Dodaj do ulubionych

Super cwany lobbysta USA znowu maci...

13.06.18, 19:32
panietacie jak pisalem o tym typie niedawno w tym dlugim watku o bazach usa w polsce?
hehe pewnie zescie nie zajarzyli o kim pisze bo tacy z was super inteligenci z refleksem

wiadomosci.onet.pl/swiat/george-friedman-ue-praktycznie-przestala-juz-istniec/fql9p3n
to jest ten sam gosc co Jeep napisal ze gowno wiem o bazach bo amerykanski emerytowany general powiedzial ze usa baz nie potrzebuje

ten general sie nazywa Hodges I jest teraz czlonkiem "Geopolitical Futures institute"

a tu z linka powyzej hehe: " ocenił szef portalu analitycznego Geopolitical Futures, a wcześniej think tanku Stratfor - George Friedman"

a wrzucice sobie nazwisko Hodges I Friedman w jednym to zobaczycie panow na wspolnych zdjeciach hehe

a tu mamy z linka powyzej pana friedmana ktory mi sie rzucil w uszy jak ze 2-3 lata temu bredzil ze polska bedzie lokalnym mocarstwem razem z turcja

no I mamy kolejne madrosci I lobbowanie oraz podkopywanie UE

facet stosuje kolka zasad:

- dziel I rzadz
- oraz lechtanie ambicji polskiego ratlerka

tutaj jego madrosci:

"Według analityka Niemcy czeka nieunikniony kryzys"
"Największym problemem dla Węgrów jest to, że amerykańsko-polski sojusz się umocni i nie wiadomo, czy będzie w nim miejsce dla Węgier "
"Unia Europejska praktycznie przestała już istnieć "

jak dla mnie to ten gosc jest lobbysta finansowanym przez CIA

skad on ma fundusze zeby miec w zarzadzie emerytownych general US Army?

czemu co wypowiedz to robi tak zeby 1) poglebiac podzialy w UE 2) nastawiac ratlerki Polske I Wegry przeciw UE 3) mamic polskich frajerow pseudo sojuszem z USA
Edytor zaawansowany
  • dyktator_bolandy 13.06.18, 22:26
    Polska w UE to najlepsza rzecz jaka jej się przydarzyła od unii lubelskiej, to jest fakt. Dlatego trzeba chuchac i dmuchać na nasze stosunki z Berlinem i Brukselą, a nie jątrzyć jak to robi obecny rząd RP. Naszym orędownikiem pozycji w UE był rząd PO i Donald Tusk (jest). Dlatego trzeba wspierać PO i Tuska , a nie na nich ujadać.
  • aron2004 14.06.18, 05:49
    Ale Szymi czy dla Ciebie UE jest dobra? Przecież wg Rosjan UE to Gejropa a wszyscy którzy nienawidzą UE popierają Putina np. Orban czy Le Pen.

--
    Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
    www.pitz.cba.pl
  • szymi_mispanda 14.06.18, 06:12
    mysle ze ty aron ze swoim dzeciecym postrzeganiem swiata I rzeczywistosci sprawdzilbys sie swietnie w polskiej dyplomacji

moze sie zglos tam do nich co? oni tam trzymaja twoj poziom tez im sie wydaje ze albo sie cos kocha albo nienawidzi
    I ze na swiecei panstwa dziala sie na przyjaciol I worgow, dobre I zle
  • do.ki 14.06.18, 07:52
    Mocno powiedziane. Ciekawe jak doszedles do wniosku, ze historycznym szczesciem jest dla Polski wejscie w sklad politycznego trupa i projektu spolecznego i cywilizacyjnego, ktory jest skazany na niepowodzenie. A do tego wspieranie zlodziei... glupota Polakow czasem poraza...

--
    "Everyone appreciates your honesty, until you're honest with them. Then you're an asshole." - George Carlin
  • galtomone 14.06.18, 08:15
    No... dość podstawowym argumentem jest to jak nam świetnie w PL bylo przed 89.
    Zakladajac, ze do UE byśmy nie aspirowali i nie weszli mozna by sie spodziewac, ze predzej czy pozniej mielibyśmy tu podobne problemy ktore ma dziś Ukraina lub skończyli jak Bialorus.

Z gowna bata nie ukrecisz.

Ale zapewne masz inna teorie???

Podziel sie... jak dokonalibyśmy tak dużych zmian jakościowych jakie mamy (w ktorym roku wyjechales?) - bo czego by nie mowic, przecietemu Polakowi zyje sie dzis jednak troszke lzej niz w 89 czy nawet latach 90-tych i zastrzyk gotowki z kasy UE dal nam bardzo duzo.

To jak dzialaibysmy bez tej kasy?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • nazimno 14.06.18, 08:21
    Masz mental obarczony syndromem wdziecznosci
    zebraka.
  • szymi_mispanda 14.06.18, 08:27
    ja akurat w sprawie UE to sie zgodze z galtomem chodziaz z troche innych powodow.

otoz mozliwosci wyrwania sie z polszy uwazam za w zasadzie jedyny wazny pozytyw wszystkich przemian ustrojowych w polsce po 89 roku.

wczesniej tez mozna bylo sie z tego szamba wyrwac ale chyba jednak trudniej.

oczywiscie mozna pisac I myslec o tym jak to sobie swietnie szwajcarii poza unia radzi ale …
    biorac pod uwage nawet nie poziom umyslowy ale swiatopoglad I cechy charakteru charakteryzujace nasz narod I narod szwajcarski to … juz lepiej ze nas unia za uszy ciagnie w strone cywilizacji

nawet ja jestem w stanie juz przelknac gejszow I transformersow paradujacych po ulicach - byle z europy promieniowalo do polszy chociaz troche zachodnio europejskiego rozumienie prawa, sluzby publicznej, I roznych spraw fundamentalnych w cywilizacji europejskiej ktore dla wiekszosci naszego narodu sa zupelna abstrakcja
  • szymi_mispanda 14.06.18, 08:29
    ...a I w unii oplaca sie byc z perspektywy polszy nawet jakby wogle zadnych funduszy ani doplat nie bylo

zreszta ciagle pie...nie o funduszach I doplatach w kontekscie UE w polszy jest kolejnym przykladem smietnikowego, kundelskiego swiatopogladu naszego wspanialego narodu
  • aron2004 15.06.18, 16:36
    Ale błaganie Rosji o obniżenie ceny gazu jest dobre?

--
    Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
    www.pitz.cba.pl
  • vogon.jeltz 14.06.18, 09:39
    > oczywiscie mozna pisac I myslec o tym jak to sobie swietnie szwajcarii poza unia radzi ale …

Ino że nie. Szwajcaria radzi sobie świetnie tylko dlatego, że będąc de iure poza UE, de facto ma u siebie prawie wszystkie unijne regulacje, w praktyce cztery podstawowe swobody unijne, do tego Schengen i składka do budżetu UE. I bardzo ciekawe, jak przy całym swoim paranoicznym przywiązaniu do neutralności dawaliby radę bez tego wszystkiego.
  • bunkum 17.06.18, 00:52
    > ja akurat w sprawie UE to sie zgodze z galtomem chodziaz z troche innych powodo
    > w.
    >
    > otoz mozliwosci wyrwania sie z polszy uwazam za w zasadzie jedyny wazny pozytyw
    > wszystkich przemian ustrojowych w polsce po 89 roku.

Szymus, zawiodlem sie.
    Wnioskuje z twoich wysilkow, ze latwiej sie jest wypisac i wystapic wtedy, kiedy jus sie juz wstapilo niz przed wtapieniem. Dorownales galtomom, kubkom i innym kutason w dizlu i jipie.
    Tak w sekrecie powiedziec musze ze PL do UE nigdy nie wstapila. Kaczka L (ten nieudacznik i pozal sie Panie prezydent) podpisal zgode nikogo nie pytajac poza Jaroslawem--blizniakiem niedacznikiem.

A o Szengen, aproos (tak pisze jak w PL czytaja) slyszales?
  • galtomone 17.06.18, 09:20
    I coz Ci fakt, ze PL wstąpiła do UE zrobił... czego Ci ubylo? No i jaka alternatywnę bys widzial....?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • jeepwdyzlu 17.06.18, 10:44
    Dorownales galtomom, kubkom i innym kutason w dizlu i jipie.
    ---
    Masz coś do mniepi...?

--
    YCDSOYA
  • do.ki 14.06.18, 12:47
    Dzięki, @nazimno, krócej bym tego nie ujął. A Ty: krótko i na temat.

--
    Proletariusze wszystkich krajów, walcie się.
  • waga170 17.06.18, 07:00
    > Dzięki, @nazimno, krócej bym tego nie ujął. A Ty: krótko i na temat.
    >
    No nie zartuj. On nigdy nie napisal na temat. U nazimnego jest tylko jeden temat, kupa dupa smrodek. Czytaj wpisy naziego na forum bardziej uwaznie.
  • dyktator_bolandy 14.06.18, 11:08
    tu nawet nie chodzi o tę kasę na drogi, rolników itd, tylko dostęp do wspólnego, ogromnego i bogatego rynku. Możemy pracowac gdzie chcemy i sprzedawać gdzie chcemy, mamy dodatni bilans eksportu żywności, ba, mamy dodatni bilans w handlu z Niemcami!!! gdyby w latach 90. ktos cos takiego powiedział, uznałbym go za wariata. W ostatnich 2 latach mamy dodatni bilans w handlu zagranicznym w ogóle.
    aha, byłem zeszłym roku na Białorusi, polecam kazdemu taką wycieczkę, może wtedy doceni Balcerowicza, wolny rynek, UE i jak daleko zaszliśmy.
  • vogon.jeltz 14.06.18, 11:12
    > mamy dodatni bilans w handlu z Niemcami!!!

Tutaj to raczej Niemcy mają dodatni bilans w handlu z samymi sobą ;-) ale coś tam z tego zostaje i w Polsce, choćby w postaci podatków.
  • galtomone 14.06.18, 11:19
    Niestety zacytuje jednego z foruowych oszolomow, ale do tego pasuje...

Patrz na Bialorus, moglibysmy nawet tego nie miec.

Ja wiem, ze dla co poniektoruch to za malo i w ich glowach, gdyby nie "łże-elity" i III RP to Polska byla by taka potega, ze wszyscy musieliby sie z nami liczyc.
    Ale prawda jest taka, ze ciezko tupac nozka i wymagac jak sie nie ma argumentow... a w 89 nie mielismy praktycznie zadnych.

Mielismy rzesze bezjezycznych ludzio nie majacych pojecia o wspolczenysm swiecie.

Ba... dzis pokolenie 40-50 nadal ma porblem z obsluga koputeraz, aplikacji, swobodnym prodozowaniem, itd...

Te "Polskie strefy" w osrodkach "all inclusive" sie nie wziely bez potrzeby!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • bimota 18.06.18, 10:15
    O.. TERAZ MEDRZEC NAS OSWIECIL, ZE W UE JESTESMY OD '89... TYLE LEAT W NIEWIEDZY...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • vogon.jeltz 14.06.18, 09:29
    > politycznego trupa i projektu spolecznego i cywilizacyjnego, ktory jest skazany na niepowodzenie

Nie dramatyzuj, synek. USA po niecałych stu latach swojego istnienia były w znacznie gorszej kondycji niż tylko stan "politycznego trupa" - i co?
  • do.ki 14.06.18, 07:53
    Czy to przypadek, ze Friedman urodzil sie w Budapeszcie, jak ten drugi grandziarz?

--
    "The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter." Winston Churchill
  • szymi_mispanda 14.06.18, 08:30
    wiesz ze juz od dawna sie zastanawiam co takiego jest w obszarze zachodnich wegier, wschodniej austrii ze nie tylko friedmann I soros ale jak czytam cos to juz kolkanascie razy sie zorientowalem ze kolejny jakis super wplywowy czlowiek z elity swiatowej sie tam wlasnie urodzil

jakis lokalny mikroklimat powoduje ze tam sie rodza ludzie z taka inteligencja I cechami charakteru?
  • vogon.jeltz 14.06.18, 09:49
    > kolejny jakis super wplywowy czlowiek z elity swiatowej sie tam wlasnie urodzil

Dawne Austro-Węgry to istotnie od dawna wylęgarnia interesujących postaci. Jak nie Freud, to Hitler...
  • szymi_mispanda 14.06.18, 09:55
    Freuda pewnie nie cenisz bo jego psychoanaliza jako fundament przyjmuje iz wszelkie zaburzenie umyslowo wynikaja z problemow jakich czlowiek doswiadczyl w dziecinstwie glownie w strefie wiezi z rodzicami i rodzenstwem oraz rowniesnikami - i ze to ma najwiekszy wplyw na ksztaltowanie sie psychiki?

troche niezgodne z obecna filozofia homo co?
  • vogon.jeltz 14.06.18, 10:02
    > Freuda pewnie nie cenisz

Za to ty pewnie cenisz Hitlera. On wiedział, co się robi z homo.

> troche niezgodne z obecna filozofia homo co?

Bredzisz. Homoseksualizm nie jest "zaburzeniem umysłowym".
  • szymi_mispanda 14.06.18, 10:10
    > Za to ty pewnie cenisz Hitlera. On wiedział, co się robi z homo.

hitler sam wygladal jak homo i zapewne byl
  • vogon.jeltz 14.06.18, 10:13
    > hitler sam wygladal jak homo i zapewne byl

Hitler najprawdopodobniej był mocno niespełniony w sferze seksualnej, ale nie ma żadnych poszlak wskazujących, że był homoseksualistą. Natomiast to istotnie żadna nowość, że mnóstwo najbardziej agresywnych homofobów to kryptocioty z wyparciem.
  • szymi_mispanda 14.06.18, 10:21
    to kolejne oszczerstwo homopropagandy

banalna zenujaco proba powiedzenia: "tak, na pewno skoro nie podoba ci sie jak sie dwoch pedziow caluje to na pewno sam jestes pedziem!"

wiesz mi ze to pedzia mi super daleko - na drugiej strony skali

natomiast ja nie jestem homofobem

jeszcze raz powtarzam, ja osobiscie zgodzilbym sie na:

- dziedziczenia i inne rozne takie sprawy dotyczace "par" homosiow
    - zwiazki partnerskie (malzenstwa nie - chodzi o nie zawlaszczanie leksykalne jezyka, moga miec zwiazek ale niech go nazwa nieistniejacym jakims nowym wyrazem bo wyraz "malzenstwo" to my hetero sobie wymyslelismy)

powyrzsze dla mnie - nie ma zadnego problemu

absolutnie nie zgodzilbym sie na adopcje dzieci przez homosiow oraz odnosnie sfery wizualnej wszelkie nachalne okazywanie fizycznej bliskosci albo ubior sugerujacy seksualnosc homoseksualna to straz miejska powinni to karac surowymi mandatami

tak samo jak sie nie przklina na ulicy, nie idzie sie na przyjecie w krotkich spodenkach

trzeba homosiow nauczyc kultury - w domu jak nikt nie patrzy moga sobie w odbyt wkladac nawet sloik
  • vogon.jeltz 14.06.18, 10:43
    > to kolejne oszczerstwo homopropagandy

Nie, są na ten temat badania. Zresztą, po co badania, tu wystarczy argument prawicowy z cyklu "wszyscy widzimy jak jest": wystarczy spojrzeć na tych ogolonych na łyso, obściskujących się półnagich młodzieńców z różnych ruchów kibolsko-narodowych, żeby wiedzieć, z kim mamy do czynienia.

> albo ubior sugerujacy seksualnosc homoseksualna

Będziesz ganiał strażą wiejską facetów w sukienkach (pomijając, że przeważająca większość gejów ubiera się najzupełniej standardowo)? I co, może jeszcze kobiety w spodniach?
  • galtomone 14.06.18, 10:52
    vogon.jeltz napisał:

> I co, może jeszcze kobie
    > ty w spodniach?

Tak czy siak, szare mundurki dla wszystkich rozwiazalyby problem.

Wszyscy wreszcie byliby rowni i nikt nikogo niczym nie draznil... Innosc jest zla i nalezy ja tępić!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • galtomone 14.06.18, 10:50
    szymi_mispanda napisał(a):

> to kolejne oszczerstwo homopropagandy

Taaaaa
    www.ranker.com/list/top-10-anti-gay-activists-caught-being-gay/joanne
    www.thedailybeast.com/the-weird-science-of-homophobes-who-turn-out-to-be-gay
    To tak pierwsze z Google...

Jakos nie widze linkow, by wiemienieni z nazwiska skarzyli media o klamliwe oskarzenia....

Zatem cos w tym jednak jest....

www.nytimes.com/2012/04/29/opinion/sunday/homophobic-maybe-youre-gay.html

> banalna zenujaco proba powiedzenia: "tak, na pewno skoro nie podoba ci sie jak
    > sie dwoch pedziow caluje to na pewno sam jestes pedziem!"

No... cos w tym jest, ze tak cie to boli... Dla mnie wiekszosc takich sytacji jest obojetna. Nie podobaja mi sie sytuacje idace ciut zbyt daleko w zakresie wymiany materialu genetycznego, ale tu sklad druzyny jest bez znaczenia.

> wiesz mi ze to pedzia mi super daleko - na drugiej strony skali

Swiadomie na pewno... podswiadomie... kto cie tam wie... jak ty sam sie boisz.

> natomiast ja nie jestem homofobem

Skad. Pisanie o gejach zboczency czy o rzyganiu nie jest objawem fobii...

> jeszcze raz powtarzam, ja osobiscie zgodzilbym sie na:
    >
    > - dziedziczenia i inne rozne takie sprawy dotyczace "par" homosiow
    > - zwiazki partnerskie (malzenstwa nie - chodzi o nie zawlaszczanie leksykalne j
    > ezyka, moga miec zwiazek ale niech go nazwa nieistniejacym jakims nowym wyrazem
    > bo wyraz "malzenstwo" to my hetero sobie wymyslelismy)

Historia mowi, ze nie masz racji...

pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo_os%C3%B3b_tej_samej_p%C5%82ci#Zarys_historyczny
    > absolutnie nie zgodzilbym sie na adopcje dzieci przez homosiow

Gdyz/albowiem...? Ponownie zatem cie grzeczenie pytam - skad się biora homoseksualisci????
    Szczegonie w takim kraju jak nasz na ten przyklad... Przeciez nie sa wychowywani przez dwch tatusiow/mamy jako kolejne pokolenie...

> oraz odnosnie sf
    > ery wizualnej wszelkie nachalne okazywanie fizycznej bliskosci albo ubior suger
    > ujacy seksualnosc homoseksualna to straz miejska powinni to karac surowymi man
    > datami

Dopercyzuj - zeby byla jasnosc co wolno a czego nie:

"nachalne okazywanie fizycznej bliskosci" - bo wiesz... jeden powie, ze to klepanie po tylko inny ze glaskanie po plecach.... itd...

"ubior sugerujacy seksualnosc homoseksualna " - znaczy co np.? Facet w spódnicy mandat? czy spodnie musza miec okreslony fason, szerokosc i kolor...

Moze dla latwosci rozwiazania problemu (nie tylko zreszta tego), nie wszyscy zapier.. ją w szarych mundurkach i juz. Przy okazji przestaniesz marudzic na konsumpcjonizm.

> tak samo jak sie nie przklina na ulicy

Hmmmm.... ty wychodzisz czasem na ulice czy tusza juz nie pozwala?

>, nie idzie sie na przyjecie w krotkich s
    > podenkach

Mowisz... na grilla we fraku?

> trzeba homosiow nauczyc kultury - w domu jak nikt nie patrzy moga sobie w odbyt
    > wkladac nawet sloik

Warto zaczac od siebie i np. o kobietach nie wypowiadac sie per "dupa".

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • jeepwdyzlu 17.06.18, 10:42
    Hitler najprawdopodobniej był mocno niespełniony w sferze seksualnej, ale nie ma żadnych poszlak wskazujących, że był homoseksualistą.
    ----
    Moze w mlodosci. Od polowy lat 20tych ruchal co na drzewo bie uciekalo z siostrzenią włącznie, a do lóżka pchaly mu się najoiękbiejsze w najbsrdziej wpływowe lasji Niemiec. I homo nie był

--
    YCDSOYA
  • tbernard 14.06.18, 11:07
    > Bredzisz. Homoseksualizm nie jest "zaburzeniem umysłowym".

Masz rację, to raczej zboczenie.
  • vogon.jeltz 14.06.18, 11:21
    Zmartwię cię, ale homoseksualizm przestał być uznawany za parafilię już kilkadziesiąt lat temu.
  • galtomone 14.06.18, 11:34
    vogon.jeltz napisał:

> Zmartwię cię, ale homoseksualizm przestał być uznawany za parafilię już kilkadz
    > iesiąt lat temu.

A dodam, ze jeszcze wczesniej nie byl w ogole czyms dziwnym.
    Dopiero od czasow sredniowiecza (widac niektore postawy zakorzenily sie w ludziach na dluzej) skes i cielesnosc kazda byla uznana za cos nieczystego i grzech.

Wczesniej zwiazki homoseksualne ni byly niczym szczegolnym.. Ot... byly...

Duzo wieksze oburzenie i zgorszenie budzilo traktowanie kobiety jak czlowieka niz fakt ze sie pan z panem caluje.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • tbernard 17.06.18, 14:38
    Sodoma i Gomora to czasy o wiele wcześniejsze niż średniowiecze. Nie za cielesność i seks zostali pokarani a za zboczenie.
  • galtomone 17.06.18, 14:49
    :-) Taaaaa... a o Św Mikołaju kiedy będzie...?

To taka bajka o starszym Panu co lubi dzieci, daje im cukierki i sadza sobie na kolanach... tak?

Dobrze, ze moj potomek w takie bajki nie wierzy.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • tbernard 17.06.18, 17:11
    Pewnie bajka, ale na prawdę uważasz, że dopiero w średniowieczu wymyślona?
  • galtomone 18.06.18, 08:54
    Co za różnica kiedy, skoro bajka?

Ale czyta sie fajnie...

"Według Biblii Abraham po powrocie od króla Egiptu rozdzielił ziemię kananejską pomiędzy siebie i Lota, który wybrał obszar w pobliżu Sodomy, otrzymawszy prawo pierwszeństwa wyboru[1]. Miasto wkrótce zostało pokonane przez Asyryjczyków, którzy nałożyli na sodomitów daninę. Po dwunastu latach Sodoma zbuntowała się przeciwko Asyrii. Miasto wsparł Abraham, za co Bóg Jahwe obiecał mu wielką nagrodę.

Gdy Sodoma urosła w siłę, niechętnie przyjmowała przybyszów. Według Biblii mieszkańcy Sodomy i Gomory byli niegodziwi, rozpustni, pogardzali prawem boskim i ludzkim. Bóg Jahwe zamierzał je zniszczyć, ale za namową Abrahama zgodził się, że daruje życie jego mieszkańcom, jeśli wśród nich znajdzie się przynajmniej dziesięciu sprawiedliwych. W tym celu wysłał do Sodomy dwóch swoich aniołów, którzy spędzili noc w domu Lota. Przed nocą mężczyźni z miasta otoczyli dom Lota, by współżyć z jego gośćmi. Lot zaoferował im w zamian swoje dwie córki-dziewice, jednak oni odmówili. Wtedy zaryglował drzwi domu. Mieszkańcy miasta chcieli je wyważyć, więc aniołowie porazili napastników ślepotą. Lotowi nakazali, by wyprowadził z Sodomy najbliższych, bo rankiem miasto zostanie zniszczone. Przyszli zięciowie Lota odmówili pójścia z nim. Z nastaniem świtu aniołowie wyprowadzili Lota, jego żonę i dwie córki za miasto i nakazali uciekać w góry bez oglądania się za siebie. Żona Lota nie wytrzymała tej próby i wbrew woli Boga obejrzała się. Natychmiast też zamieniła się w słup soli.

Lot za pozwoleniem Boga udał się do pobliskiego Soar, który dzięki temu został ocalony. Jahwe zniszczył miasta wraz z mieszkańcami i roślinnością w całym okręgu: Sodomę i Gomorę, Seboim i Admę (Pwt 29:22). Wczesnym rankiem Abraham ujrzał, jak z pobliskich miast unosi się gęsty dym. Wkrótce Lot opuścił Soar i zamieszkał z córkami w jaskini."

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• tbernard 18.06.18, 09:26
    Gdyby ci nieszczęśnicy z Sodomy i Gomory chociaż w Latającego Potwora Spaghetti wierzyli i poprosili o wsparcie, to byłby ciekawy pojedynek ;)
  • galtomone 18.06.18, 10:22
    Sosem go! Sosem!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• galtomone 14.06.18, 11:32
    Dalej bredzisz, a raczej pokazujesz ile dales sie rade nauczyc.
    Ale Niski poziom wiedzy ogólnej i edukacji generalnie nie jest karalny.

Szkoda tyko ze glupota jest bezbolesna, ale to osobny temat.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• galtomone 14.06.18, 10:28
    Ale co ma psychika do homoseksualizmu???
    O ile se orientuje wszelkie typy psychologiczne sa takie same u osob homo/hetero...

Chyba ze dla ciebie introwertyk/ekstrawertyk/gej to jednak kategoria....?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.