Dodaj do ulubionych

Nowy "trojkat bermudzki" sie szykuje

05.01.19, 10:18
dzieki stalemu doplywowi mlodych talentow

slask.onet.pl/karambol-osmiu-pojazdow-na-autostradzie-a4-pod-zabrzem/dp721j7
Edytor zaawansowany
  • oixio 05.01.19, 11:56
    "Jedna osoba została poszkodowana, jezdnia w kierunku Wrocławia została zablokowana.
    Utrudnienie według szacunków Dyrekcji może potrwać do około południa."

Jaka polska precyzja informacji !!!
    Co znaczy poszkodowana? co znaczy do około południa ?

Społeczny koszt (ponoszony przez kierowców, ich rodziny i firmy) można wyliczyć:

Społeczny koszt blokady ruchu drogowego
  • hukers 05.01.19, 12:28
    W Polsce nie trzymanie bezpiecznego odstępu na autostradach to jest jakaś plaga. Zawsze jak jadę autostradą w czasie dużego ruchu, to mam wrażenie, że jestem jedyny, który trzyma odstęp. Powinni zrobić jakąś reklamę społeczną typu: odległość=połowie prędkości, plus wprowadzenie konkretnego przepisu.
  • tbernard 05.01.19, 12:41
    Podczas dużego ruchu jak zrobisz prawidłowy odstęp, to zostaniesz potraktowany jak frajer co się boi jeździć i tamuje ruch i zaraz miszcz ci skasuje ten odstęp ładując się Tobie przed maskę. Jak odbudujesz odstęp, to sytuacja się powtarza.
  • hukers 05.01.19, 12:51
    tbernard napisał:

> Podczas dużego ruchu jak zrobisz prawidłowy odstęp, to zostaniesz potraktowany
    > jak frajer co się boi jeździć i tamuje ruch i zaraz miszcz ci skasuje ten odstę
    > p ładując się Tobie przed maskę. Jak odbudujesz odstęp, to sytuacja się powtarz
    > a.
    Powiem Ci, że nawet nie. Z prawej nie wyprzedzają, a z raz na rok, jak ktoś mi mignie z tyłu, że chce wyprzedzać, to go puszczam przed siebie i też mu zaraz migam. Wiem, że wioska, ale tak mam...
  • nazimno 05.01.19, 14:12
    To sa ci utalentowani.
  • oixio 05.01.19, 14:13
    hukers napisał:
    > Powinni zrobić jakąś reklamę społeczną typu: odległość
    >=połowie prędkości, plus wprowadzenie konkretnego przepisu.

W pokazywanych fotkach widać stan nawierzchni - można ocenić ją na ok. 2m/s2 max. możliwego do uzyskania opóźnienia.

Jadąc 140 km/h - droga hamowania to 378 m + droga reakcji 46 m a czas zatrzymywania 20 sekund.
    Jadąc 80 km/h - odpowiednio: 123m, 27 m, 12 s.

Czyli, ta podstawowa regułka jest dobra na suchej nawierzchni do prędkości 50 km/h. Przy prędkości 80 km/h błąd 3 krotny, a przy prędkości 140 km/h ponad 5 krotny.

Trudno jest wymagać od każdego kierowcy dokładnej znajomości praw fizyki - to podstawowy obowiązek dla władz i systemu działającego w interesie społecznym !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.