Dodaj do ulubionych

Jaki samochód kupić?

27.02.18, 14:28
Witajcie!
Powoli przymierzam się do zmiany samochodu, a jako że kompletnie się na tym nie znam i nie wiem jaki kupić, to zwracam się do was o poradę. Jaki możecie polecić mi mały samochód, który się nie psuje, nie dużo pali i kupie go za około 15 tys. Ważne jest też, żeby nie rdzewiał tak szybko jak mój obecny samochód. Będę bardzo wdzięczna za porady.
Edytor zaawansowany
  • qqbek 27.02.18, 15:32
    Kup cokolwiek, co będzie małe, nie będzie rdzewiało i będzie do 15 tysięcy :)
    A tak bardziej serio - Astra H, Pug 307, mniejsze bym się bał kupić.

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • do.ki 27.02.18, 22:04
    Nie słuchaj go, dla niego wszystko mniejsze od autobusu jest małe. Toyota Yaris 10-letnia jest spokojnie do kupienia za 15000 zł. I pozostałe warunki też spełnia. Tylko wnętrze niezbyt.
    Nissan Micra. Nie do zajeżdżenia i nie rdzewieje, ale pali sporo, jeśli z automatem.
    Honda Jazz. Spartańskie wnętrze, nie rdzewieje, pali mało.

Żaden z wymienionych samochodów nie psuje się, jeśli właściciel go nie maltretuje.

--
    "Everyone appreciates your honesty, until you're honest with them. Then you're an asshole." - George Carlin
  • qqbek 27.02.18, 22:10
    Yaris nie rdzewieje, khe, khe...
    Micra ma dyskusyjną stylistykę...
    Jazz... no dobra, Jazz jeszcze ujdzie :)

Poza tym dlaczego od razu "autobus"... podałem przykład dwóch kompaktów :)

--
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • do.ki 28.02.18, 06:36
    No wlaśnie, kompaktów. A pytanie było o samochód mały.

--
    "Everyone appreciates your honesty, until you're honest with them. Then you're an asshole." - George Carlin
  • qqbek 28.02.18, 07:18
    Ostatnio jedna z klientek stwierdziła, że podjeżdża małym Volvo (nie była pełna jak jechać, więc podjeżdżała gadając ze mną przez telefon, a ja jej wypatrywałem).
    Podjechała prawie 5-metrowym XC70.
    Jak wyjaśniła, mąż ma XC90, więc prawie 5-metrowe XC70 jest "małe" w związku z tym.

Dla ciebie małe jest auto miejskie.

Dla mnie kompakt.

Dla paniusi "małe" może być uterenowione kombi segmentu E.

--
    No niech pan siada."
  • tbernard 28.02.18, 09:42
    "Człowiek po całym świecie lata"
  • galtomone 28.02.18, 08:54
    Kwestia tego dla kogo, co jest male...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • vogon.jeltz 28.02.18, 11:04
    Też miałem napisać Jazz. Ale jak Jazz ma spartańskie wnętrze (jeden z ładniejszych kokpitów w tej klasie!) to co ma w takim razie Yaris?
  • tbernard 28.02.18, 11:44
    Można znaleźć całkiem sporo spartańskich pojazdów. Na przykład tutaj.
  • bunkum 27.02.18, 22:50
    Kup taki nowy samochod, na jaki cie stac.
    Skoro masz limit 15 tys zl, znajdz taki nowy samochod, ktory kosztuje 15 tys. zl. Jesli takiego nie ma, nie kupuj samochodu, poniewaz cie nie stac.
  • galtomone 28.02.18, 08:55
    Widze, ze zgodnie z ta zasada nadal rozumu szukasz?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • misiaczek1281 28.02.18, 17:03

bunkum napisała:

> Kup taki nowy samochod, na jaki cie stac.
    > Skoro masz limit 15 tys zl, znajdz taki nowy samochod, ktory kosztuje 15 tys. z
    > l. Jesli takiego nie ma, nie kupuj samochodu, poniewaz cie nie stac.

błędne myślenie...jeśli masz 18 tys.zł to kup samóchod za 15 tys.zł.
    Jeśli masz 15 to kup za 12tys.zł. 3 tys.zł zostaw sobie na pozakupowy serwis,paliwo i opłaty

• waga170 01.03.18, 00:12
    > Kup taki nowy samochod, na jaki cie stac.
    > Skoro masz limit 15 tys zl, znajdz taki nowy samochod, ktory kosztuje 15 tys. zl. Jesli takiego nie ma, nie kupuj samochodu, poniewaz cie nie stac.

I co ja mam teraz zrobic? Mam dziesiec samochodow a nie stac mnie na osiem z nich. Bo kazdy z tych osmiu, pomimo ze kupiony jako nowy, jest teraz uzywany i spadl z ceny. Tyle spadl ze za to co kazdy z nich jest teraz wart nie dalbym rady kupic takiego samego nowego. Czyli na zaden mnie nie stac. Ale z pozostalymi dwoma mam jeszcze wiekszy problem. One sa stare i cena poszla w gore tak ze przewyzsza wielokrotnie oryginalna jaka mialy 70-80 lat temu. I na te dwa, drozsze of nowych a nie w cenie nowych, tez mnie nie stac, a ja je mam. No to Panie Doradco Finansowy, mam usiasc i plakac czy sie od razu powiesic?
  • jestklawo 28.02.18, 12:56
    za bardzo to ja się nie znam, ale jechałem z koleżanką jej peugeotem 2008 (ciemna malina wpadająca w karmazyn). Nagle zaświeciła się lampka - biała śnieżynka. Koleżanka widząc to powiedziała: zapomniałam wyjąć mięso z zamrażarki.
    Więc uważam że, oprócz koloru, ten peugeot 2008 ma bardzo fajną i potrzebną funkcję dla dziewcząt i takie auto serdecznie polecam
  • tdf-888 28.02.18, 13:39
    Ty się śmiej a ja jak kupiłem swoje volvo i tez się zaswiecila sniezynka to się wystraszylem ze awaria klimy. Musiałem zajrzeć do instrukcji obsługi - czego nie robie ot tak sobie na zaś gdy nic się nie dzieje 😂

--
    wszystko, co tutaj napisałem, jest wytworem mojej bujnej wyobraźni i nie może być wykorzystywane przeciwko mnie.
  • jestklawo 28.02.18, 13:41
    no widzisz, myślałes że to awaria klimy, a to tylko przypomnienie o mięsie w zamrazarce ;)
  • jestklawo 28.02.18, 13:46
    upsss, obcięło część tekstu dla martynki

... Ale jeśli takiego sprytnego i fajnego autka dla dziewcząt nie chcesz, to pamiętaj, żeby kupić oszczędne, ale szybkie i dynamiczne.
    Przestronne, ale zwinne i łatwe do parkowania. Popularne, ale nieopatrzone.
    Nowoczesne, ale zbudowane tradycyjnie, łatwe w naprawie.
    Ma być ładne, ale nie ekstrawaganckie, ani spowszedniałe.
    Nie może się psuć, ale musi być tanie w naprawie. Żadna wiocha, ale prestiż na bloku
  • vogon.jeltz 28.02.18, 14:03
    Ponoć Martynki według podobnych kryteriów wybierają facetów.
  • fabiedak 01.03.18, 21:31
    Przy takim budżecie kup cokolwiek, byle w dobrym stanie technicznym.
    Lepiej kupić zadbane auto uznawane statystycznie za awaryjne, od zapuszczonego pojazdu cieszącego się sławą niezawodnego. Lepsze Punto w świetnym stanie, niż zaniedbany Yaris.
  • tor-roso 18.05.18, 13:39
    Uważaj gdzie kupujesz my chcieliśmy kupić auto w Auto Handel Komis Dariusz Chudoba, sprzedawca zapewniał że auto jest w super stanie, przy próbie zmierzenia samochodu czujnikiem lakieru diametralnie zmienił ton i sposób obsługi. Nie rozumiemy zachowania - jeśli sprzedawca nie ma nic do ukrycia. Zachowanie było dziwne. Od początku atmosfera rozmowy mocno nahalna.
  • scandalka 10.07.18, 23:24
    za takie pieniądze to usaimport sprowadzi Ci jest fajne autko z USA lub Kanady :) tam samochody są tańsze niż u nas i za podobne pieniądze kupisz młodszy model -a to sie przeciez przełoży na jego żywotność
  • engine8 11.07.18, 00:28
    booooooooooooo
  • qqbek 11.07.18, 00:59
    Jak chcesz złom na "Salvage Certificate of Title" to kupuj w usaimport.
    Nie stać ich nawet na reklamę, to nie licz, że są uczciwi :)
    Usaimport - sam złom po szkodach całkowitych.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • jestklawo 11.07.18, 09:15
    > to sie przeciez przełoży na jego żywotność

:))) to lepsze wyposażenie juz nie jest ważne? Audi z usaimport już sprzedane?
    Ważniejsze niz żywotność jest bezpieczeństwo. Decydująca przy autach z USA jest fachowość i jakość pracy blacharza po szkodzie całkowitej.

> tam samochody są tańsze niż u nas i za podobne pieniądze kupisz młodszy model

ale trzeba doliczyć cło, akcyzę, VAT, koszty transportu, prowizję handlarza, koszt przeróbek (światła, lusterka, wskaźniki) i napraw blacharskich. Ktoś chciałby ryzykować oskarżenie o import niebezpiecznych odpadów?

• piotrekfr14 13.07.18, 11:35
    q
  • piotrekfr14 13.07.18, 11:42
    A może aurisa? W dieslu 1.4 pali koło 5,4l, a że to toyota to z awaryjnością nie ma większych problemów. Tylko nie daj sobie wcisnąć jakiegoś zajeżdżonego egzemplarza. Sprawdz dobrze auto przed kupnem
  • jestklawo 13.07.18, 12:21
    a gdzie link, w którym go (ją) wystawiasz?
    Myślisz (załóżmy na moment tak niewiarygodną hipotezę), że Martynka przez pół roku jeszcze nic nie kupiła?
  • piotrekfr14 16.07.18, 13:03
    Nie sprzedaję samochodu ;) Także nie zalinkuję. Wyświetliło mi się w aktualnych tematach, także ja nie widzę w czym problem jest? podsuwam propozycję, bo myślę że taki auris spełni jej wymagania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.