Dodaj do ulubionych

Ciężkie czasy idą dla Misia

08.08.18, 11:43

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23764112,rzad-rozwaza-wprowadzenie-bykowego-sobon-pol-zartem-pol-serio.html#Z_mBoxNajcz
--
Pozdrawiam,
galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
Edytor zaawansowany
  • qqbek 08.08.18, 12:05
    Z punktu widzenia demografii pomysł trącący myszką.
    Siedzący mentalnie w średniowieczu działacze PiS myślą, że dzieci nadal rodzą się tylko w małżeństwach.
    To może i prawda była gdzieś do połowy XX wieku, kiedy rzeczywiście zdecydowana większość dzieci rodziła się w małżeństwach.
    Teraz chyba już ponad 1/4 rodzi się w związkach nieformalnych, których rodzice nie rzadko nie życzą sobie formalizować.

I co?
    Takiego "kawalera z trójką dzieci na utrzymaniu" też chcą bykowym opodatkować?

Średniowieczna mentalność mendy zawleczonej gosposi proboszcza z gospody przez wikarego. Przyssać się i żerować na cudzym.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 12:13
    Masakra...
    Kolejny poroniony pomysł proboszcza z Włodawy...
    Pis chciał kiedyś byc jak CDU.
    Dramat.
    Narodowi socjaliści. Traktują kościół jak Hitler niemiecki episkopat.
    To się kiedyś dramatycznie ma kościele zemści

--
    YCDSOYA
  • vogon.jeltz 08.08.18, 13:39
    > To się kiedyś dramatycznie ma kościele zemści

Mam, kurna, nadzieję!
  • qqbek 08.08.18, 13:53
    jeepwdyzlu napisał:

> Traktują kościół jak Hitler niemiecki episkopat.

Niemiecki episkopat tylko częściowo popierał Hitlera i NSDAP.
    Dość wspomnieć działalność dyplomatyczną przyszłego Piusa XII i jedną z encyklik ("Mit brennender Sorge") jego poprzednika Piusa XI.
    Po 1937 relacje NSDAP z niemieckim episkopatem były bardzo chłodne, oficjalne.
    Nasza "mała NSDAP" mało w przełyku (leząc przez dupę) hierarchom k.k. nie utknie, a kler ochoczo odwdzięcza się im tym samym. Przy niemej aprobacie Rzymu.

> To się kiedyś dramatycznie ma kościele zemści
    Nie kiedyś, tylko dość szybko.
    Będziemy mieli tłumy na mszach jak w Niemczech (a może nawet takie, jak w Czechach).

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 14:02
    Będziemy mieli tłumy na mszach jak w Niemczech (a może nawet takie, jak w Czechach).
    ----
    😀😀😀 Trzymam Cię za słowo...
    Oby jak najszybciej a nie za 2 dekady...

J.

--
    YCDSOYA
  • galtomone 09.08.18, 08:09
    Dawno w kiie nie bylem, ale na to pojde - na pohybel!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • qqbek 09.08.18, 08:58
    Szkoda, że pierwszego (zdjętego) zwiastuna nie widziałeś.
    W nowszej wersji ucięli trochę roznegliżowanej Kulig, gdzie widać było, że dziewucha zdrowa i zdecydowanie ma czym oddychać :)

Jak to się kiedyś mówiło?
    "Momenty były".

--
  • galtomone 09.08.18, 12:09
    To i lepiej - mam na co czekać :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • vogon.jeltz 09.08.18, 13:31
    > Szkoda, że pierwszego (zdjętego) zwiastuna nie widziałeś.

Będzie chciał, to znajdzie. Raz wpuszczone w internety nigdy nie ginie.
  • szymi_mispanda 08.08.18, 12:18
    dokladnie

czasem tez dzieci sa za granica I np jedno jsie wychowuje w jednym kraju I a drugie sie wychowuje w jeszcze innym kraju

a ojciec mieszkam w jeszcze innym kraju

niech sie polscy politycy odczepia!
  • nazimno 08.08.18, 12:30
    I skutki sa tekie, ze dziecko "przejal" Jugendamt.
    www.dw.com/pl/tagesspiegel-policja-udaremni%C5%82a-porwanie-polskiego-dziecka/a-44977816

To ma, niestety, takie oto konotacje historyczne:

weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21254688,dostaniecie-nowych-rodzicow-historie-polskich-dzieci-porwanych.html

(celowo to robie, zaraz bedzie pewnie pyskowka o "pryncypiach")
  • szymi_mispanda 08.08.18, 12:38
    to jest jakas patologia ktora nie swiadczy o wszystkich

jest duzo najwyzszej klasy ludzi ktorych dzieci sa w roznych krajach z dwoma matkami a sami sa jeszcze gdzie indziej

wiec to nie ma co generalizowac
  • do.ki 08.08.18, 12:59
    > dzieci sa w roznych krajach z dwoma matkami a sami sa jeszcze gdzie indziej

I to nie jest patologia?

--
    Of all the wonders that I yet have heard, it seems to me most strange that men should fear seeing that death, a necessary end, will come when it will come. W. Shakespeare "Julius Caesar"
  • szymi_mispanda 08.08.18, 13:03
    a dlaczego ma byc?

wogle w czym jest problem?
  • nazimno 08.08.18, 13:36
    wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-kontrwywiad-ostrzega-przed-dziecmi-z-islamistycznych-rodzin/tnlvlkt
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 13:39
    Widać, że w Niemczech otrzeźwieli...

--
    YCDSOYA
  • do.ki 08.08.18, 20:24
    > a dlaczego ma byc?
    > wogle w czym jest problem?

Problem jest w tym, że ludzie młode wychowują "od zawsze" według schematu: jest kobieta, jest mężczyzna, płodzą potomstwo i razem się nim zajmują. Są takie poglądy, że w wielu kulturach wyewoluował model monogamiczny, co poprawia szanse na wychowanie potomstwa z powodzeniem (czyli z szansami na przeżycie i dalsze rozmnażanie, a nie jakiegoś świra). Wiadomo, że dziecko korzysta na tym, że ma kontakt z obojgiem rodziców, i to płci obojga, pomaga to w budowaniu stabilnej psychiki. Dlatego model "dzieci sa w roznych krajach z dwoma matkami a sami sa jeszcze gdzie indziej" nijak nie daje się podciągnąć pod normę. Wyjątkom może się udać tak żyć, ale to tylko tyle: wyjątki.

--
    Of all the wonders that I yet have heard, it seems to me most strange that men should fear seeing that death, a necessary end, will come when it will come. W. Shakespeare "Julius Caesar"
  • galtomone 09.08.18, 11:07
    do.ki napisał:

> Problem jest w tym, że ludzie młode wychowują "od zawsze" według schematu: jest
    > kobieta, jest mężczyzna, płodzą potomstwo i razem się nim zajmują.

Wcale to nie jest norma i wcale tak nie jest od zawsze!
    Kobieta i mezczyza sa niezbedni do polodzenia - tyle.

Rozne okresy, rozne kultury, rozne miejsca - i juz widac, ze opisany przez ciebie model to ani "norma", ani "od zawsze".
    Sadzilem, ze twoje wiecej wiedzy masz o swiecie.

> Są takie po
    > glądy, że w wielu kulturach wyewoluował model monogamiczny, co poprawia szanse
    > na wychowanie potomstwa z powodzeniem (czyli z szansami na przeżycie i dalsze r
    > ozmnażanie, a nie jakiegoś świra).

Ale wiemy też i z historii i obeserwacji swiata, ze sa i inne modele wychowania dzieci i trudno - a priori - uznac je za gorsze. Przeciez nie jest tak, ze w modelu "mono" nie wychowuje sie zlych ludzi i odwrotnie, ze w innych modelach do zycia przygotowuje sie wylacznie degenratow.

> Wiadomo, że dziecko korzysta na tym, że ma k
    > ontakt z obojgiem rodziców, i to płci obojga, pomaga to w budowaniu stabilnej p
    > sychiki. Dlatego model "dzieci sa w roznych krajach z dwoma matkami a sami sa j
    > eszcze gdzie indziej" nijak nie daje się podciągnąć pod normę.

Podnie jak i obecnego, "naszego" modelu sie nie da. Jest na razie popularny w "zachodnim" swiecie. Ale nie jest to od zawsze i nie wiadomo czy nie zniknie w przyszlosci.

> Wyjątkom może si
    > ę udać tak żyć, ale to tylko tyle: wyjątki.

Nie prawda. Ale nie chce mis ie robić wykładu z geografii, historii, itd. Natomiast sporo zależy od lokalnych warunków i "chwilowych" potrzeb społecznych, religii, norm obyczajowych, itd...

W kazdym razie to, ze u nas tak jest nie znaczy, ze to jedyny i najlepszy model.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • mykonid 08.08.18, 15:58
    On z Dubaju. Tam można mieć legalnie kilka żon;)
  • misiaczek1281 08.08.18, 13:04
    przecież to był żart i prywatna opinia a wy i gazeta na poważnie że "rząd rozważa"... więcej luzu panowie;) natomiast z tymi karami 5000 zł za brak DPF-a i 30zł za wjazd do centrum miasta to mistrzostwo świata - podatek od Diesla was zaboli haha:) (ja nie mam Diesla ,Dpf-a i nie wjeżdżam do centrum miast(zostawiam na obrzeżach bo lubie biegać) więc mnie nie dotyczy):)
  • jeepwdyzlu 08.08.18, 13:34
    Żart to jest kiedy pierdzisz przy stole.
    To zaden zart. I nie gazeta tylko twoje propisowskie media o tym trąbią.

--
    YCDSOYA
  • nazimno 08.08.18, 13:38
    ..."tamto" to raczej glosne faux pas, a nie zart...
  • 4slash 08.08.18, 14:48
    www.youtube.com/watch?v=cqOpyXMhcVw
  • engine8 08.08.18, 17:58
    Fake news?
  • qqbek 08.08.18, 22:44
    engine8 napisał(a):

> Fake news?

Raczej wysforowanie się (p)osła przed szereg.
    Zapomniał, że jego pryncypał oberwałby takim podatkiem :)
    Dopiero jak Kaczopłetwy zejdzie na nogę, to wprowadzą bykowe.

--
  • grzek 08.08.18, 23:36
    >Zapomniał, że jego pryncypał oberwałby takim podatkiem :)
    Wprowadziliby zapis, że emeryci są zwolnieni z tego podatku. :)
  • engine8 08.08.18, 23:43
    A emryci nie sa zwolnieniu od podatkow od emerytur? U nas sa...
    Hm a moze to bykowe to sposob na opadatkowanie homo?
  • misiaczek1281 09.08.18, 16:01
    emeryci płacą podatek i składke zdrowotną na zus...a gdy nie dożyją emerytury to wszystko co odłożyli za życia przepada....rodzina nie dostaje nic...lepiej se na konto odkładać niż do zusu - wtedy przynajmniej nie przepadnie:) u was w Ameryce też tak pięknie jest że płacona 40 lat składka przepada nie doczekawszy emerytury?
  • qqbek 09.08.18, 16:18
    Misiu - przypomnę, że to twoi idole rozmontowali do końca drugi filar, a teraz proponują 75% podatek od zgromadzonych tam środków.
    Już nie powiem o KRUS-ie, którego żadna banda nie była w stanie tknąć od 30 lat.

--
  • misiaczek1281 09.08.18, 20:13
    qqbek napisał:

> Misiu - przypomnę, że to twoi idole rozmontowali do końca drugi filar, a teraz
    > proponują 75% podatek od zgromadzonych tam środków.
    > Już nie powiem o KRUS-ie, którego żadna banda nie była w stanie tknąć od 30 lat
    > .
    >
    w robieniu przypomnień politycznych jesteś kiepski...przecież to za peło zabrrali kasę 150 miliardów z OFE do ZUSU:)
    moi idole przynajmniej dali emerytom waloryzację - moja babcia już drugi raz dostała 50zł podwyżki...a wiesz ile dostała waloryzacji za PO? 10zł hehe:)

www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/skok;na;pieniadze;z;ofe;rzad;zabiera;nam;150;miliardow;zlotych,14,0,1375502.html
  • qqbek 09.08.18, 21:04
    serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1048246,rzad-likwidacja-ofe-3-filar-prywatyzacja-srodkow-ofe.html
    --
  • vogon.jeltz 10.08.18, 10:39
    > przecież to za peło zabrrali kasę 150 miliardów z OFE do ZUSU

Ile razy można powtarzać, że nie zabrali żadnej kasy (ta została dawno przepchnięta z ZUS przez OFE do budżetu państwa i znów do ZUS - i wypłacona w postaci bieżących emerytur), tylko przenieśli obietnicę, że kiedyś coś wypłacą z OFE z powrotem do ZUS.
  • vogon.jeltz 09.08.18, 17:13
    > emeryci płacą podatek i składke zdrowotną na zus...a gdy nie
    > dożyją emerytury to wszystko co odłożyli za życia przepada

Wiadomo, że jesteś idiotą, który nie rozumie, na czym polega i jak działa system emerytalny (hint: nikt nic nie odkłada). I to nawet nie jest do końca twoja wina, lata propagandy zrobiły milionom ludzi wodę z mózgu pod tytułem "każdy odkłada na swoją emeryturę". Ale nie propaguj kolejnych szkodliwych bredni, chamie.
  • misiaczek1281 09.08.18, 20:21
    idiotów szukaj u siebie we wsi...doskonale wiem jak działa system emerytalny: jak piramida finansowa: każdy kto wpłaca finansuje nie siebie za x lat lecz tego kto dziś pobiera świadczenia...nikt nie przewidział że demografia będzie niekorzystna ... lepszy system mają w Norwegii...państwo odkłada na przyszłe emerytury bo ma kasę z gazu i ropy a nie finansuje bieżące wydatki z dzisiejszych składek
  • qqbek 10.08.18, 09:12
    Misiu - my też mieliśmy lepszy system, ale twoi idole z PiS go rozPiSdolili.
    Zresztą wqrwia mnie ta dyskusja, jest dziesiąty, a to nie dzień, żeby o ZUS na spokojnie rozmawiać.

--
  • vogon.jeltz 10.08.18, 10:36
    > doskonale wiem jak działa system emerytalny: jak piramida finansowa:

Po pierwsze, to nie jest piramida finansowa, po drugie, jak wiesz, to po wuj pitolisz o "odkładaniu składek"?
  • samspade 10.08.18, 15:31
    vogon.jeltz napisał:

> Po pierwsze, to nie jest piramida finansowa

True. Piramidy chociaż obiecują pieniądze. Zus nie pozostawia złudzeń.
  • engine8 10.08.18, 22:13
    Tak jest .. Rzad liczy ze umrzemy szybko i tak jest wszedzie.... Tylko u nas po Twoje smierci Zona dostaje 100% Twojej emrytury.. A przed smiercia ma wybor albo swoja emryture albo polowe Twojej albo tyle ile ma swojej a dopelnia Twoja aby bylo to polowa Twojej :)
    U nas emryci juz skladek nie placa - placi sie tylko od zarobkow a nie zarabiasz? ale emeryci za to placa sobie co miesiac "skladki" za ubezpieczenie zdrowotne. Nie placa podatkow od podstawoej emrytury - placisz jak masz dochody wieksze niz emeryture to wtedy placisz podatek ale tylko od czesci emrytury...
    U nas nie ma nic za darmo :)
  • misiaczek1281 11.08.18, 10:45
    engine8 napisał(a):

> Tak jest .. Rzad liczy ze umrzemy szybko i tak jest wszedzie.... Tylko u nas p
    > o Twoje smierci Zona dostaje 100% Twojej emrytury.. A przed smiercia ma wybor
    > albo swoja emryture albo polowe Twojej albo tyle ile ma swojej a dopelnia Twoj
    > a aby bylo to polowa Twojej :)
    > U nas emryci juz skladek nie placa - placi sie tylko od zarobkow a nie zarabia
    > sz? ale emeryci za to placa sobie co miesiac "skladki" za ubezpieczenie zdrowo
    > tne. Nie placa podatkow od podstawoej emrytury - placisz jak masz dochody wiek
    > sze niz emeryture to wtedy placisz podatek ale tylko od czesci emrytury...
    > U nas nie ma nic za darmo :)

u was żona po śmierci męża dostaje 100% emerytury a u nas 85% :)
    poza tym u was emeryt nie płaci podatku a u nas płaci...u was benzyna jest tańsza...nawet medycyna jest na wyższym poziomie bo do USA jeżdżą od nas na operacje których u nas się nie wykonuje...więc to bardziej u nas nie ma nic, tym bardziej za darmo:)
  • engine8 11.08.18, 17:35
    Nasi emnryci ktorzy wracja do Polski sa zwykle niemile zaskoczeni kiedy amerykanska nieopodatkowana emerytura przeslana do Polski naraz zostaje pomniejszona o ....Podatek....

No i nas jeszcze jest cos takiego ze jak kobieta jest samotna ale miala np 3 mezow w pszeszlosci (i byla z kazdym mezatka przez co najmniej 10 lat) to teraz moze sobie wybarac ktora emeryture chce... czyli dobrze byc chociaz raz zona bardzo bogatego przez 10 lat... No i to nie jest tylke zona - w druga strone to pracuje dokladnie tak samo...
  • galtomone 10.08.18, 08:47
    next.gazeta.pl/next/7,151003,23768051,sprzedajesz-auto-dom-urzednik-moze-uznac-ze-za-tanio-z-ustawy.html#Z_BoxBizImg

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • misiaczek1281 10.08.18, 09:39
    galtomone napisał:

> next.gazeta.pl/next/7,151003,23768051,sprzedajesz-auto-dom-urzednik-moze-uznac-ze-za-tanio-z-ustawy.html#Z_BoxBizImg
    >

ono warte 5 tysięcy więc nie może być za tanio - za tanio to gdy handlarz sprzedaje za 10 auto warte 16:) to bat na handlarzy sprzedających tanio by podatku nie płacić wysokiego:)
  • loyezoo 10.08.18, 10:37
    Nadal pyerdolisz głupoty.Kupiłem ostatnio 2 auta od 2 różnych osób prywatnych.Oba za cenę 20-25% rynkowej.I co teraz? Doyyebią temu co sprzedał tanio,czy mi? To gorzej niż komuna.Coś co jest moje,mogę oddać komuś za darmo, jak mam takie widzimisie.
    Oczywiście znowu to będzie martwy przepis,bo jak będę chciał sprzedać np.tanio samochód,to klient zapłaci mi 1000zł,a na umowie wpiszemy,że zapłacił 5tys i po kłopocie.Tylko dlaczego w tym kraju,zanim wejdzie jakaś ustawa,już trzeba szukać, jak ją omijać,bo jest idiotyczna?

--
    Life is too short to drive boring cars
  • vogon.jeltz 10.08.18, 10:43
    > Doyyebią temu co sprzedał tanio,czy mi?

Tobie. PCC od dawna płaci kupujący.

> bo jak będę chciał sprzedać np.tanio samochód,to klient zapłaci
    > mi 1000zł,a na umowie wpiszemy,że zapłacił 5tys i po kłopocie.

Nie będzie to martwy przepis w tym sensie, że przecież skarbówce dokładnie zwisa, ile naprawdę zapłacił ci kupujący. Chodzi tylko o to, żeby odprowadził podatek od tych 5k.
  • galtomone 10.08.18, 13:14
    vogon.jeltz napisał:

> Chodzi tylko o to, żeby odprowadził podat
    > ek od tych 5k.

Optymista z ciebie. Zaraz sie pojawia Narodowe Ksiegi Wycen i fura Misia okaze sie prawie bezcenna z p. widzenia podatkowego.

A jak sie nie podoba to nich idzie do sadu - buahahahahaaa...

BTW:
    Skarbowka ma podniesc ceny za intepretacje... sporo i generalnie odmawiac ich wydania...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• misiaczek1281 10.08.18, 22:04
    galtomone napisał:

> Optymista z ciebie. Zaraz sie pojawia Narodowe Ksiegi Wycen i fura Misia okaze
    > sie prawie bezcenna z p. widzenia podatkowego.

ty się nie śmiej ... za 10 lat moje Polo będzie miało 25 i wartość będzie tylko rosła jako auta zabytkowego:)
  • galtomone 11.08.18, 09:37
    Taaaa... i bedziesz parkować obok świstaka z Milki.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • qqbek 11.08.18, 13:46
    misiaczek1281 napisała:

Masz tutaj 32-letnią Fiestę (taką jak moje pierwsze auto tak BTW):
    sprzedajemy.pl/ford-fiesta-mk2-okazja-wyszkow-2-6bea9f-nr56501166
    > ty się nie śmiej ... za 10 lat moje Polo będzie miało 25 i wartość będzie ty
    > lko rosła jako auta zabytkowego:)
    Wartość jak widać, auto wybitnie zabytkowe.

Tak jak ten 30-letni VW Polo... do oddania za glebogryzarkę:
    www.olx.pl/oferta/volkswagen-polo-CID5-IDmR4pK.html#6f90dcdec4
    Fiu fiu (jak mawiał wróbel Ćwirek), wyjątkowo cenne zabytki. O ile Fiesta to typowy "chrupek" do zajeżdżenia, to to Polo jeszcze kilka lat pewnie pojeździ bo jest w niezłym stanie.

--
  • loyezoo 10.08.18, 16:17
    Taa.Tyle,to ja wiem,że kupujący płaci PCC 2%. Tyle,że od zawsze były podważane umowy, m.in dlatego wpisywało się w uwagach,że np.uszkodzony silnik etc. Więc co się zmieni,jak nic się zmieni? Poza zawyżaniem wartości przez US

--
    Life is too short to drive boring cars
  • qqbek 10.08.18, 17:31
    No ja za Golfa dałem 55, a PCC zapłaciłem 1200 (od 60). Złodziejstwo.

--
  • samspade 10.08.18, 21:05
    Sam podatek jest złodziejstwem.
  • misiaczek1281 10.08.18, 22:02
    samspade napisał:

> Sam podatek jest złodziejstwem.

podatek płacony procentowo jest sprawiedliwym rozdziałem dóbr...bogaty płaci więcej...od auta za 55 000 zł podatek jest wyższy niż od starego za 5 000:) logiczne...
  • samspade 10.08.18, 22:26
    Chodzi o sam fakt tego podatku.
    A procentowość? W sumie ok. Ciekawe czy.tal samo bys powiedział na temat podatku liniowego?
  • misiaczek1281 11.08.18, 10:54
    samspade napisał:

> Chodzi o sam fakt tego podatku.
    > A procentowość? W sumie ok. Ciekawe czy.tal samo bys powiedział na temat podatk
    > u liniowego?

podatek liniowy jest niesprawiedliwy społecznie i promuje bogatych bo bogaty płaci taki sam procent co biedny chociaż bogatego stać na więcej...podatek liniowy swego czasu obiecywała obecna opozycja czyli PO...mieli 8 lat i nie zdecydowali się go wprowadzić...tak samo jak małżeństw homo...tacy z nich liberałowie:)
  • samspade 11.08.18, 13:24
    misiaczek1281 napisała:

> podatek liniowy jest niesprawiedliwy społecznie i promuje bogatych bo bogaty pł
    > aci taki sam procent co biedny chociaż bogatego stać na więcej

A jeszcze wczoraj pisałeś: "podatek płacony procentowo jest sprawiedliwym rozdziałem dóbr...bogaty płaci więcej"
    Misiaczku znów sam sobie przeczysz.
  • misiaczek1281 11.08.18, 15:25
    samspade napisał:

> misiaczek1281 napisała:
    >
    > > podatek liniowy jest niesprawiedliwy społecznie i promuje bogatych bo bog
    > aty pł
    > > aci taki sam procent co biedny chociaż bogatego stać na więcej
    >
    > A jeszcze wczoraj pisałeś: "podatek płacony procentowo jest sprawiedliwym ro
    > zdziałem dóbr...bogaty płaci więcej
    "
    > Misiaczku znów sam sobie przeczysz.

nie przeczę tylko nie umiesz czytać ze zroozumieniem...pisałem raz o liniowym a drugi raz o progach podatkowych - oba są procentowe :)
  • samspade 11.08.18, 15:54
    Raz pisałeś o liniowym. Drugi raz też.
    Problem leży jak zawsze w twojej ignorancji.
  • mykonid 12.08.18, 12:23
    Czyli jak bogaty to mu dowalić taki podatek żeby mu się odechciało być bogatym. Tak to ma działać? Równamy w dół?
  • misiaczek1281 10.08.18, 22:00
    qqbek napisał:

> No ja za Golfa dałem 55, a PCC zapłaciłem 1200 (od 60). Złodziejstwo.
    >
    podatek od wzbogacenia :)
  • qqbek 10.08.18, 22:30
    misiaczek1281 napisała:

> podatek od wzbogacenia :)

Misiu.
    Chodzi o tę stówę między 1100 a 1200.
    Ja samochód kupiłem po znajomości i zapłaciłem tyle, ile zapłaciłem.
    A jakiś dupek, urzędas, mówi mi, że nie mogłem tego samochodu kupić za tyle, za ile go kupiłem.
    I mam wybór - kopać się z koniem, co skutkować będzie pozostawieniem kwestii rejestracji na późniejszy termin (aż do rozstrzygnięcia przez NSA pewnie), albo zapłacić stówę więcej od pięciu tysięcy, których NIE ZAPŁACIŁEM.

To jest RABUNEK w majestacie prawa.
    USANKCJONOWANE ZŁODZIEJSTWO!

--
  • misiaczek1281 11.08.18, 11:07
    qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
    >
    > > podatek od wzbogacenia :)
    >
    > Misiu.
    > Chodzi o tę stówę między 1100 a 1200.
    > Ja samochód kupiłem po znajomości i zapłaciłem tyle, ile zapłaciłem.
    > A jakiś dupek, urzędas, mówi mi, że nie mogłem tego samochodu kupić za tyle, za
    > ile go kupiłem.
    > I mam wybór - kopać się z koniem, co skutkować będzie pozostawieniem kwestii re
    > jestracji na późniejszy termin (aż do rozstrzygnięcia przez NSA pewnie), albo z
    > apłacić stówę więcej od pięciu tysięcy, których NIE ZAPŁACIŁEM.
    >
    > To jest RABUNEK w majestacie prawa.
    > USANKCJONOWANE ZŁODZIEJSTWO!

zgoda...nie ma co się kopać z koniem o stówę...ale kupiłeś po znajomości to zapewne dostałeś fakturę ...? urząd nie uznaje faktur bo ma swoje tabelki?
    wiesz...ogólnie posiadanie samochodu to złodziejstwo - kupując auto płacisz vat, opłaty m.in.akcyzę(sprowadzone) ,transport do kraju, zarobek komisu, ja swego czasu gdy kupowałem Polo musiałem zapłacić recykling 500zł - znieśli go ale to było prawdziwe złodziejstwo :) do tego tablice, przegląd,OC - jeżdżę i płacę OC 15 lat i nie spowodowałem wypadku - gdyby policzyć ile wpłaciłem do systemu ubezpieczeniowego (600złx15=9000zł) to wyjdzie że miałby za to drugie Polo:) , 60% w cenie paliwa to podatki...utrzymanie auta i te wszystkie opłaty to czyste złodziejstwo - ale radość z posiadania własnego wymarzonego jest większa :)
  • qqbek 11.08.18, 12:36
    misiaczek1281 napisała:

> zgoda...nie ma co się kopać z koniem o stówę...ale kupiłeś po znajomości to zap
    > ewne dostałeś fakturę ...?
    Umowę. To powinna być jedyna podstawa naliczenia podatku.
    Zapłaciłem przelewem. To jest dowód na cenę zakupu, gdyby ktoś się pytał.
    A nie urzędas i jego "święta tabelka".

> urząd nie uznaje faktur bo ma swoje tabelki?
    Dokładnie tak jest.

> wiesz...ogólnie posiadanie samochodu to złodziejstwo - kupując auto płacisz vat
    > , opłaty m.in.akcyzę(sprowadzone) ,transport do kraju, zarobek komisu, ja swego
    > czasu gdy kupowałem Polo musiałem zapłacić recykling 500zł - znieśli go ale to
    > było prawdziwe złodziejstwo :) do tego tablice, przegląd,OC - jeżdżę i płacę O
    > C 15 lat i nie spowodowałem wypadku - gdyby policzyć ile wpłaciłem do systemu
    > ubezpieczeniowego (600złx15=9000zł) to wyjdzie że miałby za to drugie Polo:) ,
    > 60% w cenie paliwa to podatki...utrzymanie auta i te wszystkie opłaty to czyst
    > e złodziejstwo - ale radość z posiadania własnego wymarzonego jest większa :)

To jest chciwość tej hydry nienasyconej.
    Właściciel samochodu to dojna krowa.
    W którym kraju poza Polską poza VAT płacisz za samochód też akcyzę (czyli podatek od dóbr luksusowych!)? W Afryce? Na Białorusi? Bo w cywilizowanej części świata jesteśmy chyba wyjątkiem.

--
  • vogon.jeltz 13.08.18, 13:56
    > W którym kraju poza Polską poza VAT płacisz za samochód też akcyzę
    > (czyli podatek od dóbr luksusowych!)? W Afryce? Na Białorusi? Bo
    > w cywilizowanej części świata jesteśmy chyba wyjątkiem.

Akcyza akcyzą, płaci się ją raz. W innych krajach akcyzy nie ma, ale za to są inne podatki np. rejestracyjny. I zaręczam ci, że zatęskniłbyś za skromną polską trzyprocentową akcyzą, gdybyś musiał zapłacić podatek rejestracyjny w wysokości 100% wartości auta jak bodajże w Danii.
  • vogon.jeltz 13.08.18, 13:53
    > jeżdżę i płacę OC 15 lat i nie spowodowałem wypadku - gdyby
    > policzyć ile wpłaciłem do systemu ubezpieczeniowego

O, widzę, że zasady funkcjonowania systemu ubezpieczeniowego też nie rozumiesz. Jest w ogóle coś, co rozumiesz, chamie?
  • engine8 10.08.18, 22:22
    Hm, u nas dom mozesz oddac za darmo albo sprzedac za grosze - tak robia sobie w rodzinach... Nie jest to latwe kiedy bierzesz kredyt.... ale kiedy sie placi gotowka to roznie to bywa... i czesto pieniadze ida pod stolem w jedna i druga strone kiedy ludzie sobie ufaja..ale przy wikeszych pieniadzach to ryzyko.
    Czasami np si eumwaija ze oficjlan cena jest wyzsza od prawdziwej..... Placisz wiecej i to sie oplaca bo masz wiekszy kredyt na dom ktory ma swoje przywileje (odpisujesz odsetki od podatkow i jak kiedys dom sprzedajaesz to placisz podatek od roznicy sprzedza - kupno. A to ca "nadplaciles" dostajesz w gotowce z powrotem.
    Nikt nkiomu nie narzuca za ile co ma sprzedac.. Dalego jak w papierach o sprzedazy samochodu napiszesz ze sprzedales go za dolara to od dolara placisz podatek... Masz prawo w koncy sprzedac za tyle ile chcesz a nie za tyle ile wg rzadowej instytucji powinienes...
    Kupujacy wtedy palci maly podatek a sprzedajacy sie cieszy inawet moze Ci napisac ze mozesz go w ciagu 24 gozn oddac
    :) bo jak na drugi dzien przyprowadzisz auto z powrotem to dostaniesz tyle ile napisane ze zaplaciles :)
  • vogon.jeltz 13.08.18, 13:58
    > Hm, u nas dom mozesz oddac za darmo albo sprzedac za grosze - tak robia sobie w rodzinach

W Polsce też. W najbliższej rodzinie (tzw. pierwszej grupie podatkowej) jest to zwolnione z podatku od darowizn.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.