Dodaj do ulubionych

Będzie taniej???

14.06.18, 07:44
moto.pl/MotoPL/7,88389,23532271,opel-tech-day-wiemy-w-ktorym-kierunku-zmierza-niemiecka-marka.html#Z_BoxMotoImg

"Gama modelowa Opla pod skrzydłami General Motors opierała się na 9 różnych platformach i 10 rodzinach jednostek napędowych. PSA szykuje tu sporą rewolucję, bo już niedługo wszystkie nowe auta Opla będą budowane na tylko 2 platformach i będą korzystać z jednostek z 4 rodzin silników.

To przełom, który pozwoli znacznie obniżyć koszty opracowywania nowych samochodów. O ile? Niemcy szacują, że od 20 do 50 proc. w zależności od modelu."

No to juz sie nie moge doczekac obniżek cen w salonach!!!!

Ps. swego czasu trwala tu dyskusja o cena, marzy, itd...

Biorac pod uwage, ze auto kosztuje dziś (nie mowimy o PL oczywiscie) tyle co 50 lat temu - Niemiec nie kupi za normalna pensje nagle trzech - a jednak koszty produkcji i wdrożenia nowego modelu spadły (inna sprawa, ze życie modelu jest znacznie krótsze....) to wiadomo gdzie idzie reszta kasy.

Wygrany jest ten kto ma akcje koncernów od lat albo jednostki funduszy takie akcje kupujące!

--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Edytor zaawansowany
  • nazimno 14.06.18, 08:18
    Dylematy podekscytowanego posiadacza zagazowanego leksszrota.
  • yasiaq 17.06.18, 12:41
    Mimo wszystko lepszy lexszrot niż bmwszrot..A obecność podtlenku świadczy tylko o umiejętności liczenia pieniążków przez bohatera, wielu tej umiejętności nigdy nie posiądzie choć (i pewnie też z tego powodu) milionerami nie są.
  • galtomone 17.06.18, 14:26
    Hmmm... czy szrot oznacza wiek czy stan techniczny?
    Bo ze stare auto to sie zgadza... ale pod względem stanu no to zupełnie nie trafione... ale gownolub pisze to wyłącznie z powodu dokuczenia komuś - ot, poziom piaskownicy.

Ale jeśli wiek, to ja zaluje, ze nie stoi u mnie w garażu wiele szortów jeszcze starszych.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • tbernard 18.06.18, 09:55
    Słusznie piszesz. Jak ktoś chce odłożyć na ciuciu, to lepiej aby umiał dobrze pieniążki liczyć. Kiedyś natknąłem się na takiego dobrze liczącego człowieczka sukcesiku, który pod lasek przyjechał luksusowym auteczkiem, wyszedł na chwileczkę i potem odjechał. Gdy doszedłem za momencik w owo miejsce, to zobaczyłem sterteczkę woreczków ze śmieciuszkami i innymi odpadeczkami. Trzeba umieć sobie radzić, gdy chce się milionereczkiem zostać.
  • galtomone 18.06.18, 10:24
    Cos sugerujesz pod moim adresem czy ot tak bez związku ci przyszlo do glowy...?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • tbernard 18.06.18, 12:58
    Sugeruję przyłożyć linijkę przy ekranie i od razu łatwiej będzie domyślić się komu odpisałem. Tylko należy zachować pion.
  • galtomone 18.06.18, 14:22
    Widze komu... ale tez widze co...
    Zatem?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • tbernard 19.06.18, 10:26
    Nie sądziłem, że aż tak dokładnie będę musiał wyjaśniać o co w tym chodzi, ale zrobię wyjątek, bo w sumie fajny z Ciebie gość. W taki nastrój wpadam, gdy słyszę/widzę jak dorośli mówią/piszą o pieniążkach.
  • galtomone 19.06.18, 10:30
    Nadal nie rozumiem co to ma do rzeczy i dyskusji... Ani w zakresie meritum ani mojej osoby i tego co napisał Yasiaq...
    Ale nie bede drazyl tematu...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • agios_pneumatos 19.06.18, 13:02
    galtomone napisał:

> Nadal nie rozumiem co to ma do rzeczy i dyskusji... Ani w zakresie meritum ani
    > mojej osoby i tego co napisał Yasiaq...
    > Ale nie bede drazyl tematu...
    >

Chodzi o to ćwierćinteligencie, że pojęcie 'pieniążki' jest żenujące.
  • galtomone 19.06.18, 15:41
    Mówię w twoim kierunku...? Czy może, durniu zdawało Ci się, że do ciebie?
    Z nacjonalistycznymi "wyrzygami" z zasady nie wymieniam poglądów, bo mnie obrzydzacie.

Idź bic czarnych, czy kto tam jest gorszy od ciebie i nie przeszkadzaj normalnym ludziom.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• tbernard 19.06.18, 17:24
    Do dyskusji nie ma to nic, ani nie był to atak w Ciebie wymierzony ani w osobę której odpowiadałem, tylko taka luźna dygresja na temat co sądzę o pieniążkach. Jak ktoś uzna to za czepialstwo z mojej strony ma do tego prawo i się nie obrażę śmiertelnie.
  • galtomone 19.06.18, 19:54
    Przecież nie drążę... ;-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • bigzaganiacz 18.06.18, 09:35
    iorac pod uwage, ze auto kosztuje dziś (nie mowimy o PL oczywiscie) tyle co 50 lat temu

no chyba jednak nie kosztuje tyle co 50 lat temu tylko wielokrotnie mniej
  • bimota 18.06.18, 10:11
    NO TAK NAS DRENUJA, ZE CO CHWILE JAKAS FIRMA PLAJTUJE... I NA PEWNO BEDZIE TANIEJ, JAK UE ZACZNIE WPROWADZAC KOLEJNE WYMOGI WYPOSAZENIA...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • jeepwdyzlu 18.06.18, 10:47
    Mnie jest Opla szkoda...
    Przemalowane peżoty.
    Masakra...

--
    YCDSOYA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.