Dodaj do ulubionych

Audi Q5 wrażenia

09.07.18, 15:18
Przejechałem w ostatnim tygodniu ok 3tys km. Głównie autostradami w Niemczech, ale też trochę jednopasmówek koło Bremerhaven. Auto firmowe, roczne, katowane - przebieg 43 tys. Diesel 2tdi 190 KM. 7biegowy Stronic, 4wd, chyba haldex...
19 calowe koła... full wersja.
Zalety:
-Cisza. Do 180km/h jest ekstremalnie cicho. Bajka...
-Światła. Full led, adaptacyjne, modyfikują kształt strumienia, bardzo jasne....
-Skrzynia biegów. Nie wierzę, że to piszę, bo nie lubię dsg, ale audi oprogramowuje dwusprzęgłówkę o niebo lepiej niż vw. Dalej są problemy z redukcją, dalej zbyt szybko wrzucane są wysokie biegi, ale wszystko działa już miękko. Prawie poziom bmw i mercedesa...
-Adaptacyjny tempomat. Działa perfekcyjnie, płynnie, pewnie, nawet jak ktoś wjedzie przed nos na chama to hamuje z wyczuciem bez szarpnięć.

Wady.
-Motor. Ku...maćczemu nie ma 6 cylindrów. Silnik hałasuje, wibruje, ma za krótki zakres obrotów, brakuje mu tchu. Skrzynia to maskuje, ale nieudolnie. Diesel (mały) w aucie tej klasy jest do dupy...
-A spalanie przekracza 11 litrów. Na autostradzie 13
Masakra.. Zbiornik 65 litrów nie starcza na 500 km...
-Asystent pasa ruchu. Nie da się z nim jechać. Szarpie. Przełączyłem w ostrzeganie to w kółko migał i buczał. Wku...a tylko. Bubel.
-Asystent korka. Jak stanie auto przed nosem, to wyhamuje i powoli ruszy. Ale w korku pełzającym zaraz się wyłącza. Czyli i tak i tak trzeba uważać. Więc po co to ustrojstwo?
-Duperele: za duży pronień skrętu, słabe głośniki, śliska skóra, za ciężko chodzą klamki i z zewnątrzi wewnątrz, prawe lusterko dziwacznie sprofilowane, kamera cofania to bubel, nic nie widać...
Wniosek: auto absolutnie nie jest warte tych 70 tys euro...

--
YCDSOYA
Edytor zaawansowany
  • trypel 09.07.18, 15:38
    70 tys euro to kosztowało SQ5 poprzedniej generacji z 3.0 TDI i 313 KM
    teraz tyle kosztuje 2.0?????????????
    masakra
    musiałeś niezle doginac zeby na autostradzie wyszło 13
    w SQ5 wychodziło 10-12 w trasie na autostradzie.
    masz szyby laminowane w oknach (opcja cichych szyb?) - to faktycznie bardzo pomaga

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • jeepwdyzlu 09.07.18, 15:44
    Nie wiem co tam "mam" bo to nie moje auto. Skorzystałem z okazji i wziąłem na kilka dni auto z firmy powiązanej kapitałowo z moim biznesowym partnerem. Nie widziałem faktur leasingu, na koniec zapytałem ile kosztowało i tyle... Na autostradzie nie szalałem i może z raz pojechałem przez kwadrans szybciej niż 180. Takie szybkości mnie męczą, więc po chwili wracam do 160..

--
    YCDSOYA
  • trypel 09.07.18, 16:12
    to musieli niezle doposażyc - w konfiguratorze ta wersja startuje od 200 tys. Złotych.
    A nowe SQ5 zaczyna sie od 320 tys z 3 l benzyną i 350 KM
    ale nie wiem jak Tobie - mi sie Q5 dobrze jezdziło

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • jeepwdyzlu 09.07.18, 17:01
    Jeździ się dobrze. Ale 2tdi w tego typu aucie to nieporozumienie.

--
    YCDSOYA
  • carnivore69 09.07.18, 15:40
    > Wniosek: auto absolutnie nie jest warte tych 70 tys euro...

Za tyle, to chyba można już coś mieć o rozmiar większego (i trzy litry pojemności)?

Pzdr.
  • qqbek 09.07.18, 20:54
    Co do DSG to chyba po prostu w końcu je dopracowali. W moim Wieśwagenie sprawuje się bardzo poprawnie, choć rzeczywiście tendencja do 'ecodrivingu' w trybie normalnym jest wkurzająca.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.