Dodaj do ulubionych

Wypadek, ulamek sekundy, przechodnie zywi

23.12.18, 21:52

www.radiowroclaw.pl/articles/view/83433/To-cud-ze-nie-zginelo-wiecej-osob-Wstrzasajacy-film-z-wypadku-w-Szklarskiej-Porebie
Edytor zaawansowany
  • do.ki 23.12.18, 22:04
    78-letni kierowca. Nie mam więcej pytań.

--
    "Tussen droom en daad staan wetten in de weg en praktische bezwaren." Willem Elsschot
  • tbernard 27.12.18, 01:31
    Gdy ja to czytałem, to było, że 79-letni.
  • oixio 23.12.18, 23:02
    Widać intensywne opady deszczu i jezdnię zmienioną w wartką rzeczkę.
    Czyli poślizg wodny kół przednich ...
  • nazimno 23.12.18, 23:14
    Zeby takim klockiem wpasc w poslizg na mokrym asfalcie (taki tam jest),
    predkosc musiala znacznie przekraczac miejska 50 km/h.

W tej czesci Szklarskiej Poreby (stare centrum miasta) jest chyba ograniczenie nawet ostrzejsze,
    nie pamietam dobrze, ale chyba 40-ka, ze wzgledu na calodzienny ruch pieszych.
  • oixio 23.12.18, 23:36
    Prędkość przekroczona - to na pewno.
    Lubię szukać innych czynników mających wpływ na tragedię.
    Przypuszczam, że było to tu:
    www.google.pl/maps/@50.8269145,15.5215769,3a,75y,259.38h,71.61t/data=!3m6!1e1!3m4!1sd57M4yEXWTeQhivI_qMQCw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Czyli na wąskim pasie zakrętu w prawo - pewne zaburzenie siły odśrodkowej i zerwanie przyczepności mogła spowodować "osadzona(?)" dokładnie pod kołami studzienka kanalizacyjna.
    Z monitoringu widać koleiny z płynącą wodą i muldy w tym zakręcie co dopełniło reszty.

Prędkość, wiek, infrastruktura ...

• nazimno 24.12.18, 08:04
    Niezaleznie od okolicznosci.
    Ten odcinek ulicy i cale otoczenie
    zupelnie wykluczaja nawet zamiar
    takiej jazdy u normalnego kierowcy.
    Moze dojda do przyczyn.
  • trypel 24.12.18, 09:08
    78 lat?
    powalił wczesniej znaki na wjezdzie do miasta?
    to czego JESZCZE szukac?

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • yasiaq 24.12.18, 10:02
    Warto wiedzieć, że takim jeepem wystarczy majtnąć kierownicą raz w lewo i raz w prawo i on kładzie się na boku bez żadnego totamto. A trafienie w czarne na szosie to też jest wyzwanie. Krótko mówiąc nie prowadzi się nawet tak "dobrze" jak bmw które o dziwo jeszcze częsciej koszą bariery, słupy i zwiedzają przydrożne rowy..
  • nazimno 24.12.18, 12:49
    Badanie krwi, stan rogowki oczu
    i takie tam inne.
    Koronera nie ma.
    Czesi maja.
  • tbernard 27.12.18, 01:59
    oixio napisał:

> Prędkość przekroczona - to na pewno.
    > Lubię szukać innych czynników mających wpływ na tragedię.

To daje się zauważyć od dawna.

> Z monitoringu widać koleiny z płynącą wodą i muldy w tym zakręcie co dopełniło
    > reszty.
    >
    > Prędkość, wiek, infrastruktura ...

Zapomniałeś o partaczach meteorologach. Po co ten deszcz wciskają? W góry ludzie przyjeżdżają o tej porze roku szukać śniegu, a nie jakiś deszcz. Kierowca mógł mieć opony zimowe które dobrze znoszą jazdę po śniegu a nie po kałużach.
  • oixio 27.12.18, 11:07
    tbernard napisał:
    > Zapomniałeś o partaczach meteorologach. Po co ten deszcz wciskają? W góry ludzi
    > e przyjeżdżają o tej porze roku szukać śniegu, a nie jakiś deszcz. Kierowca mógł
    > mieć opony zimowe które dobrze znoszą jazdę po śniegu a nie po kałużach.

To umieściłem w tych trzech kropkach :)
    - Meteorolodzy, możliwe, że nie potrafią łączyć zjawisk pogodowych z polityką. Przecież pewna i optymalna pogoda jest i będzie też na Nowy Rok w Moskwie.
    - Wpływ wody w temperaturze poniżej 4 st na przyczepność, wpływ solanki w różnych temperaturach na przyczepność nie jest podawana (przynajmniej ja w tej chwili o tym nie wiem) - dlaczego - tajemnica?
    - O barierkach, zagłębionej studzience ściekowej pod prawymi kołami, już pisałem, o przechyłce, o krzywej przejściowej zakrętu w połączeniu ze wzniesieniem nie ma nawet co pisać - wiedza tajemna.
    - O depresji wśród istot żywych, o sposobach na nie ..................... dużo kropek :)

• bimota 25.12.18, 10:39
    MOZE POMYLIL GAZ Z HAMULCEM..

DOBRZE, ZE BYLY BARIERKI...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • oixio 25.12.18, 13:56
    bimota napisał:

> DOBRZE, ZE BYLY BARIERKI...

Tego typu BARIERKI stosuje się w celu dyscyplinowania ruchu pieszych a NIE w tej sytuacji !
    Ta optyczna przeszkoda nie spełnia żadnej funkcji.

Woda spod kół pojazdów pójdzie na głowy pieszych !!
    Śnieg z jezdni, pługiem, będzie kierowany w obniżony chodnik a właściciele zapłacą mandat za jego nieoczyszczenie !!
    To nie jest zabezpieczenie na przypadki wypadania pojazdów z zakrętu !!

Czyli, tam winna być prawdziwa bariera metalowa a za nią przezroczysty ekran do wysokości 1 m, tak aby spełnić w/w niezbędne funkcje.
  • bimota 25.12.18, 22:12
    JA ZARTOWALEM, A TEN MURY OPOROWE CHCE BUDOWAC... :)

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • engine8 27.12.18, 03:24
    A co wy sie t z ak wypadkami pasjonujecie?
    Mozna sie z tego cokolwiek nauczyc?
  • waga170 27.12.18, 07:55
    Rok przedtem w tamtym miescie golab uderzyl w przednia szybe samochodu no to panie, to ze samochod zjechal z drogi to sensacja swiatowa!
  • trypel 27.12.18, 08:49
    A co z gołębiem ja sie pytam? Żyje?
    Jestem akurat niedaleko to bym wpadł, sypnął okruszkiem. Niech ma na święta.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • bimota 27.12.18, 14:03
    BEZPIECZENSTWO TO PODSTAWA POLITYKI...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • przyjemny_gosc 28.12.18, 21:21
    Kolejny któremu się wydaje, że jeździ szybko, ale bezpiecznie.
  • tbernard 28.12.18, 21:48
    Nie wiadomo, czy gość zawału nie dostał lub czegoś podobnego i dlatego stracił panowanie nad pojazdem. W takim wieku wcale nie musiała brawura być powodem.
  • nazimno 28.12.18, 22:03
    Koroner tym sie zajmuje.
    W Polsce nie ma tej instytucji i nie ma
    procedur obligatoryjnych.
    Brak konsekwencji w systemie prawnym.
    Umozliwia to manipulacje sledztwami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.