Dodaj do ulubionych

Moge jezdzic samochodem brata z uk w polsce ?

11.12.18, 23:43
Witam,
Brat ma samochod z UK, ubezpieczony jest tam i zarejestrowany. Czy moge tym samochodem jezdzic poza UK ?
(Jestem z UK i mam angielskie prawo jazdy, i wiem ze tutaj jest ubezpieczenie na imie a nie na samochod czyli tutaj niemoge jezdzic)
Ale np w Polsce moglbym nim jezdzic ?

Dzieki za pomoc !
Edytor zaawansowany
  • waga170 12.12.18, 00:05
    Wyglada ze brat jest bystrzejszy to sie zapytaj brata.
  • bigzaganiacz 12.12.18, 00:05
    Jak cie dopisze do ubezpieczenia to mozesz
  • bigzaganiacz 12.12.18, 00:06
    I czas jest ograniczony na jezdzenie za granica
  • qqbek 12.12.18, 00:56
    90 dni w większości polis.
    A dopisany zwie się "named driver", jak brejdak (przepraszam za regionalizm;) dopisze do polisy, to wolno jeździć.

Pytanie jest jednak nie o "wolno" a o "mogę".
    "Mogę" to i napruty o trzeciej po południu, pod prąd na A2 z Łodzi do Warszawy jechać.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • engine8 12.12.18, 01:08
    Czy tzn ze bez dopisania do polisy nie wolno wogole czy tez mozna ale jedynie "okazyjnie"?
    Pytam bo unas tak jest ze moge komus uzyczyc okazyjnie tzn "od czasu do czasu" i "na krotki okres" (bo np ni ema czasu aby zglaszac do agencji) . Ale jesli to staje sie rutyna to juz nie mozna.
  • qqbek 12.12.18, 01:20
    Z tego co pamiętam, to w UK są bardzo ostre zasady.
    Albo "named driver", albo tymczasowa dodatkowa polisa dla nowego kierowcy.

A robienie głównych kierowców z "named drivers" (czyli "słupowanie", żeby dostać tańsze ubezpieczenie na tatę/mamę/dziadka/babcię po polsku) nazywają "fronting" i jest to tam przestępstwem ubezpieczeniowym (tyle, że dość trudno to udowodnić).

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • galtomone 12.12.18, 08:18
    engine8 napisał(a):

> Czy tzn ze bez dopisania do polisy nie wolno wogole czy tez mozna ale jedynie "
    > okazyjnie"?

Zalezy do polisy, czy moze ktokolwiek czy nikt poza ubezpieczonym.
    Zwykle nie moze nikt wiecej a za dodatkowych kierowcow sie doplaca teoretycznie wg stawki zwiazanej ze zwiekszonym ryzykiem dla ubezpieczalni.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • galtomone 12.12.18, 08:19
    Za to majac swoje auto i ubezpieczenie, zwykle mozesz jezdzic autami kolegow, bo ty jestes ubezpieczony jako kierowca a nie auto.... Wiec po czesci rozwiazuje to problem.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • bigzaganiacz 12.12.18, 09:20
    Wiec po czesci rozwiazuje to problem.

Bardzo po czesci bo wtedy jako kierowca czyjegos samochodu masz tylko third party
  • galtomone 12.12.18, 09:42
    Owszem. Ale przez wiele lat mieszkania w UK, jeżdżenia autami, itd... ani dla mnie, ani dla znajomych nie był to jakiś wielki problem.

Ot..inny system. Mnie pasował.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • galtomone 12.12.18, 08:16
    Jeżdzić możesz, ale ubezpieczenia nadal nie masz, wiec w razie bum, bedzie klopot.
    To, ze w PL nie beda wstanie łatwo sprawdzic czy masz ubiezpieczenie, nie znaczy, ze bedziesz jezdzic legalnie.

A generalnie (nie moze cie dopisac do polisy???? szkoda wam paru funtow???) o ile wiem, to (teoretycznie) maks do 3 miesiecy, a potem auto powinno zostac tu zarejestrowane.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • tbernard 12.12.18, 09:02
    Moim zdaniem możesz, ale pod warunkiem, że zdasz państwowy egzamin z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.