Dodaj do ulubionych

Gdzieś nisko błyska...

22.06.18, 00:18
Spotkałam się z czymś takim po raz pierwszy:
pewnego pieknego wieczoru wracałam z pracy, coś mi zaczeło sciągać wzrok: małe, krótkie, nieregularne błyski światła. Po wjeździe na parking okaząlo się, że to światła samochodu: prawe, lewe, chwila przerwy i znowu - jak objechałam parking a potem szłam, to w przerwie błyskały tylne światła, też prawe i lewe: pojedynczo. Króciutko, poniżej grubo poniżej sekundy, punktowo (w sensie, nie że cała lampa, tylko jakby w środku).
Samochód ładny, duzy, marki mi nieznanej, nie myślałabym o nim więcej (ostatecznie, ludzie zostawiają czasem samochód z włączonymi światlami czy radiem, przez przypadek), ale wdiziałam go jeszcze ze dwa razy na parkingu i też błyskał światłami.
W dzień az tak nie rzuca się w oczy, ale po ciemku odwraca uwagę.
Pytania mam dwa:
1. czy to specjalnie, czy przez zapomnienie uzytkownika?
2. jesli specjalnie, czy to legalne?

--
Odrobina strachu przed żoną jeszcze żadnemu mężczyźnie nie zaszkodziła. Alutka Kosoń
Edytor zaawansowany
  • qqbek 22.06.18, 00:22
    Że niby jak?
    Pewnie Laguna II, one miały legendarne wprost problemy z elektryką ;)

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • mika_p 22.06.18, 00:44
    Laguna to renault? Ten znaczek rozpoznaję

--
    Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
  • galtomone 22.06.18, 07:54
    Tak

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • waga170 22.06.18, 02:05
    > Samochód ładny, duzy, marki mi nieznanej, nie myślałabym o nim więcej (ostatecz
    > nie, ludzie zostawiają czasem samochód z włączonymi światlami czy radiem, przez
    > przypadek), ale wdiziałam go jeszcze ze dwa razy na parkingu i też błyskał świ
    > atłami.

To byli ONI. Za kazdym razem sygnalizowali Centrali ze egzemplarz ziemskiej istoty pobrany i sa gotowi do startu. Unikaj tego miejsca.
  • mika_p 22.06.18, 11:17
    > Unikaj tego miejsca.

Ja tu mieszkam!

--
    "Podczas każdej oficjalnej wizyty powinno być obecne dziecko jako zapasowy temat rozmowy." J.Austen
  • toreon 22.06.18, 08:12
    To pewnie duchy. Opowiedz coś więcej, fajne są takie historie "z dreszczykiem"
  • jestklawo 22.06.18, 09:37
    za mało informacji, a to wazne

>małe, krótkie, nieregularne błyski światła ... prawe, lewe, chwila przerwy i znowu

błyski były krótsze niz przerwa?

>Króciutko, poniżej grubo poniżej sekundy w przerwie błyskały tylne światła, też prawe i lewe: pojedynczo. Króciutko, poniżej grubo poniżej sekundy

błyski tylnych świateł były w tym samym czasie co przednich?

Jeśli tak, to prawdopodobnie własciciel nie dolał płynu do świateł
  • nazimno 22.06.18, 09:40
    Kuny mu cos / gdzies poprzegryzaly w wiazce kabli, albo wlasnie to robily.
  • mika_p 22.06.18, 11:26
    Nie twierdzę, że moje miasto to metropolia, ale kun to tu nie ma.

A powaznie,
    - gdyby to była awaria, to chyba wlasciciel by coś z tym zrobił? nie da się nie zauważyć, że światla w aucie błyskają.
    - skoro nie awaria, to jakiś celowy system. Nie do doświetlenia drogi z garazu do mieszkania (zdaje się, ze sa takie auta, które wygaszają światla chwilę po wyłączeniu silnika, a nie od razu), bo to slabe i krótkie światełka. Biorąc pod uwagę, jak mocno to ściąga uwagę, obstawiałabym jakiś nowoczesny wynalazek w zakresie świateł pozycyjnych, postojowych, nie da się takiego auta nie zauważyć.

Wiec pytam, bo wy wiecie takie rzeczy :)

--
    Odrobina strachu przed żoną jeszcze żadnemu mężczyźnie nie zaszkodziła. Alutka Kosoń
  • loyezoo 22.06.18, 20:22
    Hehehe kun nie ma."Siur of kors".
    Spore miasto wojewódzkie.Blisko centrum miasta (~1km) i kuna wpierd...ła kable.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • waga170 22.06.18, 21:52
    Stawialbym ze to jakis pryszczaty upiekszyl sobie samochod coby w koncu zwrocila na niego uwage laska.
    Najwidoczniej zadzialalo:)
  • mykonid 23.06.18, 12:18
    Moje jak najbardziej metropolia a kun więcej w centrum niż w niejednej wiosce. Stawiam na zwarcie/pogryzione kable.
  • plastikpiokio 30.06.18, 13:52
    prowadzisz nie pij pijesz nie jedz - nic nie bedzie ci błyskać ---to kontrolka ostrzega przed piciem i jazdą .
  • tiges_wiz 30.06.18, 14:37
    Albo chińskie tanie ledy
    Mają tendencję do błyskania

--
    Podobno prawdziwa sztuka obroni się sama... Ale nie przede mną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.