Dodaj do ulubionych

Obyscie mieli min V6 i duzo jezdzili!

11.05.18, 20:35
next.gazeta.pl/next/7,151003,23385341,25-tys-zl-doplaty-do-auta-elektrycznego-zaskakujaca-deklaracja.html#Z_BoxBizImg
Z gory dziekuje za dolozenie 25k do mojego nowego auta :-)
--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Edytor zaawansowany
  • galtomone 11.05.18, 20:41
    "Z wyliczeń Wysokiego napięcia wynika, że środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, do którego trafiać mają pieniądze z opłaty środowiskowej, mogłaby pozwolić na dopłaty do zakupu 20-40 tys. aut rocznie."

1 000 000 / 40 000(rocznie) = 25 lat - powiedzmy 20 bo narod z PiS bedzie tylko coraz bogatszy i wystarczy nie krasc.

2018 + 20 lat = 2038 a nie 2025... a jeszcz emusimy CPL zbudowac, troche drog, kolei (to w CPL nie wiliczone) rewaloryzowac 500+, wrednym niepeplosprawnym pomoc, elektrownie atomowa zbudowac... i zapewne jesze pare wydatkow po drodze sie znajdzie....

Byloby prosciej i sprawiedliwiej oddawac 100% panstwu, a to nam "da" co komu potrzeba.
    Za PRL system sie sprawdzal i jak Syzmek twierdzi, bylismy potega, dopiero potem III RP kraj do ruiny doprowadzila...
    Zapewne podobnie rozumuje Prezes...

Wiec bedzie nam wszystkim coraz lepiej! HURA!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • szymi_mispanda 11.05.18, 20:41
    nie wiem jak w wieku 30+ mozna byc tak naiwnym zeby nawet miec cien przypuszczenia ze III RP ci cos da czy doplaci

co najwyzej od tego czy innego rzadu jedyne co dostaniesz to kop na dupe

niestety
  • galtomone 11.05.18, 20:42
    III RP nie ae IV vel PRL Bis? :-) Nie mam watpiwosci, ze zasłużeni towarzysze dostana, juz dostaja :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • szymi_mispanda 11.05.18, 20:53
    kurde leming will be leming

tak zgadza sie w IV RP pisiory biora co moga

ale to dokladna kontynuacja III RP

od paru dni np agora bardzo slusznie drze ryja ze starsza swiniowa jak byla premierka waszej kloaki to latajac do swojej obory wojskowa casa wylatala iles tam milionow

juz nikt nie pamieta ze w czasie poprzedniej opcji niejaki chyzy ruj jak latal do swojego szamba w sopocie to latal rzadowym embrabrerem i wylatal tyle samo

juz jako "krul elropy" szczeka mu opadla bo sie okazalo ze elropa to nie republika banananowa i mu nie bedzie placila
    wiec sku...el z wlasnej pensji jak placi sam a nie podatnicy to juz nie czarteruje sobie embrarare

ani mawet nie lata LOTem!

krul europy, polsosc i polski honor w calej krasie:

www.fly4free.pl/wp-content/gallery/tuskwizzair/Tusk001.jpg
    ocdn.eu/pulscms-transforms/1/IuyktkpTURBXy82ZTNjNmQ2ZGI1MDFjYWNkOGIwYjdhOThmZDc1ZWJmYy5qcGeRkwIAzQHk

oczywiscie starsza swiniowa o ile ja kurdupel wysle zeby swoimi brudnymi wiejskimi kopytami kalala parlament europejski to juz tez nie bedzie z pensji eurodeputowanej latac casa tylko easy jetem czy co tam do krakowa lata

taki narod
    ch...
  • galtomone 11.05.18, 21:08
    Nie wiem czy IV - w ambicjach, zapowiedziach i ajkosci realizacji mnie to bardziej wyglada na PRL II niz IV RP.

Ja zreszta na III RP az tak bym nie nazekal - do idealu daleko, ale niewatpliwie bylo lepiej na wielu frontach niz w PRL.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • qqbek 11.05.18, 23:22
    Nie.
    Szumnie zapowiadana IV RP to "turbowersja" III RP.
    Jeszcze bardziej pazerny gmin u koryta, jeszcze większy dwór "biernych, miernych, ale wiernych" do podstawienia im stołków pod niekompetentne dupska.
    Ale wymiana kadr nie tylko w zarządach spółek skarbu państwa, jak i u koryt urzędów centralnych była grzechem wszystkich kolejnych ekip III RP.
    Robią nas od tyłu bez wazeliny od przynajmniej 20 lat (bo jeszcze rządy Mazowieckiego, Olszewskiego i Oleksego można by uznać za niewinne i nacechowane ideowo przy obecnych knurach u koryta - wybór nieprzypadkowy, choć może wydać się losowy - tych trzech premierów miało jeszcze dość przyzwoitości, by godnie odpierać ataki goniącej w kierunku chlewa "elyty").

Tu nie ma "do ideału daleko"... to jest sinusoida skierowana w dół. Jest czasem lepiej, czasem gorzej... ale ogólny trend jest spadkowy. Rząd platfusów próbował nas tyle razy wyciupciać od tyłu, że przygotował tylko grunt pod to, co teraz pislingi wyprawiają. Zarówno PO jak i PiS to partie wodzowskie, zamordystyczne, prawicowe, skażone populizmem w sferze gospodarczej i skrajnym konserwatyzmem w sferze obyczajowej. Wielbić kiłę tylko dla tego, że przyszedł po niej HIV to oznaka przeżarcia mózgu przez tę pierwszą.

--
    "Musimy pogadać, panie Brener. -Zyga wreszcie przekręcił gałkę.
    - I dlatego przyszedł pan uzbrojony?
    - Trąbicz wskazał szyjkę butelki wystającą Maciejewskiemu z kieszeni płaszcza. -
    No niech pan siada."
  • szymi_mispanda 12.05.18, 07:52
    poza tym trzeba bylo od poczatku istnienia III RP nie wycierac sobie co chwila brudnej mordy "prawem", pozniej konstytucja to tez PISowi by tak prosto nie szlo jak po masle

przeciez to sranie na prawo to sie zaczelo od tego cholernego falandysza i tego pol idioty walesy slynna "falandyzacja prawa"

a pozniej trybunaly konstytucyjne nie tak bezczelnie jak PIS ale tez kupczyly konstytucja i za zolla i za tego nastepnego co jest zawsze czerwony na ryju jakby porannego kupiszcza nie robil i za rzepolinskiego tez

przyklad za kazdym razem werdykt jak byl ze cos jest niezgodne z konstytucja to dawali rzadowi i sejmowi 12 czy 18 miesiecy na zmiane przepisow

a w tym czasie mialy te nizgodne obowiazywac

no to jest niestety polskie rozumienie prawa albo przepis jest albo go nie ma
    albo cos jest niezgodne i wtedy to trybunal cofa od razu i jeszcze cofa wszelkie skutki prawne
    albo nie

a kto pamieta jak tusk na bialym koniu wjechal do takich bud gdzie dopalacze sprzedwali i je pozamykal?
    na pytanie jakim prawem odpowiedz byla "ze za tydzien bedzie ustawa zakazujaca handlu"

takie wlasnie polskie rozumienie prawa - ze no jeszcze mozna, jeszcze ustawy nie ma ale ze nasz kochany premier w dobrej wierze nagnie prawo o tydzien to co tam

i tak sie w III RP przez 30 lat robilo wyjatki i wylomy ze cos wbrew konstytucji "ale to w imie waznego celu"

no to teraz jak ja slysze ze kaczor lamie konstytucje to sobie mysle "a co mnie to obchodzi przeciez rzescie ta konstutucje jebali ile sie da od poczatku to co za roznica"

to co kaczka robi i ze moze tak latwo to robic to jest efekt braku praworzadnosci w calej III RP
  • galtomone 12.05.18, 09:19
    szymi_mispanda napisał(a):

> przeciez to sranie na prawo to sie zaczelo od tego cholernego falandysza i tego
    > pol idioty walesy slynna "falandyzacja prawa"

A powiedzenie - przpisy sa po to zeby je lamac to skad?

Przez clae PRL ludzi ebyli uczeni pluca na wladze i prawo gdy tylko sie dalo. BO system byl nie dla ludzi tylko przeciwko.
    To niby jak nagle w 89 r mialo sie zmienic o 180 st?
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • galtomone 12.05.18, 09:17
    qqbek napisał:

> Nie.
    > Szumnie zapowiadana IV RP to "turbowersja" III RP.

Semantyka mnie wali (takze, w zasadzie jestmi wszystko jedno jak nazwisze PL) - kraj to kraj. Po 89 r system sie zmienil - na lepsze.
    Teraz sporo rzeczy traci myszka i powrtoem do czasow PRL.

> Jeszcze bardziej pazerny gmin u koryta, jeszcze większy dwór "biernych, miernyc
    > h, ale wiernych" do podstawienia im stołków pod niekompetentne dupska.

Potwierdza to teze, ze prawie "zawsze mozna bardziej". A nasi rodacy - choc lubia myslec sobie jako swiatowej elicie a PL kraju wybranym, najwazniejszym, najbardziej zasluzonym.... bo przeciez zaslugi jednego Polaka rozlewaja sie na wszystkich - pokazuja, ze nadal potrafia.

Rozbiory tez w sumie sami sobie zalatwilismy i pare innych rzeczy po drodze...

> Robią nas od tyłu bez wazeliny od przynajmniej 20 lat (bo jeszcze rządy Mazowie
    > ckiego, Olszewskiego i Oleksego można by uznać za niewinne i nacechowane ideowo
    > przy obecnych knurach u koryta - wybór nieprzypadkowy, choć może wydać się los
    > owy - tych trzech premierów miało jeszcze dość przyzwoitości, by godnie odpiera
    > ć ataki goniącej w kierunku chlewa "elyty").

Eeee... w tym kraju chyba kazda wladza to robila (to nasze Azjatyckie geny chyba, jak pisze Vogon - do ktorych nie chcemy sie przyznac) ale nie tylko wladza. A co... Polka polka nie rznie w tylek?

Wszystkie te male i srdnie firmy, Polscy manadzerowie w zachodnich firmach co pokazuja, ze wycisna z zalogi wiecej, itd... itd...

Chu...owe parkowanie, agresja na drodze, nie mam wydac w sklepiej, jeb...nie kasejrek bo Janusz jest zadowolony.

Wszyscy tu sa paniska, wszyscy tu innych maja gdzies, wszyscy maja wymagania i zwykle sraja wyzej niz siedza.... W sporym upogiolnieniu oczywiscie.

Zatem wladza i to co sie dzieje na gorze to tylko to sam co wszedzie... Przeciez nasze "elyly" to nie sa jacys inni Polacy.

> Tu nie ma "do ideału daleko"... to jest sinusoida skierowana w dół.

W stosunku do PRL w gora - ja tam jednak wole to co po 89 r (generalnie) niz to co przed (generalnie).
    A nie generalnie to jasne ze i PRL mial swoje male plusiki + wspomnienie i sentymet wolniejszego zycia - nie byl netu, komorek i pierdyliarada innych rozpraszaczy.
    Tak wiec generalne sie z toba nie zgadzam.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • samspade 12.05.18, 11:14
    Nasze RP sa odzwierciedleniem społeczeństwa. Czy będzie się ja nazywać III czy IV nie ma znaczenia. To ciagle ten sam kraj. Ci sami ludzie.
  • qqbek 13.05.18, 01:20
    samspade napisał:

> Nasze RP sa odzwierciedleniem społeczeństwa. Czy będzie się ja nazywać III czy
    > IV nie ma znaczenia. To ciagle ten sam kraj. Ci sami ludzie.

Tak, ale ten efekt "tonącej sinusoidy" przeraża.
    Całe to brunatne buractwo, co siedziało po domach i Żydów, Muzułmanów i Ukraińców miało za podludzi teraz poczuło się zobowiązane do wylegnięcia na ulice i demonstrowania swoich chorych uprzedzeń.
    Od wojny byliśmy społeczeństwem buraków granatem od pługa oderwanych frustratów, Edków do Tanga... ale ten Edek chramolony widział też i swojego sąsiada, może nie lepiej sytuowanego, ale jednak wykształconego (bo Edek to nie za bardzo był).

I tak jak poprzednie rządy tego "wykształciucha" co to Edka trzymał w szafie jeszcze, ledwie, ale jako-tako szanowały... tak pislingi uczyniły z niego swojego wroga, łże-elitę... legitymizując Edkowy bandytyzm i prymitywizm.

Tak, to nadal ten sam kraj, ci sami prymitywni ludzie.
    Ale z braku ogłady i podstawowego chociaż wykształcenia (a o to trudno, bo można być dziś i magistrem bez śladu wykształcenia) z czegoś, czego można się było wstydzić, uczyniono cnotę. Z bezmózgich deklaracji, wiarę. Konsula Wielkiej Brytanii u mnie na wsi, pod jego prywatnym domem, naszli w dniu urodzin Alfiego (ś.p. w chwili najścia) ludzie z ruchów pro-life... i wyobraźcie sobie święte oburzenie proliferów, jak konsul po 22:00 zadzwonił był po policję. W tym samym czasie w Sejmie protestowali ludzie, którzy zdecydowali się na prawdziwą (a nie tylko deklarowaną) postawę pro-life. Kai Godek wśród popierających protest jakoś nie widziałem.
  • samspade 14.05.18, 22:09
    W sumie nie bardzo mógłbym polemizowac z tym co napisałeś. Zadziwia mnie skala tego szamba. I zastanawiają źródła. Widziałeś pewnie filmik który wrzucił Tomek. Nosz qfa czy takie debilstwo gada coraz głupiej i bardziej plugawie żeby być widocznym? Ale skoro żałosny poseł robi dziwne konstrukcje z rodzicami niepełnosprawnych i dzieciobójcami...
  • engine8 11.05.18, 21:44
    Znow Stany kopiujecie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.