Dodaj do ulubionych

Polo wymięka

25.03.18, 09:30
Przy nowych extra furach polo okazuje się arcypijakiem. Nie jedzie tylko spala hektolitry paliwa. Tymczasem niezależne testy pokazały,że producenci już nie muszą oszukiwać ze spalaniem , nowoczesne fury rzeczywiście tylko wąchają paliwo no i ta supermoc do tego..200KM miniwan i marne 7 litrów, moto.pl/MotoPL/7,88389,21447872,opel-zafira-tourer-test-spalania.html , benzynowa octavia nawet nie chce się zblizyć do 5 litrów..moto.pl/MotoPL/7,88389,21469311,skoda-octavia-1-0-tsi-test-spalania.html robi wrażenie
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Polo wymięka 25.03.18, 10:03
      Ostatnio byłem w salonie Audi. Żadna stojąca tam nowa fura nie chce spalić więcej niżi 6l, od A1 do A8. Wyjątkiem było 350 konne S4, pali 7,7l, ale to pewnie jak ktoś ma ciężką nogę.

--
      .
      -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
        • yasiaq Re: Polo wymięka 25.03.18, 12:26
          Żeby nie było jeździłem nie tak dawno yarisem hybrydowym z panka w Warszawie więc mniej niż 6,1 jadąc równo z reszta peletonu nie udało się uzyskać ale przecież niektórym udaje się uzyskać duzo mniej, wystarczy odpowiedni styl jazdy..ja akurat zamiast jeździć w tym specjalnym stylu wybieram rower bo na rowerze jest sporo szybciej no i nie spalam nawet kropli benzyny..
        • tiges_wiz Re: Polo wymięka 25.03.18, 13:31
          Jest norma wg, której się testuje i tyle.
          Jak ty to sobie wyobrażasz inaczej?
          Wszyscy musieliby testować w tym samym miejscu i przy tej samej pogodzie, albo samemu wymyślać test. Dopiero byłby armagedon.
          Np. mój styl jazdy odpowiada tej normie i ostatnio zrobiłem 6.5/100 w połowie w terenie zabudowanym (korków nie było), a w połowie za miastem Durateciem 2.0 145 KM.

--
          Amiga i Commodore 64
          • duze_a_male_d_duze_m Re: Polo wymięka 25.03.18, 13:45
            Norma oczywiście musi być, tylko jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Plus absurdalne rozwiązania producentów, żeby spalanie w czasie tej konkretnej procedury zoptymalizować.

--
            .
            -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
            • yasiaq Re: Polo wymięka 25.03.18, 17:38
              Norma jest nie tylko do spalania ale i do spalin. O ile w Europie wszyscy ślepo wierzą w niemieckie baśnie o przewadze dzięki technice to okazuje się, że w USA po prostu dowalają miliony kary za tzw oszustwo. Jako ciekawostkę dodam tylko, że przelicznik MPG na litry na 100km pomiędzy kontynentami to w ramach niemieckich koncernów wcale nie przeliczenie czysto matematyczne..
          • vogon.jeltz Re: Polo wymięka 25.03.18, 17:33
            > Jest norma wg, której się testuje i tyle.

Ale co mnie jako użytkownika obchodzi jakaś norma, skoro w rzeczywistych warunkach wartości podawane przez producenta są w 9 przypadkach na 10 niemożliwe do osiągnięcia. Niech testują sobie według innych norm, albo podają średnie wartości zebrane od użytkowników - to nie jest mój problem. Z całą pewnością gdyby było to podstawą do odstąpienia od umowy przez klienta, producenci nagle znaleźliby sposób, żeby podawać realne wartości spalania.
            • koza_oddam Re: Polo wymięka 25.03.18, 18:27
              Ale to można dość łatwo i z dużym prawdopodobieństwem obliczyć, na podstawie średniej. Jeśli poprzednie modele w warunkach testowych paliły 5, a w drogowych średnio 7, czyli 20% więcej to niech dla nowego modelu robią sobie testy i dodadzą te średnie 20-25% i wszyscy będą zadowoleni. Tylko to nie przejdzie bo te testy są po to żeby wykazać że mało pali = mało emituje, bo UE śrubuje normy i jakby podawali prawdę to nie mogliby tego legalnie sprzedawać pewnie. A nikogo w urzędzie już nie interesuje jak się to zachowuje na drodze, ważne że testy wykazały że jest eko i spełnia normy.
              • vogon.jeltz Re: Polo wymięka 25.03.18, 18:58
                > jakby podawali prawdę to nie mogliby tego legalnie sprzedawać pewnie

To niech nie sprzedają. Zresztą to wymusiłoby na UE także urealnienie norm, bo jakby się samochody przestały sprzedawać, to by cała gospodarka siadła.
              • tiges_wiz Re: Polo wymięka 25.03.18, 20:33
                Obejrzałem sobie raporty średniego spalania różnych samochodów i jest np. od 6 do 12l ma 100..
                to które będą prawdziwe?

www.autocentrum.pl/spalanie/audi/a4/b5/sedan/silnik-benzynowy-1.6-i-101km-1995-2000/
                www.autocentrum.pl/spalanie/ford/focus/ii/hatchback-5d/silnik-benzynowy-2.0-duratec-145km-2005-2011/
                Może jednak jeździć bardziej oszczędnie a nie marudzić?

--
                Chodzenie po bagnach wciąga!
        • tbernard Re: Polo wymięka 25.03.18, 19:29
          vogon.jeltz napisał:

> A wystarczyłoby, żeby sfałszowane wartości spalania były podstawą do odstąpienia od umowy. Od razu producenci zaczęliby podawać realne liczby.

No to by sobie niektórzy ludzie "wypożyczali" w salonach nówki jechali na tor wyścigowy, a po fajowym szaleństwie oddawali, bo pali więcej niż podał producent.
            • misiaczek1281 Re: Polo wymięka 25.03.18, 21:03
              bierzesz Polo lub Fabię z silniczkiem wolnossącym 1.0 mpi która pali 5,5 litrów benzyny w trasie...- zakładasz do tego gaz i jesteś mistrzem oszczędzania...ps. moje Polo pali 6-8 litrów LPG...w trasie 6 to mój rekord...12zł za 100km:)
            • tbernard Re: Polo wymięka 26.03.18, 08:33
              A jakież to warunki by miały być określone? Toż to musiało by być opasłe tomisko z instrukcjami opisujące niezliczone możliwości na drodze, gdzie inaczej zachowa się skrajnie dynamiczny (gaz/hamulec) i skrajnie eko. Każda skrajność jest dla otoczenia upierdliwa i niewskazana, ale jak niby te warunki miały by to określać?
        • bimota Re: Polo wymięka 26.03.18, 12:10
          A wystarczyłoby, żeby sfałszowane wartości spalania były podstawą do odstąpienia od umowy. Od razu producenci zaczęliby podawać realne liczby.

NIE ODSTAPIENIA, TYLKO WSADZENIA OSZUSTOW ZA KRATKI.

--
          NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się