Dodaj do ulubionych

OT dostaliście już pismo z ZUSu?

07.08.18, 15:05
O prognozowanej wys emerytury na koniec okresu składkowego ?
Do zeszłego roku dostawałem co roku i rosło i rosło (dalej było jakieś śmieszne dwa klocki z kawałkiem ale tym razem pierwszy raz spadła prognoza, o ponad 10%.
A składki dalej takie same czyli maksymalne pobierane.
Super. Dobrej zmiany ciąg dalszy.

--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
Edytor zaawansowany
  • loyezoo 07.08.18, 16:24
    ".....śmieszne dwa klocki."
    Mi wyliczyli niecałe 300zł ahaha,jak nie będę płacił dalej składek,a.....nie płacę:)

--
    Life is too short to drive boring cars
  • trypel 07.08.18, 16:35
    przynajmniej Tobie już nie mogą chyba obniżyć :)
    A to o to chodzi. Dlaczego nagle tną?

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • bigzaganiacz 07.08.18, 16:45
    A to o to chodzi. Dlaczego nagle tną?

z pustego nawet jaro nie natrzepie do spolki z hary poterem
  • loyezoo 07.08.18, 17:02
    Ciąć będą dalej,bo niby z czego to mają dać.Dziura w ZUS, jest większa, od tej czarnej w kosmosie,co wiadomo od dawna.
    Dlatego już kilka lat temu postanowiłem zadbać o swoją "emeryturę" oczywiście o ile dożyję:) i sobie inwestuję w....coś tam:) Chodzi o to,żeby mieć dochód pasywny,a już jakiś tam mam.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • trypel 07.08.18, 17:10
    To jest jasne, za emeryturę to można dropsy kupić najwyżej ale niezależnie czy to 300 czy 1500 to co roku rosło o pare groszy ateraz spada. Obniżenie wieku?

--
  • trypel 07.08.18, 17:12
    Czy ktoś jeszcze dostał nowe wyliczenia niższe niż poprzednie?

--
  • 4slash 08.08.18, 09:04
    Też dostałem wyliczenia niższe niż poprzednie. Poprzednie dotyczą przejścia w wieku 67 a obecne w wieku 65 lat. Wartość na koncie subkoncie wzrosła więc obniżenie wynika ze skrócenia okresu składkowego i dłuższego przewidywalnego okresu pobierania emerytury. Wyszło, że jakbym przestał dzisiaj płacić ZUS to dostanę ponad 1500 zł a licząc z subkontem 1900 zł - jakbym płacił tak jak dotychczas to dwa razy więcej. Dodatkowo jeszcze to co zostało w OFE czyli ponad 50 000 zł. Do emerytury mam 18 lat.
  • krusnik02 08.08.18, 05:49
    Wcześniej przejdziesz na emeryturę to dłużej będziesz ją pobierał. Mi za PO też prognozowali wyżej, ale jak spadł wiek emerytalny to się okazało, że dłużej mam brać te bajońskie sumy przy jednoczesnym skróceniu okresu składkowego. Stąd ogólny spadek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.