Dodaj do ulubionych

Całkowity zakaz parkowania na chodnikach

04.12.18, 13:32
Jestem w 100% za!

moto.pl/MotoPL/7,88389,24239801,koniec-z-parkowaniem-na-chodnikach-miasto-jest-nasze-petycja.html#s=BoxOpImg4
Byle szybko, byle wszędzie.
--
Pozdrawiam,
galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
Edytor zaawansowany
  • tbernard 04.12.18, 14:46
    Dodam, że powinni też odholowywać pojazdy zaparkowane na jezdni dwukierunkowej, jeśli uniemożliwiają one wyminięcie.
  • nazimno 04.12.18, 15:00
    Wyslac je mozna od razu pod ten adres:

gizmodo.com/5893440/the-worlds-biggest-auto-shredder-eats-450-cars-an-hour/
  • waga170 04.12.18, 18:56
    A kierowcow wyslac do Auschwitz.
  • nazimno 04.12.18, 20:37
    A ja kpilem, durniu.
  • engine8 04.12.18, 16:38
    I zrobic parkingi z prawdziwego zdarzenia ktore trzebe bedzie sobie wykupic... Nie masz parkingu - nie mozesz zarejestrowac auta. :)
  • cheng2 07.12.18, 12:33
    Jak w Singapurze
  • engine8 07.12.18, 18:05
    Tam jeszcze lepiej.. Kupuje sie prawo do rejestracji samochodow (ktorego koszt zwykle przewyzsza koszt auta) a auta kupuje si ena aukcjach. Ale mozna sobie kupic np taniej rejestracje na weekendy i wieczory tylko....co dla ludzi jest dobre bo maja super komunikacje miejska w ciagu dnia i tygodnia... A Singapur ma kilka stref dookola centrum - im blizej jedziesz tym drozej to kosztuje...
  • qqbek 04.12.18, 17:03
    Za. Tym bardziej, że zapis z góry zakłada, że istniejące (szerokie) chodniki w centrach miast, tam gdzie do tej pory wolno było parkować i tak samorządy (podług uznania, ale wpływy ze stref nie śmierdzą) mogą wyznaczyć na parkingi.
    A "tylko na chwilę", "nie wiedziałem, że ktoś tędy z wózkiem może chcieć przejechać", albo najlepsze (często słyszę to na chodniku przy osiedlowym stadionie naszej dzielnej drużyny [z okręgówki]) "serio? nie wiedziałem, że to chodnik - przecież wszyscy parkują" mam już serdecznie dość... zwłaszcza, że ostatnio znów zaiwaniam z wózkiem i przez najbliższe dwa lata to się raczej nie zmieni.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • galtomone 05.12.18, 07:26
    W centrach miast miejsca parkingowe powinny miec ograniczenia czasowe.
    Np. max 2h i zakaz powrotu wczesniej niz za 1h.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • bimota 04.12.18, 17:16
    W ogole zakaz parkowania i ch...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • klemens1 04.12.18, 17:59
    "Kierowcy mogliby też wjechać na kostkę kołami jednego boku albo wyłącznie przednią osią."
    A tylną nie, bo?

Generalnie jestem za zakazem, ale jest wiele miejsc, gdzie spokojnie można na chodniku parkować, nikomu to nie przeszkadza, a SM zwłaszcza tam jest aktywna.
    Nie spodziewam się, że w tych miejscach zostaną wyznaczone miejsca do parkowania.
    Czyli jak zwykle po polacku - niby dobre intencje, a będzie tylko pretekst do mandatowania.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • kokosowy15 04.12.18, 20:29
    Parkowanie na chodniku to nie tylko zajmowanie miejsca, ale także niszczenie tego chodnika który jest przystosowany do ruchu pieszego. Budowa chodnika wytrzymującego ciężar samochodu jest znacznie drozsza nawet od budowy drogi dla rowerów, a to już kłuję w oczy wielu posiadaczy samochodów, bo to z ich podatków.
  • nazimno 04.12.18, 20:35
    Wystarczy B-35 z tabliczka
    "nie dotyczy chodnika",
    tam, gdzie mozna.
    W Niemczech tak robia.
  • klemens1 04.12.18, 22:27
    kokosowy15 napisał(a):

> Parkowanie na chodniku to nie tylko zajmowanie miejsca, ale także niszczenie te
    > go chodnika który jest przystosowany do ruchu pieszego.

Faktycznie widziałem poniszczone chodniki, ale to przez takie polskie pickupy, które jeżdżą rano i opróżniają kosze na śmieci. Zwykły samochód chodnika nie zniszczy.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 05.12.18, 07:20
    Wcale...
    Ciekawe, ze jeszcze nie dawno, wiekszosc chodnikow w mojej kolicy wygladala jak tor przeszkod z dolami i akutrat tam parowaly wlasnie samochody osobowe...

Przypadek?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • bimota 05.12.18, 17:36
    I TYLKO OSOBOWE ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • klemens1 05.12.18, 20:43
    Ja codziennie przechodzę obok samochodów poparkowanych na chodniku i chodnik jest cały czas taki sam.
    Tam, gdzie jeździ mini-śmieciarka, są natomiast koleiny.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 06.12.18, 07:10
    No i?
    Zdajesz sobie sprawe, że wszysko zalezy od podbudowy chodnikac a nie samych plytek na wierzchu?
    Na jednych mozna - tak jak teraz u nas... na innych nie mozna.

Stad ja wole calkowity zakaz i zasade, ze jak nie ma wyznaczonych miejsc to nie parkujesz.

W Londynie nikt na chodniku nie parkuje, zadnym kolem tylko po prostu na jezdni i jakos da sie jezdzic po miescie. Co najwyzej czesc ulic w dzilnicach rezydencjalnych jest waska, bardzo (z dwoch stron auta) i miedzy innymi dzieki temu malo kto tam jezdzi wiecej niz 30 km/h choc nie ma znakow ograniczenia.

Nawet barier betonowych do tego nie potrzebowali...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • klemens1 06.12.18, 10:02
    galtomone napisał:

> No i?
    > Zdajesz sobie sprawe, że wszysko zalezy od podbudowy chodnikac a nie samych ply
    > tek na wierzchu?

A co to ma do rzeczy?
    Jeszcze nie widziałem chodnika popsutego przez parkujące samochody.
    Może podbudowa była w każdym przypadku jakaś pancerna, tudzież przewidują że samochody będą na chodniku parkować.

> Stad ja wole calkowity zakaz i zasade, ze jak nie ma wyznaczonych miejsc to nie
    > parkujesz.

Ja też. Ale jeden warunek - niech od razu tam, gdzie do tej pory parkowali i nikomu to nie przeszkadzało, wyznaczą miejsca.
    Ale wszyscy wiemy, że tak się nie stanie i SM zacznie się pojawiać właśnie tam, gdzie to parkowanie nikomu nie przeszkadza.

Dlatego jestem za tym zakazem, ale nie w tym teoretycznym kraju.
    Gdzie zakaz nie służy do poprawy czegokolwiek, tylko jest pretekstem do mandatowania.

> Nawet barier betonowych do tego nie potrzebowali...

A po cholerę bariery, jak już jest wąsko?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 06.12.18, 13:31
    klemens1 napisał:

> galtomone napisał:
    >
    > > No i?
    > > Zdajesz sobie sprawe, że wszysko zalezy od podbudowy chodnikac a nie samy
    > ch ply
    > > tek na wierzchu?
    >
    > A co to ma do rzeczy?
    > Jeszcze nie widziałem chodnika popsutego przez parkujące samochody.

Ale powiedz, ze trollujesz. Bo nie wierze, ze nie widzies nigdy w zyciu zniszkoczengo chodnika.

To zeby dlugo nie szukac:

chodnik1

Dalej

Jesli twoim zdaniem chodnik, przewidzany do tego ze beda chodzic po nim ludzie nie zniszczy sie od parkujacym na nich aut, ktore waza +/- 1,5 - 2t to naprawde nie mam slow dla twojej inteligencji.

A jesli faktycznie nie widziales zniszczonego autami chodnika, to moze ty generalnie nie wiele widzisz...

> Może podbudowa była w każdym przypadku jakaś pancerna, tudzież przewidują że sa
    > mochody będą na chodniku parkować.

Owszem, dokldanie tak.
    Miejsca parkingowe przygotowuje sie inaczej.

Na ziemnie, pod plytki chodnikowe daje sie zwykle dosc cieka wartswe piasku i juz, wiecej nie trzeba.
    Dlatego to wszystko szlag trafia jak staje na tym auto.
    Popekanych plyt chodnikowych tez nigdy w zyciu niie widziales?

Moze u ciebie ne ma chodników???

> Ja też. Ale jeden warunek - niech od razu tam, gdzie do tej pory parkowali i ni
    > komu to nie przeszkadzało, wyznaczą miejsca.

A jak przeszkadzalo? Patrz linki wyzej.

> Ale wszyscy wiemy, że tak się nie stanie i SM zacznie się pojawiać właśnie tam,
    > gdzie to parkowanie nikomu nie przeszkadza.

Gowno wiesz... Ta ulica jest po remoncie. Jest mniej miejsc parkingowych (teoretycznie) niz bylo - to jasne.
    Ale z jednej strony sa jasno wyznaczone, a z drugiej nowy, rowny chodnik.

Ale ty oczywiscie wiesz lepiej jak bedzie i co mowia znaki.

> Dlatego jestem za tym zakazem, ale nie w tym teoretycznym kraju.

Jednak fakty sie z twoja smiala teza nie zawsze pokrywaja.

> Gdzie zakaz nie służy do poprawy czegokolwiek, tylko jest pretekstem do mandato
    > wania.

Bzdura. Zakaz jest tu po to by ochronic nowy chodnik

> > Nawet barier betonowych do tego nie potrzebowali...
    >
    > A po cholerę bariery, jak już jest wąsko?

A jak nie jest? To nie moga auta parkowac na ulicy?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • samspade 06.12.18, 14:38
    galtomone napisał:

> Na ziemnie, pod plytki chodnikowe daje sie zwykle dosc cieka wartswe piasku i j
    > uz, wiecej nie trzeba.

Nie do końca. Różnie się wykonuje chodniki. Nawet na te bez przeznaczenia do parkowania wykonywane są dużo solidniej czyli pod kostkę daje się podsypkę potem podbudowa z kruszywa i wzmocnienie podłoża.
    W tym projekcie chodzi przede wszystkim o to że samochody zastawiają chodniki. Że utrudniają przemieszczanie się pieszych. U mnie pod blokiem owszem stają na chodniku ale w zdecydowanej większości tak że da się przejechać wózkiem. Ale zdarzają się ananasy co to staną tak że niby nie przeszkadza. Ale samochodom a pieszych zmusza do prześlizgiwania się a przejść z wózkiem zapomnij.
  • galtomone 06.12.18, 14:43
    A u mnie byly popekna plyty chodnikowe, "gory", "doly" + brak miejsca jak u Ciebie.
    Nie liczac wyciekow ktore brudza chodniki, po ktorych sie chodzi...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• klemens1 06.12.18, 17:29
    galtomone napisał:

> > Jeszcze nie widziałem chodnika popsutego przez parkujące samochody.
    > ]
    >
    > Ale powiedz, ze trollujesz. Bo nie wierze, ze nie widzies nigdy w zyciu zniszko
    > czengo chodnika.
    >
    > To zeby dlugo nie szukac:

Przecież to są tak marne chodniki, że pod własnym ciężarem się pozapadały.

> > Ale wszyscy wiemy, że tak się nie stanie i SM zacznie się pojawiać właśnie tam,
    > > gdzie to parkowanie nikomu nie przeszkadza.
    >
    > Gowno wiesz... Ta ulica jest po remoncie.

Ale ja nie piszę o TEJ ulicy.
    Piszę o odwiecznym stanie SM, polegającym na dużej skuteczności gnębienia tych, którzy naruszają przepisy, ale nikomu nie przeszkadzają.
    Za to tam, gdzie parkują naprawdę chujowo, SM się nie pojawia.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 06.12.18, 17:56
    1. Jasne... same sie ułożyły i same zepsuły.

2. Ty zawsze piszesz o "czyms innym" jak ci sie udowodni, ze bzdury.

Z mojej strony tyle - szkoda mojego czasu.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • klemens1 07.12.18, 13:38
    galtomone napisał:

> 1. Jasne... same sie ułożyły i same zepsuły.

Zostały gównianie wykonane. Jest nawet przepis zakazujący parkowania na chodnikach pojazdom o DMC powyżej 2,5 t. Właśnie dlatego, że chodnik powinien być przystosowany do osobówek.
    Ale co ty możesz wiedzieć? Jedyne, co potrafisz, to "jasne ..."

> 2. Ty zawsze piszesz o "czyms innym" jak ci sie udowodni, ze bzdury.

Ale to ty piszesz o czymś innym, jak zwykle gubiąc kontekst. Odpowiadając na to, co cytowałeś, zacząłeś pisać o czym innym. Nawet ci napisałem, jaki faktycznie jest temat.

> Z mojej strony tyle - szkoda mojego czasu.

Z twojej strony zawsze jest szkoda czasu, gdy ci się udowodni, że nie rozumiesz, co czytasz.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • kokosowy15 07.12.18, 17:29
    Chodnik powinien być przystosowany do chodzenia. Nacisk człowieka na płytę chodników to 150 kg. Nacisk jednego koła samochodu osobowego to od 300 do 600 kg. Ile droższe muszą być chodniki przystosowane do takiego obciążenia? Zapytaj parkujacych, czy chcą zrobić składkę.
  • klemens1 07.12.18, 19:18
    Ale to nie jest koncert życzeń, tylko obowiązujące przepisy.
    Skoro chodnik ma wytrzymać nacisk osi auta o DMC <= 2.5t, to ma wytrzymać.
    Czyli powodem zakazu nie mogą być parkujące samochody.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • kokosowy15 07.12.18, 19:51
    Przepisy się zmieni, żeby usunąć błędy które były w poprzednich. Lepiej zmienić prawo, niż godzić się na dalszą dewastacji otoczenia.
  • klemens1 08.12.18, 10:09
    Gdyby chodnik był za mało wytrzymały (co oczywiście może się zdarzyć), to są od tego odpowiednie znaki i tabliczki. A nie wylewanie dziecka z kąpielą, czyli zakaz wszędzie.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 04.12.18, 22:06
    A czemu sm jest tam aktywna? Ktoś parkuje zgodnie z przepisami i go ścigają? To rzeczywiście dziwna sprawa.
  • klemens1 04.12.18, 22:26
    samspade napisał:

> A czemu sm jest tam aktywna? Ktoś parkuje zgodnie z przepisami i go ścigają? To
    > rzeczywiście dziwna sprawa.

Dziwne, że nie ścigają tych, którzy parkowaniem przeszkadzają a ścigają tych, którzy parkowaniem nie przeszkadzają.
    Jedni i drudzy popełniają wykroczenie i tu się nie różnią. Różnica jest w ww. przeszkadzaniu.
    Wystarczająco łopatologicznie?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 05.12.18, 07:01
    Chyba nie przeczytałeś tego co napisałem.
  • klemens1 05.12.18, 20:51
    Czyli jednak zrozumiałeś w końcu, co do ciebie napisałem, tylko musisz jakoś wybrnąć z tego, co wcześniej chlapnąłeś.
    Można i tak.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 05.12.18, 21:20
    Ale co chlapnąłem? Że parkują zgodnie z przepisami i sm ich ściga i jest to dziwne? Podtrzymuję.
    Oczywiście może być tak że parkują niezgodnie z przepisami i są ścigani. Wtedy sprawa wygląda inaczej
  • klemens1 06.12.18, 09:59
    Cofam to, co napisałem wcześniej.
    Czyli jednak nic nie pojąłeś.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 06.12.18, 11:05
    Parkują niezgodnie z przepisami więc są ścigani. Koniec kropka.
    Nie dorabiaj do tego ideologii. Dość żałosnego mazgajenia się.
    Koniec z tłumaczeniem że przecież w sumie się nie przeszkadza. Bo pieszy może latać.
    Przez takich mazgajów www.wiocha.pl/1024684,Tu-jest-kura-platne chcą wprowadzić ten zakaz.
  • galtomone 06.12.18, 13:33
    klemens1 06.12.18, 10:02

"Jeszcze nie widziałem chodnika popsutego przez parkujące samochody."

O czym tu z nim dalej dyskutowac???

Szczegolnie ze zaskakuje go taka mozliwosc:

"Może podbudowa była w każdym przypadku jakaś pancerna, tudzież przewidują że samochody będą na chodniku parkować."

Szkoda czasu....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • samspade 06.12.18, 14:53
    Owszem ma syndrom że rację ma ten kto się ze mną zgadza. Jak większość z nas ale w jego przypadku jest to posunięte do granic absurdu.
  • klemens1 06.12.18, 17:31
    samspade napisał:

> Parkują niezgodnie z przepisami więc są ścigani. Koniec kropka.

Czyli nie pojąłeś.

> Nie dorabiaj do tego ideologii. Dość żałosnego mazgajenia się.

Chodzi mi raczej o to, że przydałoby się interweniować w tym czasie tam, gdzie faktycznie parkujący przeszkadzają, ale nie staraj się tego zrozumieć.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 06.12.18, 17:53
    Pokaż te miejsca.
  • klemens1 07.12.18, 13:45
    tzn. jakie miejsca? gdzie bez problemu można parkować?
    Proszę bardzo:

goo.gl/maps/fkBvvGsgY662 - niby jest tam jakaś linia wyznaczona, ale po uchwaleniu zakazu kto udowodni, że to nie jest chodnik?

goo.gl/maps/MRN6NiBU91L2 - tu audi i cq stoją nielegalnie i nikomu nie przeszkadzają

goo.gl/maps/oipWuP3j6fm - tu już jest na zakazie, ale żaden pieszy tędy i tak nie chodzi

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 07.12.18, 21:37
    W pierwszym przypadku straż miejska wystawia mandaty?
    W drugim nie widzę audi i cq oraz również wątpię czy strasz tam często bywa.
    Przypadek trzeci to rzeczywiście marnotrawstwo przestrzeni. Tam powinien być trawnik. Szkoda betonu. Takie miejsca jak to 3 rzeczywiście się zdarzają ale skala ich występowania jest praktycznie zaniedbywalna.
  • klemens1 08.12.18, 10:14
    samspade napisał:

> W pierwszym przypadku straż miejska wystawia mandaty?

Nie rozumiesz, co czytasz.
    Nie wystawia, ale po uchwaleniu ustawy zacznie wystawiać.
    To jest chodnik, gdzie ktoś wyznaczył linię. Umownie jest to miejsce, poza które samochody nie powinny wjeżdżać. Ale tylko umownie.

> W drugim nie widzę audi i cq oraz również wątpię czy strasz tam często bywa.

Zły link, to to samo co wyżej, tylko dalej. Tu jest prawidłowy:
    goo.gl/maps/dnNXZTQvxs62
    SM tu często bywa i z taką samą zajadłością zwalcza tych, co nikomu nie przeszkadzają (jak audi i cq) jak i tych, co parkują faktycznie na chodniku i ... w sumie też nie przeszkadzają.

> Przypadek trzeci to rzeczywiście marnotrawstwo przestrzeni. Tam powinien być tr
    > awnik. Szkoda betonu. Takie miejsca jak to 3 rzeczywiście się zdarzają ale skal
    > a ich występowania jest praktycznie zaniedbywalna.

To są 3 miejsca w bliskiej odległości od siebie, przecież nie spodziewasz się chyba, że to jedyne takie miejsca na świecie. No i SM w drugim i trzecim miejscu jest bardzo aktywna.
    A i w pierwszym zacznie.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 10.12.18, 10:32
    klemens1 napisał:

> samspade napisał:
    >
    > > W pierwszym przypadku straż miejska wystawia mandaty?
    >
    > Nie rozumiesz, co czytasz.
    > Nie wystawia, ale po uchwaleniu ustawy zacznie wystawiać.

Rzeczywiście nie rozumiem
    Generalnie jestem za zakazem, ale jest wiele miejsc, gdzie spokojnie można na chodniku parkować, nikomu to nie przeszkadza, a SM zwłaszcza tam jest aktywna.
    Czyli jet aktywna ale nie wystawia mandatów. Na czym jej aktywność polega?

> SM tu często bywa i z taką samą zajadłością zwalcza tych, co nikomu nie przeszk
    > adzają (jak audi i cq) jak i tych, co parkują faktycznie na chodniku i ... w su
    > mie też nie przeszkadzają.

W sumie nie przeszkadzają, Prócz tego ze niszczą chodnik i jeżdżą po chodniku.
  • klemens1 10.12.18, 16:56
    samspade napisał:

> > Nie rozumiesz, co czytasz.
    > > Nie wystawia, ale po uchwaleniu ustawy zacznie wystawiać.
    >
    > Rzeczywiście nie rozumiem
    > Generalnie jestem za zakazem, ale jest wiele miejsc, gdzie spokojnie można n
    > a chodniku parkować, nikomu to nie przeszkadza, a SM zwłaszcza tam jest aktywna
    > .

> Czyli jet aktywna ale nie wystawia mandatów. Na czym jej aktywność polega?

Czy umiejętność nietracenia kontekstu jest czymś tak szczególnym, że nikt jej tu nie posiada?
    Aktywność SM polega na wystawianiu mandatów.
    Teraz SM wystawia mandaty tym, co nie przeszkadzają. Po uchwaleniu zakazu chodnikowego będzie wystawiała mandaty tym, co też nie przeszkadzają i do tej pory parkowali legalnie.

> W sumie nie przeszkadzają, Prócz tego ze niszczą chodnik i jeżdżą po chodniku.

Audi i cq? A jacyż piesi tam chodzą?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 10.12.18, 18:09
    Nietracenie kontekstu.
    Pokazujesz miejsce gdzie od wuja samochodów stoi niezgodnie z przepisami. Oczywiscie możesz mówić że nie przeszkadzają. Ile ma to związku z prawdą? Tu już może być różnie.
    Szczególnie że do zaparkowania konieczna jest jazda po chodniku. Z drugiej strony widać słupki postawione przy krawężniku. Ciekawe czy postawili je tam ze względu na tych którzy łamali przepisy ale nie przeszkadzali. W ich mniemaniu oczywiście.
    Kontekst jest taki że proponowane zmiany są spowodowane rozjeżdżaniem i zajmowaniem chodników przez samochody.Twój link dobrze pokazuje skalę problemu. I nie chodzi o audi i cienkiego.
  • klemens1 10.12.18, 18:29
    samspade napisał:

> Kontekst jest taki że proponowane zmiany są spowodowane rozjeżdżaniem i zajmowa
    > niem chodników przez samochody.Twój link dobrze pokazuje skalę problemu. I nie
    > chodzi o audi i cienkiego.

A właśnie audiemu i cienkiemu zakładają blokady.
    I tym, którzy stoją po drugiej stronie przy przystanku, gdzie żaden pieszy nie chodzi.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 10.12.18, 22:07
    I co w związku z tym? Pozostali stoją zgodnie z przepisami? Zresztą wuj z przepisami. Nie jeżdżą po chodniku niszcząc go przy okazji? W innych miejscach jest podobnie. Chodniki zastawione reakcji brak.
  • galtomone 11.12.18, 07:14
    Chodniki sie nie niszcza od aut - wg pewnej koncepcji.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • klemens1 11.12.18, 10:07
    samspade napisał:

> I co w związku z tym? Pozostali stoją zgodnie z przepisami?

Czyli nadal drepczesz w miejscu.
    To w związku z tym, że przepisy są OGÓLNE i tak samo OGÓLNY będzie nowy zakaz, który spowoduje, że tam, gdzie teraz auta ani nie przeszkadzają ani przepisów nie łamią, będą naloty SM. Bo nie będzie zgodnie z przepisami.

> Nie jeżdżą po chodniku niszcząc go przy okazji? W innych miejscach jest
    > podobnie. Chodniki zastawione reakcji brak.

Ile można tłumaczyć jak zdolnemu inaczej, żebyście pojęli?
    Jest przepis zakazujący parkowania na chodniku pojazdom o DMC > 2.5t. Czyli zwykład osobówka nie niszczy chodnika. Jeżeli chodnik w danym miejscu jest wyjątkowo wrażliwy, to stawia się zakaz w tym konkretnym miejscu, a nie ustawą w całym kraju.
    Spójrz sobie zresztą do pierwszego linka - parkują na chodniku legalnie:
    goo.gl/maps/8y1yatspJzs
    i co - nie niszczą chodnika? A no tak - chodnik zacznie być bardziej kruchy po wprowadzeniu odgórnego zakazu ...

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 11.12.18, 11:49
    Nowy zakaz w proponowanej formie nie będzie tak ogólny jak obecne przepisy. Oraz zmieni się podejście do parkowania na chodniku.
    A co do zdolnych inaczej to wytłumaczę ci po raz ostatni o co chodzi. Dałeś link do miejsca gdzie samochody jeżdżą po chodniku żeby zaparkować. To już oznacza że ich tam być nie powinno. Ale w bolandii takie zachowanie traktowane jest jako nie przeszkadzające. To jest problem. Dlatego kandydat na prezydenta stolicy wpadł na pomysł usunięcia słupków. Bo one szykanują kierowców.
    Brak reakcji straszy miejskich na zastawianie chodników. To wszystko się łączy.
  • klemens1 11.12.18, 18:26
    samspade napisał:

> Nowy zakaz w proponowanej formie nie będzie tak ogólny jak obecne przepisy. Ora
    > z zmieni się podejście do parkowania na chodniku.

Ogólniki bez konkretów.
    Napisałem wyżej, jakie mam wątpliwości (czy raczej pewności). SM będzie robiła naloty na "niszczących chodniki", gdzie do tej pory ich nie niszczyli.

> A co do zdolnych inaczej to wytłumaczę ci po raz ostatni o co chodzi. Dałeś lin
    > k do miejsca gdzie samochody jeżdżą po chodniku żeby zaparkować.

Dałem ci trzy linki, gdzie w JEDNYM z nich CZĘŚĆ samochodów jechała po chodniku.
    Nikomu to nie przeszkadza (chodnik jest tam bardzo szeroki), ale niech będzie, że im się należy.

Tylko dziwnym trafem nie piszesz nic ani o tych, którzy parkują normalnie, ale tuż za zakazem (pieszy żaden tamtędy nie przejdzie, bo nie ma po co ), ani o tych, którzy już niedługo będą parkować nielegalnie, dopóki ktoś się nie ocknie i nie zalegalizuje parkowania znakiem.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 12.12.18, 10:40
    strasz ędzie robiła naloty nie na tych którzy niszczą chodniki (nie wiem czemu ma służyć "") ale na tych którzy łamią przepisy. Ale przecież nikomu nie przeszkadzają. Co prawda brakuje miejsca dla pieszych ale wuj z tym. Żeby zaparkować trzeba jechać chodnikiem ale nikomu to nie przeszkadza. Otóż przeszkadza.
    I nie wiem o kim nie piszę bo jak na razie napisałem o wszystkich przedstawionych przez ciebie przypadkach. Co i tak mnie dziwi że to zrobiłem.
  • klemens1 12.12.18, 13:42
    Powtarzasz coś, na co już odpowiedziałem. Napisałem, że zlewam tych jeżdżących chodnikiem - piszę teraz o pozostałych.
    Cudzysłów jest dlatego, że teraz chodników nie niszczą, a po uchwaleniu zakazu magicznie będą niszczyć. Toż to wasz koronny argument to niszczenie.

A skoro piszesz o "wszystkich przypadkach", to proszę bardzo:
    Gdzie ci tu brakuje miejsca dla pieszych?
    goo.gl/maps/mY2A3vt3hPy
    cienki i audi przeszkadzają?

albo tu?
    goo.gl/maps/gYzCQktP6AA2

tu teraz jest miejsce dla pieszych, ale po uchwaleniu zakazu nagle zrobi się go mało, podobnie jak chodnik stanie się łamliwy:
    goo.gl/maps/vnMtC2G2gYA2

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 12.12.18, 16:41
    Jaki wasz argument? Skoro piszesz do mnie to odpisuj na to o czym piszę.
    A piszę wyraźnie. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest zajmowanie przestrzeni przez samochody. Zajmowanie miejsc gdzie nie powinni stać. Nawet nie chodzi o przepisy ale utrudnione poruszanie się pieszych. Niszczenie chodników to bonus który czasem się zdarza.
  • klemens1 12.12.18, 19:20
    Nosz kurwa, właśnie ci podałem przykłady, gdzie NIE utrudniają pieszym.
    Mimo to zachwycasz się tym, że tam zakładają blokady - na jednym z linków niedługo zaczną.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 12.12.18, 19:58
    Kłamiesz. Jak nazwać takie postępowanie? Jak nazwać celowe bezczelne kłamstwo? Jak nazwałeś manipulację?
    W ten sam sposób nazwij teraz siebie.
  • klemens1 13.12.18, 10:23
    samspade napisał:

> Kłamiesz. Jak nazwać takie postępowanie? Jak nazwać celowe bezczelne kłamstwo?
    > Jak nazwałeś manipulację?
    > W ten sam sposób nazwij teraz siebie.

No to sprawdźmy, kto tu kłamie. Powoli i po kolei.
    Gdzie ci tu piesi łażą w miejscu parkowania tego szarego?

goo.gl/maps/kAuxuamGNVP2

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 13.12.18, 10:27
    klemens1 napisał:

> samspade napisał:
    >
    > > Kłamiesz. Jak nazwać takie postępowanie? Jak nazwać celowe bezczelne kłam
    > stwo?
    > > Jak nazwałeś manipulację?
    > > W ten sam sposób nazwij teraz siebie.
    >
    > No to sprawdźmy, kto tu kłamie. Powoli i po kolei.

Dobra sprawdźmy:
    "Mimo to zachwycasz się tym, że tam zakładają blokady - na jednym z linków niedługo zaczną."
    Twoje kłamstwo.
    Jak nazywałeś takie zachowanie? Chyba skurvvysństwem. To kim ty jesteś?
  • klemens1 13.12.18, 12:56
    samspade napisał:

> Dobra sprawdźmy:
    > "Mimo to zachwycasz się tym, że tam zakładają blokady - na jednym z linków n
    > iedługo zaczną."

> Twoje kłamstwo.
    > Jak nazywałeś takie zachowanie? Chyba skurvvysństwem. To kim ty jesteś?

Może najpierw ustalmy, kto tu kłamie i wtedy przejdźmy na podstawie tego do oceniania, kto jest skurvvysynem.
    Stwierdziłem, że tu zaczną zakładać blokady.
    goo.gl/maps/jjrKjHNhqQK2
    Co w tym stwierdzeniu nieprawdziwego?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 13.12.18, 13:04
    A co w nim prawdziwego?
    To zaledwie Twoja opinia, a jak wiemy Twoje opinie marnie sie przekladaja na rzeczywistosc - vide. za plasticzki dopłacają tylko pedlaki.... to starasznie duzo tych pedalkow na ulicach...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• samspade 13.12.18, 13:07
    klemens1 napisał:

> Może najpierw ustalmy, kto tu kłamie i wtedy przejdźmy na podstawie tego do oce
    > niania, kto jest skurvvysynem.

Ale to jest ustalone kto kłamie. To ty kłamiesz.
    Twoje kłamstwo:
    " zachwycasz się tym, że tam zakładają blokady"

Tak więc jesteś po prostu kłamliwym .. Wiemy kim. I to według twojej klasyfikacji.
  • klemens1 14.12.18, 10:09
    samspade napisał:

> Ale to jest ustalone kto kłamie. To ty kłamiesz.
    > Twoje kłamstwo:
    > " zachwycasz się tym, że tam zakładają blokady"
    >
    > Tak więc jesteś po prostu kłamliwym .. Wiemy kim. I to według twojej klasyfikac
    > ji.

Bo zachwycasz się. Od razu wyskoczyłeś, że skoro jest to niezgodne z przepisami, to blokady mają być.
    Nie pisałeś tak?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 14.12.18, 18:08
    klemens1 napisał:

> Bo zachwycasz się.

Łżesz.
  • galtomone 10.12.18, 18:49
    Jak dotąd parkowali legalnie, to za co dostawali mandaty?
  • samspade 05.12.18, 07:10
    A co do pierwszego zdania to już taki zapis obowiązuje.
    A czemu nie tylną osią? Nie wiem czemu tak zapisali ale przychodzą mi na myśl dwie sprawy.
    Gorsza widoczność przy cofaniu oraz smrodzenie spalinami prosto w nos.
  • klemens1 05.12.18, 20:50
    samspade napisał:

> Gorsza widoczność przy cofaniu oraz smrodzenie spalinami prosto w nos.

Za to przy wyjeździe na drogę jest wspaniała widoczność.
    Spaliny są trochę przereklamowane - to tylko chwila parkowania. No i ciekawe, czy elektrykom też nie wolno.

BTW. elektryków - często przy blokach jest "zakaz parkowania tyłem do budynku".
    Ciekawe, jakie ma to znaczenie prawne.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 05.12.18, 21:18
    Przy cofaniu nie trafisz w przechodnia. Spaliny być może przereklamowane ale mimo wszystko są.
  • klemens1 06.12.18, 10:04
    samspade napisał:

> Przy cofaniu nie trafisz w przechodnia. Spaliny być może przereklamowane ale mi
    > mo wszystko są.

A dlaczego miałbym trafiać w przechodnia wjeżdżając tyłem na chodnik.
    A spaliny są i tak - również gdy parkujesz jednym bokiem na chodniku.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 06.12.18, 11:00
    Wjeżdżając tyłem na chodnik gorzej widzisz chodnik niż wjeżdżając tam przodem.
  • klemens1 06.12.18, 17:34
    samspade napisał:

> Wjeżdżając tyłem na chodnik gorzej widzisz chodnik niż wjeżdżając tam przodem.

Ale ja nie potrzebuję widzieć chodnika. Mam czujniki parkowania.
    Jeżeli natomiast ktoś faktycznie nie widzi i nie ma czujników, to powinien parkować przodem. Tylko że to ma być z tego względu, a nie że niby samo parkowanie tyłem jest złe.
    Zresztą - gdy parkuje się na miejscu parkingowym i z tyłu jest chodnik, to i tak można pieszego zahaczyć. Zanim koła dojadą do krawężnika, to bagażnik zajmuje już pół chodnika.

Ten zakaz parkowania tyłem na chodniku ma więc tyle sensu co zakaz parkowania tyłem do budynków dla samochodów elektrycznych.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 06.12.18, 18:46
    klemens1 napisał:

> Ale ja nie potrzebuję widzieć chodnika. Mam czujniki parkowania.

Mocne. Gdybym nie miał czujników w swoim samochodzie może bym uwierzył. A tak wiem ze czujniki nie zauważą nadjeżdżającego dziecka czy nadbiegajacego.
    Oraz gdyby w przepisach uwarunkować takie rzeczy od czujników parkowania itp. to dopiero pecznieje ustustawa.

> Ten zakaz parkowania tyłem na chodniku ma więc tyle sensu

Twoim zdaniem. Masz prawo do takiego zdania. I ślepej wiary w czujniki.
  • klemens1 07.12.18, 09:44
    samspade napisał:

> Mocne. Gdybym nie miał czujników w swoim samochodzie może bym uwierzył. A tak w
    > iem ze czujniki nie zauważą nadjeżdżającego dziecka czy nadbiegajacego.

To jak sobie radzisz z parkowaniem tyłem dojeżdżając do chodnika? Problem jest dokładnie taki sam.
    Poza tym albo obok ciebie parkuje inne auto i zasłania cię przed biegnącym dzieckiem, albo widać, czy jakieś biegnie.

> Oraz gdyby w przepisach uwarunkować takie rzeczy od czujników parkowania itp. t
    > o dopiero pecznieje ustustawa.

No - to jest problem.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 07.12.18, 12:23
    Jest różnica pomiędzy dojeżdżaniem do chodnika a wjeżdżaniem na chodnik.
  • klemens1 07.12.18, 13:34
    samspade napisał:

> Jest różnica pomiędzy dojeżdżaniem do chodnika a wjeżdżaniem na chodnik.

Tylko wtedy, gdy ktoś na chodniku leży. Dojeżdżając do chodnika bagażnikiem i tak wjeżdżasz na chodnik. Chyba że to jakieś Tico, gdzie kółka kończą się równo ze zderzakiem.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • nazimno 08.12.18, 11:41
    Dojezdzanie do chodnika bagaznikiem w wiekszosci przypadkow konczy sie up...niem
    tego czegos, co jest nisko w pojezdzie.
    To dobra zabawa dla masochistow motoryzacyjnych.
  • klemens1 08.12.18, 20:37
    To musiałby być naprawdę wysoki krawężnik.
    Mam dosyć niskie zawieszenie i jeszcze nie zahaczyłem.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • kokosowy15 05.12.18, 21:57
    Wsadz sobie rurę wydechowa do sypialni.
  • galtomone 06.12.18, 07:12
    Ja mysle, ze to tylko zapis tak sformułowany i nie chodzi realni o to czy przednia czy tylnia, ale ze jedna.
    Poza tym to jeszcze nie jest gotowy przepis tylko propozycja/projekt.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• samspade 06.12.18, 14:56
    galtomone napisał:

> Ja mysle, ze to tylko zapis tak sformułowany i nie chodzi realni o to czy przed
    > nia czy tylnia, ale ze jedna.
    > Poza tym to jeszcze nie jest gotowy przepis tylko propozycja/projekt.

Pisałem o obowiązujących przepisach.
    art 47.
  • galtomone 05.12.18, 07:25
    klemens1 napisał:

> Czyli jak zwykle po polacku - niby dobre intencje, a będzie tylko pretekst do m
    > andatowania.

Jeszcze lokalnie kolo Ciebie nic nie zrobiono ale juz wiesz, ze zle.
    Moze byc numery w lotto podal?

BTW: zrujnowane przez parkujace w mojej okolicy chodniki (jedna dluga ulica miedzy wieloma domami i blokami) zostala naprawiona tak, ze sa i miejsca parkingowe (wreszcie powyznaczane z jednej strony) i rowne chodniki.

WOW! Cud?

BTW: (pisalem ci tez nizej) - auta osobowe tez niszcza chodniki... tylko potrzebuja na to ciut wiecej czasu niz ciezaroki - co oczywiste.

Takze nie ilosc miejsca powinna wyznaczac mozliwosc parkowania a to, czy chodnik i podbudowa sa do tego przygotowane.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• klemens1 06.12.18, 10:07
    galtomone napisał:

> klemens1 napisał:
    >
    > > Czyli jak zwykle po polacku - niby dobre intencje, a będzie tylko preteks
    > t do m
    > > andatowania.
    >
    > Jeszcze lokalnie kolo Ciebie nic nie zrobiono ale juz wiesz, ze zle.
    > Moze byc numery w lotto podal?

Robiono wiele razy i zawsze było źle.
    Ale tacy jak ty nigdy nie uczą się na podstawie tego, co już było. Dla was to jest proroctwo.

> BTW: zrujnowane przez parkujace w mojej okolicy chodniki (jedna dluga ulica mie
    > dzy wieloma domami i blokami) zostala naprawiona tak, ze sa i miejsca parkingow
    > e (wreszcie powyznaczane z jednej strony) i rowne chodniki.
    >
    > WOW! Cud?

Znowu nie rozumiesz, co czytasz.
    Nie piszę, że miejsc się nie da wyznaczyć, tylko że z dniem wprowadzenia zakazu nie będą wyznaczone miejsca tam, gdzie do tej pory samochody parkowały i nikomu nie przeszkadzały.
    Dyskusje z tobą to takie właśnie ciągłe poprawianie tego, czego nie dałeś rady zrozumieć.

> BTW: (pisalem ci tez nizej) - auta osobowe tez niszcza chodniki... tylko potrze
    > buja na to ciut wiecej czasu niz ciezaroki - co oczywiste.

Oczywiście - ktoś policzył, że jeden TIR niszczy swoim przejazdem jezdnię tak, jak 160 000 aut osobowych.
    A ty pewnie myślałeś, że to jest proporcjonalne do masy (czy ściślej: nacisku na oś).

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 06.12.18, 13:39
    klemens1 napisał:

> Robiono wiele razy i zawsze było źle.

A kolo mnie wrecz przeciwnie. Jest coraz lepiej.

> Ale tacy jak ty nigdy nie uczą się na podstawie tego, co już było. Dla was to j
    > est proroctwo.

Ale tacy jak ty nie dopuszczaja takie opcji.

PS, na cyferki do lotto czekam, właściwe oczywiscie

> > BTW: zrujnowane przez parkujace w mojej okolicy chodniki (jedna dluga uli
    > ca mie
    > > dzy wieloma domami i blokami) zostala naprawiona tak, ze sa i miejsca par
    > kingow
    > > e (wreszcie powyznaczane z jednej strony) i rowne chodniki.
    > >
    > > WOW! Cud?
    >
    > Znowu nie rozumiesz, co czytasz.

Taaa.... jak mozesz dyskutowac o czym o czym nie masz bladego pojecia.
    A jak masz miec blade pojecie, skoro nigdy w zyciu nie widziales zniszczonego chodnika przez parkujace auta.

> Nie piszę, że miejsc się nie da wyznaczyć, tylko że z dniem wprowadzenia zakazu
    > nie będą wyznaczone miejsca tam, gdzie do tej pory samochody parkowały i nikom
    > u nie przeszkadzały.

Gowno prawda. Kolo mnie naprawiono chodniki i wyznaczono miejsca do prakowania.
    Ty jak zwykle wiesz lepiej...

> Dyskusje z tobą to takie właśnie ciągłe poprawianie tego, czego nie dałeś rady
    > zrozumieć.

Dyskusje z toba sa bez sensu, bo ty wszedzie byles i wszystko widziales.... Tylko nie do konca.

> Oczywiście - ktoś policzył, że jeden TIR niszczy swoim przejazdem jezdnię tak,
    > jak 160 000 aut osobowych.

Ale wiesz ze jednai i chodnik to nie to samo???
    Chodniki nie sa przewidziane do takich obciążeń.

Wpisz sobie w golge/grafika - chodniki zniszczone przez auta... Jak nigdy w zyciu nie widziales to sie zdziwisz.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• klemens1 06.12.18, 17:40
    galtomone napisał:

> > Robiono wiele razy i zawsze było źle.
    >
    > A kolo mnie wrecz przeciwnie. Jest coraz lepiej.

To jeszcze przypomnij sobie, o czym jest mowa. Bo znowu zatraciłeś kontekst.

> > Ale tacy jak ty nigdy nie uczą się na podstawie tego, co już było. Dla was to j
    > > est proroctwo.
    >
    > Ale tacy jak ty nie dopuszczaja takie opcji.

Dopuszczą, jak się wydarzy.

> > Znowu nie rozumiesz, co czytasz.
    >
    > Taaa.... jak mozesz dyskutowac o czym o czym nie masz bladego pojecia.

Dlaczego jesteś tak głupi, że nie doczytasz do końca, o co chodzi? Piszesz nie na temat. Dalej masz wyjaśnione, a i tak pierniczysz coś obok tematu.

> > Nie piszę, że miejsc się nie da wyznaczyć, tylko że z dniem wprowadzenia zakazu
    > > nie będą wyznaczone miejsca tam, gdzie do tej pory samochody parkowały i nikom
    > > u nie przeszkadzały.
    >
    > Gowno prawda. Kolo mnie naprawiono chodniki i wyznaczono miejsca do prakowania.
    > Ty jak zwykle wiesz lepiej...

I znowu nie na temat ...
    Piszę o tym, że po wprowadzeniu przepisów nie pojawią się nagle miejsca parkingowe.
    To, że po remoncie się pojawiły, jest dosyć oczywiste.
    Ale ty oczywiście piszesz o swoich urojeniach, a nie o tym, co ja.

> > Dyskusje z tobą to takie właśnie ciągłe poprawianie tego, czego nie dałeś
    > rady
    > > zrozumieć.
    >
    > Dyskusje z toba sa bez sensu, bo ty wszedzie byles i wszystko widziales.... Tyl
    > ko nie do konca.

Znowu tylko odpyskowujesz - przecież wyżej ci pokazałem, że piszesz nie na temat.
    Podajesz jakieś argumenty (nawet słuszne), ale W INNYM TEMACIE.

> Ale wiesz ze jednai i chodnik to nie to samo???
    > Chodniki nie sa przewidziane do takich obciążeń.

To tam powinien być już teraz zakaz.
    Tymczasem zakazuje się hurtowo - nieważne czy parkowanie niszczy lub przeszkadza, czy nie.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 06.12.18, 17:59
    EOT, mam ciekawsze rzeczy do roboty niz czytanie twoich idiotyzmow.
    A ze zapytasz jakich to cytuje (btw stracenia kontekstu):

"jest wiele miejsc, gdzie spokojnie można na chodniku parkować, nikomu to nie przeszkadza, a SM zwłaszcza tam jest aktywna.
    Nie spodziewam się, że w tych miejscach zostaną wyznaczone miejsca do parkowania."

No wiec u mnie byly takie miejsca - rozjeb...ny chodnik i akcje SM jak mieszkancy mieli dosc.
    Teraz jest i chodnik i miejsca do parkowania i brak SM.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• klemens1 07.12.18, 09:45
    galtomone napisał:

> No wiec u mnie byly takie miejsca - rozjeb...ny chodnik i akcje SM jak mieszka
    > ncy mieli dosc.
    > Teraz jest i chodnik i miejsca do parkowania i brak SM.

Ty nigdy nie pojmiesz, mimo że ci to już wprost pisałem.
    To oczywiste, że po remoncie wyznacza się miejsca.
    Ale po uprawomocnieniu się ustawy te miejsca się nie pojawią.
    Zrozum chociaż tyle.
    Żartowałem.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • do.ki 04.12.18, 22:37
    Ale po co parking w centrum miasta? Centrum miasta powinno być wolne od pojazdów silnikowych.

--
    "The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average voter." Winston Churchill
  • nazimno 04.12.18, 23:27
    Karetek z lekarzami tez.
  • waga170 05.12.18, 01:04
    > Ale po co parking w centrum miasta? Centrum miasta powinno być wolne od pojazdó
    > w silnikowych.

W centrum miasta jest zazwyczaj sporo wysokich budynkow. Powinno sie poprzeciagac liny i na nich wozic sie pozawieszanymi gondolami. Cos jak gorskie kolejki linowe tylko w poziomie. To jest ostatecznie pojazd, bezsilnikowy w dodatku. No bo nakopac kanalow, zalac woda i wprowadzic prawdziwe bezsilnikowe (jednowioslowe) gondole w centrum byloby trudno.
    Pomarzyc sobie mozna, ale te gondole, jedne i drugie, tez musza gdzies parkowac, cholera.
  • galtomone 05.12.18, 07:22
    U mnie zniszczone przez auta chodniki nie byly w centrum.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bimota 05.12.18, 17:39
    KAZDEMU TAKIEMU PAJACOWI DOMGAGAJACEMU SIE OGRANICZEN ZABRAL BYM AUTO NA ROK...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • kokosowy15 05.12.18, 19:35
    A jeżeli domagając się nie ma auta? Najpierw byś dał, a potem zabrał? Sądzę, że domagają się ci, którzy chodzą po zastawionych lub zniszczonych chodnikach.
  • bimota 06.12.18, 12:33
    ALBO BYM ICH OLAL, ALBO NALOZYL DODATKOWY PODATEK ADEKWATNY DO KOSZTOW SPOWODOWANYCH OGRANICZENIAMI...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • jeepwdyzlu 05.12.18, 23:03
    Kompletnie poroniony pomysł.
    Dlaczego?
    Bo w Polsce brakuje parkingów.
    W Berlinie w śródmieściu każdy większy budynek ma parking podziemny. Do tego parkingowce. U nas od 1945 się tak nie budowało i nie buduje.

Dodajmy, że zaledwie część miast ma porządną komunikację, a sieci ścieżek - żadne.
    Miną dekady i trzeba grubych dziesiątków miliardów - żebydmy osiągnęli dzisiejszy poziom miast niemieckich cze holenderskich.
    Zatem - za wcześnie na takie ekstrawagancje.
    Co robić?
    Przebudowywać ulice. Robić jednokierunkowe. Poorzeczne parkowanie, wyspy, zieleń, szersze chodniki, ścieżki, ławki...
    J.

--
    YCDSOYA
  • engine8 06.12.18, 01:08
    Co zrobic?

Mysle ze najlepiej sie wyprowadzic do innego kraju gdzie jest lepiej...
  • kokosowy15 06.12.18, 06:30
    Brakuje parkingów.... darmowych! Podobno wykorzystanie miejsc na parkingach płatnych jest w granicach 70%.Budowa parkingu podziemnego to kosztowna inwestycja, za którą użytkownicy muszą zapłacić. A płacić nie bardzo chcą.
  • galtomone 06.12.18, 07:18
    jeepwdyzlu napisał:

> Kompletnie poroniony pomysł.
    > Dlaczego?
    > Bo w Polsce brakuje parkingów.

W Londynie tez brakuje parkingow, a jednak na chodnikach nikt nie parkuje, tylko na jezdni, jesli wolno.

Parkingow brakje praktycznie w kazdym miescie. Zawsze.
    Zezwalania na to, by auta brudzily i niszczyly chodniki nie rozwiaze tego problemu.
    A biorac pod uwage, ze wiekszosc naszych miast jednak ma znacznie szersze ulice niz taki Londyn, to nie widze problemu by auta nie mgly parkowac tak jak tam, na jezdni.

> W Berlinie w śródmieściu każdy większy budynek ma parking podziemny. Do tego pa
    > rkingowce. U nas od 1945 się tak nie budowało i nie buduje.

I co.... nie brakuje parkingów?

> Miną dekady i trzeba grubych dziesiątków miliardów - żebydmy osiągnęli dzisiejs
    > zy poziom miast niemieckich cze holenderskich.

Jasne, ale po co co chwile wywalac kase na naprawianie zniszczonych chodników?

> Zatem - za wcześnie na takie ekstrawagancje.

Wlasnie dlatego na to czas. Jezdnia dla aut, chodniki dla ieszych.
    Chyba, ze sa na nich wyznaczone miejsca parkingowe.

> Co robić?
    > Przebudowywać ulice. Robić jednokierunkowe. Poorzeczne parkowanie, wyspy, ziele
    > ń, szersze chodniki, ścieżki, ławki...
    > J.

Na to potrzeba duzo kasy i duzo czasu.

Co robic?
    Wprowadzic ww. zakaz.
    Tam gdzie sie da wyznaczac miejsca a z zasady auta niech parkja na ulicy.
    Do tego w centrach wprowadzic ograniczenie czasu parkowania.
    Ludzie przesiada sie do komunikacji zbiorowej jak jada do centrum na caly dzien, a jak na chwile... to beda miec szanse na znalezenie miejsca do zaparkowania na godzine czy dwie.

I na to nie trzeba mld... i wielu lat.
    A niezlaleznie od tego, mozna robic cala reszte.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• nazimno 06.12.18, 07:36
    Nic nie dadza irytacje.
    Prymityw mentalny zawsze tworzy najbardziej
    upierdliwe warianty. Przykladow jest tysiace.
    Upierdliwosc jest jedna z metod demonstrowania
    pozycji wladzy. Komuna miala podobny montal
    oparty na politycznym dogmatyzmie.
    Najgorsza jest zaslepiona dzicz.
    I nie jest wazne zrodlo zaslepienia.
    Skutki sa natomiast fatalne.
  • nazimno 06.12.18, 07:37
    err.( montal) mental
  • samspade 06.12.18, 13:09
    Jeep to że brakuje parkingów nie oznacza że należy zestawiać chodniki i utrudniać poruszanie się pieszym. Weź również pod uwagę że propozycja ta nie zakazuje calkowicie parkowania na chodnikach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.