Dodaj do ulubionych

Straszna kupa ale jaka piękna

07.06.18, 10:58

Skusiłem sie w wypożyczalni na fiuta 500
Czarny, szklany dach, czarno kremowe wnętrze, full opcja, tapicerka w kratkę. Piękny. Mógłby stać w mieszkaniu, albo mógłbym mieć taki pokoik.
Silnik 1.2 i skrzynia piątka.
Do jazdy koszmar.
Przyspieszenie kończy sie na II i na 75-80, potem jest mozolne nabieranie prędkości do autostradowych 120. Na niskoprofilowych 18tkach zero komfortu za to myszkowanie po drodze dostałem w bonusie.
Wygodna pozycja, siedzi sie wysoko i wszystko widzi, za to obsługa nawigacji to porażka nawet jak francuski zmieniłem na polski. Po 15 minutach prób ustawienia adresu odpaliłem Google w telefonie.
Jak porównam picanto z 500 to niebo i ziemia. Na korzyść picanto. No i osiągi 1.0 kii są lepsze niż 1.2 fiata.
Na koniec tankowanie po zrobieniu całych 55 km, 7l, nawet zakładając ze dali mi nie dolane auto to i tak wyszło z 8 /100
Ale ładna bestia jest

--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
Edytor zaawansowany
  • nazimno 07.06.18, 11:08
    Naraziles sie tym tytulem duetowi VW, czyli "Vogon&Waga".
    PS
    Nie boj nic.
    Te dwa ....... zaraz napadna nie na Ciebie tylko na mnie.
    ...wlaczylem stoper w telefonie...

• vogon.jeltz 07.06.18, 11:38
    Kupa w tytule - i herr gauleiter oczywiście pierwszy komentuje. How nazish.
  • nazimno 07.06.18, 11:42
    vogon trafiony w czolko
  • waga170 07.06.18, 13:17
    Intryguje mnie pewna rzecz, gosciu wypozyczyl fiuta, a ty jak zwykle o kupie.
  • nazimno 07.06.18, 13:26
    Nigdzie nie pisal, ze wypozyczyl cie w jakims celu.

PS
    /tytul jego postu przeoczyles/
  • waga170 07.06.18, 11:11
    ... powinines widziec ze z "wypozyczalni" nie bierze sie najtanszej dostepnej, no chyba ze z burdelmama sie rozmawia po pijaku i sie uwierzy ze jest ladna...
    Gdybys mial kaprys kontynuowa "dyskusji" to mam odpowiedni kawal...
  • trypel 07.06.18, 11:15
    Jakbyś nie doczytał - full opcja. Miała wszystko poza silnikiem.
    Nawet opony 195/45 r18
    Chciałem zobaczyć jak to jest i już wiem. I nigdy więcej.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • waga170 07.06.18, 11:24
    > Jakbyś nie doczytał - full opcja. Miała wszystko poza silnikiem.

Jeszcze nigdy nie wypozyczylem samochodu ktory mial wszystko poza silnikiem.

Nie gniewaj sie, ale nie dalem rady sie powstrzymac:)
  • trypel 07.06.18, 11:33
    Wszystko przeć Tobą :D
    Ale nie życzę Ci tego bo cieżko sievtakim jeździ. Zwłaszcza po mieście z duża ilością górek.

--
  • waga170 07.06.18, 11:46
    Jak w tej starej piosence, Pieniazki kto ma ten jdzie autobusem, a kto pieniazkow nie ma ten zapie... klusem. I teraz mam dylemat: Komu odpowiadam, i na co, ale dalej probuje wipic Belvedere dwa litry a nie poltora jak przdwczoraj.
    Czy to teraz jest Chopin?
  • engine8 08.06.18, 00:53
    Probujesz tzn chcesz a nie mozesz czy tez mozesz ale jakos ciezko to Ci idzie a moze pijesz a to wraca co chwila?
  • waga170 08.06.18, 01:28
    All of the above naraz.
  • vogon.jeltz 07.06.18, 11:42
    > Miała wszystko poza silnikiem.

Flintstones' car?
  • trypel 07.06.18, 11:53
    W sumie jakbym sie noga odpychał to byłoby lepiej dużo dynamiczniej

--
  • vogon.jeltz 07.06.18, 11:41
    Bo Picanto, wbrew mało poważnej nazwie, jest poważnym autem do konkretnych zastosowań tj. do jazdy w mieście. Pięćsetka natomiast to zabawka, która ma głównie ładnie wyglądać, a reszta schodzi na drugi plan (co ciekawe, kiedyś Fiat robił w tym segmencie dokładnie odwrotnie - patrz pierwsza Panda). Kto przy zdrowych zmysłach daje opony osiemnastki do takiego auta?
  • trypel 07.06.18, 11:58
    Wygląd wygląd wygląd
    A jakby było jakieś 175/65 R16 to i komfort byłby ok i myszkowania by nie było. Nie wiem co z tym silńikiem, on ma chyba z 80 KM tylko gdzie one sie chowają? Możliwe ze na dotarciu było cos zablokowane? Auto miało 120 km przebiegu

--
  • vogon.jeltz 07.06.18, 12:20
    > Wygląd wygląd wygląd

Jak wygląd, jak wygląda to właśnie megaprzewujowo? Zawsze i w każdym samochodzie! Od kiedy ludzie zatracili poczucie naturalnych proporcji opartych z grubsza na złotym podziale i zaczęli uważać, że im cieńsze placki na im większych obręczach, tym ładniej. Wracamy do czasów dyliżansów?
  • trypel 07.06.18, 12:49
    Jeszcze raz obejrzałem zdjęcie, nie wyglada złe na 18 tkach oczywiście jakby były 17tki to nikt by różnicy nie zauważył.
    No nic. Z kolejnego auta jestem wyleczony.
    A w Twim japońskim klimacie - kolega ma właśnie sprowadzona rx8, stan idealny, 100 tys przebiegu, 2004 rok. Serce wyje ale nie mogę kolejnej zabawki w tym roku.

--
  • vogon.jeltz 07.06.18, 13:35
    A to nie jest tak, że w wanklu po 100k właśnie trzeba rozbierać silnik i robić na nowo uszczelnienia tłoka?
  • trypel 07.06.18, 13:38
    A nie wiem. Auto pali od pierwszego obrotu i pracuje super. A rozumiem ze te uszczelnienie to poważna inpreza?

--
  • vogon.jeltz 07.06.18, 13:51
    Nie wiem dokładnie, ale to ponoć największa bolączka wankli - zapewnienie szczelności pomiędzy wirującym tłokiem, a cylindrem. Zdaje się, że nie znaleziono na to w pełni skutecznego sposobu i trzeba to co jakiś czas wymieniać. Kosztuje to pewnie tyle, co zrobienie remontu głowicy w tradycyjnym silniku (strzelam), ale mało kto potrafi to zrobić.
  • loyezoo 07.06.18, 21:18
    Remont,zazwyczaj kompletny,bo po rozebraniu wychodzą "kwiatki" to koszt...12-15tys.:) Dlatego tyle jeździ RX8 z silnikami np.BMW.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • vogon.jeltz 08.06.18, 10:17
    Aż tyle? O kruwa...
  • nazimno 07.06.18, 13:58
    RX8 wroci w nieco innym wcieleniu.

de.mazda.ch/mazda-spirit/kodo-design/rx-vision-/
  • duze_a_male_d_duze_m 07.06.18, 13:40
    Ja miałem odwrotnie, a auto podobne. Fiat 500L diesel 1,3. Ergonomia rodzinna bdb, napęd ok. Wizualnie kupa. Chociaż po tygodniu, na tle włoskiej winnicy, nawet jakoś zaczął wyglądać.

--
    .
    -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
  • liczbynieklamia 08.06.18, 10:32
    Dla mnie, jeżeli samochód spełnia 100% oczekiwań, to znaczy że jest OK. I taki jest Fiat 500. Ma być ładny, "uroczy", a nie wygodny, szybki, czy oszczędny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.