Dodaj do ulubionych

OT dlaczego PIS znów wygra wybory

07.08.18, 11:47
Bo wygra.
www.se.pl/wiadomosci/polityka/pis-pracuje-nad-wzmocnieniem-programu-socjalnego-to-nadzieja-dla-najubozszych-dzieki-1000-wyjdziemy-z-biedy-aa-bEio-Ze44-avCW.html
Zwróćcie uwagę - niby dementują, ale pracują. Puszczają oko do wyborców.
Przypomnę, ze 500+ miało być programem prodemograficznym. Tymczasem ilość urodzin nie wzrosła. Kosztem 27 mld rocznie wspomagamy .. no własnie kogo.. nawet nie biedniejszych, bo kase na dzieci dostają też zamożni.

Kiełbasa juz raz okazala się skuteczna, teraz bedzie wisieć nawet nie podwójna, ale miraż dwóch kiełbas.

--
YCDSOYA
Edytor zaawansowany
  • bigzaganiacz 07.08.18, 12:00
    nie bylbym taki pewny
    przypominam suwerena jest 5 milionow ze wszytkich glosujacych
    poziom wqu...enia tych co nic nie dostaja a musza placic na patoli tylko rosnie
  • qqbek 07.08.18, 12:57
    I tak i nie.
    Te 5 milionów suwerena ma na kogo głosować.

Pozostali już niekoniecznie.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • jeepwdyzlu 07.08.18, 13:15
    Musi powstać jakaś antypis owska koalicja, z jednym hasłem : PIS wyprowadza Polskę z unii. Chcecie tego?

--
    YCDSOYA
  • bigzaganiacz 07.08.18, 13:26
    wiem ze sie nie doczekam bo to poprostu nie mozliwe w wykonaniu polakow
    ale ja to bym chcial jakas partie ktora ma jakikolwiek program reform czy czegokolwiek
    a nie ze jej glownym programem to bycie przeciw innej pratii ewentualnie rozdymanie do granic absurdu programow socjalnych
  • nazimno 07.08.18, 13:30
    Niejaki Josef Goebbels znany jest z cytatu:

"Wollt ihr den totalen Krieg"?

Pewna analogia jest.
  • do.ki 07.08.18, 21:14
    jeepwdyzlu napisał:

> Musi powstać jakaś antypis owska koalicja, z jednym hasłem : PIS wyprowadza Pol
    > skę z unii. Chcecie tego?

jeep, no weź. Nie dam rady głosować na PiS, w ogóle nie czuję się w prawie głosować w wyborach parlamentarnych, ale jeśli rzeczywiście pojawi się nadzieja na wydostanie Polski z tego gnijącego trupa zwanego UE... to nie ręczę za siebie.

--
    "War does not determine who is right- only who is left." Bertrand Russell
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 00:12
    ale jeśli rzeczywiście pojawi się nadzieja na wydostanie Polski z tego gnijącego trupa zwanego UE... to nie ręczę za siebie.
    ----
    Dzięki czlonkowstwu w UE mamy nie tylko fundusze, ale brak granic, spore inwestycje, a eksport wzrósł o setki procent. Polexit bedzie katastrofą, pkb spadnie o 20%

--
    YCDSOYA
  • do.ki 08.08.18, 09:26
    > pkb spadnie o 20%

no to co z tego?

--
    "If we want a wealthy society, we'll have to tolerate wealthy men." Winston Churchill
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 10:02
    pkb spadnie o 20%

no to co z tego
    -----
    Mnie to wali, jestem na emeryturze, ale powiedz to milionom ludzi którzy bedą bez pracy, emerytom którym trzeba bedzie obniżyć emerytury, budżetowcom z nizszymi pensjami, przedsiebiorcom którym podniesie sie vat, samorzadom które odetniesz od funduszy...

--
    YCDSOYA
  • do.ki 08.08.18, 10:12
    PKB jest makroekonomicznym wskaznikiem, ktory jest tylko luzno powiazany z bezrobociem, zamoznoscia czy wysokoscia podatkow. Spora czesc handlu miedzynarodowego to handel dla handlu, ktory nie przynosi pozytku. Podobnie wiekszosc tzw uslug finansowych. Pozbycie sie ich urealni gospodarke. Moze to oznaczac spadek pkb, ale te rzeczy, ktore sa pozyteczne i pozadane, zostana. Budzetowcy nie musza miec nizszych pensji, po prostu jest ich za duzo. Podobnie jak za duzo jest emerytow (za niski wiek uprawniajacy do emerytury). Podsumowujac: byloby inaczej, ale niekoniecznie gorzej.

Poza tym wcale nie jest pewne, ze pkb spadnie w razie polexitu. Moze chwilowo tak, jak to przy zawirowaniach politycznych. No i odciecie sie od jalmuzny z Brukseli: bezcenne.

--
    "War does not determine who is right- only who is left." Bertrand Russell
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 11:45
    Pozbycie sie ich urealni gospodarke. Moze to oznaczac spadek pkb, ale te rzeczy, ktore sa pozyteczne i pozadane, zostana. Budzetowcy nie musza miec nizszych pensji, po prostu jest ich za duzo. Podobnie jak za duzo jest emerytow (za niski wiek uprawniajacy do emerytury). Podsumowujac: byloby inaczej, ale niekoniecznie gorzej.
    ---
    Haha 😀
    Trzy lata temu sam bym tak napisał. W głębi duszy jestem skrajnie liberalny.
    Niestety, nie widzisz doki, że Polacy marzą o powrocie komuny? Owszem, z pelnymi pólkami w Biedrach i Lidlach, ale pogonienie tych złodziejów sedziów, te jebane hiosterkie warszawki te żydowskie michnikowskie elity...błę...rzyg nienawidzimy ich. I PIS kopiąc w dupę zamozniejszych czy rozsądniejszych - ma PEŁNE poparcie. To partia narodowo socjalistyczna. Nie łudź się. Polexit nie będzie kontrrewolucją socjalistyczną - tylko demontażem resztek systemu kapitalistycznego. Plus arogancja wladzy - vide komisja Jakiego, ktora mimo obecnosci wezwanego, ukarala go 40 tys grzywny, bo nie podobalo się komisji jak wezwany odpowiadał. Nawet w Turcji czy w Chinach przed sadem masz prawo milczeć, u nas masz mówić to, co podoba się komisji...
    I nikt nie zaprotestowal, bo wezwany to ch.... Nikt nie rozumie, ze jutro sam moze stanac przed tego typu ciałem.
    Niestety. Nie zaslugujemy na normalne państwo.

--
    YCDSOYA
  • do.ki 08.08.18, 12:56
    Tak w sumie... moze i masz racje... No to pora umierac.

--
    Of all the wonders that I yet have heard, it seems to me most strange that men should fear seeing that death, a necessary end, will come when it will come. W. Shakespeare "Julius Caesar"
  • bigzaganiacz 08.08.18, 10:58
    arnych, ale jeśli rzeczywiście pojawi się nadzieja na wydostanie Polski z tego gnijącego trupa zwanego UE... to nie ręczę za siebie.

kolejny stary odklejony od rzeczywistosci pierdziel , was w jakims zoo powinni zamknac byscie sobie byli wyizolowani i szczesliwi
  • galtomone 08.08.18, 09:03
    jeepwdyzlu napisał:

> Musi powstać jakaś antypis owska koalicja, z jednym hasłem : PIS wyprowadza Pol
    > skę z unii. Chcecie tego?

Pisałem... opozycje musi sie w koncu dogdac na zdrowych zasadach (to bedzie cholernie trudne bo zawsze zle sie rezygnuje z wizji, ze mozna by ugrac wiecej... ) jesli by sie udało to:
    - musza jasno zakomunikować w czym sa zgodni - UE, EURO, konkretne plany do oddzielenie kościoła od państwa - to musi być w końcu spór światopoglądowy.

Taki spor budzi emocje i ma sznase wreszcie ruszyć ludzi na wybory.

- wizja polski, wizja europy, edukacji

- jak bedzie wygladac wyrugowanie PiS - ideologi, ludzi z instytucji i rozliczenie wszystkich, ktorzy zlamali prawo

- w czym sie miedzy soba roznia + obietnica kolejnych wyborow po rozliczeniu PiS i naprawie panstwa - nawet szybszych (PiS nie bedzie grozne gdy jego "elity" pojda siedziec)

To troche jak wielki blok przeciwko PZPR.

Wygrywamy, naprawiamy, roznimy sie.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 09:59
    Taki spor budzi emocje i ma sznase wreszcie ruszyć ludzi na wybory.

- wizja polski, wizja europy, edukacji

- jak bedzie wygladac wyrugowanie PiS - ideologi, ludzi z instytucji i rozliczenie wszystkich, ktorzy zlamali prawo

- w czym sie miedzy soba roznia + obietnica kolejnych wyborow po rozliczeniu PiS i naprawie panstwa - nawet szybszych (PiS nie bedzie grozne gdy jego "elity" pojda siedziec)

To troche jak wielki blok przeciwko PZPR.

Wygrywamy, naprawiamy, roznimy sie.
    ----
    W 200% się zgadzam, z każdym zdaniem.
    Nawet z postawieniem na ostrzu noża kwestii kościoła, który dramatycznie zawiódł, myśli wyłącznie o kasie i władzy...

--
    YCDSOYA
  • galtomone 08.08.18, 15:51
    Mam nazieje, ze bedzie ich na to stac. Powiedzieć i dotrzymac slowa.
    Gdyby stalo sie odwrotnie to fala populizmu w nastepstwie bylaby nie do zatrzymania - i w sumie nie byloby to dziwne.

Nie da sie ukryć, że elity (nie tylko w PL) zawiodly na calej linii. Nie da sie utrzymac demokracji nie tlumaczac ludziom, ze najpierw wartosci, potem ciepla woda w kranie.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • jestklawo 17.08.18, 20:26
    galtomone napisał:

> rozliczenie wszystkich, ktorzy zlamali prawo

; ))) to świetny pomysł, właśnie sędzia Tołpyga (ten od 50 zł na stacji benzynowej) otrzymał 20 tys. wyrównania za okres kiedy nie mógł "orzekać", bo był zawieszony i otrzymywał tylko 3/4 pensji
  • bigzaganiacz 07.08.18, 13:23
    Pozostali już niekoniecznie.

to jest histeria polaczona z hamletyzowaniem

glosuj se na kogo chcesz, tylko idz na wybory, wtedy 5milionow glosow suwerena to nie bedzie wiekszosc
  • qqbek 07.08.18, 21:26
    O mnie się nie martw.
    Nie opuściłem żadnych wyborów od referendum konstytucyjnego z 1997 roku.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • bigzaganiacz 08.08.18, 11:02
    myslalem ze rozmawiamy o milionach "nie mam na kogo glosowac" a nie o tobie
  • qqbek 08.08.18, 19:45
    Ja głosowałem ostatnio na Adriana... Zandberga.
    Problem w tym, żeby przekonać 50% tego społeczeństwa, że to ten drugi Adrian to zło wcielone.

--
  • bigzaganiacz 18.08.18, 15:05
    Mnie wylacznie chodzi o gadanie nie mam na kogo glosowac ktore jest zwyklym pie...niem .
    Glosuj na co ci najblizej i nie gadaj glupot tylko idz na wybory. To na kogo glosujesz to jest wylacznie twoja sprawa nikomu nic do tego.
  • misiaczek1281 18.08.18, 16:19
    qqbek napisał:

> Ja głosowałem ostatnio na Adriana... Zandberga.
    > Problem w tym, żeby przekonać 50% tego społeczeństwa, że to ten drugi Adrian to
    > zło wcielone.
    >
    może masz złą definicję zła :) 500+ to faktycznie zło...bo nie 1000:) poza tym Adrian nie podpisał ustawy o ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego...nie jest marionetką swej partii jak onegdaj kiedyś stróż żyrandola myśliwy
  • qqbek 18.08.18, 16:53
    Będzie siedział.
    Albo ten kraj zupełnie zejdzie na psy.

--
  • misiaczek1281 18.08.18, 17:39
    qqbek napisał:

> Będzie siedział.
    > Albo ten kraj zupełnie zejdzie na psy.
    >
    głosy "będzie siedział" , straszenie "Trybunałem stanu" to dla mnie akt desperacji i rozpaczy i kwik opozycji...to najlepszzy prezydent od lat bo nie jest zakładnikiem swej partii bo vetuje jej ustawy (ustawa o sądach,ustawa o zmianie ordynacji wyborczej do parlamentu europejskiego)....żadnego polityka po 89 roku nie posadzili za politykę więc nie strasz :)
  • qqbek 18.08.18, 21:42
    Jakie straszenie - za delikty konstytucyjne odpowiada się w tym kraju przed Trybunałem Stanu.
    Nikt do tej pory nie odpowiadał, bo nie złamał konstytucji (tak około 10-krotnie, ale licznik bije a zostały jeszcze dwa lata kadencji).
    Długopis wetuje tylko to, co niewygodne w siedzibie koncernu przy Nowogrodzkiej.
    Zaraz będą na działkach co się na RSW uwłaszczyli drapacz chmur stawiać.
    Jak ktoś będzie miał coś przeciw, to Adrian wyciągnie Lex Deweloper (którą dopiero co podpisał) i cały układ każe spadać pokrzywdzonym na drzewo, banany prostować.

Chciwy pisior co robił za asystenta (p)osła PiS u mnie w rejonie, dopóki w listopadzie nie wjechał do rowu wracając z imprezy partyjnej ("złoty sześćdziesiąt" wydmuchał), dostał właśnie fuchę w kontrolowanej przez rząd GDDKiA. Po to im sądy - żeby bezkarnie lać na wszystko i kraść ile wlezie.

Ułaskawiony Kamiński to tylko pierwszy etap tej degrengolady... do postępuje w dół, na szczebel powiatowy...

--
  • nazimno 18.08.18, 18:44
    ..."siedzial"...buhaha...

Ktos wsadzil Kiszczaka & Co. Unlimited?
    ...a bylo za co...

• qqbek 18.08.18, 19:58
    I właśnie dlatego mamy dzisiaj co mamy.
    Wystarczyło sobie odpuścić "grubą kreskę" i posadzić te Kiszczaki, Jaruzelów i całe to towarzystwo.
    Ale nie w rok po 1989, bo by się kraj bez nich posypał, a dopiero w 7-8 lat, gdy byli już ich zastępcy.

Kiszczaka za grudzień 81 i Kociołka za grudzień 70 to można było w "wariancie rumuńskim", od ręki.

--
  • nazimno 18.08.18, 20:02
    I po to sa ciagle potrzebni lojalni straznicy czerwonych pieczeci.
    /albo ich niezawodni nastepcy/
  • samspade 18.08.18, 20:34
    misiaczek1281 napisała:

> poza t
    > ym Adrian nie podpisał ustawy o ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego
    > ...nie jest marionetką swej partii jak onegdaj kiedyś stróż żyrandola myśliwy[/

Naiwny. Nie podpisał bo tak zostało umówione na nowogrodzkiej. Głosy poparcia od piosenkarza są potrzebne.
    Adrian jest takim samym cieciem od żyrandola. Tyle ze narciarz a nie myśliwy.
  • misiaczek1281 07.08.18, 13:51
    jeepwdyzlu napisał:

> Bo wygra.
    > Zwróćcie uwagę - niby dementują, ale pracują. Puszczają oko do wyborców.
    > Przypomnę, ze 500+ miało być programem prodemograficznym. Tymczasem ilość urodz
    > in nie wzrosła. Kosztem 27 mld rocznie wspomagamy .. no własnie kogo.. nawet ni
    > e biedniejszych, bo kase na dzieci dostają też zamożni.
    >
    > Kiełbasa juz raz okazala się skuteczna, teraz bedzie wisieć nawet nie podwójna,
    > ale miraż dwóch kiełbas.

Bredzisz.
    za Peło demografia też kulała...to trend niezależny od polityki...po prostu ludzie stali się bardziej oświeceni,bogatsi, wygodniejsi...to sprawa kulturowa,społeczna a nie polityczna...pis przynajmniej stara się odwrócić ten trend....coś robi....peło nie robiło nic....nie dawało ludziom nic żadnych 500+...tylko zabierało podnosząc vat...a te 500+ to duża część z powrotem trafia do gospodarki i budżetu państwa w vacie bo ludzie wydają je na wczasy nad polskim morzem, na stare używane auto za kilka tysięcy zł...na jedzenie...i w ten sposób gospodarka zyskuje...mało kto trzyma 500+ na koncie lub lokacie - większość to biedota i wydaje wzbogacając kraj,napędzając gospodarkę...to jeden z powodów dla którego pis wygra....jest jeszcze jeden : BRAK OPOZYCJI...brak alternatywy...opozycja jest na kolanach i kwiczy z bólu jak świnia na ulicach...nie ma jej...nie potrafi rozmawiać,nie potrafi nic konstruktywnego zaoferować...jedyne co robi opozycja to płacze i krzyczy konstytucja. A co przeciętnego wyborcę ze wsi i małych miasteczek (tam mieszka większość wyborców) obchodzi jakaś tam konstytucja? nie obchodzi...oni nawet nie wiedzą o co chodzi...nie chcą umierać za konstytucję...wolą siedzieć cicho i dalej kosić 500+...bo dla nich ta konstytucja u nich na wsi nie istnieje...ona jest gdzieś daleko w Warszawie ....gdyby PO zaproponowała 1000+....gdyby obiecali niższe ceny paliw (obniżenie vatu lub akcyzy) ...albo gdyby PO obiecało dopłaty do nowych aut 30%....to byłoby coś ciekawego dla wyborców...ale konstytucja? 40% ludzi na wsi nie ma pojęcia co to takiego...kolejne 30% coś o niej w telewizji słyszało ale jej nie czytali...a zaledwie 30% czytało ale nie wie jak się ją stosuje i czemu służy:)
  • hukers 07.08.18, 23:10
    Misiak, dość dobra analiza gospodarczo-socjologiczna Ci wyszła.
  • krusnik02 08.08.18, 05:43
    Po prostu 100% ludzi ze wsi i małych miasteczek zastanawia się ile tym qrwom z KOD i reszty opozycji płacą za donosy do KE i rozwalanie własnego kraju, zasłaniając się przy tym Konstytucją.
  • galtomone 08.08.18, 10:23
    Tyle samo co tym z PiS w czasach gdy PiS nie rzadzilo a w Brukesli płakało... ale inflacja jest, waloryzacji nie bylo, wiec w sumie mniej.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • j_malec 08.08.18, 10:51
    Miej więcej wyrozumiałości. To było coś innego. Tak jak lemingi pisowskie darły się przeciwko traktatowi lizbońskiemu, który wcześniej podpisał kaczyński. Zauważyłeś może, żeby któryś z nich, kiedykolwiek odniósł się do takiego zarzutu ( o podpisaniu traktatu przez kaczyńskiego ) merytorycznie ? Tak więc nie spodziewaj się czegoś sensownego. Zawsze jest to coś innego ;)
  • bigzaganiacz 14.08.18, 08:37
    mało kto trzyma 500+ na koncie lub lokacie - większość to biedota i wydaje wzbogacając kraj,napędzając gospodark

Te misiek imbecylu, to jak by im dac po 5000 to by napedzili ta gospodarle jeszcze bardziej
  • wislok1 07.08.18, 21:17
    Mozliwe, z takim sposobem wygra, ale budzet po wyborach tego nie wytrzyma i mamy to samo co w Wenezueli
  • bigzaganiacz 07.08.18, 21:20
    Benzyna ciagle kosztuje 1 boliwar za litr
  • vogon.jeltz 08.08.18, 09:18
    Tylko że nie można jej kupić.
  • bigzaganiacz 08.08.18, 11:04
    akurat benzyne mozna ciagle kupic,
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 00:15
    Mozliwe, z takim sposobem wygra, ale budzet po wyborach tego nie wytrzyma
    ---
    1000+ nie będzie, to oczywiste. I niby tak twierdzi Terlecki i Rafalska.
    Ale wystarczy puszczać oko , że niby nie, ale wiecie JEŚLI zwyciężymy to wtedy....
    Oszustwo?
    I co z tego, za 5 lat zadna opozycja już nigdy nie zwycięży.

--
    YCDSOYA
  • galtomone 08.08.18, 09:47
    jeepwdyzlu napisał:

> I co z tego, za 5 lat zadna opozycja już nigdy nie zwycięży.

PZPR tez sie wydawalo, ze beda rzadzic wiecznie... tym niemniej jednak wolabym uniknac katolicko - bolszewickiej dyktatury na kolejne wiele lat.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • szymi_mispanda 08.08.18, 09:44
    jedynym powodem dla ktorego PIS mialby NIE wygrac wyborow z mojego subiektywnego punktu widzenia jest

zagrozenie dla polski w polityke zagranicznej poprzez sklocanie nas z unia I lizanie dupy usa

jest to ogromne zagrozenie ze ten uposledzony kraj moglby naprawde jakims sposobem wypasc z unii

natomiast do tej pory w polityke wewnetrznej nie dzieje sie nic nadzwyczajnego

zwykla polska rutyna czyli

naduzywanie wladzy, rozbijanie sie po ulicach, samolotami, w spolkach panstwowych roznych polskich smieciuchow przy wladzy

chaotyczne ruchy rzadu ktory tak jak wszystkie inne rzady III RP moglby de facto nie istniec I nikt by tego specjalnie nie zauwazyl

rozne tematy bzdury nie majace znaczenia dla nikogo poza Garstka typu aborcje, in vitra, marsze niepodleglosci, "reform" szkone (polegajace na tym ze 12 lat nauki dzieli sie albo na 8 + 4, albo na 6 + 3 + 3 itp bzdety nic nie znaczace) jakies pierdoly typu ze dzieci piornik dostana od rzadu raz w zyciu

jakies zenujaco "ogromne program socjalne" wynoszace 100 EUR na osobe na miesiac (hehe tyle to w niektorych krajach wynosi minimum socjalne ale …. na 2 dni a nie miesiac)

do tego standardowa polska propaganda sukcesu obecne za kazdych polszych rzadow

aha jeszcze pseudo wojna sedziow z rzadem - czyli "krwa ku...e lba nie urwie"

tak wiec ja sie zastanawiam zeby przyjechac I zaglosowac przeiw PIS ale tylko dlatego ze mam jeszcze tylko polski passport I zebym nie zostal ku... z nim na ludzie zanim dostane normalne obywatelstwo

no ale na kogo mam zaglosowac? teraz w wyborach na prezydenta warszawy to jesli przylece to chyba na tego zyda Spiewaka - ogladalem kilka wywiadow z nim I wydaje mi sie inteligentnym czlowiekiem
  • galtomone 08.08.18, 09:52
    szymi_mispanda napisał(a):

> jest to ogromne zagrozenie ze ten uposledzony kraj moglby naprawde jakims sposo
    > bem wypasc z unii

Jako, ze nie czuje sie przywiazany jak chlop do ziemi. Dobrze - a nawet lepiej niz tu bo polakow mniej - radze sobie poza krajem i za chwile, juz nie bede mial sie tu kim opiekowac... to tak sie zastanawiam czy to nie bylo by dobre rozwiazanie.

Na cholera taka polska i tacy polacy zachodowi? Co daliismy europie od siebie?
    Jak wzbogacilismy integracje i miejsce EU w swiecie. Czego dobrego nauczylismy europejczykow?

Dla nie to bylby tylko implus zeby znow ruszyc tylek i olac ten kraj...

Byc moze jak w Seksmisji.. takiej Polski - tradycyjnej, katolickiej, dobrej, zasciankowej, itd... Polski z tej malowniczej wizji PiS - i tak sie nie da uratowac. Glownie dlatego, ze taka PL to utopia i nigdy jej tu nie bylo.

Zatem gdzie tu realna strata?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • szymi_mispanda 08.08.18, 10:10
    hehe jakas masz depresje

ale ja sie ogolnie zgadzam z toba ze nie wiele albo nic nie dalismy

polska jest wrecz wybitnie roszczeniowa, chodzi polakom tylko o fundusze unijne
    jak trzeba by wniesc jakakolwiek merytoryczna mysl, wlaczyc sie w roziwazanie problemu, zaproponowac jakies ulepszenia

to polska absolutnie nic nie wnosi

taka "polska w pigulce w formie pojedynczego czlowieka" jest zona gosiewskiego - cyztalem opinie o niej od jej kolegow nota bene z PIS (!)

podobno babsko jest strasznie rozszczeniowe wykloca sie o pensje, dodatki, jakies tam inne gratyfikacje w parlamencie europejskim

jednoczesnie zadko tam bywa, a ilus razy zapraszana zeby moze poszla na zaplacony kurs jezykowy jest obruszone ze ona to nie musi

inicjatywy zadnej nie przejawia, chodzi wiecznie napompowana I obrusza sie jak ktokolwiek cokolwiek od niej chce

dla mnie to polskie babsko jest taka chodzaca "polska" - idealnie obrazuje jak "polska" jako kraj jest odbierana w unii

a tematow europejskich jest ogrom, zaczynajac od tych nieszczesnych uchodzcow, po cala polityke zagraniczna ktora powinna zostac zreformowana I skupiona w rekach jednego urzedu jakiegos ministerstwa spraw zagranicznych UE tak zeby trump I reszta nie mogli nas rozgrywac

ogromne tematy jak UE powinna odzyskac kontroli nad swoja stefowa wplywow czyli np afryka polnocna I wypie...c z tamtasd usa zeby oni nie mogli tam rozpalac pozarow (bo to pozniej Europa musi przyjmowac cholote uciakajaca z tamtad przed bobami usa I izraela)

temat budowy rurociagow - gdzie polska wogle nie patrzy na to jaka strategia powinna byc z perpsktywy UE

a powinna byc taka zeby nabudowac jak najwiecej gazociagow z rosji przez polske I od poludnia z kazachstanu przez austrie I najlepiej rowniez z ominieciem turcji (a te przez polske jedne przez ukraine a drugie przez bialorus zeby "dywersyfikowac" przesyl)

mnostwo rzeczy

jedyne co polska wniosla do europy to 5 mln uchodzcow ekonomicznych ktorzy sa w polsce przedstawiania jako absolutnie niezbedni I ze bez nich sobie zachod by nie poradzil

poradzil by sobie spokojnie

ja juz teraz doskonale wiem ze polska to bedzie doskonaly kraj dla mnie …. na emeryture (pod warunkiem ze proporcje sily nabywczej zostana zachowane o co raczej nie musze sie martwic)

• galtomone 08.08.18, 10:21
    szymi_mispanda napisał(a):

> hehe jakas masz depresje

Nie, dlaczego.. Ot realnie sie zastanawiam - egoistycznie, jak polak - czy fakt, ze PL wyjdzie/wyleci z EU to naprawde jakas tragedia... I dochodze do wniosku, ze nie secjalnie.

Za glupote nalezy placic. Za glupote lat zaborow i pozniejszych rachunek wystawili komunisci.
    Od 89 roku ludziom generalnie jest coraz lepiej, a ostatnio wrecz za dobrze... wiec coz...
    Na glupote nie ma lekarstwa.

Pani G. nie znam, wiec sie nie wypowiadam.

> a tematow europejskich jest ogrom, zaczynajac od tych nieszczesnych uchodzcow,
    > po cala polityke zagraniczna ktora powinna zostac zreformowana I skupiona w rek
    > ach jednego urzedu jakiegos ministerstwa spraw zagranicznych UE tak zeby trump
    > I reszta nie mogli nas rozgrywac

Pelna zgoda, zawsze tak twierdzilem. + wspolna armia, policja europejska (loklana oczywiscie, powinna zostac), dazenie do nie tylko jednej waluty ale spojengo systemu podtkowego, emerytalnego, zdrowotnego...

> ogromne tematy jak UE powinna odzyskac kontroli nad swoja stefowa wplywow czyli
    > np afryka polnocna I wypie...c z tamtasd usa zeby oni nie mogli tam rozpalac p
    > ozarow (bo to pozniej Europa musi przyjmowac cholote uciakajaca z tamtad przed
    > bobami usa I izraela)

Na pewno to nie zaszkodzi.

> temat budowy rurociagow - gdzie polska wogle nie patrzy na to jaka strategia po
    > winna byc z perpsktywy UE

Duzo rourociagow, z roznych miejsc i maksymalne ograniczenie wykorzystania wlasnych zasobow.

> a powinna byc taka zeby nabudowac jak najwiecej gazociagow z rosji przez polske
    > I od poludnia z kazachstanu przez austrie I najlepiej rowniez z ominieciem tur
    > cji (a te przez polske jedne przez ukraine a drugie przez bialorus zeby "dywers
    > yfikowac" przesyl)

Patrz jak sie zgadzamy!

> mnostwo rzeczy
    >
    > jedyne co polska wniosla do europy to 5 mln uchodzcow ekonomicznych ktorzy sa w
    > polsce przedstawiania jako absolutnie niezbedni I ze bez nich sobie zachod by
    > nie poradzil

> poradzil by sobie spokojnie

Pewnie tak, ze z czesci z tych 5 mln radzi sobie na pewno lepiej niz innymi.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bigzaganiacz 08.08.18, 11:09
    podobno babsko jest strasznie rozszczeniowe wykloca sie o pensje, dodatki, jakies tam inne gratyfikacje w parlamencie europejskim

spora czesc naszej reprezentacji w UE to jest granda , chamy prostaki z gnojem w gumofilcach
    i nas tak potem widza w europie
  • waga170 14.08.18, 05:47
    > ja juz teraz doskonale wiem ze polska to bedzie doskonaly kraj dla mnie …. na e
    > meryture (pod warunkiem ze proporcje sily nabywczej zostana zachowane o co racz
    > ej nie musze sie martwic)

Kupisz albo zbudujesz dom osmiopokojowy to Ci wpie... siedmiu biednych wskazanych przez lokalnego ksiedza.
  • mykonid 18.08.18, 21:42
    Ta. Minimum socjalne.
  • lew_ 14.08.18, 05:21
    b
  • waga170 14.08.18, 05:43
    c
  • gelati 15.08.18, 23:24

I dlatego PiS wygra następne wybory. I następne...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.