Dodaj do ulubionych

Nazwy nowych marek/modeli samochodow.

04.07.18, 14:48
"STAR" to slowo rozumiane na calym swiecie, jedynie w Polsce wiedza ze to od Starachowic.
Ale co mieli we lbach ci co swoj produkt nazwali SEAT?
Edytor zaawansowany
  • only_the_godfather 04.07.18, 15:17
    SEAT to skrót od Sociedad Española de Automóviles de Turismo po polsku Hiszpańskie Towarzystwo Samochodów Osobowych, tak jak FSO.
  • vogon.jeltz 04.07.18, 15:25
    > tak jak FSO

Albo FIAT.
  • waga170 04.07.18, 15:29
    FIAT moze sie skojarzyc z FIAT LUX, ale ku... SEAT? Toilet seat?
  • engine8 04.07.18, 16:55
    No ty sie nie smiej z toilet seats
    Ten sprawuje sie calkiem dobrze, wszytko programowane i kontrolowane pilotem - mycie na rozne sposoby, masaz, nawiew, zapachy, suszenie, lewatywa, podgrzewane siedzenia.. itp..
    www.amazon.com/BioBidet-BB2000-Elongated-Hydroflush-Nightlight/dp/B00GRM11R6
  • waga170 04.07.18, 18:10
    Chciala bym a boje sie...

Ten bidet z nawiewem, co on mi nawiewa zamiast wywiewac?
    Trzeba sie zapytac eksperta Nazi.
  • nazimno 04.07.18, 19:55
    Wsadz leb w muszle i przycisnij przycisk.
    Choc raz ten leb umyjesz.
  • engine8 04.07.18, 20:30
    wywiewa i do tego przez filter :)
  • engine8 04.07.18, 17:00
    www.merriam-webster.com/dictionary/fiat
  • nazimno 04.07.18, 20:01
    Fabbrica Italiana Automobili Torino.
  • engine8 04.07.18, 20:33
    definicja slowa "fiat" znaczy cos jak: nakaz, polecenie..
  • bwv1080 04.07.18, 20:44
    engine8 napisał(a):
    > definicja slowa "fiat" znaczy cos jak: nakaz, polecenie..

"niech się stanie/niech nastanie"
  • engine8 04.07.18, 21:34
    Definicji jest wiele a najbardzije popularna chyba jest "Fiat Money" - czyli pieniadze ktore same w sobie nie maja zadnej wartosci a ich warotsc to jedynie gwarancje rzadowe ktory je wypuscil na rynek...czy tez ludzi przyjeli ich wartosc umownie..
  • vogon.jeltz 05.07.18, 09:54
    Fehler In Allen Teilen
  • qqbek 04.07.18, 18:45
    Po niemiecku to podobno akronim od "Fehler in allen Teilen".

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • nazimno 04.07.18, 20:08
    To typowa niemiecka zagrywka Uebermenschow
    opiniujacych wloskie produky z pozycji
    nadludzi.

W relacji do afery spalinowej spodziewac
    sie nalety wloskiej Vendetty.

• bwv1080 04.07.18, 20:23
    qqbek napisał:
    > Po niemiecku to podobno akronim od "Fehler in allen Teilen".

A u angelsächsische Untermennschen
    "Fix it again, Tony"
  • vogon.jeltz 05.07.18, 09:53
    > Toilet seat?

Mitsubishi Pajero ;-)
  • bimota 04.07.18, 18:43
    FIAT JEST CHYBA OD TURYNU, ALE FAKTYCZNIE MIALO TO SIE KOJARZYC Z FIATEM. CHOC LOGIKA NAKAZYWALA BY FEAT, ALE MOZE TO SIE JESZCZE GORZEJ KOJARZYLO ALBO ...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • waga170 04.07.18, 15:27
    Spadlem ze swojego seat bo ku... nie wiedzialem:) Wiedzialem co to za skrot, ale jak mozna tak nazwac firme produkujaca samochody? To juz mogli pojsc na calosc i swoj produkt nazwac, no gdybym znal hiszpanski lepiej, to bym napisal nazwe nowej firmy samochodowej co w skrocie ma STOP.

Aha, FSO to w takim razie Polskie Towarzystwo Samochodow Osobowych. No tak zes napisal!
  • engine8 04.07.18, 17:08
    No a Syrena?
    Ryczy jak syrena?
    Albo tez rece ma ale nog juz nie?

• vogon.jeltz 05.07.18, 09:56
    > to bym napisal nazwe nowej firmy samochodowej co w skrocie ma STOP.

Centrum Innowacji Pojazdów Autonomicznych. Coś dla Matołusza Powerpointa.
  • waga170 04.07.18, 15:42
    Napisales:
    SEAT to skrót od Sociedad Española de Automóviles de Turismo po polsku Hiszpańskie Towarzystwo Samochodów Osobowych, tak jak FSO.

Wspomnialem wczesniej ze zaluje ze moj hiszpanski nie jest lepszy niz jest. Ale ciekawi mnie dlaczego "de Turismo" przetlumaczyles na "Osobowizmo"?
  • tanebo2.0 04.07.18, 22:10
    A jak nazwalibyście zupełnie nową markę samochodów? Proponuję "lynx"
  • tanebo2.0 04.07.18, 22:17
    Poprawię: "Lynx"
  • waga170 04.07.18, 22:52
    Lynx juz niestety bylo. Nie marka wprawdzie, ale model. Mercury Lynx.
  • tanebo2.0 04.07.18, 23:11
    A co to szkodzi?
  • qqbek 04.07.18, 22:46
    Te dwie nazwy nieodmiennie mnie śmieszą.
    Weźmy tę pierwszą na tapetę - dotyczy modelu małego crossovera Forda.
    Sport - maksimum 140 koni z litrowego benzyniaka... to się nazywa "Sport" u Forda. 12 sekund do setki! No leżę i leję w nogawki ze śmiechu. Eco - też niespecjalnie, bo duża powierzchnia czołowa, szerokie gumy i ogólnie całość jest tak średnio "eco" a bardziej "trendy". Ta powierzchnia czołowa ma też jeszcze jedną śmieszną konsekwencję dla "sportowego" auta Forda... prędkość maksymalna najmocniejszej wersji to 188km/h... najsłabszej zaś 160km/h... taki sport, że na polskiej autostradzie zostaniesz zawalidrogą, bo na dłuższą metę nawet 140km/h nie utrzymasz z powodu zużycia paliwa i hałasu.

No i Sportsvan (to akurat dotyczy mnie osobiście)...
    Jeszcze Sports ujdzie, nawet mój dychawiczny Diesel 1.6 rozpędza toto prawie sekundę szybciej niż najmocniejszy benzyniak Forda ichniego Ecosporta do setki (a są też wersje 150-konne, które schodzą poniżej 9 sekund do setki), ale "Van"? Ktoś tam w Wolfsburgu ma słownik angielsko-niemiecki?

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • waga170 04.07.18, 22:57
    Sport sie dobrze sprzedaje. Ze to czasami szachy to niewazne. Nawet za PRL byl krem Nivea sprzedawany za dwa razy tyle jako Krem Sportowy. Nie wspominajac o najtanszych papierosach bez filtra...
  • vogon.jeltz 05.07.18, 09:57
    > Te dwie nazwy nieodmiennie mnie śmieszą.

Już pisałem o tym. EcoSport to najgłupsza nazwa, rodem z najgorszego marketingowego bullshitu, jaką można nazwać czemuś, co wygląda jak wielkie kupsko hipopotama.
  • carnivore69 05.07.18, 10:53
    Parę dni temu stałem w korku za emitującym kłęby sadzy autobusem Enviro200 (z nazwą widoczną z kilometra). Nie tylko chłopaki z Forda mają jak widać poczucie humoru.

Pzdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.