Dodaj do ulubionych

Auto na abonament...

13.12.18, 07:55
next.gazeta.pl/next/7,151003,24271919,zaskakujaca-reklama-volvo-nie-kupuj-naszych-samochodow-w.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT

Gdybyż tylko ceny były w złotówkach... :-)

Inna sprawa, to ciekawe na ile to w takich niemczech popularne i opłacalne?
Czy abonament jest na tyle atrakcyjny by nie kupic Volvo albo Mercedesa?
--
Pozdrawiam,
galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
Edytor zaawansowany
  • loyezoo 13.12.18, 10:07
    U nas za 250 eur. netto/m-c masz nową Kia Ceed.Tyle wychodzi przy wynajmie na rok i limicie 20tys.km.To oczywiście oferta jednej z wielu firm.Jak ktoś weźmie na kilka lat,wychodzi oczywiście taniej.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • 1realista 14.12.18, 18:23
    250 euro to jest 1320zł czyli 80% minimalnej pensji i połowę przeciętnej. Za kompakta.
  • bywalec.hoteli 18.12.18, 20:12
    1realista napisał:

> 250 euro to jest 1320zł czyli 80% minimalnej pensji i połowę przeciętnej. Za ko
    > mpakta.
    Pomyliłeś się o 1 zł na euro - 1070 zł na miesiąc. Jakby to było kombi to interesująca oferta. W jakim kraju ?
  • 1realista 19.12.18, 09:23
    Nie pomyliłem sie gdyż "U nas za 250 eur. netto/m-c masz nową ". Ja kupuję, więc płacę brutto. Czyli doliczam i płacę 23% vat. Zastanawiam się nad abonamentem prywatnie ale jakby nie kalkulować nie opłaca się o ile nie jeździsz 30+tys. km rocznie.
  • bywalec.hoteli 13.12.18, 22:11
    Korzystałem kiedyś z czegoś podobnego i było to bardzo fajne - nowa fajna furka bez kosztów utrzymania w cenie abonamentu wliczone ubezpieczenie, zmiana auta dość często. Jak by było coś do tysiaka, to bym chętnie sprzedał moje auto dla ludu. Tylko by musiało być w kombi.
  • klemens1 14.12.18, 16:57
    Policzyłeś jak to się ma do kupna i sprzedaży? Plus oczywiście wszystkie koszty, które miałeś wliczone w wynajmie długoterminowym.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • bywalec.hoteli 18.12.18, 20:15
    klemens1 napisał:

> Policzyłeś jak to się ma do kupna i sprzedaży? Plus oczywiście wszystkie koszty
    > , które miałeś wliczone w wynajmie długoterminowym.
    >
    tam miałem niewielkie dodatkowe koszty, wtedy się opłacało , bo co chwile miałeś nowe auto.
  • 1realista 14.12.18, 18:28
    To jest tylko opłacalne wtedy gdy zarabiasz powyżej 2 średnich krajowych. Rzeczywisty koszt wynajmu jest droższy niż wzięcie kredytu za na to auto. Kalkulacja prywatnie - wynajem i kredyt na typowych warunkach dla przeciętnego obywatela. Do rozważenia do używania przez rok do dwóch. Dłużej nieopłacalne. Chyba, że prywatnie jeździ się > 40tys. rocznie to warte rozważenia bo przeciętne auto zajeździsz w 3-4 lata - czytaj do zakończenia gwarancji.
  • paulinka0000 18.12.18, 19:46
    widziałam takie rozwiązanie na stronie www.master1.pl/ Oprócz abonamentu na auto mamy jeszcze do wyboru leasing i zakup na gotówkę. Na pewno abonament jest nowym rozwiązaniem a umowa może trwać nawet 23 mięsięcy. Tylko miesiąc krócej niż umowa leasingowa. Każde auto na które się zdecydujemy jest serwisowane i możemy prześledzić historię jego ewentualnych napraw.
    Na czym polega abonament. Co miesiąc płacimy określoną kwotę uzależnioną do marki i rocznika i możemy jeździć nie martwiąc się o nic. W cenie abonamentu mamy zagwarantowane ubezpieczenie OC+AC+NNW, samochód zastępczy w przypadku awarii i koordynację likwidacji szkody. Po okresie trwania umowy oddajemy auto i na jego miejsce możemy wziąć sobie kolejne.
  • bywalec.hoteli 18.12.18, 20:04
    Wiem, ze ten Master to kryptoreklama, ale z ciekawości wszedłem na stronę , wybrałem sobie fury i jakże zaskoczony byłem, żr to są stare wypierdziame samochody - 2014/5, przebieg od 74 do ponad 100, a ceny nie niskie bo 1100 zł miesięcznie za kompakta kombi. W tej cenie powinny być nowe auta. A skoro to są stare auta to trzeba robić płatne przeglądy, wymieniać płyny i części eksploatacyjne oraz robić naprawy jak się cos zespuje. Czy tez jest to wliczone w cenę ?
  • bywalec.hoteli 18.12.18, 20:19
    widzę, ze abonament basic czyli bez napraw, pasek bez napraw 1600 a z naprawami 2000, jeszcze jakieś opłaty wstępne i umowy na 3 lata, bez sensu oferta, za drogo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.