Dodaj do ulubionych

Koniec taniej ropy - Donald za duzo gada

13.04.18, 07:30
next.gazeta.pl/next/56,151003,23264178,ropa-jest-najdrozsza-od-trzech-lat-wzrost-napedza-m-in-donald.html#Z_BoxBizLinkImg

--
Pozdrawiam,
galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Edytor zaawansowany
  • nazimno 13.04.18, 09:37
    Wyrazne dzialania dla wsparcia ruskiej kasy.
  • waga170 13.04.18, 10:04
    Koniec swiata i nakrecanie kasy ruskim przez Ameryke!, ropa po 72,08!
    To dlaczego swiat sie nie skonczyl w kwietniu '80 jak byla po 121,70
    i w czerwcu 2008 jak byla po 159,55 zapytowywujem siem.
  • galtomone 13.04.18, 10:28
    Swiat sie moze i nie skonczy, ale mniej mi na lody zostanie... a ja lubie lody....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • tbernard 13.04.18, 14:13
    Ale Ty masz chyba LPG a nie ropniaka, więc ceną ropy nie musisz się przejmować.
  • galtomone 13.04.18, 14:47
    Beznyna tez drozeje, na benzynie tez jedze. A LPG to twoim zdaniem pochodna bitej smietany czy wody mineralnej? :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • tbernard 14.04.18, 10:40
    A lody to pochodna bitej śmietany czy ropy? ;)
  • engine8 14.04.18, 17:44
    Jak bys sie uparl to znalazlbys sciezke od lodow do ropy...
  • galtomone 15.04.18, 08:01
    tbernard napisał:

> A lody to pochodna bitej śmietany czy ropy? ;)

Smietany i mleka - jeszcze jakies pytania?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • waga170 15.04.18, 08:22
    > Smietany i mleka - jeszcze jakies pytania?

W sklad lodow oprocz smietany i mleka wchodza zoltka, jezeli kura obsrala jajko to salmonella gratis. No i pytanie skoro chciales pytan: Czy po podwyzce cen paliwa cena Twoich lodow wzrosnie czy spadnie?
  • galtomone 16.04.18, 07:47
    Wzrosnie oraz mnie zostanie mniej na ich zakup.
    Jeszcze cos? :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • tbernard 16.04.18, 08:30
    Może wystarczy mniej jeździć aby zaoszczędzić.
  • galtomone 16.04.18, 12:25
    Hmmm... prosilem gdzies o glupia rade?
    Szukam.. ale nie widze...

Znaczy ty takie "mondrosci" to sam z siebie czy ktos ci z boku podpowiada i dwojke daiscie rade taka "mondrosc" splodzic?

Ps. Zastosuj u siebie - jedz mniej, bedziesz bogatszy!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• toreon 13.04.18, 12:39
    Gwoli ścisłości - w 2008 maksymalne notowanie baryłki to było 147 $
    A dolar jakieś 2,05
    Z dwojga złego wolę już obecny stan.
  • galtomone 13.04.18, 14:48
    Ja bym wolał baryłkę po $15, a dolara po 0,20 zl

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• engine8 13.04.18, 18:46
    A ja jak by mila wybierac to wybralbym barylke po $100 i dolara po 5 zl... LOL
  • galtomone 15.04.18, 07:59
    Dlatego ciebie nie pytam. :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • tbernard 16.04.18, 08:43
    engine8 napisał(a):

> A ja jak by mila wybierac to wybralbym barylke po $100 i dolara po 5 zl... LOL

Znaczy się kibicujesz pojazdom elektrycznym i chcesz aby gospodarka dostała jak najsilniejszy bodziec do przemian w tym kierunku? ;)
    Pogłówkuj jeszcze nad kontrolowaną fuzją i świat będzie Ci wdzięczny, że już nie będzie trzeba tyle kopcić.
  • nazimno 16.04.18, 08:49
    Jak na razie fuzja niekontrolowana
    czeka na wysylke w silosach.
    A obaj wajchowi sa juz niezle nap... ni.
  • engine8 13.04.18, 18:44
    No i wtedy galon kosztwal $4.7 i jezdzilem wcale nie mniej niz kiedy bylo polowe z tego..
  • bigzaganiacz 13.04.18, 10:56
    Sranie w banie , dolar soada , ropa rosnie , takue jest odwieczne orawo natury, wojenka to tyloo orzykrycie nieudolnoscu pomaranczowego , nie przyczyna, bo to bardziej wijna handlowa z chinamu
  • schweppes1 13.04.18, 21:05
    To oznacza nadchodzący kryzys i powrót rynku pracodawcy - praktycznie punktualnie 10 lat od ostatniego.
  • engine8 14.04.18, 00:58
    longforecast.com/oil-price-today-forecast-2017-2018-2019-2020-2021-brent-wti
  • waga170 14.04.18, 08:29
    Nikt, ale to NIKT nie potrafi przewidziec takich rzeczy. W grudniu 2021 bedzie $97.21. Siur, siur.
    "A prawda jest taka" :) ze powyzej pewnego pulapu, pare lat temu to bylo 70 dolarow, zacznie sie bardziej Wam oplacac wydobywac lupkowa czy jak to tam zwal, piaskowa, z Kanady zamiast sprowadzac od kozojebcow. Popatrz na to gdzie sie buduje rurociagi i pomysl po co.
  • engine8 14.04.18, 17:41
    A mnie ceny ropy lataja.... tyle co ja jezdze to czy wydam na miesiac $150 czy $350 to nic nie zmieni... Ale ludzie panikuja to im zapodalem link z przewidywaniami LOL
    Osobiscie widze ze trudno bedzie zatrzymac ped elektrycznych a co za tym zmniejszy sie popyt an rope. A ze chetnych do sprzedania jest duzo a wileu nie ma nic innego tylko rope do zaoferowania to wszytko bedzie pod kontrola..
    Nikomu sie nie oplaca kiedy ceny ropy sa niskie i wszysy mowia ze poziom ok $80/beczulke ma sens..
    Stany dzieki taniej ropie moga wydobyc rope a glupkow tanio i uzywac tego jako gry politycznej... W koncy i to sie znudzi albo przestanie oplacac...
    No ja wiem gdzie sie zbudowalo i gdzie sie buduje ,,, oraz gdzie sa wojny i jaki to ma zwiazek z rurociagami...
  • samspade 14.04.18, 11:15
    Powrót rynku pracodawcy? Qfa do nas nie dotarł jeszcze rynek pracownika. Polska B psia ich mać. Ale lotnisko nam wybudują.
  • misiaczek1281 14.04.18, 17:42
    dla mnie cena ropy nie ma znaczenia....ja tankuję gaz:)
  • engine8 14.04.18, 17:45
    Polityka ropna i gazowa sa podobne tak ze jak sie chcesz uniezaleznic to albo wiatrak albo rower bo co bedzie jak kurki z gazem zakreca?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.