Dodaj do ulubionych

Temat zawsze aktualny - wymiana oleju...

05.01.19, 21:23

- Stary, jak często się zmienia olej?
- Szwagier zmienia raz na dwa lata.
- Raz na dwa lata, qrwa czym on jeździ??????
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- Niczym, smażalnię ma w Kołobrzegu.

--
YCDSOYA
Edytor zaawansowany
  • bigzaganiacz 05.01.19, 22:31
    Jestem z frakcji zmieniac olej non stop ale kiedys mialem volvo s40 mk1 1.8 silnik reno i nie zmienialem 5 lat , a jak olej wyciekl przypuszczalnie nie do konca ze skrzyni to pojechalem do mechanika 20km az lewar zmiaby biegow byl goracy , po dolewce latal jeszcze rok, doczytalem ze skrzynia molibenowa czy cos tam , takze w nowym zmieniac w starym nawet na to nie patrzec bedzie malo to sie kontrolka zapali (jak nie spalona)
  • waga170 05.01.19, 22:44
    > kiedys mialem volvo s40 mk1 1.8 sil
    > nik reno i nie zmienialem 5 lat , a jak olej wyciekl przypuszczalnie nie do kon
    > ca ze skrzyni to pojechalem do mechanika 20km az lewar zmiaby biegow byl goracy

I znow krotka pilka: Wypierdalaj na forum idiotow.
  • bigzaganiacz 05.01.19, 23:28
    No ok z checia ale jak je zalozysz i bedziesz glownym idiota krolem wszystkich idiotow
  • bigzaganiacz 05.01.19, 23:40
    Byla taka historia z mercedesem kupionym w 1985 , i mercedes polska go odnowil pare lat temu , baba uzytkowniczka twierdzial ze nie wymieniala oleju 20 lat
  • waga170 05.01.19, 23:55
    > ale kiedys mialem volvo s40 mk1 1.8 silnik reno
    Kiedys mielismy ogiera po matce Sahara iojcu Zefir
    > i nie zmienialem 5 lat
    I nie dawalismy mu jesc i pic, po czym jak zdychal to pojechalismy do dochtora a glupi kun i tak zdech.
  • engine8 06.01.19, 00:02
    I to spokojnie mazna bylo napisac w papierach ze zdechl z przyczyn naturalnych
  • bigzaganiacz 06.01.19, 00:09
    No tak bylo , nie musisz wierzyc, fura kupiona za 300 euro to kolo nosa mi latala zmiana oleju za 70 , a jak by sie rozkraczyl to trudno na szrocie wziol bym 200 dorzucil 100 i wziol nastepne padlo
  • qqbek 05.01.19, 22:53
    Ja tam jestem ze zmieniających.
    Obecnie mam zmieniać co 30 tysięcy, a będę zmieniał 2x częściej (lub co roku).
    Ci którzy zmieniali co 30 tysięcy w Renault (tam gdzie Nissan przy tych samych silnikach zalecał co 15) już zapewne wiedzą "dlaczego?".

I nie - zalałem ostatnio Volkswagenowskiego "Long-Life" co to niby ma na 30 wystarczyć... a i tak dojedzie góra do 15.

Zresztą z tymi dłuższymi interwałami serwisowymi to zwykła ściema... że od czasów VW 1200 udało się podnieść przebieg do wymiany oleju z 5000 km do 10 000 km, a potem do 15 000 km to jeszcze jestem w stanie uwierzyć. W skokową zmianę z 15 na 30 już jakoś niespecjalnie.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • waga170 05.01.19, 23:13
    W latach 60-tych rodzimy olej Selektol 9HD zmienialo sie co dwa i pol tysiaca kilometrow. Dla niewtajemniczonych, HD stalo za Heavy Duty, hehe.
  • engine8 05.01.19, 23:41
    Ja przez ostatnie kilka lat zmieniam zawsze w Grudniu - przed Swietami zeby miec czysty olej na Swieta.. :)
  • waga170 05.01.19, 23:48
    Ja kiedys w zony samochodzie wymienialem Mbil1 co 10 tys kilometrow po czym wlewalem go do mojego e34 w ktorym po pol miliona kilometrow wymienialem tylko filtr, bo olej "sie sam wymienial".
  • engine8 06.01.19, 00:00
    Kurcze, a Ty wode w wanny wypuszczales jak sie zona wykapala czy tez sie po niej kapales i tylko "to geste z gory" zbierales"?
  • bigzaganiacz 06.01.19, 00:12
    Spijal soki z kroku jak ambrozje
  • waga170 06.01.19, 00:13
    Ja wode z wanny, jak juz sie cala rodzina wykapie w grudniu, ja pierwszy, dziadek ostatni bo najbardziej smierdzi, spuszczam do oczka z karpiami zeby zawsze miec swiezego na Swieta.
  • bigzaganiacz 06.01.19, 00:17
    Qurwa waga ale dziadka to juz chyba trzymasz zabalsamowanego jak lenina co nie zmienia faktu ze przed swietami przemyc trzeba
  • waga170 06.01.19, 00:22
    No nareszcie dotarlo do niektorych ze to watek humorystyczny rozpoczety od kawalu. A znany w rodzinie jako "dziadek" to moj pierwszy syn.
  • engine8 06.01.19, 00:24
    No i racja. Humanitarny sposob na usypianie karpia i nie trzeba takiego karpia potem walic mlotkiem no i nie blotem ale starym mulem smierdzi.
  • waga170 06.01.19, 02:06
    Tylko nie starym mulem! Wypraszam sobie!
  • jeepwdyzlu 06.01.19, 02:54
    A tymczasem stare mule....

Rozmawiają żony kierowców którzy przeszli na emeryturę jedna się żali:
    - Ten mój stary to mnie wkurwia... łazi po chacie bez celu, ciągle marudzi, przeszkadza - czasami chcę go zabić. Jak Ty dajesz sobie radę ze swoim?
    - Proste, kupiłam mu na złomie kabinę ciężarówki, całe dnie tam siedzi nawet śpi w tym łóżku, gotuje sobie i raz na trzy tygodnie wraca do chaty.
    - O, to ja też tak zrobię.
    Dwa tygodnie później znów się spotykają.
    - I co pomogło - pyta jedna?
    - Rewelacyjny pomysł siedzi tam, dupy nie zawraca, a wczoraj jak zapukałam w kabinę to wciągnął mnie do środka, zerznął jak nigdy i na koniec 100 zł w stanik włożył...

--
    YCDSOYA
  • jeepwdyzlu 06.01.19, 02:57
    A tymczasem u Misiaczka.....

Wieś. Zapuszczone, biedne gospodarstwo. Biedni gospodarze. Z inwentarza domowego został tylko głodny kogut, pies i kot i vw polo.
    Zwierzaki usiedły sobie wieczorkiem pod izbą i naradzają się.
    Kogut:
    - Nie ma co, kurwa, zwlekać. Wynoszę się jutro rano do innej wioski. Tutaj nie ma ziarna, nie ma kur, nic, kurwa, nie ma. Nie ma po kim deptać.
    Kot:
    - Ja też stąd idę! Nie ma ziarna, nie ma gryzoni. Nie ma krowy, nie ma mleka.
    Pies:
    - A ja jeszcze zaczekam parę dni.
    Kogut i Kot chórem:
    - A tobie co? Oszalałeś?
    Pies:
    - Wczoraj wieczorem słyszałem, jak Misiaczek mówił do żony: Jeszcze parę dni takiej nędzy i z głodu będziemy chyba ssać chuja Azorowi...

--
    YCDSOYA
  • waga170 06.01.19, 10:14
    Nie trafiles na podatny grunt ze swoja proba humoru. Tu wiekszosc cierpi na duposcisk a druga wiekszosc na szczekoscisk a o istnieniu "take it easy" to sie dowiedzieli wlasnie teraz.
  • hukers 06.01.19, 10:46
    waga170 napisała:

> Nie trafiles na podatny grunt ze swoja proba humoru.

Trafił, trafił, tylko ludzie się dopiero budzą po melanżu
  • waga170 06.01.19, 12:30
    Od jakiegos czasu nie ma wykropkowywania pewnych slow. Tylko "dupa" umykala przedtem cenzurze. Podoba mi sie ten postep!
    Pozostajac w stylu Jeepa:

Dwoch pijaczkow wyszlo z knajpy i widza ze ktos lezy na trawniku. Ustalili ze trzeba mu zrobic sztuczne oddychanie. Jeden z nich mial jeszcze w reku slomke po drinkach, wsadzil temu lezacemu w dupe i zaczal dmuchac z calych sil. Po czym sie zmeczyl i powiedzial koledze teraz ty. Kolega wyjal rurke, odwrocil, wsadzil drugim koncem i zaczal dmuchac. Po chwili ten pierwszy sie pyta dlaczego odwrociles rurke? Na co ten dmuchajacy: Bo po tobie sie brzydze.
  • jeepwdyzlu 06.01.19, 12:43
    😀😀😀

--
    YCDSOYA
  • 4slash 06.01.19, 14:23
    Jeżeli nie jesteś Mahometem a widzisz, że góra idzie do ciebie to spierdalaj bo właśnie schodzi lawina.
  • bolo2002 06.01.19, 12:59
    Olej silnikowy wymienia sie wg instrukcji obsługi-tam jest podane , co ile km. Max 1 rok w silniku lun co 15 tys km.
    Inaczej niszczysz silnik.I nie ma to znaczenia , czy sam. stoi, czy jezdzi! Jest dokładnie tak samo jak z oponami. Opon starszych jak 6- lat sie nie zakłada- mimo, ze nie były uzywane!-zawodowiec
  • samspade 06.01.19, 13:08
    A jeśli w instrukcji jest zapisany interwał max 30 tys lub gdy samochód zarzyczy sobie?
  • kanna13 06.01.19, 13:12
    Jak sobie zarzyczy to nie sobie sam zmieni co innego jakby zażyczył :-)
  • trypel 06.01.19, 13:15
    Jak samochód zaryczy czy zażyczy sobie?

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • samspade 06.01.19, 13:19
    W sumie na jedno wychodzi. Rzyczy czy ryczy.
    Ale przyznaję ze grubo napisałem.
  • trypel 06.01.19, 18:48
    nie zebym był
    i.kym-cdn.com/photos/images/original/000/111/795/Image1.png
    ale ja naprawde przeczytałem ryczy :)

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • engine8 06.01.19, 18:16
    A jak mierzyc to niszczenie silnika?
  • tbernard 06.01.19, 15:12
    U mnie już 2 miesiące temu rok minął i kontrolka nie wzywa.
    Chyba oleję brak wezwania i zlecę wymianę. Przebiegu może nie zrobiłem wielkiego od ostatniej wymiany, coś w okolicach 10 tys, ale na ogół zawsze po roku miałem wezwanie.
  • qqbek 06.01.19, 15:34
    Kobieto pamiętaj!
    Regularnie popełniany grzech obżarstwa uchroni ciebie przed grzechem cudzołóstwa!

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • qqbek 06.01.19, 22:56
    Klik

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.