Dodaj do ulubionych

Jestem pełen podziwu dla firmy Denso

04.01.19, 11:20
28.12 - zawoziłem syna do Krakowa na wyjazd na narty.
Zjeżdzam z A4, wydech zaczał pierdzieć z przodu - dziura...
Auto stare więc wydech ma prawo zaczac umierać.

Powrót do Katowic... oczywiście też w deszczu.
Jako, że to "Sylwester" to wszystkie zakłady od wydechów zamknięte.
Trudno.
Pare wyjazdów na jakies zakupy itd...
01.01 - znów droga w paskudnej pogodzie do Krakowa po odbiór Młodego

Na A4 zapala sie "check"... acha... widać dziura ma wpływ na spaliny i sonda lambda wariuje... trudno.
Wracam do Katowic... na bramkach w Brzeczkowicach (jak zwolniłem) cos pukneło w podłogę... Kamień?
Ale jak juz zjechałem z A4 i predkości ze 140-150 spadły na 50-60 to tych pukniec jakby więcej...
Tyle kamieni to na drodze nie bywa.

Znaczy nie tyle mam dziure w wydechu co wygniło gniazdo sondy i ta sobie wesolo wisi pod autem.

Pod domem latarka, zagladam... oczywiscie. Cos z przodu wisi... nawet z widoczna kolejna spinką, która wypadła i już dotyka asfaltu.

Trudno... Sonda wymieniana pare meichów temu, wiec wiem, że juz na wejsciu 530 zł nie moje + naprawa gniazda i zakładanie sondy.

Wizyta w warsztacie od tlumików... 20 min i 30 zł pozniej gnizdo naprawione o sonda (stara wkręcona ponownie).
Jazda do mojego warsztatu, komputer, kasacja "check engine" (VSC jak to w Toyocie zostało - wymagana ponowna kalibracja czujnika wychylenia kierownicy - yaw sensor zero calibration - bo komputer mojego mechnika tego nie potrafi... na szczescie ja i owszem).

I cholera... ku mojemu zdumieniu i radości... mijają kolejne dni a sonda działa w najlepsze... mimo wiszenia w deszczu pod autem przez kilkaset km.

Jednak jak Japończycy cos robią w Japonii, to nie ma bata :-)

Ps. Swoja droga logika łączenia błędu spalin z wywalaniem błędu ABS/VSC w Toyotach mnie zadziwia...
--
Pozdrawiam,
galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
Edytor zaawansowany
  • waga170 04.01.19, 14:43
    You talk too much.
  • galtomone 04.01.19, 15:12
    Read more... it will become easier with time.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • waga170 04.01.19, 15:22
    www.youtube.com/watch?v=JrYtD7gSWsI
  • engine8 04.01.19, 18:16
    LOL o kurde tam nie ma nic do smiechu...
  • hukers 05.01.19, 12:35
    Widzę Galtom, że Ty masz dwie fazy, kiedy coś się dzieje z tym Twoim Lexem. Faza lęku, że będzie drogo, i faza euforii, że tym razem się udało po taniości.
  • galtomone 05.01.19, 12:47
    Nie, ale ciesze sie, ze nie musialem wydawać na naprawe wiecej... Ty masz odwrotnie?
    A napisalem, bo bylem pewien, ze wody z solą i uderzania o asfalt sonda nie przetrwała, wiec liczyłem sie z wydatkiem, trudno.
    Trudno tez nie byc zadowolonym z faktu, ze naprawa nie okazała sie kosztowna.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • szymi_mispanda 05.01.19, 12:47

> Ps. Swoja droga logika łączenia błędu spalin z wywalaniem błędu ABS/VSC w Toyot
    > ach mnie zadziwia...

To jest cos tam zwiazane z jakas magistrala can czy cus. Kolega co mi robi zawsze serwis mi tlumaczyl ale nic nie zrozumialem.

U mnie bylo do wymiany lozysko tylnego lewego kola, jakis kabel sie przetarl tez i :

- wylaczyl sie ABS, caly VDIM z VSC, nawet AFS (!!!), bledy airbagow przednich, kolanowego, bocznych, kurtyn i jeszcze kilka rzeczy

Zapytalem - ale co to ma wszystko wspolnego z jakims kurde lozyskiem w jednym kole? Odpowiedz niby nie ma ale jak jakis tam czujnik jeden sie wylaczy to tak czesto bywa ze komputer wszystko wylacza hehe

Jak w Airbusie co spadl do atlantyku hyhy
  • galtomone 05.01.19, 12:52
    Nie da sie ukryć, że od tej strony Toyoty sa "gupie" dodatkowo opisy bledów nie wiele mowia gdy porowna sie do informacji np. z niemieckich aut, ktore precyzyjniej mowia co sie zjebalo.

Wazne, ze drutem to skasowałem :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.