Dodaj do ulubionych

Jaki samochód polecacie?

13.01.19, 17:01
Witam, mam pytanie, jaki samochód polecacie, by łatwiej było do niego wsiadać i z niego wysiadać. Poszukuję wyższego auta, by starsza osoba mogła wygodniej do niego wsiąść. Może coś doradzicie, bo nikt w rodzinie nie ma takiego auta. Będzie nim jeździć kobieta, więc chciałabym, by choć troszkę było ładne:-) Niemniej najbardziej liczy się wygoda. Nie interesują mnie auta terenowe. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki na ten temat, pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • qqbek 13.01.19, 17:35
    Różowe!
    Różowe są ładniejsze!

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • bigzaganiacz 13.01.19, 17:45
    Czerwone, najszybsze
  • x67x 13.01.19, 17:51
    Różowy odmładza:-) Czerwone zawsze mi się podobały:-) Dziękuję za wesołe porady:-)
  • qqbek 13.01.19, 17:58
    x67x napisał(a):

> Różowy odmładza:-) Czerwone zawsze mi się podobały:-) Dziękuję za wesołe porady
    > :-)

Jakie pytanie, taka odpowiedź.
    Możesz też zadać "Wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę", a ja na spokojnie odpowiem "czterdzieści dwa".
    (myślę, że choć jedna osoba na tym forum, niejaki Vogon, będzie wiedział, o co właściwie mi chodzi)

Dokładniejszych odpowiedzi udzielamy po dostarczeniu odpowiedzi na temat pytania:
    "Kto będzie jeździł?" (starsza kobieta, to wiemy - ale czym jeździła do tej pory, co jej się podobało, a co nie)
    "Jak będzie jeździł?" (codziennie kilka kilometrów do pracy i z powrotem, raz na rok dalej; czy też codziennie kilkadziesiąt kilometrów)
    "Gdzie będzie jeździł?" (czy głównie po mieście, czy jednak po trasach)
    "Z kim/czym będzie jeździł?" (samotnie, czy z całą czeredą dzieci/wnuków/innych stworzeń)
    "Ile ma na to pieniędzy i czy szuka samochodu nowego, czy używanego?"

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • x67x 13.01.19, 18:06
    Dziękuję za pomoc.
  • qqbek 13.01.19, 19:00
    Powiem to tak - mi jako 40-latkowi z żoną, dwójką dzieci i psem na karku odpowiada Volkswagen Golf Sportsvan, które to auto obecnie posiadam. Oferuje to czego sobie pani winszuje (tj. wyższą pozycję za kółkiem, nie będąc przy tym pseudoterenówką), a jednocześnie jest dostatecznie mały, żeby się wszędzie wcisnąć (miałem poprzednio sporo większy, pseudoterenowy samochód).
    Osobie starszej, nieobarczonej progeniturą w zupełności wystarczy Minivan segmentu B (Nissan Note czy Ford B-Max), o ile nie zamierza jeździć gdzieś dalej.

--
  • x67x 13.01.19, 19:27
    To ma być auto dla mnie, dziękuję, przejrzałam modele, nawet mi się podobają. Wożę często rodziców na krótkie odległości, ze względu na nich muszę zmienić auto. Z obecnego jestem bardzo zadowolona, będzie żal się z nim rozstawać.
  • bwv1080 13.01.19, 20:24
    x67x napisał(a):

> Wożę często rodziców na krótkie odległości, ze względu na
    > nich muszę zmienić auto.

Czy w takim przypadku użycie usług taksówek nie będzie korzystniejszą finansowo alternatywą?
    Jak częste są przejazdy i na jakim dystansie?
  • x67x 13.01.19, 21:16
    Moja miłość do rodziców jest bezcenna:-)
  • waga170 15.02.19, 08:12
    > Moja miłość do rodziców jest bezcenna:-)
    W takim razie popatrz na taksowki bagazowe albo od razu, przewoz mebli.
  • jestklawo 18.01.19, 19:24
    > To ma być auto dla mnie, dziękuję, przejrzałam modele, nawet mi się podobają

co tu jet niezrozumiałego?
  • jestklawo 18.01.19, 19:28
    >Jak częste są przejazdy

codziennie

> i na jakim dystansie?

8457 m. W jedną stronę. Z powrotem raczej 12.581 m, żeby objechać korki
  • x67x 13.01.19, 19:59
    PS Mąż mnie na taki namawia, ale niezbyt mi się podoba. Wydaje mi się, że drzwi tylne są wąskie.
    www.otomoto.pl/oferta/skoda-roomster-auto-do-zadan-specjalnych-ID6BCYAy.html#87158af4fb
  • who_cares 13.01.19, 20:06
    To jest poszerzona w tylnej osi Fabia, ciasna jak diabli. Dacia Lodgy lub Dokker , wsiada się wygodnie i siedzi wysoko na wszystkich miejscach nawet w trzecim rzędzie jest spoko.
  • x67x 13.01.19, 20:21
    Dzięki, chodzi mi o to, by w tyle było sporo miejsca.
  • x67x 13.01.19, 21:12
    Ładne, dzięki.
  • who_cares 13.01.19, 21:49
    Sam mam Lodgy ale żeby ją nazwać ładną to bym się nie posunął :)
  • x67x 13.01.19, 22:16
    Z samochodem jest jak z butami, trzeba przymierzyć, poczuć wygodę. Polecam Wojasa:-)
  • x67x 19.01.19, 14:57
    Widziałam ją dziś w Tarnobrzegu na parkingu, to duży, przestronny samochód. Jaki jest koszt jazdy na 100 km? Zazwyczaj jeżdżę na krótkich odcinkach tj. 10-15 km. Pozdrawiam
  • who_cares 21.01.19, 12:03
    Ja mam stary silnik 1,6 MPI 82KM i w mieście pali z 9 litrów. Na trasie przy spokojnej jeździe około 7.
    Można zagazować , idealnie się do tego nadaje ale przy moich przebiegach rocznych więcej zachodu niż oszczędności.
    Nowe modele mają nissanowski silnik 1.6 100 KM i w nich spalanie jest niższe o litr - półtora ale słabo radzi sobie z gazem a zwłaszcza z regulacją zaworów.
    dCi czy Tce jeśli kupujesz używany to niestety bywa loteria bo są dość wrażliwe na zaniedbania w eksploatacji a często zajeżdżone.
    Z kolei nowe przy małych przebiegach wychodzą dość drogo, Tce na razie nie ma w ofercie na wiosnę będzie nowe Tce 1.3 130 KM
  • x1967x 21.01.19, 19:12
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, chcę kupić kilkuletnie auto. Co najmniej pół roku jeżdżę rowerem do pracy, ale drugie auto jest mi potrzebne, bo mieszkam na zd i rodzice też :-) Pozdrawiam
  • who_cares 21.01.19, 21:59
    OK. Lodgy i Dokker mogą być nieco landarowate choć na wakacje cenię ich bagażnik do którego wcisnąłem rower szosowy i bagaż na dwa tygodnie we Włoszech :)
    Zajrzyj na www.daciaklub.pl
  • x1967x 21.01.19, 22:10
    Dzięki
  • jestklawo 18.01.19, 19:32
    www.otomoto.pl/oferta/skoda-roomster-auto-do-zadan-specjalnych-ID6BCYAy.html#87158af4fb

już za późno, już ją kupiłem dzięki twojemu linkowi, można zamknąć temat
  • x67x 18.01.19, 21:27
    To fajnie, że kupiłeś:-)
  • x67x 18.01.19, 21:30
    PS Skody są dobre, miałam od nowości, tylko inny model.
  • engine8 13.01.19, 19:47
    Tesle SUV - drzwi tylne sie do gory podnosza
  • x67x 13.01.19, 19:54
    Ładny, ale za drogi, dzięki.
  • engine8 13.01.19, 19:47
    najlepiej Kabriolet - nawet drzwi otwierac nie trzeba ...
  • x67x 13.01.19, 19:55
    Taki odpada, w moim wieku trzeba uważać na uszy:-)
  • yasiaq 13.01.19, 20:23
    Ja ze swojej strony polecam szwedzkie stopery ponoc najlepsze na swiecie oraz czapki wiggens choc nie najtansze to w wersji z gore zapewnia nalezyta ochrone zwlaszcza w kabriolecie..
  • x67x 13.01.19, 21:17
    Dzięki, używam stoperów w domu i czasami w pracy:-)
  • plastikpiokio 14.01.19, 11:29
    polecamy taki z kierownicą i co najmniej czterema kołami może być jeszcze fotel kierowcy ale zawsze można postawić taboret.
  • x67x 14.01.19, 15:07
    Nie odpowiadam na złośliwe komentarze, pozostałym dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
  • dr.hayd 14.01.19, 21:08
    Jeśli chodzi o samochód, do którego starszej osobie łatwo wsiadać i wysiadać to powołam się na mojej śp. babcię. Kiedy była już schorowaną osobą po 80. to było w rodzinie kilka samochodów. Jak trzeba było babcię gdzieś zawieźć to najbardziej chciała, żeby to był Fiat Panda (ta generacja z Polski). Argumentowała to tym, że do tego samochodu najłatwiej jej się wsiada i wysiada, oraz że jest wygodny. Panda wygrywała ze Skoda Felicią, Nissanem Almerą, VW Passatem, Toyotą Avensis, Toyota Yaris.
    Wygodnie się wsiada i wysiada również do Hyundaia i20 - siedzi się odrobinę wyżej niż w podobnych samochodach, ale ma twarde zawieszenie i trzęsie.
    Całkiem fajny i wygodny jest Fiat 500L. Komfortowo też wygląda Citroen C3 (ten aktualny) i Cactus - ale nie jeździłem. Trzeba się wybrać do salonu i samemu przymierzyć - bo co dla jednego wygodne, dla drugiego już być takie nie musi.
  • x67x 14.01.19, 22:40
    Wymieniłeś 3 marki aut, które miałam lub mam. Masz rację, trzeba wsiąść i sprawdzić. Na pewno nie kupię Pandy, bo za mały bagażnik i mało z tyłu miejsca. Gdy się pogoda poprawi, to wybiorę się na giełdę, by obejrzeć te marki aut, które polecacie, dziękuję i pozdrawiam.
  • spiwor 15.01.19, 05:21
    Mój ojciec jak zaczął mieć problem z kręgosłupem kupił Zafirę, nie chce zamienić na żaden inny.
  • x67x 15.01.19, 05:54
    Witam, właśnie mój tatuś ma problem z kręgosłupem, sztywność karku, nie może się zgiąć przy wsiadaniu czy wysiadaniu z auta, poza tym jest sprawny. Dziękuję i pozdrawiam.
  • x1967x 28.01.19, 19:54
    Znalazłam już chętnego na moje auto, ale ja jeszcze nie wybrałam dla siebie, bo zimno, ślisko i jestem przeziębiona. Gdyby ktoś miał do sprzedania auto, o jakie pytałam, to może odkupię? Okolice Tarnobrzegu, Pozdrawiam
  • yarko.yarmiyr 03.02.19, 15:10
    Od dwóch tygodni mam Avensis używane (z Carolina Toyota Włochy). Bardzo dobre auto, praktyczne, dobrze wyposażone i przede wszystkim moim zdaniem bezawaryjne. Komfortowo się jeździ
  • who_cares 03.02.19, 15:14
    Uwaga na Carolina Toyota Włochy - sprzedają padlinę więc muszą zatrudniać spamerów kretynów do naganiania jeleni.
  • x1967x 08.02.19, 15:30
    Dzięki za informację, pozdrawiam.
  • niechcepoczty 03.02.19, 16:40
    x67x napisał(a):

> Witam, mam pytanie, jaki samochód polecacie, by łatwiej było do niego wsiadać i
    > z niego wysiadać. Poszukuję wyższego auta, by starsza osoba mogła wygodniej do
    > niego wsiąść. Może coś doradzicie, bo nikt w rodzinie nie ma takiego auta. Będ
    > zie nim jeździć kobieta, więc chciałabym, by choć troszkę było ładne:-) Niemnie
    > j najbardziej liczy się wygoda. Nie interesują mnie auta terenowe. Będę wdzięcz
    > na za wszelkie wskazówki na ten temat, pozdrawiam.

Przy 185cm, ceniłem swoje Aveo, mniej przychylnie patrzyłem na wsiadanie do Astry G, BMW 3, BMW 1. Szczególnie te BMW nie wspominam miło. Ja wychodzę z założenia że dla bezpieczeństwa warto mieć min. klasę kompaktową. Jednak gdyby mi przyszło mieć coś miejskiego to chętnie Hondę Jazz.
  • x1967x 08.02.19, 15:28
    Tatuś ma 171 wzrostu wpisane w karcie szpitalnej, kiedyś miał 177, ma sztywny kark i dlatego jest problem z wsiadaniem i wysiadaniem. Poza tym jest sprawny fizycznie. Pozdrawiam
  • agatka453 08.02.19, 14:31
    poczytaj sobie o toyocie Verso. Może nie jest zbyt piękna ale jest niezawodna i przyjemne w prowadzeniu oraz tania w utrzymaniu i eksploatacji.
  • x1967x 08.02.19, 15:21
    Dzięki, pozdrawiam.
  • raczki82 14.02.19, 19:50
    Wszystko oczywiście zależy od tego czy chcesz samochód nowy czy używany. Jeśli nowy i taki, który będzie wygodny dla starszej osoby, to myślę, że dobrą opcją może być nowe Clio. Zresztą warto zerknąć na parametry techniczne, myślę, że wygląda to całkiem spoko - www.renault.pl/samochody/samochody-nowe.html . No i ważna rzecz.. jest mały i bardzo ekonomiczny.
  • yasiaq 14.02.19, 23:00
    Widziałem ostatnio 2 takie sztuki popsute..Serio Ale nie były nowe , moim zdaniem wyjechały z salonu co najmniej tydzień przed awarią..
  • galtomone 15.02.19, 10:05
    Spam zgłoszony.
    Clio... wyższe... byście chociaż GŁĄBY na temat odpisywali i to "wyższe", szpetne Clio zaproponowali.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • arekcebul222 15.02.19, 14:56
    Może rav4 trzeciej generacji. Ojciec ma takiego w dieslu i dobrze mu się wsiada i go prowadzi
  • xx1967 15.02.19, 15:44
    Ładny, dzięki, pozdrawiam.
  • bywalec.hoteli 18.02.19, 10:14
    Drzwi przesuwne - może VW Caddy?

--
    Czy ktoś wie jakie będzie lato 2019?
  • xx1967 18.02.19, 19:00
    Dzięki, pozdrawiam
  • xx1967 27.02.19, 07:53
    Witam, co sądzicie o nissanie note 1.4 B, brat mi wczoraj wyszukał w internecie, nawet mi się podoba. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.