Dodaj do ulubionych

Juz mialem kupowac elektryka!

02.05.18, 13:50
Czytam tytual i juz sie ciesze...

Porsche - super
E- Hybrid - OK
4,7s do 100 km/h - no... dupy nie urywa, ale jest OK

I tu najlepsza informacja!!! - "Ładuje sie w 2h! [...] Przy użyciu szybkiej ładowarki ma to zajmować 2 godziny i 18 minut."

Kurde... cala reszta nie wazna - od 0% do 100% w 2h???? REWELACJA!!!!
Niech sie tesla czy leafy schowaj!

Te 2h to nadal nie 10 min pod dystrybutorem... no ale Porsche to sie chyba wygodnie siedzi... przezyje.

Juz mialem liczyc zdolnosc kredytowo - leasingowa ale cos mnie tknęło i przeczytalem dalej...

"Jednocześnie producent zapowiada, że Cayenne E-Hybrid może pokonać 44 km korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego" - i tu moj entuzjazm umarł :-(

Zakladajac, ze mamy gesto usianą siec szybkich ladowrek (a nie mamy) to ile potrwa podroz ze slaska nad morze? Nawet mi sie liczyc nie chce.

spidersweb.pl/autoblog/cayenne-e-hybrid/

--
Pozdrawiam,
galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • gzesiolek Re: Juz mialem kupowac elektryka! 02.05.18, 14:07
      Ale doczytałeś, że to Hybrid w nazwie to nie dla zabawy, ale dlatego, że ma napęd hybrydowy czyli poza elektrykiem także potężną V6 pod maską? I w zwykłej trasie nad morze ten elektryk byłby wykorzystywany tylko wtedy gdybyś chciał się pościgać z jakimś szybkim wściekłym PH w swej Octavii na A1...
      Albo jakbyś musiał się toczyć w korku na bramkach przy zjeździe na bramkach z tejże A1... bo w zwykłej trasie to jednak benzynka była by podstawą...
      • galtomone Dobre - nawet smieszne :-) 02.05.18, 15:27
        gzesiolek napisał:

> potężną V6

Te dwa slowa razem :-) Boskie.

I jasne, ze doczytalem. Smieje sie z tego. Pic na wode fotomontaz - elektryk co przejezdza cale 44km na elektrycznosci to oszustwo dla debili.

Jedn sie ciesza ze sa eko i wydali duzo, drudzy sie ciesza, ze maja drozsze pOrsche niz sasiad co nie ma w swoim akumulatorów.

Jaki sens ma taka hybryda?

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
        • gzesiolek Re: Dobre - nawet smieszne :-) 04.05.18, 15:15
          Taka ilość koników jest już dla mnie potężna... :)

Nadal nie rozumiem do czego pijesz... chyba tylko do tego marketingowego podkreślania, że te 40km na samym prądzie przejedzie, bo nie do tego był tworzony...

Hybryda jak dobrze wiesz, ma oszczędzać paliwo w warunkach ku temu optymalnych czyli w jeździe miejskiej z częstymi zatrzymaniami... a tutaj jak to Niemcy i Porsche to elektryczny silnik ma jeszcze dołożyć niutków przy depnięciu, co by lepsze wrażenia były...
          I tyle... Plug In ma pozwalać oszczędzać paliwo od samego ruszenia, a nie dopiero jak nieco baterie podładujesz... a ta jazda na elektrykach to tylko taki pic na wodę...

A generalnie miałem niegdyś porównanie Lexusa RX 400h z RX 330 (to chyba była II generacja).
          Mocy więcej w hybrydzie, ale kg też... Wg danych technicznych przyśpieszały podobnie, ale odczucie było lepsze w hybrydzie...
          Spalanie średnie 10-12l/100km w hybrydzie vs 12-16l/100km w V6...

Jak dla mnie różnicy w cenie ta oszczędność nie rekompensowała... Ale jak kto lubi...
          • galtomone Re: Dobre - nawet smieszne :-) 04.05.18, 16:14
            gzesiolek napisał:

> Taka ilość koników jest już dla mnie potężna... :)

Konikow i owszem... ale napisane bylo potezne V6.... V6 z natury nie jest poterzne i potrzebuje wsparcia. Wiem co mowie, bo u mnie spory brak takowego :-(

> Nadal nie rozumiem do czego pijesz... chyba tylko do tego marketingowego podkre
            > ślania, że te 40km na samym prądzie przejedzie, bo nie do tego był tworzony...

Wofgole nie wiadomo do czego...

CO ma dac fakt, ze wiecej energii zmarnowana na produkcje tego auta, jest bardziej skomplikowane, drozsze, zawiere wiecej metali ciezkich, itd...itd... i co dostjesz w zamian?

> Hybryda jak dobrze wiesz, ma oszczędzać paliwo w warunkach ku temu optymalnych
            > czyli w jeździe miejskiej z częstymi zatrzymaniami...

Tyle teorii :-) W praktyce wyglada to roznie i jak juz to spraedza sie sensownie w lekkich autah miejskich a nie tych co do miasta dojezdaja z rezydencji i generalnie sa "nowym typem GT" - do tras.

> A generalnie miałem niegdyś porównanie Lexusa RX 400h z RX 330 (to chyba była I
            > I generacja).
            > Mocy więcej w hybrydzie, ale kg też... Wg danych technicznych przyśpieszały po
            > dobnie, ale odczucie było lepsze w hybrydzie...
            > Spalanie średnie 10-12l/100km w hybrydzie vs 12-16l/100km w V6...

vs 16 LPG - i to jest prawdziwe eko ;-)

> Jak dla mnie różnicy w cenie ta oszczędność nie rekompensowała... Ale jak kto l
            > ubi...

No wlasnie...

--
            Pozdrawiam,
            galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
              • galtomone Re: Dobre - nawet smieszne :-) 06.05.18, 08:35
                A ja bym wolal z 250-260KM zamiast 220 przy posiadanej wadze

--
                Pozdrawiam,
                galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
    • szymi_mispanda Re: Juz mialem kupowac elektryka! 02.05.18, 14:12
      nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo

Porsche nie kupisz to przeznaczys rate leasingowa na inna wiekompomna innowacje np apple na pewno niedlugo wypusci nowego smartfona - moze miec nawet przyciski do gory nogami, trukatne czy jakies inne niesamowite nowosci zmieniajace paradygmaty w nauce i technice

bedziesz zadowolony
      • galtomone Wlasnie "jestem na zakupie" telefonu 02.05.18, 15:30
        Produkt Apple mialem raz w zyciu - II generacja IPoda. Juz nic wiecej od nich nigdy nie chce. Dziekuje , postoje.

A co do smartfona to "jestem na zakupie" bo sie Zonie rozleciala Nokia 640 i sobie spokojnie srednia poleczke przegladam...

Albo Nokie 7 Plus sie zdecyduje albo na Moto G6 Plus... musze pomacac, jeszcze nie wiem.

Moj tradycyjnie, w spadku pójdzie do Zony ;-)

--
        Pozdrawiam,
        galtom

• vogon.jeltz Re: Wlasnie "jestem na zakupie" telefonu 02.05.18, 15:54
          > Albo Nokie 7 Plus sie zdecyduje albo na Moto G6 Plus... musze pomacac, jeszcze nie wiem.

Jak celujesz w ten segment, to zamiast wymienionych weź Redmi Note 5 (Global):
          www.kimovil.com/en/compare/motorola-moto-g6-plus,nokia-7-plus-global,xiaomi-redmi-note-5-global-64gb
          Za podobne bebechy i dużo lepszą baterię zapłacisz 1/3 mniej.

No chyba, że absolutnie potrzebujesz NFC do płatności telefonem. Mnie to niepotrzebne, bo preferuję tradycyjny plastik i jestem bardzo sceptyczny wobec takich rozwiązań. Zresztą sam Google z jakiegoś powodu "uniemożliwia" jego działanie na telefonach zrootowanych czy z customowymi systemami (wszystkie moje telefony takie są, a piszę w cudzysłowie, bo oczywiście i to można obejść) czym przyznaje, że może jednak nie jest to do końca bezpieczne. A zauważmy, że w roota i customy bawią się ci co bardziej świadomi użyszkodnicy. No i nie widzę powodu, by dodatkowo spowiadać się Guglowi ze wszystkich swoich zakupów.
          • galtomone Re: Wlasnie "jestem na zakupie" telefonu 02.05.18, 20:41
            Dzieki za hint ale.
            Do Xiaomi przkonuwac mnie nie musisz. Prawie kupilem 4x (mnie by prawie wystarczyl), ale:
            - miui sie nie bardzo dogaduje z Garmin Connect - zegarek ciagle co 5 min trzeba na nowo parwoac z telefonem (przynajmiej tak bylo)
            - nie ma NFC - a ja place od paru miesiecy wylacznie telefonem - nawet nie wiem gdzie mam portfel i karty
            - mam w domu Redni Note 2 (Syn uzywa) to by mi najbardziej pasowalo jakby bylo NFC bo jeszcze bateria jest duza.

--
            Pozdrawiam,
            galtom

• eg.olsen Re: Juz mialem kupowac elektryka! 02.05.18, 15:41
      Ale dlaczego chciałbyś hybryde ładować co chwilę? Cała idea hybrydy to właściwie ładowanie w drugiej taryfie do przyjemnej jazdy po mieście i jazda spokojna (z konieczności) ciężką benzyna poza miastem, tyle, że dobrze przyspiesza i odzyskuje energię przy zwalnianiu.
      Ostatnio u mnie w pracy była dyskusja o ładowarkach elektrycznych dla pracowników i kilku bardziej zafiksowanych ekologicznie osobników zaprotestowało, twierdząc że ładowanie w dzień (znaczy w szczycie energetycznym) jest per saldo złe dla środowiska i lepiej by pracownicy ładowali auta w nocy w domu.
      Swoją drogą ostatnio zobaczyłem ceny prądu w komercyjnych ładowarkach ulicznych, po przeliczeniu na km wychodziło sporo drożej niż E98.
      Na razie nie widzę przyszłosci dla elektryków (nawet nie bardzo 2-gie auto w rodzinie, chyba, że drugie na osobę). Za to mogę powiedzieć, że po 3 latach jazdy Outlanderem PHEV, następne auto też będzie "plugawą hybrydą". I rower też.

Pozdrawiam
      • galtomone Re: Juz mialem kupowac elektryka! 02.05.18, 15:48
        Elektryki (per saldo) sa zle dla srodowsika.

"per saldo" dla srodowsika najlepsze byly smrodzace diesle z lat 80/90 co palily 4,5/5 l ropy i jezdzily.... i jezdzily.... i jezdzily...

I nie trzeba bylo ich co trzy ata zastepowac nowym autem, ktorego produkcja jest tak eko jak to co wyplywa z elektrowni w Fukushimie

--
        Pozdrawiam,
        galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
        • eg.olsen Re: Juz mialem kupowac elektryka! 02.05.18, 19:26
          Wybacz. Ale nie zgodzę się z pierwszym zdaniem.
          Kiedyś zawodowo musiałem wgłębiać się w tematykę analizy cyklu życia (w tym dla samochodów). I wnioski były takie, że elektryk jest lepszy od spalinowego prawie zawsze, a elektryk tankowany nocą z elektrowni wodnej czy atomowej - zawsze. Oczywiście wiele zależy od przyjętych metodologii (jak porównać emisje CO2 w Polsce, z zasyfieniem rzeki w Afryce), warunków brzegowych itd. Generalnie jednak w ciągu "życia" auta dużo więcej zanieczyszczeń pochodzi z paliwa (czy to prąd czy diesel) niż z produkcji auta. A produkcja jest coraz czystsza bo a) coraz więcej metalu odzyskuje się ze złomu (na świecie wiecej stali produkuje sie ze zlomu niż z rudy i b) poprawiły się technologie recyklingu. Za to c) coraz trudniej jest dobrać się do "czystej" i wygodnie położonej ropy a trzeba się babrać w bituminach, wiercić daleko i głeboko itp.
          Zresztą jest to akademicka dyskusja, ekologia nie ma specjalnie wpływu na wybór auta. A lobbyści odpowiednio dobiorą uzasadnienie dla potrzeb konkretnych producentów.
          Pozdrawiam
    • bigzaganiacz Re: Juz mialem kupowac elektryka! 02.05.18, 18:50
      nic straconego , bo rzeczywistosc ma byc lepsza niz ta twoja rewelacja

www.porsche.com/uk/aboutporsche/e-performance/mission-e-cross-turismo/

With a range of over 300 miles (NEDC), the Mission E Cross Turismo is also ready for any spontaneous journey. And can be recharged to a range of 250 miles in a mere 15 minutes, thanks to its innovative 800-volt technology.
    • jestklawo Re: Juz mialem kupowac elektryka! 03.05.18, 09:15
      galtomone napisał:

> Cayenne E-Hybrid może pokonać 44 km korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego

albo to jakaś ściema, albo dotyczy jazdy z prędkością 5 km/h

Auris Hybrid podczas jazdy na silniku elektrycznym, z prędkością maksymalną (50 km/h) ma zasięg do - uwaga - 2 (DWÓCH) km
      • mykonid Re: Juz mialem kupowac elektryka! 03.05.18, 11:32
        Ale to jest inna hybryda. Są przynajmniej trzy rodzaje. A pewnie i więcej;) Auris to "zwykła" hybryda. Te o zasięgu kilkudziesięciu km to hybrydy plug in, z o wiele większymi akumulatoremi. Ładowanymi z gniazdka.
      • galtomone Re: Juz mialem kupowac elektryka! 04.05.18, 14:53
        Najlepiej doradzaj rodzinie.

--
        Pozdrawiam,
        galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się