Dodaj do ulubionych

Off topic Patrioty za miliardy. Bubel!

01.07.18, 13:26
Kupujemy za grubą kasę system Patriot. W najnowszej specyfikacji, z dookólnym radarem, nowymi efektorami, cyfrowym sterowaniem pola walki. Za 2 baterie pkus szkolenia i 200 antyrakiet zapłacimy 10 mld zł. Baterii potrzebujemy minimum 8.
To moim zdaniem wydatek konieczny.
Tymczasem....

www.defence24.pl/saudyjsko-jemenska-wojna-rakietowa--kto-wygrywa-analiza
Nasuwa się pytanie. Przepłacamy? Czy też Arabowie nie potrafią korzystać z posiadanej broni?
Jak sądzicie?

Jeep

--
YCDSOYA
Edytor zaawansowany
  • waga170 01.07.18, 14:16
    > Kupujemy
    > zapłacimy
    > potrzebujemy

Pisz za siebie. Ja nie potrzebuje, nie kupuje, nie place za patrioty. A zwlaszcza za patriotys.
  • jeepwdyzlu 01.07.18, 15:18
    Płacisz. Państwo nie ma swoich pieniędzy. Ma Twoje i moje.

--
    YCDSOYA
  • engine8 02.07.18, 02:10
    I placicie nie za swoj ale za nasz patriotyzm...
  • waga170 02.07.18, 06:23
    > Płacisz. Państwo nie ma swoich pieniędzy. Ma Twoje i moje.

Moich nie ma. Ale chec na nie ma, i to wielka.
  • vogon.jeltz 02.07.18, 15:00
    > Płacisz. Państwo nie ma swoich pieniędzy. Ma Twoje i moje.

Tak naprawdę ty też nie masz swoich pieniędzy. Wszyscy mamy pieniądze banków.
  • jeepwdyzlu 02.07.18, 17:49
    A bank skąd ma pieniądze? Z Twojej lokaty. I mojej.

--
    YCDSOYA
  • vogon.jeltz 03.07.18, 15:33
    > A bank skąd ma pieniądze? Z Twojej lokaty. I mojej.

A te pieniądze na lokacie to skąd są? Ano zostały wygenerowane przez bank.
  • jeepwdyzlu 03.07.18, 18:03
    Wygenerowana przez banj? Moja lokata? Chyba twoja.

--
    YCDSOYA
  • jeepwdyzlu 03.07.18, 18:10
    Te pierdy o generowaniu kasy sobie możecie w pizdyschować. Są 3 banki jtóre bezkarnie enitują pieniądz:FED, ECB i BoE. Zapewniam Was, że skok puławy, ing polska czy gdxie tam macie kasę żadnych pieniędzy nie generuje. Nasz NBP jeśli dodrukuje, to pln straci wartość. Ta prosta zależność dotyczy wszystkich poza największymi.

--
    YCDSOYA
  • nazimno 03.07.18, 18:52
    Ostatnio ECB emitowal k*10 mld € miesiecznie,
    gdzie k€[3,8]
  • jeepwdyzlu 03.07.18, 19:02
    ECB.

A nie wystawca Twojej karty.

--
    YCDSOYA
  • nazimno 05.07.18, 10:23
    Ale to niezla kupa papierow.
    I nic dobrego to nie oznacza dla tej waluty.
  • jeepwdyzlu 05.07.18, 10:29
    10 mld miesięcznie to grosze
    120 rocznie
    Bez jaj. Chłopaki ze stanów zrobili w 2009 roku BILION $ Bilion czyli tysiąc miliardów...
    I tak przez 3 lata
    :-)
    Powiem szczerze - to, że nie doszło do inflacji - wypie...wszy stkie teorie ekonomiczne... Już nic nie kumam...
    Jeep

--
    YCDSOYA
  • nazimno 05.07.18, 10:53
    Zeby sobie to uzmyslowic w relacji do innych kosztow:

www.focus.de/politik/deutschland/aufnahme-und-integration-bericht-die-bisherigen-kosten-der-fluechtlingskrise-in-deutschland_id_8949358.html

Tylko w 2017 roku na gosci z innych krajow /1,28 mln/ wydano ponad 20 mld €.

Jednoczesnie osoby biedniejsze rugowane sa z mieszkan czynszowych,
    poniewaz wlascicielom oplaca sie wynajmowac pokoje dla uciekinierow,
    za ktorych ryczaltem/glowe placi rzad.
    To daje z mieszkania 4 x wiecej dochodu niz czynsz.

Emeryci ida na ulice jako bezdomni, bo dla nich juz nic sie do wynajecia nie znajdzie.
    W Bundestagu trwa walka z pania kanclerz, ktora stracila poczucie rzeczywistosci.
    Koalicja CDU/CSU trzeszczy i zgrzyta.

A EZB/ECB druuuuuukuuuuuuujeeeeeee....

www.finanzen100.de/finanznachrichten/wirtschaft/versteckte-staatsfinanzierung-die-bilanzsumme-der-ezb-erreicht-astronomische-4-5-billionen-euro_H1495814467_555590/

I tak wyglada ta "europejska ekonomia cudu gospodarczego".

• tbernard 05.07.18, 11:18
    A nie mogą ci wywaleni na bruk "zgubić" dokumenty i powiedzieć, że są uchodźcami? Musieli by się tylko zapisać na intensywny kurs kaleczenia języka ojczystego. Bo chyba w Niemczech nie ma jeszcze identyfikacji biometrycznej?
  • nazimno 05.07.18, 11:22
    Tak zrobi jeden z zolnierzy Bundeswehry:

www.stuttgarter-nachrichten.de/inhalt.ein-deutscher-soldat-als-syrischer-fluechtling-der-fast-unglaubliche-fall-franco-a.686d7075-1438-457a-bd1a-d2a13bd6cbd7.html

Wybuchla po tym niezla afera.
  • jeepwdyzlu 05.07.18, 11:19
    etam...
    co nas obchodzi kasa Niemców
    chcą, wydają
    stać ich, uwierz mi...
    I powiem szczerze - wolę Niemców takich, niż zamykających granicę i machając pochodniami oddalających uchodźców....

--
    YCDSOYA
  • nazimno 05.07.18, 11:27
    Niestety, skutkiem tej polityki jest wykladniczy wzrost poparcia dla AfD i innych "takich".
    Kiedys byli na poziomie <5%.
    Teraz:

www.epochtimes.de/politik/deutschland/umfrage-afd-koennte-bundesweit-20-prozent-erreichen-a2389010.html
  • agios_pneumatos 02.07.18, 18:33
    vogon.jeltz napisał:

> > Płacisz. Państwo nie ma swoich pieniędzy. Ma Twoje i moje.
    >
    > Tak naprawdę ty też nie masz swoich pieniędzy. Wszyscy mamy pieniądze banków.

Nie banków a jednego banku.
  • tbernard 02.07.18, 19:11
    Baków jest bardzo dużo nawet w Polsce. Dlaczego jeden miałby być wyróżniony?
    A tak na prawdę, to powszechnie wiadomo, że pieniądze są drukowane w bankomatach, których jest tak dużo, że dla każdego starczy ;)
  • nazimno 02.07.18, 19:21
    Bsnk emisyjny jest wlascicielem.
  • nazimno 02.07.18, 19:23
    Dobrze by bylo miec pare bankomatow pod
    materacem.
  • nazimno 01.07.18, 15:24
    Juz widze te uczone opinie opinie tu na FA.
    Przeciez sam mozesz odnalezc dziesiatki zrodel na ten temat w oryginale, a nie z polskiego portalu,
    ktory posluguje sie tylko kompilacjami z innych jezykow.

David's Sling i Iron Dome maja juz zastosowanie.
  • jeepwdyzlu 01.07.18, 22:49
    Ciekaw jestem zdania Forumowiczów...

--
    YCDSOYA
  • waga170 02.07.18, 06:35
    Ciekaw jestem zdania Forumowiczów...
    Pytasz? Masz!
    Proca Dawida przegra z moja wiatrowka.
    Tak Bardziej powaznie, to po jaki ch... ten panbuk czy inny Darwin dal pewnemu gatunkowi nie rozum tylko misje zyciowa, wyciac wszystkich innych takich samych tylko moze troszeczke innych pokotem, a przy tym rozpie...c planete, bo ku... ja mialem racje.
  • szymi_mispanda 02.07.18, 08:55
    nie wchodzac w szczegoly techniczne ktorych nie rozumiem to tak uzywajac logiki:

czy ten deal moze byc korzystny dla polszy skoro jest to kraj z takimi zenujacymi obrazkami:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23620023,nowy-dreamliner-blyszczal-na-lotnisku-ale-nie-zastapil-maszyny.html#BoxNewsImg&a=167&c=96

(jak buszmeni tancujacy na plazy do okretow jakis konkwistadorow hehe)

gdzie prezydent bul komorowski jedzie do USA I kreci sie po korytarzach kapitolu kilka dni udajac ze zalatwia cos innego a media w polszy rozpisuja sie ze slinom na pysku "czy go murzyn przyjmie czy nie" w koncu wyjezdza bez spotkania,

potem kolejny prezydent duda najpierw jedzie do usa "niby na spotkanie przywodcow krajow z energia nuklearna" I znowu buszuje po korytarzach ze go moze pomarnczowy przyjmie

w koncu nie przyjmuje

ale po kilku miesiacach jedzie znowu spotyka sie z polskimi wyrobnikami azbestu I znowu sie kreci po korytarzach w nadzieje ze go ktos klepnie po pleckach w koncu sie spotyka z burmistrzem new jersey hehe

w tym czasie w polszy wszystkie media bez zadnej zenady przescigaja sie w komentarzach "przyjmie go czy nie przyjmie"

(wytlumaczenie dla robakow -> chociaz media moglyby siedziec cicho, wicie jak ktos sie zesra publicznie to nie jest powod do tego zeby o tym pisac I mowic)
    w kraju w ktorym sejm uchwala idiotyczna I bezsensowna ustawe ktora wywoluje furie zydow

ale w ktorym to po kilku miesiacach grzecznie w podskokach na polecenie z waszyngtonu ten sam jedbany sejm I rzad ludzie bez honoru, zwykli smiecie

ta ch...owa I bezsensowana ustawe kasuja

I caly swiat widze ze polski rzad I sejm sie sluchaja polecen z waszyngtonu

czy w takim kraju jest mozliwe aby zawarl on korzystan finansowo umowe na kupno czegokolwiek z USA?
  • szymi_mispanda 02.07.18, 08:59
    ps wyobrazcie sobie taka sytuacje:

- trump w air force one przylatuje do Warszawy

- ma jakies tam spotkania np z Orbanem jednoczesnie mowi publicznie ze liczy na spotkanie z Duda

- Trump czego w Warszawie trzy dni

- z kancelarii Dudy wychodzi informacji ze prezydent Duda nie spotka sie z Trumpem z uwagi na napiety grafik ale pragnie podkreslic ze Polska I USA pozostaja strategicznymi partnerami

- z Trumpem spotyka sie Gronkiewicz Waltz po czym ten odlatuje

science fiction nie?

urwa co za zajebiscie pozbawiony honoru I szacunku do siebie z nas narod az sie rzygac chce
  • waga170 02.07.18, 09:19
    Na ostatniej petli szostki, rondo Wiatraczna, padal snieg, ale jak nadjechal tramwaj, to wylaziles z budki i przekladales wajche. Po czym wracales do budki, dzis juz nieistniejacej, moczyles herbatnika w nakretce od matczynego termosu, patrzyles na malutki globus, i mowiles sam do siebie, ja kiedys stad wyjade. I wyjechales, ale po jaki ch... tu wracasz i jeszcze pouczasz?
  • szymi_mispanda 02.07.18, 09:33
    szostka ma ostatnia petle na goclawku a nie na wiatraku
  • waga170 02.07.18, 09:42
    Ale pierwsza u mnie na Bielanach przed dla Was AWF-em, a dla mnie na zawsze CIWFem.

Marzenie scietej glowy, ale nie byloby fajnie gdybysmy zaopatrzeni w skrzynke piwa, przejechali sie we dwoch szostka tam i z powrotem?
  • szymi_mispanda 02.07.18, 09:45
    jak bede w polszy to dam wczesniej signal mozemy sie przejechac

ps. gdzie ta budka stala konkretnie?
  • waga170 02.07.18, 10:32
    Budek wajchowego to bylo pelno. Jeszcze byly skrzyzowania samochodowe, oczywiscie zadnych swiatel zielonych czy czerwonych nie bylo, ale byl kierujacy ruchem po/mi licjant, albo znana ze starych kronik, Lodzia. Na zalaczonym linku, ktory nazwalbym skrzyzowanie ulic Brackiej i tej samej Brackiej ze soba, tak popie...nym, na srodku jest w tej zapaskowanej strefie taki jakby nierowny kawalek asfaltu. Otoz stalo tam cos w rodzaju pedestalu/ambony dla kierujacego ruchem policmajstra. Obiekt byl zbudowany powyzej poziomu ulicy ze wzgledu na krotkotrwalosc zycia policjantow dzialajacych z poziomu ulicy.

www.google.com/maps/@52.2324023,21.0150641,3a,75y,64.49h,86.14t/data=!3m7!1e1!3m5!1sMDNZGX0wicvqlOPc_qEoKA!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DMDNZGX0wicvqlOPc_qEoKA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D333.69293%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
  • szymi_mispanda 02.07.18, 10:41
    ...a po lewej widac knajpe - jak mialem 10 lat to bylo miejsce gdzie Nastek z pruszkowa zawsze przesiadywal calymi dniami

co to teraz tam ten sfinks jest?
  • szymi_mispanda 02.07.18, 09:44
    poza tem troche przesadziles, jeszcze do starego dziada mi odrobine brakuje

z tego co pamietam to nawet za dzieciaka jak sie jechalo tramwajem to juz rozjazdy byly elektryczne

gdzie ta budka stala I he I ktory to byl rok? na poczatku lat 90 to juz na pewno jej nie bylo

a pouczam gdyz zawsze mozna sie zmienic - wystarczy obserwowac innych madrzejszych

proste pytanie: po ch...a prezydent RP jedzie wogle do USA skoro nie ma potwierdzenia ze go trump przyjmie?

po ch... tam sie ku... pcha zeby wyjsc na durnia?

co on kurde ma tam do zalatwienia czego nie moze zalatwic jakikolwiek inny smierdziel z jego kancelarii?
  • waga170 02.07.18, 09:51
    No to teraz wyglada na to ze nie skrzynka piwa, ale skrzynka wodki by sie nam przydala w tym tramwaju:)

Zawsze mnie ciekawil tytul "Tramwaj zwany pozadanie".
  • szymi_mispanda 02.07.18, 09:53
    >No to teraz wyglada na to ze nie skrzynka piwa, ale skrzynka wodki by sie nam przydala w tym tramwaju:)

...napic to ja sie moge zawsze chociaz nie z rana I nie przed 16

>Zawsze mnie ciekawil tytul "Tramwaj zwany pozadanie".

… ale moze nie idzimy az tak daleko bo jeszcze sie Vaegon dolaczy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.