Dodaj do ulubionych

Sens wynajmu długoterminowego

16.01.19, 13:38
Na GW jest artykuł sponsorowany o wynajmie aut w "wirtualnym salonie". Policzyłem, ile to kosztuje.

Astra 1.4 125 KM, wynajem na 3 lata, przebieg łączny 45 tys. km (bo za km się tam płaci, pewnie dlatego są "nieograniczone").
W sumie wyszło 53235 PLN. Na 3 lata i zostajemy bez samochodu.
A i tak policzyłem za km brutto - jeżeli cena była netto, to jest jeszcze gorzej.

Nowa taka sama astra w otomoto:
66500 + ubezpieczenie 3*1400 (na podstawie swojego auta) + opony 1600 + serwis niech będzie 2000, razem 72700, czyli niecałe 20 tys.drożej, a zostaje jeszcze 3-letnie auto, które będzie sporo więcej warte niż 20 tys.

Gdzie ten sens wynajmu?

--
www.sprawdzpodatki.pl
Edytor zaawansowany
  • nieznajacy_sie 16.01.19, 13:53
    Nie wiem gdzie ubezpieczasz, ale też tam chce kupić OC i AC dla swojej astry (w tej cenie)
  • klemens1 16.01.19, 16:05
    nieznajacy_sie napisał(a):

> Nie wiem gdzie ubezpieczasz, ale też tam chce kupić OC i AC dla swojej astry (w
    > tej cenie)

Różnie. Proama, AXA, mBank (to też chyba AXA). 2 razy przez rankomat coś znalazłem.
    Poszukiwania naprawdę nie trwały długo. I mam pełne zniżki.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • wujo_prezio 16.01.19, 14:27
    troche slabo liczysz. Ubezpieczenei oc/AC pewnei z 4000/rok =12000.
    3 przegladow za 2000 nie oblecisz - trzeba liczyc z 4000
    Opony - ok 1600 +8 wymian po 100 (800).
    Razem 85000.
    TRacisz 62% wiec bardzo niekorzystna oferta wynajmu o ktorej piszesz. Powinno byc troche ponad 50%.
  • loyezoo 16.01.19, 15:36
    W Axa, te auto z moimi zniżkami OC,AC,Assistance............865zł :) więc te 4tys. to du..py wzięte.W przypadku nowych aut, pakiety ubezpieczeń są już od 1,5% wartości.
    Wymiana opon, mi wychodzi przez 3 lata 6 razy ale może niektórzy wymieniają częściej:P
    3 przeglądy tej Astry to koszt 2400zł, choć zależy to od dealera.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • jeepwdyzlu 17.01.19, 12:35
    .W przypadku nowych aut, pakiety ubezpieczeń są już od 1,5% wartości.
    ----
    Ostatni raz nowy samochód kupowałeś chyba w 1998 roku.
    2% to dobra oferta
    A i to przez góra dwa lata.

--
    YCDSOYA
  • loyezoo 17.01.19, 16:46
    Nie kupowałem.Jednak 865zł to nawet mniej niż 1,5% z 73000 (na tyle auto byłoby ubezpieczone) W tym amortyzacja 10% i udział własny 1000zł, co nie zmienia faktu,że się da.Za 2% czyli około 1400zł jest już bez udziału własnego i ze zniesioną amortyzacją.To nie zmienia kolejnego faktu, że to "trochę" mniej niż walnął wujo_prezio :))

--
    Life is too short to drive boring cars
  • klemens1 16.01.19, 16:04
    wujo_prezio napisał:

> troche slabo liczysz. Ubezpieczenei oc/AC pewnei z 4000/rok =12000.

Liczę tyle, ile sam płacę. Od kilku lat mam 1400-1600, a auto więcej warte niż astra (niewiele, ale jednak).

> 3 przegladow za 2000 nie oblecisz - trzeba liczyc z 4000

W ASO płaciłem raz - wyszło koło 600, u zwykłego mechanika niewiele mniej. 2 tys. dałem z zapasem i tak.

> Opony - ok 1600 +8 wymian po 100 (800).

Cena opon ok (jakkolwiek Dunlopy 4D kupiłem taniej), ale wymiana kosztowała mnie do tej pory 50 PLN. 60 od jesieni '18.

> TRacisz 62% wiec bardzo niekorzystna oferta wynajmu o ktorej piszesz. Powinno b
    > yc troche ponad 50%.

Nawet przy cenach z kosmosu, które zapodałeś, i tak się nie opłaca ...

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • qqbek 17.01.19, 17:38
    No ja nie wiem.
    Jakie to AC masz?
    Bo ja za swojego Swetra tyle zapłaciłem (1500 samego AC, do tego niecałe 400 OC i solidny assistance, prawie 2000 łącznie), a wart był w chwili ubezpieczania 59 (według ichniej tabelki), czyli mniej niż najlepsza limuzyna świata.
    Tyle, że ja mam opcję "w razie czego mam wyjebane" (jak to młodzież mawia) - naprawa wyłącznie w ASO, wyłącznie na częściach oryginalnych, brak udziału własnego. A u konkurencji mogłem spokojnie mieć za 1200-1300 tyle, że na zamiennikach, w wyznaczonym warsztacie i z udziałem własnym.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • jeepwdyzlu 17.01.19, 18:22
    Etam
    NX w pierwszym roku 4800 zł
    2,4 %
    Nie było taniej. Leasing, full opcja, ochrona prawna, moje zniżki prywatne mieli w dupie wszyscy.

--
    YCDSOYA
  • klemens1 17.01.19, 20:17
    qqbek napisał:

> Tyle, że ja mam opcję "w razie czego mam wyjebane" (jak to młodzież mawia) - na
    > prawa wyłącznie w ASO, wyłącznie na częściach oryginalnych, brak udziału własne
    > go. A u konkurencji mogłem spokojnie mieć za 1200-1300 tyle, że na zamiennikach
    > , w wyznaczonym warsztacie i z udziałem własnym.

Mam średnie Assistance+Europa, bez ASO (jebać ASO), części nowe zamienniki (inna metka, często to samo w rzeczywistości), udział własny tylko w przypadku kradzieży.
    Więc w sumie wychodziłoby pewnie podobnie.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • qqbek 17.01.19, 20:29
    Masz Śkodę a nie Mazdę, to rzeczywiście ten udział własny przy kradzieży średnio ciebie musi interesować 🤣
    W sumie wychodzi więc podobnie.
    Ja wiedziałem, że będzie za kilka miesięcy nowy domownik, który przez pierwsze pół roku średnio da nam pospać (co zresztą niestety się sprawdza), to wolałem mieć święty spokój. W czerwcu będę ponownie ubezpieczał, ale chyba zostanę jeszcze przy wariancie "full wypas", tym bardziej, że pewnie składka AC spadnie trochę z racji spadku wartości samochodu.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • klemens1 17.01.19, 21:17
    qqbek napisał:

> Masz Śkodę a nie Mazdę, to rzeczywiście ten udział własny przy kradzieży średni
    > o ciebie musi interesować 🤣

Trochę inaczej to działa.
    Po pierwsze, generalnie teraz mało jest kradzieży. A ubezpieczenie jest nieproporcjonalnie tańsze, gdy wezmę udział własny.
    Gdybym miał mazdę, zrobiłbym tak samo. Inna sprawa, że mazdy nie kupię, bo nie robią turbobenzyn.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • gzesiolek 21.01.19, 20:18
    Robią tylko nie sprzedają w UE(2.5T) A ciekawe jak będzie pracować ten nowy z zapłonem samoczynnym i kompresorem... A co do kradzieży to w malopolsce nie kradną bardziej niż skody... To w mazowieckim był jakiś sajgon z kradzieżą Mazd...
  • klemens1 21.01.19, 20:50
    gzesiolek napisał:

> Robią tylko nie sprzedają w UE(2.5T) A ciekawe jak będzie pracować ten nowy z z
    > apłonem samoczynnym i kompresorem...

Obecne ze zwiększonym stopniem sprężania jeżdżą tak sobie, ale trzeba przyznać, że są oszczędne.

> A co do kradzieży to w malopolsce nie krad
    > ną bardziej niż skody... To w mazowieckim był jakiś sajgon z kradzieżą Mazd...

I jeszcze hondy chyba - jakoś sobie upodobali japońców.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • samspade 17.01.19, 21:42
    Ubezpieczenie nowego wyniesie mnie jakieś 3 tyś. Co do warunków nie będę mial zbyt dużo do powiedzenia.
  • bigzaganiacz 16.01.19, 14:56
    zeby miec swoj nowy to najpierw musisz wyskoczyc z 65k
    tu zaplacisz 1500 na miesiac i wszystko w pompie jako bonus
    dla mlodych ambitnych jakis junior accountant deputy manger to moze byc calkiem ciekawa opcja

• hukers 16.01.19, 15:33
    Oczywiście, że się nie oplaca.
  • klemens1 16.01.19, 16:00
    bigzaganiacz napisał(a):

> zeby miec swoj nowy to najpierw musisz wyskoczyc z 65k
    > tu zaplacisz 1500 na miesiac i wszystko w pompie jako bonus
    > dla mlodych ambitnych jakis junior accountant deputy manger to moze byc calkiem
    > ciekawa opcja

I to jest wg mnie prawidłowa odpowiedź.
    W końcu nie trzeba się zastawiać, a można się pokazać.

Gdzieś nawet widziałem filmik, gdzie pewną pokrętną logiką można wykazać, że jazda bmw 5 kosztuje tyle, ile octavią. I rzeczywiście - ale miesięcznie w porównaniu do wynajmu bmw i leasingu octavii. Tylko że po X latach po wynajmie nie ma się nic, a po leasingu jednak używany samochód.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • engine8 18.01.19, 03:46
    No nie.... W jednym i drugim przypadku po wygasnieciu terminu nie masz nic - masz obowiazek oddac samochod.
    A jak chcesz miec ten samochod - to musisz go sobie kupic..... W leasingu wiesz z gory za jaka cene natomiast w drugim przypadku nie wiesz, ale to nie znaczy ze po wynajmie nie mozesz go kupic za tyle samo albo taniej niz po leasingu... wszytko "zalezy"
  • klemens1 18.01.19, 09:46
    engine8 napisał(a):

> No nie.... W jednym i drugim przypadku po wygasnieciu terminu nie masz nic

W leasingu masz samochód, za "wykup", który może wynieść złotówkę. Wszystko zależy od warunków.
    W końcu nie bez przyczyna rata leasingu octavii i wynajmu bmw 5 są w podobnej wysokości.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • engine8 18.01.19, 18:13
    "rata leasingu octavii i wynajmu bmw 5 są w podobnej wysokości."

Widocznie macie zupelnie inne warunki leasingow...

A miesieczna platnosc moze byc podobna...

Tylko w przypadku kiedy po odliczeniu kosztow na poczatku i koncu leasingu i odliczeniu tego co kupujacu zaplaci na poczatlku leasingu, koncowe kwoty beda podobne....
    A wiec jak masz "wypasiona" octavie z cena wyjsciowa np 100 tys a "okradzionego" bmw 150 tys tys i po uplywie np 3 lat wartosc octavii bedzie oceniona na (70%) 70 tys a BMW na 60% czyli 90 tys oraz kupujacy octawie nie zaplaci nic a kupujacy BMW 2o tys ..... to raty rzeczywiscie beda podobne... no a jak gosc chce bmw ale nie ma 20 tys to mu sie wyceni awartosc po-leasingowa na 120 tys ...... i obaj rzeczywiscie placa za 30 tys samochodu.
  • trypel 18.01.19, 20:22
    Przeczytaj dokładnie co napisał.
    Rata WYNAJMU vs rata LEASINGU
    I one faktycznie mogą byc podobne za auta kompletnie rożnej klasy.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • trypel 17.01.19, 09:07
    kompletnie abstrakcyjna cena za tą astrę i idiotycznie mały przebieg,
    bazując na przykładzie octavii (dość popularne auto w wynajmie dla firm) mamy za auto za podobną kwotę na 3 lata i 120 tys km opłate miesieczną w okolicach 850-900 pln netto (i to obejmuje oczywiscie i przeglądy i opony itd), na 3 lata mamy 32 tys netto, a to już jest blizsze stracie wartosci pojazdu w tym czasie
    w drozszym aucie wychodzi jeszcze lepiej
    za mój (wartosc katalogowa ok 185 tys) miesięczna opłata za wynajem to 2100 netto,
    przy czym kontrakt jest na 2 lata i 80 tys km.
    Koszty za 2 lata - 50 tys netto są mniejsze niz utrata wartosci a obejmują wszystko włacznie z uzupełnianiem addblue jak sie skończy

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • pan99 17.01.19, 10:19
    jechałem niedawno uberem i uciąłem sobie pogawędkę z kierowcą.
    Powiedział mi, że wynajmuje kompakta za 2000 zł/mies i za nic więcej nie płaci oprócz paliwa i płynu do spryskiwaczy.
    Umowa na 2 lata, bez limitu km (a trzasnął ponoć 60kkm w pół roku), serwis, opony, przeglądy, naprawy. Miał nawet raz jakiś niegroźny wypadek i właściciel fury przysłał swoją lawetę po szrota, a za kilka godzin podstawili mu nowe auto. I podobno biznesik mu się spina lepiej, niż musiałby pedolić się z lizingiem, naprawami, serwisami.

Czy to wszystko prawda to nie wiem, ale zaciekawiłem się tym wynajmem.
  • trypel 17.01.19, 11:41
    Ryba Taxi we Wrocławiu, są goście co maja już po 20-40 aut w wynajmie, i jakoś im się opłaca. Kierowca z ukrainy. Zaczynali od dacii a teraz już i hybrydy sie pojawiają... i

--
  • jeepwdyzlu 17.01.19, 12:37
    Najem w taxi może ma sens. Dużo jeździsz, 3 lata i znowu nowe auto.
    W normalnej działalności lepszy jest leasing.

--
    YCDSOYA
  • trypel 17.01.19, 12:44
    jasne
    najem ma sens przy duzej ilosci km albo w duzej firmie gdzie najem oszczedza dodatkowy etat flotowca i ulatwia życie (jak aut jest nie 2-3 tylko 50 i wiecej)

--
  • hukers 17.01.19, 18:23
    trypel napisał:

> kompletnie abstrakcyjna cena za tą astrę i idiotycznie mały przebieg,
    > bazując na przykładzie octavii (dość popularne auto w wynajmie dla firm) mamy z
    > a auto za podobną kwotę na 3 lata i 120 tys km opłate miesieczną w okolicach 85
    > 0-900 pln netto (i to obejmuje oczywiscie i przeglądy i opony itd), na 3 lata m
    > amy 32 tys netto, a to już jest blizsze stracie wartosci pojazdu w tym czasie
    > w drozszym aucie wychodzi jeszcze lepiej
    > za mój (wartosc katalogowa ok 185 tys) miesięczna opłata za wynajem to 2100 net
    > to,
    > przy czym kontrakt jest na 2 lata i 80 tys km.
    > Koszty za 2 lata - 50 tys netto są mniejsze niz utrata wartosci a obejmują wszy
    > stko włacznie z uzupełnianiem addblue jak sie skończy
    >
    Jeżeli koszty są mniejsze niż utrata wartości, to jaki zysk ma z tego vw?
  • tbernard 17.01.19, 19:29
    No zysk ma, że może się pochwalić, że jego autem to jeździ nie byle kto. Przecież to darmowa reklama.
  • trypel 17.01.19, 19:47
    Oni kupują z taka zniżka na jaka Ty nie masz szansy.
    Za serwis tez nie płaca tyle co Ty. I za ubezpieczenie i opony tez mniej.
    I jakos starcza

--
  • hukers 17.01.19, 20:03
    trypel napisał:

> Oni kupują z taka zniżka na jaka Ty nie masz szansy.
    > Za serwis tez nie płaca tyle co Ty. I za ubezpieczenie i opony tez mniej.
    > I jakos starcza
    >
    Czyli sytuacja win-win. Ty zarabiasz i oni zarabiają, albo raczej oni zarabiają a Ty nie tracisz.
  • trypel 17.01.19, 20:38
    No dlatego firmy przechodzą z leasingu na wynajem.
    Oni za dwa lata sprzedadzą tiguana z nieduża strata w stosunku do ICH ceny zakupu, ja za dwa lata dostanę nowy.
    No i w ten sposób na rynek trafia sporo aut z dobra przeszłością.

--
  • hukers 17.01.19, 21:33
    trypel napisał:

> No dlatego firmy przechodzą z leasingu na wynajem.
    > Oni za dwa lata sprzedadzą tiguana z nieduża strata w stosunku do ICH ceny zaku
    > pu, ja za dwa lata dostanę nowy.
    > No i w ten sposób na rynek trafia sporo aut z dobra przeszłością.
    >

I tam już na te auta z dobrą przeszłością czekają Misiaczki.
  • engine8 18.01.19, 03:11
    No nie , misiaczki czekaja jeszcze dluzej bo co rok auto traci na cenie.... I misiaczki kupuja od prywatnego sprzedawcy bo to taniej niz od dilera..
  • agnrodis 18.01.19, 02:40
    Oczywiscie, ze jest sens ... dla salonu! Tak jak z dobra zmiana... dla kogo jest dobra? Dla PiSu i Rosji.
  • bywalec.hoteli 21.01.19, 12:54
    Na razie wychodzi to drożej, ale Dżipcio-dziadyga twierdzi, że za rok-dwa wejdzie wynajem za 1% wartości miesięcznie.

--
  • trypel 21.01.19, 13:22
    przeciez już jest za 1.2% (moje auto) wiec dlaczego za rok dwa nie ma być za 1%

--
  • bywalec.hoteli 21.01.19, 13:35
    Jakie twoje auto? Zdradzisz trochę szczegółów?

--
  • trypel 21.01.19, 13:45
    tiguan highline 2.0 tdi 4motion
    wynajem na 2 lata i 80 tys km, koszt miesieczny nieco ponizej 1.2% wartosci katalogowej auta (182 tys pln)

--
  • bywalec.hoteli 21.01.19, 14:29
    trypel napisał:

> tiguan highline 2.0 tdi 4motion
    > wynajem na 2 lata i 80 tys km, koszt miesieczny nieco ponizej 1.2% wartosci kat
    > alogowej auta (182 tys pln)
    Wybacz, ale kompaktowy mini-suv z małym bagażnikiem za 182 koła? I Ty płacisz za to autko 2200 zł miesięcznie? A co z ubezpieczeniem i serwisami?

--
  • trypel 21.01.19, 14:34
    kompaktowy mini? :D
    to jest wieksze wszedzie od bmw 3 z którego sie przesiadłem, i z przodu i z tyłu i na szerokosc i na wysokosc i w bagażniku :)
    2100/msc ze wszystkim - ubezpieczenie, przeglądy, opony, zastępczy w ciagu 1.5 h na terenie miasta wojewódzkiego,

--
  • jeepwdyzlu 21.01.19, 14:04
    Dżipcio-dziadyga twierdzi, że za rok-dwa wejdzie wynajem za 1% wartości miesięcznie.
    ----
    Kretynie nie umiesz czytać. Naoisałem, że SKORO jest wynajem za 1% miesięcznie - od mniej więcej roku - to za rok, dwa pojawią się na rynku auta, które ludzie zwrócą dealerom. I wtedy zweryfikujemy ile są warte 3latki. Panimajesz? Czy napisać to jeszce raz, powoli?

--
    YCDSOYA
  • bywalec.hoteli 21.01.19, 14:27
    jeepwdyzlu napisał:

> Kretynie nie umiesz czytać. Naoisałem, że SKORO jest wynajem za 1% miesięcznie
    > - od mniej więcej roku - to za rok, dwa pojawią się na rynku auta, które ludzie
    > zwrócą dealerom. I wtedy zweryfikujemy ile są warte 3latki. Panimajesz? Czy na
    > pisać to jeszce raz, powoli?

Debilu-podstarzały dziadku-głupawy misiaku - zrozumiałem dokładnie.
    Powiedz mi jakie auto wynajmę za 1% miesięcznie i za ile to bedzie? Wynajmę nowego golfa za 800 zł miesięcznie uwzględniając ubezpieczenie i serwisy?

--
  • jeepwdyzlu 21.01.19, 14:47
    Wynajmę nowego golfa za 800 zł miesięcznie uwzględniając ubezpieczenie i serwisy?
    --
    Rozmawiamy o WARTOŚCI samochodów. Nie o serwisie. I tak - ten 1% to najem. Bez AC, opon i robienia ci laski. A teraz spierdalaj.

--
    YCDSOYA
  • bywalec.hoteli 21.01.19, 14:59
    Trypel pisze, że wynajem zrobił za 1,2% z AC, oponami, serwisami. Co do laski, to nie wiem.
    Sam się dostosuj do swojego polecenia dziadygo.

--
  • tbernard 22.01.19, 08:18
    Może coś się w matematyce zmieniło, ale za moich czasów, to 1 było mniejsze od 1,2. Podejrzewam, że w tej różnicy zawiera się właśnie to AC, opony i co tam jeszcze.
  • bywalec.hoteli 21.01.19, 15:05
    Trypel napisał, że za 1,2% ma i wynajem i opony i AC i serwisy. Co do laski to nie wiem. Nie mam zamiaru stosować się do twoich poleceń, pokrzykiwać to możesz na wnuczki czy pieska - i tu nie za głośno.

--
  • trypel 21.01.19, 14:32
    ja nawet potrafie wyliczyc
    moje auto kosztowalo katalogowo 180 tys brutto czyli 146 tys netto
    duza firma wynajmująca ma na vw ok 20% zniżki czyli oni faktycznie zapłacili za nie 117 tys pln netto
    przez 2 lata wezmą ode mnie 50 400 pln netto, z tego pewnie 10 tys bedzie ich kosztował serwis (2 przeglądy, 2 komplety opon w najgorszym przypadku, ubezpieczenie, obsługa assistance itd
    zostaje im 40 tys netto czyli jesli sprzedadzą auto (2 latka z przebiegiem ponizej 80 tys) za 81.3 tys pln netto (100 tys brutto) to wciąż na tym zarobią pare tys a wtedy mamy 55% spadku wartosci w ciagu 2 lat. A biorąc pod uwagę że na tiguany ludzie lecą jak reksio na szynke to wystawią pewnie 120 tys brutto. Co i tak bedzie sie wydawało atrakcyjną ofertą (33% w ciagu 2 lat)

--
  • bywalec.hoteli 21.01.19, 14:36
    Poczekaj - mój golf kosztował katalogowo 80 parę tys. Czyli mogę go wynająć za 800-900 zł w takiej firmie? Czy tylko przedrożone tiguany wynajmują?

--
  • trypel 21.01.19, 14:42
    nie wiem
    zapytaj w jednej z duzych firm za ile Ci wynajmą
    osobiscie nie uważam ze tiguan jest "przedrozony" na pewno takie było poprzednie bmw - trójka za 240 tys a golas jak mało. W highline masz praktycznie wszystko i ja dopłaciłem tylko za szklany dach, tempomat adaptacyjny, lepsze swiatła i nawigację - wszystko poza nawigacją co chciałem
    w podobnym wynajmie jak moj tiguan są też rapidy (to taki nieprzedrożony golf) i one są faktycznie po 800-900 pln miesiecznie

--
  • bywalec.hoteli 21.01.19, 14:56
    trypel napisał:

> w podobnym wynajmie jak moj tiguan są też rapidy (to taki nieprzedrożony golf)
    > i one są faktycznie po 800-900 pln miesiecznie
    Rapid to przecież fabia w ładnej budzie.
    A ja mówię o golfie kombi - odpowiedniku oktavii.
    A możesz podać przyklad takich firm wynajmujących? To sam sprawdzę. Przy czym ja nie mam działalności gospodarczej, to też mogę wynająć?
  • trypel 21.01.19, 15:14
    nie wiem czy mozesz
    jako osoba fizyczna nigdy nie pytałem

arval, athlon, vw leasing - 3 pierwsze z których korzystałem w ciągu ostatnich paru lat

nie wpadłem na to że pytasz jako osoba fizyczna - moja rata jest netto (2100 netto)

--
  • karlospl211 21.01.19, 18:21
    Moim zdaneim taka opcja ma hmm umiarkowany sens.. Pakujemy pieniądze w coś co nie jest i nigdy nie będzie nasze.. Trochę to jak dla mnie bez sensu.. No chyba, że mamy firmę i wiele takich aut? No ale wtedy to chyba leasing np taki jak tutaj - www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/firma . Ogolnie rzecz biorąc to ciekawe kto się decyduje na takie wynajmowanie.
  • jeepwdyzlu 21.01.19, 18:29
    Ogolnie rzecz biorąc to ciekawe kto się decyduje na takie wynajmowanie.
    ----
    W Niemczech to 70% transakcji nowych aut
    My mamy inne kulturowe korzenie, po 45 latach sowieckiej okupacji mamy w Polsce specyficzne podejście do własności. Np nieruchomości. W Szwajcarii i Niemczech połowa ludzi mieszka w lokalach wynajmowanych. U nas góra 10%

--
    YCDSOYA
  • liczbynieklamia 21.01.19, 21:40
    > Gdzie ten sens wynajmu?
    Sens jest prosty. Chcesz sobie kupić samochód. Chciałbyś kupić nowy, ale przeraża cię utrata wartości. Najlepiej byłoby, gdyby ktoś kupił nowy pojeździł parę lat, chuchając i dmuchając, za to robiąc minimalny przebieg, a ty byś go potem odkupił za pół ceny. Ty odrzucisz taki pomysł, bo zadajesz sobie pytanie, gdzie znajdziesz takiego frajera, który za fakt dmuchania i chuchania i robienia minimalnego przebiegu zapłaci takie pieniądze. Banki nie zadawały takiego pytania i znalazły takich frajerów na pęczki. Wystarczyło poświecić kluczykami od nowego auta premium i powiedzieć - słuchaj, kończy ci się leasing na VW. Oddaj nam swój samochód, dalej będziesz płacił tyle samo raty, tyle że będziesz jeździł Mercedesem, Audi czy BMW. I ludzie na to lecą, nie patrząc na "drobny" szczegół, że wprawdzie płacą tyle samo, tyle że na koniec zostaną bez samochodu.
  • engine8 21.01.19, 23:08
    Sens jest taki ze jedemu akurat poasuje wlasni taki model z roznych jemu znanych powodow - np bo chce nowe suto co rok a innemu nie i woli leasing bo chce placic troche mnije i nie ma problemu trzymac auta 3 lata a jeszcze inny chce trzymac auto przez 15 lat wiec kupuje......
    U nas zrobila sie awantura poniewa dopuki ten wynajem byl robiony przez dilerow ktorzy prowadz i sprzedaz i leasing to bylo ok ale jak Volvo doszlo do wniosku ze omina dilerow i to co zaoczedza przekaza klientowi to naraz ta opcja stal sie o wile bardzije atrakcyjna niz leasing a dilerzy podali Volvo do sadu bo uwazja ze oni maj ekskluzywne prawo handlu.... A MB, BMW, Jaguar i Porsche planuje zrobic to samo..... Pozyjemy zobaczymy..... Tesle tez sadzili i jak na razie to kazdy stan robi to inaczej i w wielu stanach nie wolno kupowac prosto od producenta ale nikt nie zabrania kupowac przez internet albo z innego stanu a ze unas to tak samo proste jak od dealera wiec biznes sie kreci .... Zobaczymy co bedzie z Volvem... ktore zostalo zasadzone przez dilerow w Kaliforni a tutaj nie ma ograniczen dla Tesli i mozna ja kupowas prost od producenta... Tu bedzie zamieszanie poniewaz dilerzy zwykle rowniez funkcjonuja jako ASO. Tesla w razie problemow przysyla platforme i zabiera auto do zakldu producenta ....ale jak to bedzie Volvem???
  • trypel 22.01.19, 10:56
    liczbynieklamia napisał:

> za fakt dmuchania i chuchania i robienia min
    > imalnego przebiegu zapłaci takie pieniądze.

dlaczego dmuchania i chuchania? i dlaczego minimalnego przebiegu? uwazasz że 40 tys rocznie to minimalny przebieg? faktycznie jakbym wybrał opcję 60 tys rocznie to cena wzrosła by o jakies 200 pln/msc
    nie chucham i nie dmucham bo mam pełne ubezpieczenie (koniecznosc w wynajmie)i jak cos sie stanie (sprawdzone w bmw) to w ciagu 1.5 h zastępcze auto a to idzie do serwisu na naprawe. Nigdy tez oddajac auto nie robiłem nic wiecej jak oddanie do porzadnej myjni na umycie i wysprzatanie srodka.

tyle że na koniec zostaną bez samochodu.
    to akurat w firmie korzysc - pamietam pare razy jak po wykupieniu auta (ostatnia rata leasingu) zostawalismy z gniotem którego trzeba wciąż ubezpieczać, płacic za parking, szukać kupca i to jeszcze uważać zeby nie sprzedac za tanio ponizej wartosci wyceny rzeczoznawcy...
    w efekcie jeepa GC trzymalismy na stanie 7 msc, aż sie zestarzał na parkingu i pokrył szlachetną patyną, wtedy znów zaplacilismy za rzeczoznawcę, wycena była 20 tys nizsza i znalazł sie kupiec.
    dlatego wynajem jest korzystniejszy, płaci sie mniej a po wszystkim bierze sie nowy a nie martwi co zrobic ze starym

--
  • jeepwdyzlu 22.01.19, 14:44
    ..... zostawalismy z gniotem którego trzeba wciąż ubezpieczać, płacic za parking, szukać kupca i to jeszcze uważać zeby nie sprzedac za tanio ponizej wartosci wyceny rzeczoznawcy...
    --
    W Polsce najpopularniejsze są umowy leasingu operacyjnego - na 3 lub 4 lata - po którym leasingobiorca ma prawo odkupić auto za 1 % ceny samochodu.
    Co potem z nim zrobi, czy będzie dalej jeździć czy sprzeda i za ile - leasingodawcy już nie interesuje...

--
    YCDSOYA
  • trypel 22.01.19, 15:09
    leasingodawcy nie
    ale w miedzynarodowych firmach są pewne zasady, nie można wykupić auta i dać go szwagrowi za pół litra, trzeba zrobić wycenę przed sprzedażą. w firmach w jakich pracowałem mozliwe odstępstwa od wyceny to ma 10%, i sie huśtasz potem i tracisz czas i zasoby
    wynajem to wszystko ułatwił, był jak wybawienie.

--
  • jeepwdyzlu 22.01.19, 15:19
    ale w miedzynarodowych firmach są pewne zasady, nie można wykupić auta i dać go szwagrowi za pół litra,
    ----
    Aaas Ty piszesz o wrwnętrznych regulacjach leasingobiorcy. Po przejęciu auta od leasingodawcy... Ok.
    Nie wiem tylko czemu auto miesiącami stoi na parkingu, ale to już inna ciiekawostka... Chyba nie przystająca do korporacyjnych standartów, ale co ja się tam znam...

--
    YCDSOYA
  • trypel 22.01.19, 15:50
    przykład sprzed 7 lat i moj jeep GC
    auto 5 letnie, dobrze wyposażone i zadbane przeze mnie (jak każde),
    po zakończeniu leasingu zostało w firmie a ja już jezdziłem nowym.
    Rzeczoznawca wycenił auto na ponad 120 tys z tego co pamietam, ale na wolnym rynku była masa samochodów ze stanów po 70-80 tys.
    Auto stało. I stało. zeszlismy do 108 tys bo tyle moglismy. dopiero kolejna wycena i poszło
    tak samo wczesniej miałem z vectra C i z omegą (z tą to sie huśtałem jeszcze dłuzej bo wtedy zasadą było że osoba jezdząca odpowiada personalnie za sprzedaż auta PO leasingu) a kto chciał kupić omegę V6 widealnym stanie za kupe kasy w 2005 roku jak juz model dawno był nieprodukowany

--
  • jeepwdyzlu 22.01.19, 16:00
    Rozumiem ale czemu zwlekaliście z korektą ceny w dół?

--
    YCDSOYA
  • trypel 22.01.19, 16:08
    w razie audytu zaraz by sie przyczepili dlaczego tak szybko obnizylismy cenę skoro oficjalny dokument mówił ze auto warte jest tyle i tyle...
    zycie korposzczura nie jest usłane różami :)

--
  • jeepwdyzlu 22.01.19, 17:04
    Nigdy nie pracowałem u kogoś. Na studiach założyłem firmę i tak działam non stop... 28 lat już

--
    YCDSOYA
  • bywalec.hoteli 28.01.19, 20:36
    jeepwdyzlu napisał:

> Nigdy nie pracowałem u kogoś. Na studiach założyłem firmę i tak działam non sto
    > p... 28 lat już
    >
    A co ta firma robi?

--
    Gorące pozdrowienia od Bywalca Hoteli! :)
  • jeepwdyzlu 28.01.19, 23:28
    Bywalec zaczepiasz mnie w kilku wątkach.
    Strasznie jesteś mściwy...

--
    YCDSOYA
  • bywalec.hoteli 28.01.19, 23:51
    Pomimo, że jesteś starym ch...em, to nawet cię lubię. Napisz co ta twoja firma robi.

--
    Gorące pozdrowienia od Bywalca Hoteli! :)
  • engine8 22.01.19, 17:29
    Eh niekoniecznie.... znam przypadek gdzie pracownica firmy miedzinarodwej w Polsce wykupila po leasingu nie swoje ale auto kolezanki bo bylo z mniejszym przebegiem i od razu zaklad go sprzedal nie pracownicy ale jej synowi...
    W Polsce wszystko jest mozliwe.. chciec=moc
  • trypel 22.01.19, 17:53
    wszedzie jest to mozliwe, to kwestia wewnętrznych procedur w firmie. Im wieksza tym procedur wiecej w celu zabezpieczenia sie przed kombinatorami :)
    a ci są wszedzie, nie tylko tu

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.