Dodaj do ulubionych

Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się spina?

10.08.18, 12:00
Ostatnio coraz więcej nowiutkich Mercedesów klasy E jeździ w mytaxi (trójmiasto). Zastanawiam się jak to się spina finansowo w Polsce. Czy ci ludzie jeżdżą za półdarmo, czy może taki samochód przyciąga tylu klientów, że to się opłaca? Czy może stawki są dużo wyższe?
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
            • galtomone Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 12.08.18, 10:05
              samspade napisał:

> BMW w przypadku wideorejestratorów też pokazało.

Ale to nadal byly drogie auta...

Jasnym jest natomiast, ze na marakach premium marza jest najwyzsza... a koszty produkcji podobne jak przy mniej ekskluzywnych pojazdach/produktach.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
                    • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 21.08.18, 12:01
                      Już pierniczysz, byle coś napisać.
                      Odpowiedz na pytanie - jakiego mercedesa tej samej wielkości co superb mogę kupić za tę samą cenę.
                      Podpowiem, że kupiłem superba za 95 tys., a jakiś fan mercedesów namawiał mnie wtedy na C-klasę za ponad 120 tys.
                      Ale może ty jesteś lepiej zorientowany, więc pokaż, co potrafisz.

--
                      www.sprawdzpodatki.pl
                              • bigzaganiacz Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 13:09
                                nie ty wyskoczyles z

Dlatego kupowanie marek premium to frajerstwo.

Tyle samo ten mercedes kosztuje, co skoda

ja nie wiem ile to dla ciebie tyle samo, jezdzisz skoda wiec jestes simply clever lidl jest tani i tego typu zachowania , wiec przypuszczam ze ewentualna ronica 5 czy 10 k mogla by byc dla ciebie nie do zaakceptowania za produkt wyzszej jakosci ale nie oznacza to ze kupowanie marki premium to frajerstowo

• klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 14:52
                                  bigzaganiacz napisał(a):

> wiec przypuszczam ze ewentualna roni
                                  > ca 5 czy 10 k mogla by byc dla ciebie nie do zaakceptowania za produkt wyzszej
                                  > jakosci

No to dawaj tę różnicę 10k.
                                  Czyli merc za 110 tys. PLN (kupiłem superba za 95 tys. - 5 tys. ci daję jeszcze od siebie, żeby było łatwiej), klasy nieklaustrofobicznej.

--
                                  www.sprawdzpodatki.pl
                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 15:15
                                    2 lata temu jeździłem wymarzonym superbem 190km, dsg, 4x4, przez 1000 czy dwa tys km.
                                    I simply clever było dla mnie ideałem, dopóki po kii nie dostałem tego auta.
                                    Skoda (nawet L&K) nie ma nic wspólnego z autem z wyższej klasy, nawet obecne bmw którego szczerze nie znoszę stoi dużo wyżej pod katem jakości wnętrza, prowadzenia, pracy skrzyni, komfortu zawieszenia itd
                                    Skoda to po prostu dużo poprawnej techniki za atrakcyjna cene ale nawet do passata to jej daleko.
                                    Swoją droga na taxi superb nadaje sie idealnie, kupa miejsca, tani serwis, sprawdzona prosta technika.
                                    Ale ja skody już więcej nie zamówię.

--
                                    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                                      • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 16:17
                                        jeepwdyzlu napisał:

> Rozsądnie skonfigurowana skoda nie jest tania. Sąsiad kupił kodiaqa, 4x4, 2tdi,
                                        > lakier metalic, automat.... I wyszło 160 tys.

Konfiguratory na stronach marek to można o kant dupy potłuc.
                                        Zresztą - nie wiem skąd ten owczy pęd do "rozsądnej konfiguracji". Ludzie zamawiają pełno niepotrzebnych gówien, z których i tak nie będą korzystać, ale mają poczucie, że są "na wypasie".

Zresztą - skoro wg was superb jest za mało komfortowy i słabo się nim jeździ, to księżniczka na ziarnku grochu jest w porównaniu z wami twardzielem.

--
                                        www.sprawdzpodatki.pl
                                        • bigzaganiacz Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 22:10
                                          Zresztą - skoro wg was superb jest za mało komfortowy i słabo się nim jeździ, to

Wiem czemu ci zolc watrabe zalewa!!!!!
                                          95tysiaczkow wydane a tu zamiast cmokow o jakie fajne auto ale super zazdroszvze, to nie ma ze zazdroszcze ale jeszcze szydera idzie, kazdego by trafilo, takze sorki nie bede juz soe smial z kurki
                                          • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 10:37
                                            bigzaganiacz napisał(a):

> Wiem czemu ci zolc watrabe zalewa!!!!!
                                            > 95tysiaczkow wydane a tu zamiast cmokow o jakie fajne auto ale super zazdroszvz
                                            > e, to nie ma ze zazdroszcze ale jeszcze szydera idzie, kazdego by trafilo, takz
                                            > e sorki nie bede juz soe smial z kurki

Nie wiem, jakim trzeba być wieśniakiem, żeby kupować auto po to, by inni go zazdrościli.

--
                                            www.sprawdzpodatki.pl
                                        • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 22:15
                                          Zamawiam tylko rzeczy które używam. Jedyna bezużyteczna rzecz zamówiona w życiu to był hak w alltracku.
                                          Teraz domowilem tempomat stop&go, szklany dach, lepsze ledy i fotele z masażem (pesel robi swoje), i Mirror link. Rezta w highline już jest. I każda z tych rzeczy bedzie używana bo widzę jak mi ich brakuje w bmw

--
                                          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
                                        • jeepwdyzlu Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 11:39
                                          Zresztą - skoro wg was superb jest za mało komfortowy i słabo się nim jeździ, to księżniczka na ziarnku grochu jest w porównaniu z wami twardzielem.
                                          ---
                                          A Ty klemens nie znasz się na samochodach. Superb jeździ dobrze. Ale to nie jest liga premium. Nie zbliża się nawet do bmw 3er. Owszem, jest duży. Ale jeśli to jest parametr, kup lublina.

--
                                          YCDSOYA
                                      • qqbek Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 23:09
                                        Wszystkie mniejsze - Kodiaq-a bardzo poważnie rozważałem i tylko niepoważne oferty leasingowe dla "nievatowców" mnie zniechęciły, tuż przed kupnem "swetra" za gotówkę od znajomego.

Kodiaq jest większy niż CRV, Outlander i RAV4... lepiej zaś kupić Tiguana za te pieniądze - bo oferuje porównywalną ilość przestrzeni wewnętrznej za nierzadko mniej pieniędzy. Ale jak komuś zależy też na "obecności na zewnątrz" to Kodiaq jest niesamowity... Tiguan więcej niż porównywalny wewnątrz, na zewnątrz będzie się różnił "in minus".

--
                                        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
                                        • schweppes1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 23:34
                                          Ludzie, co wy się tak przesiadacie na te pseudo-euro-suviki jak lemingi? Pozycja za kierownicą jak na krześle w sali weselnej, właściwości terenowe żenujące (zwłaszcza przy FWD), szosowe jeszcze gorsze (wysoki środek ciężkości) i wszystko prócz może Range Rovera Velara wygląda jak G.Ó.W.N.O. Takie Golfy podniesione o 10 cm, tylko jeszcze brzydsze...
                                          • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 07:33
                                            U mnie względy medyczne. Od paru lat mam nerwobóle siedząc na z wyciągniętymi nogami w pozycji półleżącej. Teraz i fizjoterapeuta i lekarz zasugerowali pozycje krzesełkowa. Zreszta dlatego od paru miesiący żona jeździła bmw a ja jej dodgem. Bo tam jest wygodnie.
                                            Z punktu widzenia ortopedy pozycja w suvie jest zdrowsza dla kręgosłupa. Moze dlatego ludzie je rownież wybierają.

--
                                              • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 26.08.18, 12:08
                                                Nie mam. Po prostu pozycja krzesełkowa jest zdrowsza dla kręgosłupa podczas jazdy.
                                                U mnie nerwobóle wynikają z uciskania na nerwy przez mięśnie posladkowe. Stad fizjoterapia.
                                                Taka sama idealna pozycje miałbym np w VW transporterze. Albo w ciężarówce.

--
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 26.08.18, 13:43
                                                    No prosze Cię
                                                    Tam jest o rząd wielkości więcej miejsca.
                                                    I z przodu i z tylu
                                                    I przestrzeń na szerokość i nad głowa. I bardziej komfortowe zawieszenie.
                                                    W tym momencie gorsze prowadzenie, osiągi schodzą na dalszy plan.

--
                                                  • qqbek Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 26.08.18, 14:00
                                                    Bo to takie pierdzielenie, że to Golf.
                                                    Ja mam sweter co się nawet nazywa Golf, ale ilość miejsca jest taka, że jeśli chodzi o tył, to nawet Pasek się chowa.
                                                    Może Schweppes myśli o pierwszym Tiguanie?
                                                    Ten był rzeczywiście malutki w środku, nowy Tiguan to już inna bajka.

--
                                                    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
                                                  • jeepwdyzlu Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 26.08.18, 16:06
                                                    Tiguan jest duzy i od golfa większy. I ma bardziej komfortowe zawieszenie. Siedzi się w nim wygodniej nawet niż w passacie.
                                                    Dlaczego suv?
                                                    Lepiej się wsiada, wiecej widać, krawężniki czy zaspy to pestka. Większy prestiż... Co jeszcze? Wrażenie jazdy autem wyzszej klasy niż płyta na której jest zbudowany... Moda?
                                                    Faktem jest ze co roku coraz wiecej ludzi chce suva. Nawet w klasie A, już nie tylko B,C, C+
                                                    Durni wszyscy?

--
                                                    YCDSOYA
                                                  • schweppes1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 26.08.18, 16:31
                                                    Tiguan to kompaktowy crossover klasy C. Segment Golfa, płyta podłogowa Golfa, wymiary Golfa, rozstaw osi Golfa, zawieszenie Golfa, komfort Golfa. Będzie uwierał na długich trasach, bo nie jest do nich zaprojektowany. Naciąganie rzeczywistości jest bez sensu.

Pytanie dlaczego Tiguan a nie np. Kodiaq? Cena podobna, a segment wyżej (D). Większy wzdłuż i wszerz, dużo większy rozstaw osi.
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 26.08.18, 16:53
                                                    Wciąż ignorujesz kiblowa pozycje. Siedzenie w pionie a nie w poziomje oznacza dużo więcej miejsca na tej samej długości
                                                    Dlatego długa trójka jest mała a moj mały dodge wielki w środki

--
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 26.08.18, 19:52
                                                    No ok.
                                                    Niech Ci bedzie :)
                                                    Ty jestes zwolennikiem teorii klasowej a ja mam klasy gdzieś jak autem mi sie dobrze jeździ.
                                                    A kodiaqa nie chce bo kolega kupił, wsiadłem, przewiózł mnie... to niestety dalej Skoda. Nawet ta sama skrzynia chodzi gorzej niż w VW.

--
                                    • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 16:14
                                      trypel napisał:

> Skoda (nawet L&K) nie ma nic wspólnego z autem z wyższej klasy, nawet obecne b
                                      > mw którego szczerze nie znoszę stoi dużo wyżej pod katem jakości wnętrza, prowa
                                      > dzenia, pracy skrzyni, komfortu zawieszenia itd

Ale ja nie twierdzę, że jest inaczej.
                                      Tylko że to ile PRZEPŁACASZ, nie ma się nijak do tego, co więcej dostajesz w zamian.

--
                                      www.sprawdzpodatki.pl
                                    • schweppes1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 18:17
                                      Też miałem służbowego Superba przez kilka miesięcy, aż go nie zgarnął nowy pracownik i dostałem Mondeo.

Potwierdzam Twoje spostrzeżenia. Mimo najwyższej wersji wyposażenia stwierdzam, że jest to jednak taki Polonez dzisiejszych czasów. Szyba z przodu przy samym nosie, niska jak w Hummerze, zawieszenie dryfujące i niestabilne na dziurawych zakrętach, DSG działa gorzej niż w VW jakby była specjalnie "popsuta". Chyba już Octavię bym wolał, mimo że klasę niższa - tam przynajmniej dostajesz to, za co zapłaciłeś i czego się spodziewasz. Zamiast Superba lepiej wziąć Paska - ceny są porównywalne, a zdarza się nawet, że można porównywalnego Paska wyhaczyć taniej niż Superba, zwłaszcza w wynajmie długoterminowym, z uwagi m.in. na niższy spadek wartości.

PS: Czego nie znosisz w BMW F30? Bo miałem w planie przytulić takie po Mondeo (jeśli jeszcze będzie w sprzedaży). Odbyłem kilka lat temu jazdę próbną F30 320d i byłem zachwycony - samochód wydawał się być szyty na miarę dla mnie.
                                      • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 21:09
                                        Mały. Lubię siedzieć wysoko a nie szorować dupa po asfalcie.
                                        Za tyle kasy zbyt ubogo wyposażony.
                                        Dlatego czekam na tiguana.

--
                                      • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 10:42
                                        schweppes1 napisał:

> PS: Czego nie znosisz w BMW F30?

Ja osobiście mam doświadczenia ze stary e34, który był totalnie gó...any - f30 nie jechałem.
                                        Jednak moim superbem jechał ktoś, kto ma f30 (525d) i był pod wrażeniem. Może niekoniecznie pod wrażeniem w sensie, że ma gorsze auto, ale na pewno o wiele mniej lepsze, niż się spodziewał.

--
                                        www.sprawdzpodatki.pl
                                        • qqbek Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 12:58
                                          A mi się moja E36 podobała.
                                          To nie było auto do którego się wsiadało, zamykało drzwi i zapinało pas.
                                          To było auto, do którego się wsiadało, zamykało drzwi i przypinało samochód do pleców (i tej ich części, która nie nosi już tej szlachetnej nazwy).

Z punktu widzenia kierowcy ideał.
                                          Choć rzeczywiście może trochę klaustrofobiczny ten ideał.

--
                                          • schweppes1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 17:22
                                            Ooo to to, właśnie. Brakowało mi tego określenia. Właśnie w F30 czułem, że przypinam go do siebie, a nie siebie do samochodu. Mam teraz zastępczego nowego Passata i mimo że lepiej się jeździ nisz Superbem, to nadal trochę taczka i ławka w parku. Czuć trochę to zgranie w Mondeo, ale nadal daleko to spasowania mojego ciała z trójeczką.
                                            • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 18:22
                                              Ale ja sie zgadzam z tym ze bmw prowadzi sie lepiej od czegokolwiek czym jeździłem, i człowiek pozwala sobie na dużo więcej bo bardzo szybko integruje sie z autem w 100%.
                                              ale spędzając czas w trasie w aucie oczekuje od niego czegoś innego i to bardziej mam w passacie a już najbardziej w suvie.
                                              Bmw jest świetnym autem. Tyle ze nie dla mnie.
                                              Obiektywnie kawał świetnej bryki. Z idealnym wyważeniem , rozkładem masy, prowadzeniem, ekonomia, osiągami itd
                                              A ja wole na kiblu :)

--
                                              • qqbek Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 22:24
                                                trypel napisał:

> A ja wole na kiblu :)

To sobie "kibel" BMW spraw.
                                                Jak akurat się nie psuło X5 było takim właśnie "turbokiblem".
                                                Niby "kibel" jak te wszystkie inne SUV-y, ale z pazurem, świetnie się prowadzący.

Gdybym miał zacząć zarabiać dwa razy tyle co teraz to bym od razu poleciał do BMW i nadwyżkę im zostawił w ratach za nowe X5 z V8. W używane się już raczej nie wpakuje - to zbyt skomplikowane samochody i do tego robione w USA.

Niestety przy obecnych dochodach musiałbym większość poświęcić na spłacenie X5 z V8 z jako-takim wyposażeniem przed upływem gwarancji (5 lat).

--
                                                • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 22:33
                                                  Służbowo takiej opcji nie ma. A jak za rok będę szukał następcy Dodge'a to pewnie X3 bedzie opcja. Wstyd przyznać ale odkąd żona zaczęła jeździć moim służbowym to polubiła bmw :)

--
                                                  • qqbek Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 22:53
                                                    X3 bezpieczniejsze, bo to produkcja Europejska. X5 to jednak Ameryka, więc już raczej poza okresem gwarancyjnym nie wezmę.
                                                    A na razie jeżdżę dupowozem i też mi odpowiada (może nie do końca taki straszny ten dupowóz, bo wielowahacz z tyłu jest, ale zawsze - właśnie mam trzeci miesiąc "miodowy").

Dupy nie urywa, a i tak (z racji mniejszych wymiarów i podobnie skonstruowanego zawieszenia) prowadzi się lepiej niż Superb.
                                                    Jak ja się cieszę teraz, że jednak nie udało mi się Zafiry C w znośnym stanie kupić, tylko to auto-niewiadomo (bo nie homo-niewiadomo przecież) się trafiło.

Tak więc nie jest tak, że "topowa" Śkoda jest konkurencją (w kategorii "fun" - żadnej innej tu nie rozważamy) dla marek "premium"... moim skromnym zdaniem nie jest konkurencją nawet dla mojego skromnego "ludowozu". Nie, bo nie. Nie jeździ tak, jak powinno jeździć auto za 150 tysięcy. Przynajmniej nie tak, jak ja sobie to wyobrażam za takie pieniądze.
                                                    Jak konfigurowałem swojego swetra u VW to też lekko ponad 100 wychodziło (tj. jakieś 95 po negocjacjach) - ale to jest auto, które jeździ tak, że uważam warte jest takich pieniędzy (a tym bardziej tych 40 mniej, które za nie dałem).

--
                                  • nazimno Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 24.08.18, 15:09
                                    spalony...powaznie... to kup...superba...

P..sz jak zwykle o atrybucie nowosci, ktory dla ciebie jest swietym graalem picotechniki
                                    nie majacym w tym przypadku wiekszego znaczenia, poza jakims dziwnym
                                    osobistym zaparciem.

Samochod tego typu (GLK250CDI) z przebiegiem ~ 60 k km nie jest dla kupujacego zadnym ryzykiem.
                                    Wystarczy sie zapoznac z opisem.

Co z tego, ze kupisz nowa skode, skoro to dwa roznice sie calkowicie klasa samochody
                                    na niekorzysc skodziny.

Glownie chodzi o komfort, wlasnosci trakcyjne i eksploatacyjne.
                                    Dlatego dla KONTRASTU wrzucilem ten przyklad.

A temat jest rowniez o cenach.
                                    E klase mozna sobie znalezc w wyjatkowo korzystnej cenie w porownaniu ze skodzina.
                                    I tyle.

• klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 20:40
                  2.0 tsi w wersji Style kosztuje 150 tys. Te twoje 200 tys. będące 75-80% to 250-266 tys. dla 100%.
                  Musisz więc wydać co najmniej 100 tys. więcej, jak nie chcesz mieć ersatza.
                  I naprawdę nie pie... że superbem nie da się jeździć, bo to niby nie jest normalny samochód.

--
                  www.sprawdzpodatki.pl
                  • carnivore69 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 25.08.18, 21:50
                    Niech Ci będzie - i tak wole wydać 100% na normalne auto niż 60% na ersatz. Z przyczyn, o których parę innych osób tu zresztą pisze.

I pogubiłeś się nieco. To nie ja piszę, że Superbem nie da się jeździć, tylko Ty, że jazda czymś bardziej do niej zoptymalizowanym to „frajerstwo”.

Pzdr.

• klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 27.08.18, 13:29
                      carnivore69 napisał:

> Niech Ci będzie - i tak wole wydać 100% na normalne auto niż 60% na ersatz. Z p
                      > rzyczyn, o których parę innych osób tu zresztą pisze.

Jeździłem audi a4 rok starszym i bmw (przyznaję, że jeszcze starszym). Żadna rewelacja. Audi fajne, bo się drogi trzymało, ale jak się ma 4x4, to nic dziwnego.
                      Ale skoro księżniczka "nie czuje że przypina auto do siebie", to trudno - możesz wydawać i 10x tyle, żeby doznać tego uczucia.

> I pogubiłeś się nieco. To nie ja piszę, że Superbem nie da się jeździć, tylko T
                      > y, że jazda czymś bardziej do niej zoptymalizowanym to „frajerstwo”.

Z moich doświadczeń wynika, że "frajerstwo" to i tak delikatne określenie.
                      Zresztą - marże mówią same za siebie. A liczby nie kłamią.

--
                      www.sprawdzpodatki.pl
                      • carnivore69 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 09:30
                        > Ale skoro księżniczka "nie czuje że przypina auto do siebie", to trudno - możesz wydawać i 10x tyle, żeby doznać tego uczucia.

Jeśli to było do mnie, to znów się pogubiłeś i polemizujesz z tezami, których nie postawiłem. A co do meritum - patrząc na to z drugiej strony - też na szczęście nikt nikomu nie broni zaoszczędzić miesięcznie 200 euro i przesiąść się do "prawie-premium" skody. (Eksperyment myślowy: zakładając, że we wszystkich pozostałych dziedzinach życia Klemens osiągnął już poziom superba - czyli w miarę sensowny dom, oszczędności, budżet wakacyjny itp, na co by owe 200 euro miesięcznie przeznaczył nie chcąc wyjść na frajera? Charity? Wyspa w kuchni? Sauna na poddaszu?)

> Z moich doświadczeń wynika, że "frajerstwo" to i tak delikatne określenie.
                        > Zresztą - marże mówią same za siebie. A liczby nie kłamią.

Współczuję przykrych doświadczeń. Moje były i są diametralnie różne od Twoich.

Co do marż - najwięksi życiowi frajerzy to pewnie ci goście od lamborghini i ferrari, ktore widziałem w weekend pod w-wskim Bristolem i odnowionym Europejskim. Choć może wrażenia z jazdy (i nie tylko) kompensują im choć trochę wszelkie niepożądane konsekwencje faktu bycia mniej racjonalnym od kierowców skody.

Pzdr.
                            • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 11:26
                              carnivore69 napisał:

> Moim zdaniem właśnie po nic. O ile ktoś nie zajmuje się handlem pralkami z drug
                              > iej ręki, bardziej sensowną opcją (również finansowo) wydaje się rzeczona octav
                              > ia, tudzież inny focus/astra kombi.

Octavią jedzie się diametralnie inaczej niż superbem - na plus dla superba.
                              Kilka lat temu zamówiłem właśnie octavię, ale zrezygnowałem - ze względu na jakość samej jazdy. Weźmy chociażby belkę skrętną vs wielowahacz.
                              Tak się niby znasz na tym, że jazda się jednak różni, a tymczasem pierniczysz głupoty w kwestii, gdzie nie masz pojęcia, jak jest.

--
                              www.sprawdzpodatki.pl
                              • carnivore69 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 11:54
                                Świat wg Klemensa:

Dopłata i przesiadka z oktawii na superba - pełna racjonalność.
                                Dopłata i przesiadka z superba na audi A6 - symptom bycia frajerem.
                                Jazda ferrari - symptom bycia frajerem do kwadratu (inny post).

Z czym tu, panie, dyskutować. Zaraz padnie stwierdzenie, że prywatnymi jetstreamami tylko idioci podróżują (bo benek 737 ryanaira oferuje lepszy współczynnik czasu lotu/komfortu do ceny).

Pzdr.
                                • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 12:01
                                  To ja bym chciał w takim razie zapytać czy nie lepiej za polowe kasy wydanej na superba kupić dacie?
                                  Komfort moze bedzie 10% niższy ale nie damy sie w ten sposób wydupczyc żadnemu producentowi!
                                  Superb to frajerstwo skoro dacie mamy za 39900. A to Skoda ze ma na wyposażeniu pare nikomu niepotrzebnych gadżetów i jest szybsza to właśnie zmyłka żeby złapać frajera na lep!

--
                                  • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 13:50
                                    trypel napisał:

> To ja bym chciał w takim razie zapytać czy nie lepiej za polowe kasy wydanej na
                                    > superba kupić dacie?
                                    > Komfort moze bedzie 10% niższy ale nie damy sie w ten sposób wydupczyc żadnemu
                                    > producentowi!

Komfort będzie sporo niższy. Podobnie jak osiągi.
                                    Jest coś takiego jak value for money i tu niestety Czesi ze swoją ofertą są mistrzami.

--
                                    www.sprawdzpodatki.pl
                                      • klemens1 Re: Czesi są również mistrzami marketingu 28.08.18, 14:10
                                        samspade napisał:

> Co tam value for money. Niemcy zrobili skodę która jest taka sama jak audi. Prz
                                        > ynajmniej tak wmówiono ludziom. Pamiętam czasy gdy w autoszmatach i temu podobn
                                        > ych octavia wygrywała porównania z passatem. Można i tak.

Tylko że na nieszczęście mam porównanie a6 z superbem. Nikt mi niczego nie wmawiał.

Tu facet też odkrył coś, co mu zmieniło światopogląd:
                                        bmw 5 vs talisman:

www.youtube.com/watch?v=OISBxmcWdJs

--
                                        www.sprawdzpodatki.pl
                                        • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 22:33
                                          Jeżdzę dość często taxi daciami, superba miałem, mialem tez audi, teraz bmw, wczesniej passat. Ogólnie zmieniam dużo i często. Superb to od cholera miejsca i low budgetowa reszta. Jak Dacia. Ale ona ma mniej miejsca i gorsze osiągi.
                                          Do skody już nie wroce. Ale np do kii chętnie.

--
                                          • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 10:37
                                            trypel napisał:

> Superb to od cholera miejsca i low budgetowa reszta. Jak Dacia.

Ale co jest lowbudgetowe?
                                            Zawieszenie?
                                            Wyposażenie?
                                            Silnik?
                                            Skrzynia biegów?
                                            A może pedalskie plasticzki, które trzeba pomacać i dopłacać za nie 2x tyle, żeby były zajebiste?

--
                                            www.sprawdzpodatki.pl
                                              • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 11:45
                                                jeepwdyzlu napisał:

> A może pedalskie plasticzki, które trzeba pomacać i dopłacać za nie 2x tyle, że
                                                > by były zajebiste?
                                                > ----
                                                > Pedalskie plasticzki?
                                                > Projekcja podświadomości?
                                                > Masz kłopot. Duży....
                                                >

To nie ja je macam i oceniam stopień ich zajebistości.

--
                                                www.sprawdzpodatki.pl
                                                • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 13:28
                                                  sorry ale Ty tonem znawcy stwierdzasz że są pedalskie. Skąd masz takie doswiadczenie?
                                                  widać jestem pedałem ale lubie plastiki powyzej skody.

--
                                            • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 13:27
                                              pedalskie plasticzki zaczynają się powyzej skody czy moze powyzej tico?
                                              a może tylko czysta blacha (żuk, uaz) nie jest pedalska?

jeden woli na podłodze panele za 9.90 z castoramy a drugi kładzie deskę za 200. Rozumiem że ten drugi to pedał?
                                              z takim argumentami nie można już dyskutować

lowbudgetowa jest cała skoda i idea tego auta.
                                              wykorzystuje sprawdzoną technike (i do tego nikt jak zauważasz nie ma uwag) w wpakowuje to w tanie nadwozie. Wyposaża tanio w gorsze materiały i tworzy swietnie sprzedajace sie auto dla ludzi którzy nie mają zbyt dużych wymagań

--
                                              • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 15:18
                                                trypel napisał:

> pedalskie plasticzki zaczynają się powyzej skody czy moze powyzej tico?

Pedalskie jest ocenianie plasticzków, a zwłaszcza płacenie 2x tyle, że te plasticzki były ... ładniejsze (tu gest czajniczka).

> tworzy swietnie sprzedajace sie auto dla ludzi którzy nie mają zbyt dużych wymagań

Ale czego te wymagania mają dotyczyć? Macasz te plastiki codziennie, że to dla ciebie takie ważne?

--
                                                www.sprawdzpodatki.pl
                                                • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 15:25
                                                  Ciężko opisywać własne wymagania człowiekowi który ich nie ma. Dlatego Ty jesteś zadowolony ze skody a ja już jej nie chce.
                                                  Wole spędzać czas w ładniejszym otoczeniu, dotyczy to i mieszkania, i urlopu, i auta i knajpy. I po pedalsku chce za to płacić więcej.

--
                                                  • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 15:34
                                                    trypel napisał:

> Ciężko opisywać własne wymagania człowiekowi który ich nie ma. Dlatego Ty jeste
                                                    > ś zadowolony ze skody a ja już jej nie chce.
                                                    > Wole spędzać czas w ładniejszym otoczeniu, dotyczy to i mieszkania, i urlopu, i
                                                    > auta i knajpy. I po pedalsku chce za to płacić więcej.

Ale w samochodzie nie mieszkasz. Ja patrzę na drogę i czerpię zadowolenie z samej jazdy, a nie z gapienia się na jakieś zasrane plastiki.
                                                    Zresztą - jeżeli chcesz dopłacić 100 tys. PLN dla macanka plastików, to w sumie trudno z tym polemizować. Tylko uświadom sobie, że nie każdy ma tak durne potrzeby.

--
                                                    www.sprawdzpodatki.pl
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 15:46
                                                    Ja sobie to uświadamiam - są tacy którym Dacia starcza, tylko czy Ty jestes w stanie sobie uświadomić ze ktoś ma inne potrzeby. W samochodzi spędzam sporo czasu i lubię sie w nim czuć dobrze. W skodzie sie nie czuje. W audi tak.

--
                                                  • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 16:25
                                                    trypel napisał:

> Ja sobie to uświadamiam - są tacy którym Dacia starcza, tylko czy Ty jestes w s
                                                    > tanie sobie uświadomić ze ktoś ma inne potrzeby. W samochodzi spędzam sporo cza
                                                    > su i lubię sie w nim czuć dobrze. W skodzie sie nie czuje. W audi tak.

Więc dopłacisz 100 tys. PLN, żeby mieć inny plastik?

--
                                                    www.sprawdzpodatki.pl
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 17:25
                                                    i superbem jeździ się lepiej od wszystkiego co jest tańsze i tak samo dobrze jak wszystkim co jest droższe?
                                                    Kto tam siedział i te sreberka zawijal?

--
                                                  • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 20:04
                                                    trypel napisał:

> i superbem jeździ się lepiej od wszystkiego co jest tańsze i tak samo dobrze ja
                                                    > k wszystkim co jest droższe?
                                                    > Kto tam siedział i te sreberka zawijal?
                                                    >

Do tej pory - tak.
                                                    Z wcześniejszych moich doświadczeń wynika, że te "premiumy" też wcale lepsze nie były od topowych marek producentów, np. e34 vs safrane.

--
                                                    www.sprawdzpodatki.pl
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 08:01
                                                    Dokładnie ta logika co u Misiaczka. Tylko polo to optymalny wybór. Wszystko droższe jest za drogie w stosunku do korzyści jakie oferuje a tańsze jest badziewne.
                                                    Moje doświadczenia mówią co innego. Ze zawsze moze byc cos lepiej. I to zauważalnie lepiej.

--
                                • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 13:47
                                  carnivore69 napisał:

> Świat wg Klemensa:
                                  >
                                  > Dopłata i przesiadka z oktawii na superba - pełna racjonalność.
                                  > Dopłata i przesiadka z superba na audi A6 - symptom bycia frajerem.
                                  > Jazda ferrari - symptom bycia frajerem do kwadratu (inny post).

Bo pomiędzy octavią a superbem jest różnica, a pomiędzy superbem a a6 nie ma.
                                  I tak - jechałem a6.
                                  Ferrari to przede wszystkim łapanie się na mit wyjątkowości, podsycany sztucznie świadomym ograniczaniem produkcji. To jest wręcz skierowane do targetu frajerów.

Uzasadnienia te już podawałem, ale że tobie się nagle światopogląd wali, to w panice zachowujesz się jak dziecko.

--
                                  www.sprawdzpodatki.pl
                                    • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 28.08.18, 15:40
                                      carnivore69 napisał:

> "Bo pomiędzy octavią a superbem jest różnica, a pomiędzy superbem a a6 nie ma."
                                      >
                                      > Nie, to Ty jesteś w tym momencie śmieszny.

Jechałem, więc mam porównanie.
                                      Może gdzieś jakiś plastik jest lepszy - nie zwracałem uwagi. Liczyło się dla mnie prowadzenie auta i wrażenia z jazdy. Żadnej przewagi a6 nie stwierdziłem.

Jechałem też a4 - tu było dużo lepiej, ale tylko z uwagi na 4x4. Poza tym absolutnie bym się nie zamienił.

Na deser 2-letnie volvo xc60 (jeszcze poprzednia wersja) - d4 tuningowany u dealera. Jedyne, co mi się podobało, to niewrażliwość na krawężniki. I zaskoczyło mnie, że przy dużych prędkościach nie słychać specjalnie wiatru ani nie buja na boki (nie jest lepiej niż u mnie, ale spodziewałem się, że będzie gorzej).
                                      Poza tym ciasno - z tyłu wręcz katastrofalnie. Bagażnik to jakaś kpina.

--
                                      www.sprawdzpodatki.pl
                                  • schweppes1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 02:37
                                    Wg mnie bzdura, a jechałem tymi trzema samochodami. Między Octavią a Superbem różnica niewielka, bo Superb jeździ jakby miał rozstrojone zawieszenie. Octavia jest bardziej zwarta, choć trzeba przyznać, że komfortu jest dużo mniej. Audi A6 to inna bajka - po pierwsze nieporównywalna jakość wykonania wszystkiego i przede wszystkim wielowahacz nie tylko z tyłu, ale i z przodu, który czuć i jest to wszystko precyzyjnie zestrojone.
                                    • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 10:40
                                      schweppes1 napisał:

> Wg mnie bzdura, a jechałem tymi trzema samochodami. Między Octavią a Superbem r
                                      > óżnica niewielka, bo Superb jeździ jakby miał rozstrojone zawieszenie. Octavia
                                      > jest bardziej zwarta, choć trzeba przyznać, że komfortu jest dużo mniej. Audi A
                                      > 6 to inna bajka - po pierwsze nieporównywalna jakość wykonania wszystkiego i pr
                                      > zede wszystkim wielowahacz nie tylko z tyłu, ale i z przodu, który czuć i jest
                                      > to wszystko precyzyjnie zestrojone.

To najwyraźniej jechałeś nową a6 i wytłuczonym superbem.

--
                                      www.sprawdzpodatki.pl
                                      • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 13:30
                                        ja jezdziłem nowym superbem. Teraz nowym bmw, wczesniej nową kią optimą, wczesniej A4 (tez nową)
                                        tez nowym talismanem, nową avensis itd
                                        i avensisa i superba i talismana nigdy wiecej

--
                                        • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 15:21
                                          trypel napisał:

> ja jezdziłem nowym superbem. Teraz nowym bmw, wczesniej nową kią optimą, wczesn
                                          > iej A4 (tez nową)
                                          > tez nowym talismanem, nową avensis itd
                                          > i avensisa i superba i talismana nigdy wiecej

A tutaj koleś ma odmienne zdanie (bmw 5 vs talisman):

youtu.be/OISBxmcWdJs
                                          --
                                          www.sprawdzpodatki.pl
                                          • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 15:28
                                            I jego prawo. Dla mnie talisman odpada z uwagi na kompletnie nie przejrzyste menu w pokładowej elektronice, mały zbiornik przy dużym zużyciu i niefajny silnik 1.6 160 koni. Ładny jest. I wygodny.

--
                                            • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 16:27
                                              trypel napisał:

> I jego prawo. Dla mnie talisman odpada z uwagi na kompletnie nie przejrzyste me
                                              > nu w pokładowej elektronice, mały zbiornik przy dużym zużyciu i niefajny silnik
                                              > 1.6 160 koni. Ładny jest. I wygodny.

Talismanem raz jechałem jako pasażer i odczucia były pozytywne.
                                              Menu w elektronice zlewam, bo samochód jest po to, żeby nim jeździć, a nie bawić się tabletem (czy macać plastiki).
                                              Silnik jest w wersji 200 KM.
                                              Zbiornik jest tylko faktycznie mały.
                                              Ale całość kosztuje 2.5x mniej niż bmw 5.

--
                                              www.sprawdzpodatki.pl
                                              • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 16:52
                                                A ja lubie posłuchać muzyki w aucie, pobawić się ustawieniami. W talismanie nie mogłem.
                                                A poza tym ja mam inna zasadę. Na prywatne auto max 1-1.5 pensji. I wtedy wole kupić 10 letnie dobre niż 5 letnie kiepskie. Oczywiście dobre kiepskie to odczucia subiektywne.

--
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 29.08.18, 17:26
                                                    Kupuje samochód żeby mi się podobał, żeby mi się dobrze w nim siedziało, żeby mi się dobrze jeździło
                                                    Skoda nie łapie się do żadnej kategorii z wyżej wymienionych

--
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 08:03
                                                    Nie bardzo rozumiem pytanie.
                                                    Teraz będę sie przesiadał na auto 80 tys tańsze. Tiguana. Bedzie lepiej spełniał moje potrzeby (komfort) natomiast prowadzi sie dużo gorzej i jest to wyczuwalne od razu. Nawet w mieście.

--
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 12:51
                                                    W tej firmie nie. Nawet Amerykanin szef na cała Europę i Azje ma A6
                                                    A zdrowotnie już nie umotywuje zmiany na Tuarega :D
                                                    Fajne jest to ze tylko na dwa lata. Najkorzystniejszy wynajem

--
                                                  • nazimno Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 13:05
                                                    Szef pewnej amerykanskiej firmy otworzyl przedstawicielstwo w Niemczech.
                                                    Filia kupila wiec m. inymi 540i xDrive, ale facio sobie zastrzegl, ze gdy on przyleci (zwykle na ok. tydzien
                                                    albo dwa), to bedzie je miec do wylacznej dyspozycji, bo on sobie "lubi pojezdzic" bez tych
                                                    "niedemokratycznych amerykanskich ograniczen predkosci".

• trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 13:51
                                                    Amerykanie podchodzą inaczej. Wciąż u mnie wychodzi ze diesel bardziej się opłaca wiec niezależnie od kraju i lokalnych norm nie ma zgody na benzynę, hybrydę czy elektryka. Same diesle.
                                                    A ja teraz robię takie przebiegi ze chyba benzyna byłaby lepsza

--
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 14:46
                                                    Mówię o Europie, niezależnie czy w Holandii czy w Rumunii. W Europie wciąż w rachunku ekonomicznym diesel sie opłaca bardziej.

--
                                                  • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 11:34
                                                    trypel napisał:

> Nie bardzo rozumiem pytanie.
                                                    > Teraz będę sie przesiadał na auto 80 tys tańsze. Tiguana. Bedzie lepiej spełnia
                                                    > ł moje potrzeby (komfort) natomiast prowadzi sie dużo gorzej i jest to wyczuwal
                                                    > ne od razu. Nawet w mieście.
                                                    >

Więc pytanie, czy to lepsze prowadzenie warte jest dopłacania 80 tys. Oraz rezygnacji z komfortu.
                                                    Wiąże się to też z twoim poprzednim postem, gdzie twierdzisz, że za większą kasę zawsze dostajesz proporcjonalnie lepszą jakość. Jak widać, z komfortem tu nie wypaliło. A o resztę właśnie pytam.

--
                                                    www.sprawdzpodatki.pl
                                                  • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 12:28
                                                    schweppes1 napisał:

> To znaczy, że nie znasz definicji użyteczności. Nowe BMW jest 100 000 więcej wa
                                                    > rte od 1,5-litrowej butelki wody mineralnej, ale mogą wystąpić pewne sytuacje w
                                                    > życiu, np. kilka dni bez wody na pustyni, gdzie proporcje mogą się nawet odwró
                                                    > cić.

To teraz zastosuj tę analogię wyłącznie do samochodów.

--
                                                    www.sprawdzpodatki.pl
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 12:30
                                                    Komfort w tym przypadku wiąże się z moimi plecami. Q5 byłoby idealne. Ale droższe o Ok 100 tys o tiguana.
                                                    Zmieniam typ auta a nie model. Z plaskacza na suva.
                                                    I akurat takiego suva mogłem wziąć. Innego nie.
                                                    Prywatnie za rok pewnie będę szukał X3 bo faktycznie właściwości jezdne bmw są zdecydowanie lepsze od popularnych fwd. I warto za to dopłacić

--
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 14:44
                                                    W przypadku raty wynajmu to ok 1200 płn miesiecznie. Warto.
                                                    A kupując używane to raczej pytanie czy za taka sama kasę lepiej 8 letnie Q5 czy 4 letniego tiguana. Tez warto q5.

To tak jak z kanapa do domu. Na ikei siedzi sie dobrze ale czy warto dac 20 tys za kanapę benza? Ja uważam ze jesli masz te 20 to warto.

--
                                                  • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 16:30
                                                    trypel napisał:

> W przypadku raty wynajmu to ok 1200 płn miesiecznie. Warto.

W porównaniu do ilu miesięcznie za tiguana?

O używanych tu nie dyskutuję - to osobna kategoria zagadnienia.
                                                    Dodam tylko, że znajomy mający a4 jechał q5 i stwierdził, że żadna rewelacja.

--
                                                    www.sprawdzpodatki.pl
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 16:51
                                                    2200 tiguan a 3400 q5 na podobnych warunkach.
                                                    A4 vs q5 to bardzo podobne auta. Wybór to kwestia preferencji i wygody. Ja lubie suvy a sporo osób tu plaskacza. Miałem A4 jak jeszcze plecy mi pozwalały i to było super auto.

--
                                                  • trypel Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 16:56
                                                    Moj błąd - mam akurat flotowca obok, z takiej gotowej oferty jeszcze przed negocjacja wychodzi ze Q5 będzie max 800 pln droższe miesięcznie. Z uwagi na to ze jest to auto o rekordowo niskiej utracie wartości. A go jest najważniejszy parametr przy wynajmie

--
                                                  • klemens1 Re: Nowe E-klasy w mytaxi - jakim cudem to się sp 30.08.18, 19:11
                                                    trypel napisał:

> 2200 tiguan a 3400 q5 na podobnych warunkach.

OK - czyli 800 PLN różnicy (skorygowałeś).
                                                    I za tyle kasy miesięcznie masz q5 zamiast tiguana ...

Piszesz dalej, że a4 jest porównywalne do q5. No to ciekawe, bo ja superba na a4 w życiu bym nie zamienił, więc konsekwentnie na q5 też nie.

Zatem kupiłem coś lepszego za mniejsze pieniądze.
                                                    Uświadom sobie, że w motoryzacji działa cała machina napędzająca mity i "prestiże", właśnie po to, żeby ludków przekonać, że potrzebują czegoś więcej niż w rzeczywistości.
                                                    Jak tak sobie dokładnie popatrzysz, co ci daje q5 więcej niż superb, to wiele tego nie znajdziesz. O ile w ogóle.
                                                    Rozsądne wybieranie do pewna sztuka i dotyczy wszystkich dziedzin. Jeżeli jednak kupujesz coś "premium", to na bank przepłacasz tylko dlatego, że to premium.
                                                    A to jest frajerstwo. Szczytem tego frajerstwa jest właśnie ferrari, gdzie kupujesz auto za 20-30% wartości a reszta to opłata frajerska.

SUV vs płaskie się nie wypowiadam - póki co wolę jednak aerodynamikę.

--
                                                    www.sprawdzpodatki.pl