Dodaj do ulubionych

sprowadzenie auta z niemiec

05.11.18, 10:20
witam,
mam pytanie odnośnie sprowadzenia auta z niemiec. sytuacja wygląda dokładnie tak chce kupić okulara kombi ok. 2000r produkcji. i po obejrzeniu kilku pojawił się taki który jest na niemieckich blachach. należy do polaka który zarejestrował go na siebie w niemczech bo tam pracuje/żyje i a nieopodal mnie ma rodzinę i tak kursuje. auto widziałem, jest ok. gość mówi ze mi je podstawi pod dom jak go kupię, wyrejstruje go w niemczech i dostarczy papiery w ciągu tygodnia. i teraz pytanie czy to w ogóle możliwe? żebym nie musiał sam nic w niemczech załatwiać kupując niemieckie auto. czy w tym przypadku nie musze wykupowac tablic i ubezpieczenia? wydaje mi się logiczne ze nie musze skoro już stoi pod domem. czy to sie w ogóle opłaca? jakie są koszta tego całego procesu i czas? gość chce mi go oddać za 2 500zł, pojemność jest 2.2l czyli 18% akcyzy, pewnie od ceny rynkowej czyli pewnie z 1000 zł. proszę o podpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • loyezoo 05.11.18, 21:04
    Nie musisz nic wykupywać. Odda ci papiery z info,że auto zostało wymeldowane.Musisz mieć z nim umowę (są w necie gotowe polsko-niemieckie,żeby nie płacić za tłumaczenie) Płacisz akcyzę (powinieneś się w 700-800zł wyrobić),robisz przegląd (100zł),tłumaczysz brief u tłumacza przysięgłego (100-120zł) i tyle.Idziesz do wydziału komunikacji.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • nazimno 05.11.18, 21:35
    Jezeli wlasiciel pojazdu wyrejestrowuje pojazd w Niemczech, to powinien wrocic do Piolski
    z tablicami rejestracyjnymi, z ktorych zdrapamy
    zstanie emblemat landu, a nalepka TÜV pozostanie
    nietknieta, jesli byla wazna. Ta nalepka
    jest na tylnej tablicy. W dokumentach samochodu
    beda adnotacje o wycofaniu samochodu z
    ruchu w Niemczech, potwierdzone stemplem urzedu.

W umowie kupna sprzedazy maja byc wszystkie
    konieczne detale lacznie z liczba przekazanych
    i rodzajem kluczykow.
    Obie tablice rejestracyjne potrzebne beda w polskim
    urzedzie wraz z kompletem dokumentow.
    Reszte spraw zalatwi sie wg. wskazowek polskiego
    urzedu.

Kwestia zaufania jest rowniez przekazanie calej lub
    polowy sumy kwoty pienidzy tak,
    aby facio wrocil z dokumentami.
    Oszust np. wezmie kase i nie wroci.

• loyezoo 06.11.18, 00:06
    Bzdury waść piszesz.Jakie tablice ma oddać w polskim urzędzie?? Podpowiadam.Żadnych.Auto sprowadzane, wyrejestrowane,sprowadzane jest na lawecie lub na tablicach zjazdowych.To,że akurat w tym przypadku człowiek podprowadzi auto na tablicach (rzadkość i znajomości, tylko i wyłącznie), jeszcze zarejestrowanym autem, niczego nie zmienia.Tablice może sobie gwoździkami w garażu przybić na pamiątkę

Poza tym taka drobnostka.W umowie ile kluczyków? detale? Ty sprowadzałeś kiedykolwiek auto z zachodu ? (ze wschodu tez może być)

--
    Life is too short to drive boring cars
  • nazimno 06.11.18, 07:34
    Dwa lata temu sprzedalem rodzinie ze Slaska.
    Nikt sie nie czepial.
    Tak wlasnie zrobilem.
    Polski urzad tablice zatrzymal.
    Kluczyki sa wazne dla ubezpieczyciela.

i po ooooj sie rzucasz?
  • nazimno 06.11.18, 11:19
    www.autoscout24.pl/porady/import-samochodow-z-niemiec/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-polsko-niemiecka/
  • yasiaq 06.11.18, 14:49
    Ja ostatnio kupiłem sobie suvika na aukcji za 2 tys zł (trzeba było wymienić jeden czujnik klocki olej i naprawić klamkę) i ponieważ samochód ma silnik poniżej 2 litrów zapłaciłem akcyzy równe 64PLN chociaż wartość wg eurotax wynosiła ponad 15 tys. Dostarczyłem tylko wydruk z aukcj, potwierdzenie przelewu dla sprzedawcy i nie zapłaciłem ani złotówki więcej niż powinienem..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.