ma rejestracje olsztynska, sadzac po budynku w tle to jest na terenach poniemieckich, w Polsce bylo jeszcze gorzej:))) Samochodow bylo bardzo malo, a prywatnych to juz w ogole na palcach jednej reki. Na takich stacjach nie bylo kolejek! Wszystkie Wartburgi, Syreny, Trabanty, P-70, IFY i Dekawki mialy silniki dwusuwowe ktore walily klebami dymu. W strone ulicy a nie chodnika, co tez zgadza sie z klapka po przeciwnej stronie niz rura. Zdaje sie ze przepis "wydech w lewo" obowiazuje do dzis i w importowanych trzeba rure przekladac.
    Zaraz potem zaczeli robic duze Fiaty, potem nastal Maluch i takie stacyjki poszly w zapomnienie razem z kolejkami waskotorowymi.
  • 15.01.18, 00:41
    Nie bylo ich w latach pomiedzy Adolfem a Wojciechem.
  • 15.01.18, 04:23
    Najlepsze byly Trabanty.. Te nawet nie mialy pompki paliwa i dlatego zbiornik paliwa byl pod maska obok silnika - tzn powyzej zaby sie lalo prosto do gaznika w naturalny sposob ..
    I nikt sie nie martwil o bezpieczenstwo...
  • 15.01.18, 11:36
    > I nikt sie nie martwil o bezpieczenstwo...

Duroplast był niepalny :)
  • 14.01.18, 23:03
    Z Europa tez nie do konca, Mercedes zony ma wlew po lewej

--
  • 15.01.18, 02:21
    Europa sie rozciaga do Uralu:)
  • 15.01.18, 09:13
    Tak się złożyło, że kupuję wyłącznie azjatyckie samochody, wiec wlew mam zawsze po lewej. Dzięki temu czasem mam mniejszą kolejkę do dystrybutora. A jak jadę inna marką, to wiem, że mam podjechać z drugiej strony. Proste.
  • 15.01.18, 12:35
    thorpe napisał:

> Tak się złożyło, że kupuję wyłącznie azjatyckie samochody, wiec wlew mam zawsze
    > po lewej. Dzięki temu czasem mam mniejszą kolejkę do dystrybutora. A jak jadę
    > inna marką, to wiem, że mam podjechać z drugiej strony. Proste.

Ja się nie przejmuję, że są kolejki do "mojej" strony wlewu paliwa.
    Po prostu wtedy wjeżdżam tyłem.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • 15.01.18, 18:13
    > Tak się złożyło, że kupuję wyłącznie azjatyckie samochody, wiec wlew mam zawsze po lewej
    Różnie z tym bywa - choćby Daewoo / koreański Chevrolet miały po prawej. Oczywiście od tego wyjątku też były wyjątki.
  • 15.01.18, 17:55
    Niestety to wspaniałe udogodnienie nie występuje we wszystkich samochodach, a w niektórych występuje, ale nie na nadruku widocznym cały czas, tylko na kontrolce - więc dopiero na rezerwie widać, z której strony jest wlew.

Bardzo dużo jeżdżę samochodami z wypożyczalni i jest to jedna z rzeczy, które doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Stosuję wprawdzie regułę kciuka, która mówi że Japonia, Korea i USA to raczej wlew po lewej, Europa po prawej - ale oczywiście lista wyjątków jest długa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.