Dodaj do ulubionych

Kona a Stonic

04.12.18, 22:10
Założyłem kiedyś podobny wątek, ale temat trochę zszedł na manowce. Jak wspominałem - nie jest to od razu wątek w stylu "co kupić", po prostu ciekawią mnie podobieństwa i różnice miedzy tymi autami. Bliźniakami nie są (jak to często bywało w relacjach Hyundai/Kia).
1. Czy rzekomo Hyundai jest lepszy od Kii, bo ma powiedzmy lepsze podzespoły, zawieszenie?
2. Czy skoro Kona jest na płycie i30 a Stonic na płycie Rio, to ma to duże znaczenie dla prowadzenia, bezpieczeństwa itp.?
3. Jak uważacie - Kona poszła w stronę Juke'a czy Aircrossa, a Kia - T-Roc/Arona?
Edytor zaawansowany
  • dodekanezowiec 23.12.18, 17:30
    Qrde, jakis przemysł pogardy wobec Korei? Może za te posty że znaczkami koreanskimi? Nikt nie ma jakichś tam spostrzeżeń ?
  • szymi_mispanda 23.12.18, 17:36
    Może nikt nie wie. Ja na przykład nie wiem nawet jak te auta wyglądają. Jakaś nisza.
  • jeepwdyzlu 23.12.18, 17:47
    Kona jest na płycie ceeda i i30
    A stonic to rio/i20

Już to przesądza sprawę, bo auta są nieporównywalne. Oba niezłe, ale moim zdaniem Koreańczycy są coraz lepsi, ale nie potrafią dostroić zawieszeń i układów kierowniczych. W efekcie mamy solidne samochody które rozczarowują stylem jazdy.
    Kilka dni temu jechałem santa fe jowym. Auto za 210 tys. Owszem - kabina super, silnik cichutki, automat miękko pracuje... Za to jazda... Tiguan jeździ lepiej. Ba! Kadjar ma lepsze zachowanie w zakrętach...

--
    YCDSOYA
  • darmowy1 28.12.18, 09:22
    To faktycznie przesądza sprawę. Lepiej mieć auto zrobione na płycie i30/ceed niż i20/rio.
  • tbernard 23.12.18, 17:58
    szymi_mispanda napisał(a):

> Może nikt nie wie. Ja na przykład nie wiem nawet jak te auta wyglądają. Jakaś nisza.

Posługując się wyszukiwarką na przykład tą zaczynającą się od litery 'g' mozna bez trudu znaleźć:
    1. wygląd pierwszego
    2. wygląd drugiego
  • toreon 23.12.18, 17:56
    W Hujdaju najsłabszy napęd to 1.0 120 PS.
    W Kijance jest ten sam silnik, tyle że jako najsłabszy. I to chyba wszystko tłumaczy.
    Obydwa na pierwszy rzut oka niebrzydkie ale to jednak są tylko miejskie zabaweczki.
  • toreon 23.12.18, 17:57
    Pardon, miało być "w kijance jest ten sam tyle że jako najmocniejszy"
  • hukers 24.12.18, 21:04
    Nikt nie ma spostrzeżeń, bo to jakieś nowe modele są. Nikt tym jeszcze nie jeździ. Ja nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. Jakbyś zapytał o jakieś bmw albo skodę, to dyskusja na 100 postów gwarantowana.
  • qqbek 24.12.18, 21:19
    W wypadku Škody nawet 200+ gwarantowane.
    BMW ma pedalskie plastiki, więc prawdziwi koneserzy omijają tę markę bojąc się spedalenia (czy jak to napisał największy ekspert forum od spraw seksu analnego w wariancie jednopłciowym - "zerwania gwintu w dupie").

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • hukers 27.12.18, 19:43
    To będzie tekst z "Dnia świra", ciekawe czy ja zapiął, gwint zerwał?
  • qqbek 28.12.18, 10:03
    hukers napisał:

> To będzie tekst z "Dnia świra", ciekawe czy ja zapiął, gwint zerwał?

Who cares?

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • liczbynieklamia 28.12.18, 09:32
    Spostrzeżenia są takie, że Hyundai/KIA, ale też szerzej cały rynek motoryzacyjny działa obecnie w trybie siania chaosu. Im bardziej klient będzie zdezorientowany, tym bardziej będzie skłonny przepłacić.
  • tbernard 28.12.18, 11:51
    A jeśli nie będzie skłonny przepłacać, to po prostu zrezygnuje z zakupu albo skusi się na Dacię.
  • dodekanezowiec 28.12.18, 18:17
    Fiesta Active wychodzi taniej. Może Sandero Stepway 2019 będzie czymś sensownym. Skoda ma mieć też odpowiednik T-Roca czy T-crossa i Arony. Ceny sa wysokie ale vat 23 proc.i akcyza nawet te 3 procent robią swoje a poza tym coraz więcej dodatków podnosi ceny.
  • dodekanezowiec 29.12.18, 15:26
    Wychodzi wiec że Kona to raczej coś w stylu T-Roca a Stonic w stylu T-Crossa.
    A ceny gdyby porównać silnik 1.0 120 i podobne wyposażenie to będą podobne. Paradoks. Bo ix20 i venga były bliźniakami A venga wyraźnie tańsza.
    W odniesieniu do zarzutów "pedalstfa" co do jakichs elementów aut to np.co do kolorów aut to w Lublinie częściej padnie zarzut. Jest to bowiem słoneczne miasto (ok.1800 godzin słońca rocznie) a w słońcu kolory są bardziej pstrokate. Z różnych wypowiedzi Kolegi Lubelaka wynika bowiem że jakoby to gorsza Polska niby też klimatycznie. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Wrocław ma klimat nieznośny latem jakiś taki malaryczny z tą wilgotnościa A Szczecin pochmurny i deszczowy. Więc może.i w Lublinie zimniejsze zimy ale ogólnie słoneczniej.
  • qqbek 29.12.18, 16:00
    Kolega Lubelak pił nie do Ciebie, a do znawcy wszechrzeczy klemensa, właściciela najlepszego auta pod słońcem, z niepedalskimi plastikami (Śkoda Superb) oraz do znawcy "drugiej, mniej pachnącej strony wszechrzeczy", fascynata tematów związanych z dupą i stosunków jednopłciowych.

Co do nasłonecznienia Lublina - nie przeczę, że jest nieźle :)
    A co do klimatu - zapraszam w sezonie grzewczym do mnie na wieś, bez maski przeciwsmogowej lub innych ułatwień.

--
  • szymi_mispanda 29.12.18, 16:16
    Skoda Superb to jest najlepsze auto? Przeciez to jakies gowno klasy mondeo hehe
  • dodekanezowiec 10.01.19, 11:10
    Czyli Kona to auto klasy C - - , a Stonic to auto klasy B + + ("Teoria motoryzacji", 2020, tom III, s. 1247 :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.