Dodaj do ulubionych

Octavia Combi czy Suoerb Combi Tdi

01.02.19, 21:29
Jaki nowy, -1,6-2,0 diesel 115-150 koni, Octavia czy Superb?
Cenowo Octavia wygląda o15000 - 20000 lepiej...
Edytor zaawansowany
  • qqbek 01.02.19, 21:48
    1.6 115KM dostaniesz tylko w Octavii, w Superbie jest 120KM z tej pojemności.

Co kto woli - Superb nowszy wizualnie i modelowo i większy.
    Octavia to tylko monstrualnie rozrośnięty kompakt.
    Na długie trasy tylko to pierwsze (Superb).
    Do jazdy mieszanej - to, co będzie lepiej "leżeć".
    Do jazdy miejskiej - benzyniak.

Jeszcze jedno - jak skrzynia DSG, to do 1.6 dostaniesz z suchymi sprzęgłami, do 2.0 z mokrymi. Ta pierwsza jest właściwie bezobsługowa (ale podobno po 140-150 tysiącach zdarza się konieczność wymiany sprzęgieł), w tej drugiej trzeba w kosztach uwzględnić wymianę oleju. Choć koszty podobne (sprzęgła dwa tysiące, wymiana oleju w ASO 700, za to 3 razy częściej wypadałoby zrobić).

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • samspade 01.02.19, 22:09
    W superbie nie ma chyba silnika 1.6. Od razu. Idzie 2.0
  • qqbek 01.02.19, 23:45
    Fucktycznie - zdaje się produkcję Superba 1.6 TDI zakończyli w październiku, jakoś tak mi się pamiętało, że była taka wersja i przyjąłem automatycznie, że nadal musi być :)

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • liczbynieklamia 02.02.19, 14:11
    Przecież to kwestia całkowicie indywidualna czy wolisz 20 koła w kieszeni czy trochę większy i lepszy samochód.
    Ja na przykład bym w ogóle zaoszczędził jakieś 100 koła i nie kupił ani jednego, ani drugiego ;)
  • mig26 02.02.19, 15:26
    szukam opinii od użytkowników Superb i Octavii w dieslu...a czy kupie Skodę?? Nie wiem...
  • bambo.pl 02.02.19, 15:41
    Służbowe Octavia 1.6 ON. Dla 3 osobowej ( mojej) rodziny wygodne. Zmieścisz wszystko.
    Na trasie bez trudu 180 km/h. Z tego 1,6. Więcej nie ma potrzeby bo powyżej 180 u nas nie da się jezdzic.
  • mig26 02.02.19, 16:08
    a średnie spalanie ON przy 1,6 Tdi???
  • bambo.pl 02.02.19, 17:45
    5,0 l na 100 średnia z 120 000 km. Wiekszosc autostradowe przebiegi
  • mig26 02.02.19, 19:30
    a tak czyste miasto???
  • qqbek 02.02.19, 19:35
    mig26 napisał:

> a tak czyste miasto???

Chcesz Diesla z DPF-em do miasta?

--
  • misiaczek1281 02.02.19, 19:46
    qqbek napisał:

> mig26 napisał:
    >
    > > a tak czyste miasto???
    >
    > Chcesz Diesla z DPF-em do miasta?
    >
    >
    też nie rozumiem po co kupiłeś Diesla do miasta...i dlaczego w ogóle Diesla skoro od Diesla się odchodzi ? DPF Ci się zapchał ? wypala się sam czy trzeba pociskać w trasie raz na tydzień czy częściej? :)
  • qqbek 02.02.19, 20:37
    Gdybyś tylko w życiu misiu mniej innych "mądrze" pouczał, a więcej sam dobrych rad posłuchał, to może nie jeździłbyś 15-letnim Polo z korbotronikiem i LPG i nie palił w piecu śmieciami...

--
  • misiaczek1281 02.02.19, 20:57
    qqbek napisał:

> Gdybyś tylko w życiu misiu mniej innych "mądrze" pouczał, a więcej sam dobrych
    > rad posłuchał, to może nie jeździłbyś 15-letnim Polo z korbotronikiem i LPG i n
    > ie palił w piecu śmieciami...
    >
    ja nie jeźdżę kocpicuhem Dieslem lecz LPG paliwem ekologicznym! i nie palę węglem lecz drewnem ! ja dobrze pouczam tylko inni nie chcą mych rad słuchać i Diesle kupują:) a Diesel jest droższy w naprawach niż prosta benzynówka bo jest bardziej skomplikowany....i truje bardziej niż LPG bo tlenki węgla i azotu emituje .......takie fakty , a dlaczego ci Niemcy Diesli się pozbywają skoro te Dieslki takie wspaniałe? niemcy głupi są? a Polacy kupują ...i kto tu ma rację? :) Kupują Golfy TDI - myslą że miliony nie mogą się mylić:) a jednak...dlaczego wycofują się z Diesli Niemcy, Francuzi podnoszą podatek na Diesla by zniechęcić a z drugiej strony protestują żółte kamizelki? kto tu mądry? ekologia be? my w Polsce ekologii nie znaju:)
    2 letni Golf to też nie jakieś wodotryskowe orgazmy motoryzacyjne a zwyczajny prosty wóz dla ludu:)...jakbym chciał to bym też kupił to i owo:) niech każdy jeździ tym co chce a nie dorabiaj ideologii że kasy nie mam i rad nie słucham:) ja też mam piękne rady...czemu nie zostaniesz szejkiem arabskim? posłuchaj mej rady miałbyś wtedy magazyn zabytkowych wartych miliony każde aut a nie jakiegoś gólfa:) wywierć dziurę w ziemi a może ropa wytryśnie...może tam na podkarpaciu są złoża?:) .... posłuchaj mądrych rad hehe:)

• qqbek 02.02.19, 21:11
    misiaczek1281 napisała:

> ja nie jeźdżę kocpicuhem Dieslem lecz LPG paliwem ekologicznym!
    To już sobie kiedyś tłumaczyliśmy (różnicę w emisjach sprawnego diesla Euro 6 i niesprawnego benzyniaka Euro 4).

> i nie palę w
    > ęglem lecz drewnem !
    Drewnem rozbiórkowym... i świeżo ściętym.
    Pierwsze to niebezpieczny odpad, którego spalanie emituje całą masę trujących związków, drugie załatwi ci przewody kominowe.

> ja dobrze pouczam tylko inni nie chcą mych rad słuchać i D
    Jakoś się im nie dziwię.

> iesle kupują:) a Diesel jest droższy w naprawach niż prosta benzynówka bo jest
    > bardziej skomplikowany....i truje bardziej niż LPG bo tlenki węgla i azotu emit
    > uje .......takie fakty , a dlaczego ci Niemcy Diesli się pozbywają skoro te Die
    > slki takie wspaniałe? niemcy głupi są? a Polacy kupują ...i kto tu ma rację?
    Niemcy są głupi.
    Wycofują się z energetyki atomowej, a na potęgę palą węglem brunatnym.

> :) Kupują Golfy TDI - myslą że miliony nie mogą się mylić:) a jednak...dlaczego
    > wycofują się z Diesli Niemcy, Francuzi podnoszą podatek na Diesla by zniechęci
    > ć a z drugiej strony protestują żółte kamizelki? kto tu mądry? ekologia be? my
    > w Polsce ekologii nie znaju:)
    Jaki podatek na Diesla?
    Gorzej ci?
    W Niemczech ON kosztuje obecnie taniej niż w Polsce.
    Bo w Orlenie pozatrudniali różnych przydupasów i sekretarki, a i rząd z czegoś musi transfery socjalne opłacić.
    Debil jesteś i tyle.

> 2 letni Golf to też nie jakieś wodotryskowe orgazmy motoryzacyjne a zwyczajny p
    > rosty wóz dla ludu:)
    A czy ja twierdzę coś innego?

--
  • misiaczek1281 02.02.19, 21:22
    qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
    > > i nie palę w
    > > ęglem lecz drewnem !
    > Drewnem rozbiórkowym... i świeżo ściętym.
    rozbiórkowym ale suchym bo leżało 40 lat suche na dachu osłonięte dachówką! i nie świeżo ściętym lecz leżało schło kilka miesięcy ściąłem na wiosne a palę zimą...8 miesięcy schło!:)
    > Pierwsze to niebezpieczny odpad, którego spalanie emituje całą masę trujących z
    > wiązków, drugie załatwi ci przewody kominowe.
    drewno z dachu to żaden odpad ! odpad to płyty eternitowe stare tu zgoda, ale je usunąłem oddałem do utylizacji gmina mi odebrała !

> > w Polsce ekologii nie znaju:)
    > Jaki podatek na Diesla?
    > Gorzej ci?
    > W Niemczech ON kosztuje obecnie taniej niż w Polsce.
    Jakich Niemczech??? We Francji podatek od Diesla....przeciwko temu protestują żółte kamizelki na ulicach Paryża telewizji nie oglądasz?
    > > 2 letni Golf to też nie jakieś wodotryskowe orgazmy motoryzacyjne a zwycz
    > ajny p
    > > rosty wóz dla ludu:)
    > A czy ja twierdzę coś innego?
    nie, ale narzekasz na mnie że jeżdżę też zwykłym prostym autem dla ludu tej samej marki....
  • qqbek 02.02.19, 21:32
    misiaczek1281 napisała:

> rozbiórkowym ale suchym bo leżało 40 lat suche na dachu osłonięte dachówką!

Debilu!
    I co?
    Związki cyjanku i ołowiu, którymi powszechnie drewno konserwowano od lat 20-tych XX wieku to wymyło?
    Puściłeś wszystkie te substancje przez komin!
    Jesteś debilem i bandytą!

> i nie świeżo ściętym lecz leżało schło kilka miesięcy ściąłem na wiosne a palę
    > zimą...8 miesięcy schło!:)
    8 miesięcy wystarczyłoby na przesuszenie tego w suszarni z kontrolowaną atmosferą.
    W wypadku suszenia w warunkach domowych absolutne minimum to dwa lata.
    W wypadku drzew twardych trzy!

> drewno z dachu to żaden odpad ! odpad to płyty eternitowe stare tu zgoda, al
    > e je usunąłem oddałem do utylizacji gmina mi odebrała ![/b]
    No debil!

> nie, ale narzekasz na mnie że jeżdżę też zwykłym prostym autem dla ludu tej
    > samej marki....

A jeździj sobie maluchem nawet, chuj mi do tego bałwanie.
    Ale nie mądrzyj się głupku wioskowy w temacie dotyczącym spalania silnika 1.6 TDI, jak nawet tego silnika pewnie na oczy nie widziałeś.
    I nie pouczaj innych na temat tego spalania... zwłaszcza kogoś kto zrobił 120000 km z tym silnikiem!
    Ja na razie zrobiłem niecałe 10000, ale mam podobne obserwacje, a mam auto cięższe niż Octavia.

--
  • bambo.pl 02.02.19, 20:05
    Tylko Miasto 6,1 l
  • misiaczek1281 02.02.19, 21:14
    bambo.pl napisała:

> Tylko Miasto 6,1 l

6,1x5zł=30,5zł
    mi miasto 8 l LPG czyli taniej 8x2,1zł=16,8zł:) POŁOWE TANIEJ:)
  • bambo.pl 02.02.19, 20:05
    6,1
  • misiaczek1281 02.02.19, 19:48
    bambo.pl napisała:

> 5,0 l na 100 średnia z 120 000 km. Wiekszosc autostradowe przebiegi

takie bajki to dziecku mów:)
    Jak pociśniesz na autostradzie to i 6-7 weźmie:) 5 to chyba przy stałej prędkości 60 km/h:)
  • qqbek 02.02.19, 20:24
    Futrzasty, ty jednak jesteś głupi. Zrób nam wszystkim przysługę i nie przekazuje dalej swoich wadliwych genów.

Gość tobie o średnim zużyciu na dystansie 120.000 km, a ty pierdolisz smuty jak zwykle.

Wyobraź sobie balwanie ciemny, że u mnie ten silnik pali podobnie, a mam cięższa i mniej opływową budę. Na krajówkach przy małym natężeniu ruchu można 3,7-3,9 uzyskać.

--
  • misiaczek1281 02.02.19, 19:52
    mig26 napisał(a):

> szukam opinii od użytkowników Superb i Octavii w dieslu...a czy kupie Skodę?? N
    > ie wiem...

Diesel kopci i emituje smog...nie kupuj...Niemcy wycofują się z Diesli ... a kupuje:)
    poza tym jak to brzmi "Skoda w Dieslu"...."Golf w Dieslu"...jak mrówka w mrowisku....nuuda...są ich miliony:)
  • bambo.pl 02.02.19, 20:07
    Auto służbowe. Nic się nie zapycha, robię okolo 5-6 tys km miesięcznie....
  • tbernard 02.02.19, 21:08
    Przy takich przebiegach (można domniemywać, że większość to trasa) to ma to sens.
    Problem jednak pojawi się, gdy lawinowo miasta zamkną wjazd dieslom.
  • misiaczek1281 02.02.19, 21:08
    a propo spalania...mój rekord to 6,5l LPG. Koszt 14 zł/100km. Realnie średnio pali mi 7,5 l LPG to 16 zł/100 km.
    Diesel spala realnie 6 l co daje 30 zł/100km. O 14 zł taniej na LPG niż ON.
    O kosztach dwumasy, turbiny, wtrysków i DPF - czegoś czego w prostej benzynówce nie ma - nie wspomnę :)

A naiwni ludzie nadal wierzą w bajeczki że Diesel to "tania jazda" ...tak było 20 lat temu gdy ON był po 3,5 zł a LPG było w powijakach hehe
  • mig26 02.02.19, 21:24
    3,5zł??? 2,70zł...
  • misiaczek1281 02.02.19, 21:27
    ciekawe ile kosztuje serwis takiego Dieselka gdyby w nim coś padło?
    1400 zł wtrysk a są 4 więc 5600 wtryski....dalej....turbo 2500....dwumasa 2500...DPF? tu oryginał wymiana z 4-6 tysi...hoho...w sumie z 15 000 :)

na hasełko: kupiłem Diesla żeby tanio jeździć szeroko się uśmiecham :)
  • mig26 02.02.19, 21:32
    matko...nie straszcie:) nie kupie diesla
  • qqbek 02.02.19, 21:37
    Wrzuć futrzastego do killfile jak nie lubisz być straszony :)
    Misio wierzy w wyższość 20-letniej niemieckiej technologii (choć poprzednie Polo mu zgniło, a obecne ma opiłki metalu w oleju z "nieśmiertelnego benzyniaka"), pali w piecu odpadami, a wyznaję religię smoleńską i kult Jarosława, wiecznie dziewicy.

Możesz się nim przejmować mniej niż ubiegłorocznym śniegiem.
    Dziwak.
    Upierdliwy, ale niegroźny (przynajmniej nie, jeśli nie mieszkasz w jego pobliżu i nie jesteś przez niego truty).

--
  • samspade 04.02.19, 12:21
    misiaczek1281 napisała:

> a propo spalania...mój rekord to 6,5l LPG.
    > Diesel spala realnie 6 l co daje 30 zł/100km.

Debilu przy jeździe takiej żeby diesel spalił 6 litrów twoje srolo przyjmie 10 l podtlenku.
  • sky.83 05.02.19, 15:50
    Po obcowaniu (w służbówkach) z najnowszą Octavią i Fabią, mój głos idzie na Passata. Skody to ekstra wozidła do jazdy z punktu A do B, ale frajdy z jazdy tam nie znajdziesz. Plastiki w środku to chyba z recyklingu, wkurzają detale jak słabe wyciszenie i ogólne wrażenie tanizny w Skodach, co ciekawe nie miałem takiego wrażenia jeżdżąc poprzednią Octavią 2 FL z silnikiem 1,6 TDI.
  • mig26 05.02.19, 18:14
    Ok,ale Passat to cenowa inna półka. Mi też osobiście Pasek podoba się i uważam że to jedno z lepszych wózków porównywalnych z Audi A4, Avensis, czy Mazda 6...ale inne pieniądze:)
    Octavię chce kupić ze względów ekonomicznych i to w wersji skromnej...
  • samspade 05.02.19, 18:27
    Skoro Octavia ma być w wersji skromnej to czemu rozpatruje superba?
  • mig26 05.02.19, 18:48
    Tak mi narzucił handlowiec ze ..Śkody:) że nie jest drogie...hehe
    Nie zakładałem w ogóle Superb..bo w tej cenie można kupić inne fantastyczne auto...
  • samspade 06.02.19, 09:39
    Z tymi fantastyczne bym nie przesadzał. Bo albo rodzinny albo fantastyczny. Zresztą co oznacza fantastyczny i o jaki samochód chodzi? Mx5 rs gti?
  • mig26 06.02.19, 16:34
    np. nowy Avensis lub Mazda 6.
  • liczbynieklamia 05.02.19, 18:21
    > Po obcowaniu (w służbówkach) z najnowszą Octavią i Fabią, mój głos idzie na Passata
    Gdybyś w służbówkach obcował z VW, to twój głos nie poszedłby na Passata ;)
  • mig26 05.02.19, 19:09
    Jeśli komuś nie pasuje VW....to znaczy że coś nie na rzeczy....albo z rodziny królewskiej:)
  • sky.83 06.02.19, 09:14
    Akurat jechałem Golfem VII Comfortline i odczuwalnie jakość wnętrza i samej jazdy na plus w stosunku do np. Octavi. A ta Octavia służbowa to było 2,0 TDI + DSG (wg mnie połączenie tej skrzyni z dieslem i jazda miejska to porażka).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.