Dodaj do ulubionych

Januszem być...

10.12.18, 01:55
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24260391,karetka-pedzi-a4-na-sygnale-ma-serce-do-przeszczepu-dla-dziecka.html#s=BoxOpLink
Edytor zaawansowany
 • engine8 10.12.18, 02:19
  Wyglada ze po pierwsze karetka wcale tak powoli nie jechala a po drugie spokojnie mogle wyprzedzic po prawej....
  No mogl ten jak go tam zjechac ale nie robmy problemow tam gdzie ich nie ma... KAretka w koncu chyba tez powinna jechac z bezpieczna predkoscia poniewaz nie moze siebie i ladunku narazac?
 • hukers 10.12.18, 02:34
  I na czerwonym też powinna się zatrzymywać?
 • engine8 10.12.18, 03:22
  Zwalniac powinna aby moc sie zatrzymac jak trzeba.. Nie kazdy slyszy i widzi w srodku tak jak by sobie mozna wyobrazac.
  U nas karetku genralnie jada wolno bo najwazniejsze jest aby dojechali do celu... Jazda karetka to nie rejs na torze i jasda rozsadna moze opoznic dojazd o kikla/nascie sekund czy pare minut a kolizja to makabra...
 • trypel 10.12.18, 07:00
  Powinieneś się douczyć czegoś o przeszczepach.
  Chyba ze u Was generalnie karetki jeżdżą wolno do tych co maja kiepskie ubezpieczenie i czekają na przeszczep od gatunków spokrewnionych

  --
  Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
 • engine8 10.12.18, 17:52
  U nas przeszczepy helikopterem wioza... A roznicz pomiedzy karetka jadac bardzo szybko i srednio na odcinku kilkunastu czy kilkudziesieciuu km to kwestia minut.... I nie pitol ze lepiej to zrobic ciut wolnie ale bezpiecznie niz ryzykowac,,
  Tak u nas jezdza i karetki i straz - przjezdzaja swiatle ale robia to w tempie chodzenia....
 • trypel 10.12.18, 19:26
  w przypadku przeszczepu 5 min może miec znaczenie co do przyjęcia/odrzucenia tkanki. Moja żona robi w tym od 20 lat.
  I jak potem przez te 5 min Twojemu wnukowi by odrzuciło przeszczep to rozumiem że ważne byłoby żeby kierowca jechał wolno (na na czerwonym w tempie chodzenia)
  U Was helikopterem wożą tylko tym których ubezpieczenie obejmuje takie usługi. Reszta moze sobie co najwyzej wykopać swieżego trupa na sąsiednim cmentarzu i sprobowac cos dopasowac


  --
  Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
 • do.ki 10.12.18, 20:23
  Nie chciałbym podważać opinii Twojej żony, ani ty też się nie waż, ale widzisz, nawet gdyby "5 min miało znaczenie" (quod non), to jeszcze nie jest powód do pośpiechu. I jakoś nigdy nie spotkałem się w swojej pracy (też już 20 lat zleciało) z gadaniem, że nie wyszło, bo karetka straciła 5 minut.

  --
  "Tussen droom en daad staan wetten in de weg en praktische bezwaren." Willem Elsschot
 • trypel 10.12.18, 20:58
  A ile razy spotkałeś się z wypadkiem podczas przewozu narządów?
  A przy okazji - powiesz ze czas od dawcy do biorcy nie ma znaczenia? A jeśli ma to ile to już za dużo a ile jeszcZe Ok?

  --
  Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
 • do.ki 10.12.18, 21:41
  > A ile razy spotkałeś się z wypadkiem podczas przewozu narządów?

  Nie pamiętam, ale to rzadkość.

  > A przy okazji - powiesz ze czas od dawcy do biorcy nie ma znaczenia? A jeśli ma to ile to już za dużo a ile jeszcZe > Ok?

  =Oczywiście, że czas ma znaczenie, ale nie jest tak, że czas t jest ok, a czas t+5 min to już porażka.

  --
  "Tussen droom en daad staan wetten in de weg en praktische bezwaren." Willem Elsschot
 • trypel 10.12.18, 21:44
  No właśnie, jeżdżą szybko ale wtedy jak mogą i jakos wypadków nie robią.
  Oczywiście ze nikt nie powie ze czas +5 min to porażka ale po co po odrzuceniu brać pod uwagę jeszcze taki parametr.

  --
  Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
 • engine8 10.12.18, 23:37
  A skad sie Wam 5 minut wzielo? Uroslo ?
 • engine8 10.12.18, 23:35
  W przypadku zawalu, krwotoku, porodu, itp itd 5 minut zawsze ma znaczenie...... mowimy o 5 sekundach
 • klemens1 10.12.18, 09:48
  engine8 napisał(a):

  > spokojnie mogle wyprzedzic po prawej....

  Nie tak "spokojnie" - kilka razy się przymierzała i nie było miejsca. W końcu i tak po prawej wyprzedziła.

  Przypomina mi się rozmowa z jednym tępakiem nt. właśnie przepuszczanie karetki. Stwierdził, że on nie przepuszcza, bo "jemu też się spieszy".

  --
  www.sprawdzpodatki.pl
 • tbernard 10.12.18, 10:21
  engine8 napisał(a):

  > Wyglada ze po pierwsze karetka wcale tak powoli nie jechala a po drugie spokojn
  > ie mogle wyprzedzic po prawej...

  Karetka miała powód aby jechać szybko i generalnie dopóki na buca nie natrafili miała warunki aby jechać szybciej. Buc sprawił, że jechała wolniej niż by mogła. Buc powinien odpowiadać za świadome narażanie na utratę zdrowia pacjenta czekającego na przeszczep. Ten patafian powinien dożywotnio pożegnać się z uprawnieniami do kierowania pojazdem.
 • vogon.jeltz 10.12.18, 10:30
  > No mogl ten jak go tam zjechac

  Nie "mógł" tylko MUSIAŁ. Tak nakazują przepisy i zdrowy rozsądek.
 • engine8 10.12.18, 18:07
  No temu przeciez nie przecze ze powinien - a jak nie slyszal i nie widzial? Bo np radia glosno sluchal? Nie wolno sluchac glosno? I skad jadacy mial wiedziec ze serce wioza? Moze doszedl do wniosku ze przepilotuje karetke? :)
  I karetka jechala za tym autem "na D" raptem przez 20 sekund . Auto wprawdzie nie ustapilo ale nie jechalo wolno - ciagle wyprzedzal ruch na prawej. O ile szybciek mogl jechac ta karetka? + 30 km/h?
  Policz sobie teraz ze jesli by auto ustapilo to karetka jechala by powiedzmy 30km/h szybciej (zalozmy ze jechala 120km a pojechalaby 150) .... i ile by przez te 20 sek przejchala by dalej czy ile sekund stracila jadac wolniej? "stracila" moze 5 sekund i 80 m? Rzeczywiscie jest o co tyle skomlec? Oczywisci elicza sie minuty (z sekundami to przesada chyba) i w Krakowie czekla samolot - ten oczywoscie wystartuje z doklandoscia do 5 sekund....
 • bwv1080 10.12.18, 18:18
  engine8 napisał(a):
  > No temu przeciez nie przecze ze powinien - a jak nie slyszal i nie widzial?

  Czego nie widział? Niebieskiej dyskoteki i stroboskopów we wszystkie lusterka i na cale wnętrze pojazdu?
  Jeśli tego nie widział, to winien natychmiast oddać prawo jazdy, bo jako prawie ślepy nie spełnia wymogów psychofizycznych do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 • trypel 10.12.18, 19:27
  dlatego też w komentarzach pojawia sie infomacja że kierowca zostanie ukarany. I słusznie.

  --
  Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
 • tbernard 10.12.18, 21:32
  trypel napisał:

  > dlatego też w komentarzach pojawia sie infomacja że kierowca zostanie ukarany.
  > I słusznie.

  Jeśli jest ślepy i głuchy, to odebranie mu uprawnień nie należy traktować jako karę. Czy gdybyś miał mieć operację na bajpasy na przykład, to chciałbyś aby wykonywał je lekarz, który akurat przechodzi infekcję i do tego zaczął tracić wzrok?
 • hukers 10.12.18, 20:45
  bwv1080 napisała:

  > engine8 napisał(a):
  > > No temu przeciez nie przecze ze powinien - a jak nie slyszal i nie widzi
  > al?
  >
  > Czego nie widział? Niebieskiej dyskoteki i stroboskopów we wszystkie lusterka i
  > na cale wnętrze pojazdu?
  > Jeśli tego nie widział, to winien natychmiast oddać prawo jazdy, bo jako prawie
  > ślepy nie spełnia wymogów psychofizycznych do prowadzenia pojazdów mechaniczny
  > ch.
  Jako prawie ślepy, to bardziej nie spełnia wymogów okulistycznych. Reszta się zgadza.
 • waga170 10.12.18, 18:18
  Najprawdopodobniej temu w niebieskim samochodzie sie spieszylo wiec nie ustepowal. Bo wiozl do Krakowa dziecko czekajace na przeszczep serca.
 • engine8 10.12.18, 19:02
  LOL
 • 1realista 10.12.18, 20:02
  bo:
  robią tanią sensację, że "serce dla dziecka"
  A ja chciałbym wiedzieć dlaczego karetka z przeszczepem jedzie 200km/h. Jak im się spieszy to powinni użyć helikoptera. Jak nie było warunków dla helikoptera to nie było i warunków do jazdy 200km/h. To dlaczego kierujący karetką w ekstremalnie trudnych warunkach ( bo helikopter nie może) jedzie tak, że naraża osoby postronne na wypadek. Media kłamią bo karetka straciła 30 sekund a nie 15-20 minut jak podają. Jedno wyprzedzanie tirów i straci więcej. Dziecko i tak umrze najdalej za 15 lat więc nie ma co robić afery. Jedno dziecko mniej to lżej dla planety. Ja tam rozumiem gościa bo może wcześniej był blokowany przez "kolumnę" policji dla kiboli wlokącą się stówą na lewym pasie więc postanowił mieć wyjebane na wszystkie koguty i ich więcej nie puszczać w myśl zasady "jak im się spieszy to niech sobie jadą tak jak mnie pozwolili jechać". Fakty są takie, że obecnie ci co na kogutach zaczynają ostro przeginać z prędkościami i wymuszaniem - szczególnie politycy, policja i te wszystkie niby pilne transporty medyczne. Gównażeria z transportów medycznych wali na kogutach z byle pierdołami bo chcą sobie szybko pojeździć. Pora aby przestały nadużywać kogutów i zaczęły jeździć wolniej i bezpieczniej. I zaczęły dbać o innych kierowców, bo większości ofiar i tak ten kaskaderski transport nie pomoże. Do tego dorzućmy brak policji na drodze skutkujący wyścigami szaleńców i tych wszystkich biznesmenków w wynajętych furach taranujących prawidłowo jadących ludzi; dodatkowo w razie wypadku służby mają wyjebane na ludzi stojących w korkach - a powinny je udrożnić. Zobaczycie, że za chwilę będzie filmik, że na kogutach nie dojadą do wypadku bo kierowcy złośliwie zablokują te dojazdy w myśl zasady "ja ostatnio stałem 3 godziny bo nikomu nie chciało się zablokować poprzedniego zjazdu to niech na kogutach sobie postoją". Dlaczego ludzie jeżdżą pod prąd tzw korytarzami? Bo nikomu nie chce się sterczeć w 3 godz. korku z powodu jakiegoś wypadku. Na dodatek politycy, media - szczególnie tv szczują ludzi na siebie dlatego coraz więcej agresji na drogach i mniej empatii i uprzejmości.
  Podsumowując kolej przegiął ale lekko więc mu nic nie zrobią. Z karetki przegiął bo jak ma zabić parę osób albo ma zabraknąć te 5 minut to niech lepiej zabraknie te 5 minut. I niech nie robi taniej sensacji w mediach bo przesadza.
 • do.ki 10.12.18, 20:26
  > Dziecko i tak umrze najdalej za 15 lat

  Tego nie wiesz, ale reszta mniej więcej się zgadza. W Holandii trzeba każdorazowo uzyskać zgodę policyjnego dyspozytora na jazdę karetką jako uprzywilejowany. I ta zgoda wcale nie jest automatyczna.

  --
  "Everyone appreciates your honesty, until you're honest with them. Then you're an asshole." - George Carlin
 • hukers 10.12.18, 20:48
  1realista napisał:

  > Jedno dziecko mniej to lżej d
  > la planety.
  Ho, ho, ho, co za empatia...
 • kokosowy15 10.12.18, 21:20
  Pod warunkiem, że nie będzie to twoje dziecko.
 • galtomone 11.12.18, 13:50
  Mowi, ze jego dziecko siedzi z tyłu....

  --
  Pozdrawiam,
  galtom

  "Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
 • wislok1 12.12.18, 21:16
  Dlaczego ludzie jeżdżą pod prąd tzw korytarzami? Bo nikomu nie chce się sterczeć w 3 godz. korku z powodu jakiegoś wypadku.

  W Austrii i Niemczech za taki numer jak jazda korytarzem awaryjnym dla sluzb na autostradzie tracisz prawo jazdy i masz taki mandat, ze sie zes.asz z przerazenia...

  Dyskutujesz z tym, ze karetka pogotowia ma BEZWZGLEDNE pierwszenstwo i mieszasz do tego politykow oraz inne pie.doly

  Rece opadaja, jak sie czyta te brednie
 • wislok1 12.12.18, 21:17
  I jeszcze jazda na autostradzie pod prad !!!

  Kopara opada
 • do.ki 12.12.18, 21:48
  Wiesz, w moich stronach policja jakiś czas temu zwinęła z autostrady jadącego pod prąd rowerzystę.

  www.hln.be/bizar/politie-plukt-buitenlander-van-de-snelweg-ah-mag-ik-hier-niet-fietsen~a4c1fecd/

  W artykule jest napisane oględnie, że był "obcego pochodzenia".

  --
  "Everyone appreciates your honesty, until you're honest with them. Then you're an asshole." - George Carlin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.