Dodaj do ulubionych

Jaka droga do Niemiec?

17.09.18, 19:40
Nie wiem na jakim forum zapytać, bo nie ma forum typu "drogi w Niemczech".
Za półtora tygodnia muszę pojechać do środkowych Niemiec.
Mogę pojechać A2 i przedłużeniem A2 w Niemczech na Brunszwik
Albo A4 i przedłużeniem A4 na Lipsk (i dalej)
Jak patrzę w googlu na trasę A2 w Niemczech to widzę kilka remontów w rejonie od Frankfurtu/Odrą do Brunszwiku.
Pytanie do bieżących tambylców - na ile te remonty uciążliwe i czy nie lepiej jechać na Lipsk?
Edytor zaawansowany
  • trypel 17.09.18, 19:46
    Ale skad?Z Olsztyna czy z Rzeszowa?

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • lewa_piers 17.09.18, 19:49
    z Warszawy
  • trypel 17.09.18, 19:54
    A4 ma sens. Nie masz bramek przez cała drogę. W praktyce wroclaw w 3 h max poza szczytem, wroclaw drezno 2 h ale potem schody bo w dreznie zwężenie i przebudowa i w dzień sie korkuje. W nocy trasa do Lipska to 6 h z przerwa na tankowanie. W dzień i 8. A2 mnie wkurza bo co chwile stop na bramkach.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • lewa_piers 17.09.18, 20:01
    W googlu widać rzeczywiście roboty w rejonie Lipska.
    Bramki mi w zasadzie nie przeszkadzają, natomiast obawiam się korków po niemieckiej stronie.
  • trypel 17.09.18, 20:06
    Wcale nie przeszkadzają - w zeszła niedziele na A4 1.5 h na bramkach, 20 min to standard. Czyli 50 km straty.

--
  • lewa_piers 17.09.18, 20:15
    OK, na A4 bywa kicha na bramkach.
    Miałem na myśli bramki na A2, bo te na A4 mnie nie dotyczą (do Wrocka jadę S8).
  • trypel 17.09.18, 20:24
    OK, na A2 lepiej ale i tak niepotrzebna strata plus berliner ring. Kwestia pory znowu.
    Ja bym pojechał południem.

--
  • lewa_piers 17.09.18, 20:27
    Dzięki, rozważę poważnie południową trasę
  • waga170 18.09.18, 02:08
    Nie wierze ze on jest z Warszawy, Warszawiak by nie byl taki nierozgarniety. Jak sie nie mowi skad to po co mowic dokad?
  • engine8 18.09.18, 03:38
    Ty uwazaj bo sie okaze ze statystyczny warszawiak to wcale nie taki chojrak...
  • waga170 18.09.18, 06:00
    "Sloiki" robia statystyke niestety. Widac to zawsze o Godzinie W jak nie przystana tylko ida dalej, rozdziawiona geba i strach w oczach...
  • vogon.jeltz 18.09.18, 11:08
    > Warszawiak by nie byl taki nierozgarniety. Jak sie nie mowi skad

Właśnie dlatego z całą pewnością jest z Warszawy. Jeśli w opisie jakiegoś wydarzenia nie jest wymienione miasto, to wiadomo, że chodzi o stolicę. Ksywa DC (Default City) jest absolutnie nieprzypadkowa.
  • waga170 18.09.18, 11:50
    Wiem, wiem. W moim stwierdzeniu mial byc humorek, zawarty w drugiej jego czesci. Po prostu zapytac ktora droga pojechac i koniec, bo jak sie nie mowi skad to po co mowic dokad?
  • wislok1 17.09.18, 19:53
    Nie napisales z jakiego miasta w Polsce jedziesz do jakiego w Niemczech

Przedluzenie A2 i przedluzenie A4 z opcja DALEJ nic mi kompletnie nie mowi,mozna przedluzyc w ten sposob A2 do Monachium, a A4 do Hamburga
    albo odwrotnie

Zaladuj mapy google przed podroza do komorki i potem w czasie jazdy sprawdzaj, co sie dzieje....

Poza tym w radiu niemieckim sa na biezaco komunikaty o korkach( Stau )

Dzisiaj moze byc korek na A2, jutro na A4, nikt ci nie powie,jak ty masz jechac pojutrze....

TYLKO mapa google i sledzenie,co sie dzieje AKTUALNIE

• lewa_piers 17.09.18, 19:58
    Z Wawy do okolic Northeim-Getynga
  • wislok1 17.09.18, 21:58
    Przez Lipsk masz 60km dalej

Ja bym podjal decyzje przed samym wyjazdem na podstawie sytucji drgowej z map google

Jezdze czesto do Niemiec zPolski i odwrotnie, i tak robie ZA KAZDYM RAZEM

Decyzje podejmuje na biezaco
  • lewa_piers 17.09.18, 23:11
    To chyba nie będzie takie proste w moim przypadku.
    Ponieważ muszę być "za dnia" będę jechał przez 2 dni.
    Pierwszego dnia do granicy, nocleg, a potem reszta.
    Zatem muszę podjąć pierwszego dnia decyzję czy jadę trasą północną czy południową.
  • marekggg 18.09.18, 06:39
    to po co ci postoj na granicy - to pruj dalej za berlin i masz z glowy. wieczorem kolo siodmej to juz nawet ring w berlinie nie taki straszny. co do remontow ktore pokazuje google - czesto sa to remonty, ale rowniez zwezenia tylko. gorsze niz roboty sa wypadki lub awarie samochodow na zwezeniach. i tego nie da sie przewidziec.
  • trypel 18.09.18, 08:41
    potwierdzam, jechac do oporu i przenocować blizej celu, i wyspać sie porzadnie.

--
  • redakcja_v 18.09.18, 23:21
    jechac do oporu? ile wynosi opor? montononia na autostradzie zabija!! w sumie jak "do oporu" to zabijcie sie - bedzie bezpieczeniej
  • marekggg 19.09.18, 00:49
    nie do oporu tylko przejechac berlin i sie zatrzymac w jakiejs pipidowie i tyle. ani hotele ani zarcie nie sa o wiele drozsze niz w polsce.
    Warszawa-Berlin to jakies 600 km, to zadna wielka tragedia skoro juz jest autostrada. z 15 lat temu to byla masakra.
  • trypel 19.09.18, 06:51
    Mówimy o trasie 6h, nie rozpaczaj

--
  • marekggg 19.09.18, 08:50
    Piekne miasteczko sredniowieczne, rowniez zwiazane z historia polski, podobno Boleslaw Chrobry zostal tam wyslany przez Mieszka I jako gwaranta pokoju, po czym studiowal w Magdeburgu i sie zaprzyjaznil z Ottonem III ktory go pozniej odwiedzil w Gnieznie juz jako cesarz
  • nazimno 19.09.18, 10:35
    Nigdy nie bylo idylli pomiedzy Chrobrym i niemieckimi ksiazetami/ksiestwami/cesarzem.
    Wystarczy otworzyc ksiazke napisana przez obiektywnego historyka.
    A krociutkie podsumowanko mozna znalezc od reki w Wiki.

Nie ma co sie rozczulac, bo to historia bitew, mordow i intryg.
    Szwagier Boleslawa Chrobrego, Ekkehard I von Meißen
    skonczyl jako ofiara skrytego mordu.

• marekggg 19.09.18, 11:14
    ja sie nie rozczulam, zreszta nie mam po co. poczatki sredniowiecza to wcale nie byla jakas sielanka. Ale miasteczko warto zobaczyc, tak samo jak katedre w Magdeburgu. Oraz duzo innych miast.
    I umowmy sie - niby w europie nie ma od 70 lat konfliktow zbrojnych? na zachodzie moze nie, ale jugoslawia, albania itp to tez niby europa i caly czas sie tam kotluje.
    A to kto sie wyrzynal gdziez w azji czy africe przez cale ostatnie 2000 lat to inna bajka, akurat ze nie bylo internetu czy telewizji.
  • plastikpiokio 23.09.18, 11:00
    trzeba jechać ciągle na zachód. ----to się dojedzie .
  • tbernard 23.09.18, 11:52
    Jadąc ciągle na wschód też powinno się dojechać.
  • waga170 25.09.18, 09:13
    > Jadąc ciągle na wschód też powinno się dojechać.
    Dobreeee!
    Mnie kiedys kobitka stojaca obok zapytala o cos jak daleko jeszcze w tym kierunku do czegos tam. No to jej powiedzialem ze nie wiem, ale jakby zawrocila i pojechala w druga strone to by bylo tylko ze 30 tysiecy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.