Dodaj do ulubionych

Niezawodny i tani samochód do tripów na Ukrainę???

22.01.19, 15:30
Chcę sobie z kumplem pojeździć po Ukrainie, ale mój i jego leasingodawca nie pozwala na wyjazd poza UE, więc muszę kupić jakiś samochód specjalnie do tego celu. Chcę kupić coś za kilka tys. zł, absolutny priorytet - bezawaryjność. Pierwsza myśl - Toyota Corolla, generacja E11/E12. Trafiłem? Jeśli tak, to jakie silniki są najbardziej gniotsa nie lamiotsa?
Edytor zaawansowany
  • jeepwdyzlu 22.01.19, 15:34
    Suzuki jimny. Bo drogi na Ukrainie...zwłasza boczne... Albo - alternatywnie - wypożyczyć coś na miejscu. Terenowego...

--
    YCDSOYA
  • trypel 22.01.19, 15:43
    renault sandero, bardzo tam popularny, warsztaty wszedzie naprawia, czesci tanie na kazdym rogu jak sie cos zepsuje. Duzy przeswit (niektóre "suvy" mają mniejszy) - tanie opony na wysokim profilu i najczesciej stalowych felgach a na złych drogach to to jest problem.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • bigzaganiacz 22.01.19, 15:48
    lada samara
  • trypel 22.01.19, 15:54
    niestety niezawodnosc nowych samar stoi pod znakiem zapytania. Kiedys to był całkiem solidny samochód

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • jeepwdyzlu 22.01.19, 15:57
    A to:
    allegro.pl/ShowItem2.php?item=7578177767

--
    YCDSOYA
  • bigzaganiacz 22.01.19, 16:02
    mam na mysli rok okolo 1990 za 1000-2000
    latwo naprawic a jak sie nie da to zepchnac do rowu bez wiekszego zalu
  • trypel 22.01.19, 16:06
    to faktycznie samara :) albo 2107/2105/2104

--
  • bigzaganiacz 22.01.19, 16:11
    o 2107/2105/2104

popatrzylem ale te juz u nas drogie
  • jeepwdyzlu 22.01.19, 16:07
    Za 1000 zł nie da się kupić porządnego roweru....

--
    YCDSOYA
  • bigzaganiacz 22.01.19, 16:11
    www.otomoto.pl/oferta/lada-samara-sprzedam-ladna-lade-samare-po-dziadku-polecam-ID6BhA4T.html

stan idealny po dziadku
  • jeepwdyzlu 22.01.19, 16:58
    Po dziadku fajna jest....

--
    YCDSOYA
  • waga170 22.01.19, 20:45
    Ze po dziadku wiadomo bo jeszcze jest troche dziadka na przednim siedzeniu?
  • trypel 22.01.19, 16:20
    takie czasy przyszły że za dobry rower musisz dac wiecej niz za auto do jazdy :)

--
  • cossa.nostra 22.01.19, 16:35
    Rozważ ten: www.google.com/search?q=humvee&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjFraiq24HgAhUEKVAKHdPLC1sQ_AUIDigB&biw=1280&bih=683
  • koza_oddam 22.01.19, 16:53
    Lacetti. Cieszą się tam popularnością. Pojeździsz i jeszcze odsprzedaż z zyskiem
  • nazimno 23.01.19, 08:29
    Niva nie lepsza?
  • koza_oddam 23.01.19, 14:14
    Nivy do jazdy nie kupisz za kilka tys, takie wsiadam jadę to ponad 10k. Lacetti od 5-6 i to się na pewno tam sprzeda
  • vogon.jeltz 23.01.19, 14:34
    > Lacetti od 5-6 i to się na pewno tam sprzeda

Zdaje się, że nie możesz go tam sprzedać. Jak czymś wjedziesz, to musisz tym wyjechać.
  • koza_oddam 23.01.19, 23:27
    Kwestia dogadania z nabywcą. Jedziecie pod granicę, wjazd do PL a Ukrainiec z umową KS wjeżdża do siebie na legalu. W Medyce puszczają wszystko co samodzielnie jest w stanie przejechać. Sprzedawałem Astrę to się kręcili, ostatecznie nie sprzedałem ale już czaiłem co i jak
  • bigzaganiacz 22.01.19, 23:34
    Po przemysleniu super pomysl
    Tym bardziej ze pare dni temu zobaczylem tego kolesia na tubie

m.youtube.com/watch?v=X2MGT92MDQ4

Pol polak pol irlandczyk wychowany w uk buja sie po rosji bialorusi dagestanie i indiaxh
    Moze by skombinowac miesiac wolnego rzucic wszystko i ruszyc ladaszi na wschod
  • jeepwdyzlu 23.01.19, 00:45
    Ake fajny gość 😀
    Bywalec hoteli...

--
    YCDSOYA
  • bigzaganiacz 23.01.19, 02:17
    Hehe dobre
    Resztki kreta ma muszli szczerze mowiac mnie rozbily psychicznie
  • bigzaganiacz 23.01.19, 20:57
    Ale do hotelu cosmos mnie zachecil , klub z prostytutkami w srednim wieku chcialbym zobaczyc
  • bywalec.hoteli 28.01.19, 21:55
    To nie ja :)

--
    Gorące pozdrowienia od Bywalca Hoteli! :)
  • liczbynieklamia 23.01.19, 11:12
    Bezawaryjny i za kilka tysięcy niezbyt chcą iść w parze.
    Wśród bardzo tanich aut jak ognia unikałbym samochodów uznawanych za niezniszczalne, bo w zdecydowanej większości przypadków ich właściciele uważają, że skoro mają samochody niezniszczalne, to nie muszą ich naprawiać, serwisować, wymieniać olejów, etc. - vide W124.

Tak w ogóle zanim zaczniesz kombinować, to dowiedz się, czy i za ile możesz zezłomować auto na Ukrainie, bo z tego co wiem czym wjedziesz musisz wyjechać - sprzedać nie możesz. Jeżeli odpada opcja serwisowa pt. złomowanie, to w ogóle odpuściłbym sobie taki pomysł i wynajmował coś na miejscu. Jeżeli zaś taka opcja jest możliwa, to polecam zasadę im tańszy samochód, tym lepszy. Ja wiem, że Ukraina wydaje się być tania, ale po pierwsze musisz trafić na mechanika, a nie kowala, a po drugie jako dewizowiec możesz być potraktowany "specjalnie".
  • vogon.jeltz 23.01.19, 11:42
    Jak znajdziesz Xantię w dobrym stanie, to kup. Najlepiej 1.9TD - przepali każde paliwo, jest niezniszczalny i totalnie bezawaryjny. A hydropneumatyczne zawieszenie ochroni cię przed ukraińskimi dziurami (z własnego doświadczenia - jakimi dziurami? ;-) Dodatkowy plus - Citroena na pewno ci tam nie ukradną.
  • vogon.jeltz 23.01.19, 11:44
    Ewentualnie Łada Niwa - ale to dosyć oczywiste. Nie jest może niezawodna, ale naprawić ją potrafi każdy, szczególnie w UA.
  • koza_oddam 23.01.19, 14:15
    Nivy za grosze nie kupisz do jazdy, bo te zaczynają się od 10k
  • vogon.jeltz 23.01.19, 14:32
    > Nivy za grosze nie kupisz do jazdy, bo te zaczynają się od 10k

To zależy, co szweps uznaje za "grosze". A jeśli ma być auto do jednorazowego użytku na wyprawę, to podejrzewam, że wystarczy sporo mniej niż 10k.
  • schweppes1 23.01.19, 14:03
    Już widzę minę przeciętnego ukraińskiego wioskowego mechanika na widok dwóch zielonych kul na kielichach pod maską :D
  • vogon.jeltz 23.01.19, 14:31
    > Już widzę minę przeciętnego ukraińskiego wioskowego mechanika
    > na widok dwóch zielonych kul na kielichach pod maską

Spokojnie, nie będziesz musiał jego miny oglądać. To się nie psuje - oczywiście jeśli nie kupisz takiej ze skorodowanymi kielichami czy coś w ten deseń, ale to też nie jest problem z "zielonymi kulami". Miałem dwa hydrowozy (Xantią przejechałem Ukrainę), różne miałem z nimi problemy, ale nigdy z hydro. Dodatkowa zaleta - taki samochód kupisz za 2k, więc w razie czego nie żal.
  • tiges_wiz 23.01.19, 14:59
    Na Ukrainie DU się sprzeda.
    jakiś lanos czy dwulitrowa nubira i masz spokój

--
    Chodzenie po bagnach wciąga!
  • bywalec.hoteli 28.01.19, 20:35
    Na Ukrainie najlepiej i najtaniej poruszasz się marszrutką :)

--
    Gorące pozdrowienia od Bywalca Hoteli! :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.