Dodaj do ulubionych

To kiedy tankować?

13.02.18, 17:28
next.gazeta.pl/next/7,151003,23016329,bedzie-taniej-na-stacjach-benzynowych-w-hurcie-juz-teraz-olej.html#Z_BoxBizImg
Calkiem milo...
Akurat benzyna z Austrii sie konczy :-)

BTW: w drodze na narty 3 razy bez wiekszych klopotow zatankowałem gaz w Austrii przy autostradzie (kierunek na N na trasie Graz Wieden itd) niz w Czechach.
--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Edytor zaawansowany
  • trypel 13.02.18, 17:36
    Jak prędkości z trumna? Doszedłeś do ogranicznika?

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • galtomone 13.02.18, 18:54
    Co ty.... luz w 4 literach... jechalismy sobie 115/120 w porywach 140 jak trzeba bylo cos wyprzedzić w duzym ruchu.
    Inna sprawa, ze jechalismy w trzy auta... i po raz pierwszy (nie jestem fanem takich kawalkad) calkiem sprawnie to poszlo... ale moze dlatego, ze bylo dosc spokojnie a ja sobie jechalem z przodu ... drogi byly puste i w zasadzie tylko kolo wiednia w drodze powrotnej trzeba bylo uwazac "czy sa".

Za to w Zoldo... jak spadl snieg to zjezdzajac w dol z hotelu zeby sie dostac do glownej... bylo mi cieplo.... gorka taka, ze tyle co auto drgnelo.. ja na hamulec... kola sie zablkowalo... i przez polowe zjazdu abs nawet nie zamruczal... a jak juz zaczal mruczec to i tak t nic nie dalo.... ot.... 2t blachy co sobie raznie suna w dol :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • marekggg 13.02.18, 23:56
    a lancuchy?moze troche glupie pytanie ale po to one sa w sumie...
  • galtomone 14.02.18, 11:58
    Nie posiadam do tego auta. Nie ma po co.
    Wjechalem na te gorke bez problemu a schodzilem z niej chwile wczesniej malo nie wybijajac sobie zebow, wiec wiedzialem co i jak.
    Na dole byl plac i bylo jak i gdzie stanac... ale w sumie uczucie dziwne....

Bardziej sie zastnawiam czemu ABS od razu sie nie wlaczyl.... "auto" nie zauwazylo, ze jedzie ... sila na klach byla za mala?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • samspade 14.02.18, 04:18
    Ja tankuje gdy świeci rezerwa.
  • nazimno 14.02.18, 11:09
    Zima zaleca sie jezdzic na pelnym baku.
    Jesli bak jest prawie pusty, to na sciankach kondensuje (zmiany temperatury) para wodna zawarta w powietrzu wypelniajacym bak. Po jakims czasie kropelki wody splywaja na dno baku. Wszystko.

• galtomone 14.02.18, 12:01
    Ja zwykle dotankowuje jak zblizam sie do polowy bau. Robie to sporadycznie wiec wole miec benzyne co chalpie po calym baku, itd..

Tu pytam nie o rezerwe a kiedy zauwazymy spadek cen a nie o to kiedy ty tankujesz ;-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • samspade 14.02.18, 12:15
    Nie zauważam spadku cen. Zbyt często tankuję paliwo.
  • galtomone 14.02.18, 14:04
    Troche zazdroszcze... tak nie zauważać i nie dbać o ceny.... moze to dlatego, ze ci kierowca tankuje?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• samspade 14.02.18, 14:11
    Czasami tankuje pracownik stacji.
    Z ciekawości sprawdziłem ceny jakie płaciłem. W styczniu było drożej o 15 groszy niż w listopadzie. Na bak wychodzi jakieś 9 złoty. Większe znaczenie ma moment tankowania czyli jak głośno samochód krzyczy że brak paliwa.
  • galtomone 14.02.18, 14:22
    9 zl o sporo - ja tam wole jezdzic za mniej niz za wiecej... te grosze roznicy w skali roku to jednak kilkaset zlotych...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • samspade 14.02.18, 14:30
    Dzisiaj jest jest 11 groszy taniej niż najdrożej w styczniu. Więc raz +9 raz -7. Kiedy tankujesz gdy chcesz a nie gdy musisz możesz się bawić w "ruletke" cenową. O ile nie mówią o skokowym wzroście cen nie zwracam uwagi na ceny. I nie dlatego że nie mam na co wydawać ale dlatego ze nie mam wpływu. Więcej mogę zyskać bawiąc się w ekodrajwing.
  • marekggg 14.02.18, 14:55
    ja z kolei tankuje tak rzadko, ze niepamietam poprzednich cen.
  • nazimno 14.02.18, 15:11
    Inni z kolei tankuja tak czesto, ze rano nie pamietaja, co robili wieczorem.
  • samspade 15.02.18, 06:49
    Zawodowcynod tankowania nie wiedza jaka jest pora dnia ani jaki dzień
  • galtomone 15.02.18, 07:30
    Ale ta wiedza jest im raczej srednio potrzebna...
    Wazne zeby byc blisko stacji zasilania...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • misiaczek1281 15.02.18, 22:12
    a gdzie te spadki cen paliw? w tabelkach? bo u mnie dziś PB95 po 4,74 :) jeszcze drogiej benzyny nie sprzedali więc trzymają ceny....uff...jak dobrze że mam LPG...mam po 2.06 a widziałem nawet po 1.94:) ps. jak było w Austrii? po ile tam gaz?
  • marekggg 15.02.18, 22:36
    w austrii wszystko taniej, bo to nie taki zamordystan jar PRL II
  • nazimno 16.02.18, 07:42
    PB95 jest symbolem wymyslonym przez
    TECHNICZNEGO IDIOTE.
    Dlaczego w Polsce to "funkcjonuje"...?
  • galtomone 16.02.18, 08:38
    misiaczek1281 napisała:

> PG...mam po 2.06 a widziałem nawet po 1.94:) ps. jak było w Austrii? po ile tam
    > gaz?

Gaz??? 1.94??? Ale u ciebie drożyzna. Pewnie jak cie widza to ceny podnosza i licza ze pojedziesz gdzie indziej...

Na Stat... sorry Circle cala zime kupuje po 1.79 - a to dlatego, ze na zimne zawsze drożeje.

A w Austrii na autostradzie byl po 1.99 zł

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• do.ki 17.02.18, 07:19
    > Troche zazdroszcze...

Zazdroscisz niezauwazania groszowych roznic w cenie paliwa, a marnujesz pieniadze na narty?

--
    "Everyone appreciates your honesty, until you're honest with them. Then you're an asshole." - George Carlin
  • galtomone 17.02.18, 12:27
    do.ki napisał:

> > Troche zazdroszcze...
    >
    > Zazdroscisz niezauwazania groszowych roznic w cenie paliwa, a marnujesz pieniad
    > ze na narty?

Marnujesz?

Ty nie placisz za zadne przyjemnosci? Kino, tetar, wino, czy inny alkohol, jedzienie poza domem, itp?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • tbernard 17.02.18, 13:43
    > Marnujesz?
    >
    > Ty nie placisz za zadne przyjemnosci? Kino, tetar, wino, czy inny alkohol, jedz
    > ienie poza domem, itp?

A dla innych jest przyjemnością nie przejmowanie się takimi pierdołami, że tutaj jest o dwa grosze taniej na litrze niż tam. Z nartami, winem czy innymi przyjemnościami też można by dywagować nad groszowymi różnicami w cenie tu czy tam. Tylko co to za przyjemność? Chyba tylko dla kogoś o naturze dusigrosza.
  • galtomone 18.02.18, 11:58
    tbernard napisał:

> A dla innych jest przyjemnością nie przejmowanie się takimi pierdołami, że tuta
    > j jest o dwa grosze taniej na litrze niż tam.

Wiem, dlatego napisalem Samowi, ze zazdroszcze :-)

> Z nartami, winem czy innymi przy
    > jemnościami też można by dywagować nad groszowymi różnicami w cenie tu czy tam.

> Tylko co to za przyjemność? Chyba tylko dla kogoś o naturze dusigrosza.

Moze i dusigrosza, ale nie kupuje tego co chce tam gdzie najdrozej (generalnie) tylko tam gdzie najtaniej...
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • do.ki 17.02.18, 19:44
    Tak jak poniżej pisze @tbernard: nie zawracać sobie głowy pierdołami to minimum komfortu. Za przyjemności płacę rzecz jasna, ale narty to żadna przyjemność. Ale dobrze, że są popularne, dzięki narciarzom i ich nieuniknionym kontuzjom mam na przyjemności. :-)

--
    Proletariusze wszystkich krajów, walcie się.
  • galtomone 18.02.18, 12:00
    do.ki napisał:

> Za przyjemności płacę rzecz jasna, ale narty to żadna przyjemność.

Dla ciebie.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• do.ki 17.02.18, 07:19
    > Troche zazdroszcze...

Zazdroscisz niezauwazania groszowych roznic w cenie paliwa, a marnujesz pieniadze na narty?

--
    "One should as a rule respect public opinion in so far as is necessary to avoid starvation and to keep out of prison, but anything that goes beyond this is voluntary submission to an unnecessary tyranny, and is likely to interfere with happiness in all kinds of ways." Bertrand Russell
  • engine8 15.02.18, 22:51
    Ja tankuje jak mi poziom spada ponizej 1/3 zbiornika i zawsze do pelna.
  • galtomone 16.02.18, 08:39
    A nie zawsze za 2 dychy? ;-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• engine8 16.02.18, 18:29
    Nie.... nigdy dlatego ze zawsze place przy dystrybutorze i wiec laje az sie sama pompa zatrzyma.
  • tbernard 17.02.18, 13:34
    A ja jeszcze gaszę silnik przed tankowaniem.
  • nazimno 17.02.18, 15:47
    Po to masz wlasnie gasnice.
  • misiaczek1281 17.02.18, 19:15
    tbernard napisał:

> A ja jeszcze gaszę silnik przed tankowaniem.

lepiej zgaś papierosa przed tankowaniem :)
  • engine8 17.02.18, 23:17
    Ja w swoim wylaczam silnik..
  • tbernard 18.02.18, 00:58
    To rozsądne i godne naśladowania.
  • tbernard 17.02.18, 13:32
    Najlepiej zatankować zanim auto stanie z powodu braku paliwa gdzieś daleko od stacji benzynowej. W rozeznaniu sytuacji przydaje się wskaźnik paliwa oraz kontrolka rezerwy.
  • nazimno 17.02.18, 15:49
    Zawsze mozna sobie jeszcze poswiecic do wlewu zapalka.
  • tbernard 17.02.18, 18:34
    To nierozsądne i ryzykowne.
  • nazimno 17.02.18, 19:27
    Mozna wziac zapalniczke.
    Sa takie z gesia szyja do kominka.
    Teraz ciezko o dobre zapalki.

• do.ki 17.02.18, 19:46
    Jak masz siatkę we wlewie, to zapalniczka z gęsią szyją nie chce wejść.

--
    "Tussen droom en daad staan wetten in de weg en praktische bezwaren." Willem Elsschot
  • nazimno 17.02.18, 20:18
    Jak to u dziewic bywa.
  • engine8 17.02.18, 23:18
    W twoim wieku powinienes do tej dziurki trafic w ciemno "na macanta" albo po palcu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.