Dodaj do ulubionych

Będzie rzeźnia u diagnostów?

08.02.19, 15:42

next.gazeta.pl/next/7,151003,24440345,rzad-gwaltownie-zaostrzy-przepisy-dotyczace-emisji-spalin-wiele.amp

Mam wrażenie, że elektorat PiS nie będzie happy...

--
Pozdrawiam,
galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
Edytor zaawansowany
  • bigzaganiacz 08.02.19, 16:20
    no i dobrze , w uk wszyscy zesrani testami emisji spalin hehe
  • galtomone 08.02.19, 16:29
    Przesadzasz. Badalem swoje auto wiele razy i nigdy z tego powodu nie mialem brudnej bielizny.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • bigzaganiacz 08.02.19, 16:48
    bo ty jests kozak
    oblanie spalin w praktyce oznacza zlomowanie bo ewentualne szukanie przyczyny i naprawa moga wielkorotnie przekroczyc wartosc samochodu
  • galtomone 08.02.19, 17:02
    Nie kozak, tylko mialem Toyote.

A jak wszyscy wiedza, kiedyś Toyoty sie nie psuly ;-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bigzaganiacz 08.02.19, 17:36
    www.youtube.com/watch?v=JRocY48P0qA&t=878s

to masz tu dla przypomnienia swoj mid engine bolid
  • galtomone 08.02.19, 18:09
    Śliczna, też miałem srebrna.
    Wersje SC i 4x4 kupiłbym dziś!
    Moja była mniej wypasiona.😕

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • galtomone 08.02.19, 18:26
    Nie oglądałem całości, ale co do oleju to się pan pomylił. Dolewało się pod maską. Tam był zbiornik "wyrównawczy".

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• bigzaganiacz 08.02.19, 18:30
    czesto piepszy od rzeczy ma temat egzotykow
    no ale sprawdzanie oleju pod siedzeniem ...
  • galtomone 09.02.19, 08:04
    Ale nikt majacy Previe nie sprawdzal oleju pod siedzeniem bo po co???
    Pisalem, ze masz pod maska zbiornik wyrownawczy oleju.
    Jak w nim jest poziom to i w silniku jest.

Co wiecej, Previa potrafila np. podczas stromych podjazdow (silnik byl siemsznie przechylony) pobrac sobie dodatkowy olej... a potem jak sie jechalo po plaskim oddac go zbiornika.

Nie bylo po co w celu sprawdzenia oleju zagladac po siedzenie.

Chyba, ze byly jakieś wersje bez tego zbiornika... to teoretycznie mozliwe, bo "wersji" Previi rozniocaych sie duperelami bylo sporo. Ja spotkalem sie z 5 czy 6 i kazda czyms sie od drugiej roznila w wysposazeniu. Mimo, ze nominalnie - oznaczenie modelowe/wersji bylo to samo - najczesciej GL albo AllTrac

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• misiaczek1281 09.02.19, 12:16
    już widzę minę zdziwienia na twarzy właściciela Dieselka mirka, mietka czy kubusia na zdanie diagnosty: "Przegląd niezaliczony ze względu na przekroczenie norm emisji spalin" ... Mirek: "że co? Panie co pan , auto sprawne ,wszystko działa, kto mi da teraz 5 tysięcy zł na zakup i ponowny montaż filtra PDF który wyciął poprzedni właściciel?". Diagnosta: "To niech Pan idzie do poprzedniego właściciela który wyciął i niech Panu założy" :) hehe 5 tysiaków w plecy ;-) nie ma to jak prosta benzynówka:) haha:)
  • tbernard 09.02.19, 14:02
    A jechałeś kiedyś ropniakiem?
  • misiaczek1281 09.02.19, 16:09
    tbernard napisał:

> A jechałeś kiedyś ropniakiem?
    nie...bo miałbym wyrzuty sumienia w kierunku swej inteligencji emitując tyle sadzy, popiołów ,tlenków azotu i węgla oraz płacąc za drogie naprawy skomplikowanego w budowie Diesla:)
  • samspade 09.02.19, 16:44
    misiaczek1281 napisała:

> ...bo miałbym wyrzuty sumienia w kierunku swej inteligencji

W jakim kierunku?

>emitując tyle sadzy, popiołów ,tlenków azotu i węgla

Kiedy więc przestaniesz truć ludzi swoim piecem kopciuchem?
  • misiaczek1281 10.02.19, 11:30
    samspade napisał:

> misiaczek1281 napisała:
    >
    > > ...bo miałbym wyrzuty sumienia w kierunku swej inteligencji
    >
    > W jakim kierunku?
    napisałem wyraźnie po polsku...czytać nie umiesz?:)
    > >emitując tyle sadzy, popiołów ,tlenków azotu i węgla
    >
    > Kiedy więc przestaniesz truć ludzi swoim piecem kopciuchem?
    już dawno przestałem...palę drewnem zamiast węglem....a ty kiedy zrezygnujesz z Diesla? aaaaa?
  • samspade 10.02.19, 12:24
    misiaczek1281 napisała:

> napisałem wyraźnie po polsku...czytać nie umiesz?

Umiem i dopytuję się gdyż popełniłeś wpis sugerujący posiadanie przez twoją osobę inteligencji.
    A to sensu nie ma zważywszy że na tym forum wielokrotnie potwierdzałeś że nic takiego nie występuje.

> > Kiedy więc przestaniesz truć ludzi swoim piecem kopciuchem?
    > już dawno przestałem...palę drewnem zamiast węglem....

Mokrym drewnem i drewnem z rozbiórki więźby dachowej czyli trujesz na potęgę l.

>a ty kiedy zrezygnujesz z Diesla? aaaaa?

Aaaa za miesiąc. Może półtora gdy odbiorę samochód z salonu.
    A służbowy ma raptem rok i mniej kopci niż twój zaopiłkowany z check engimowany strucel.
  • misiaczek1281 10.02.19, 12:35
    samspade napisał:
    > Umiem i dopytuję się gdyż popełniłeś wpis sugerujący posiadanie przez twoją oso
    > bę inteligencji.
    > A to sensu nie ma zważywszy że na tym forum wielokrotnie potwierdzałeś że nic t
    > akiego nie występuje.
    wydaje ci się że nie występuje bo twój rozumek mnie nie lubi- takie złudne odbiera sygnałki o mnie...przestaw fale :)
    > > > Kiedy więc przestaniesz truć ludzi swoim piecem kopciuchem?
    > > już dawno przestałem...palę drewnem zamiast węglem....
    >
    > Mokrym drewnem i drewnem z rozbiórki więźby dachowej czyli trujesz na potęgę l.
    drewno jest suche a z rozbiórki też suche i czyste ...drewnem paląc truję 2 razy mniej niż węglem...jeżdżąc na LPG truję też mniej niż Dieslem...pleć pleciugo byle długo:)
    >
    > >a ty kiedy zrezygnujesz z Diesla? aaaaa?
    >
    > Aaaa za miesiąc. Może półtora gdy odbiorę samochód z salonu.
    > A służbowy ma raptem rok i mniej kopci niż twój zaopiłkowany z check engimowany
    > strucel.
    Diesel kopci bardziej niż mój bo ja jeżdżę na czystym paliwie LPG a nie na paliwie które puszcza czarny dymek i sadzę (filtr DPF ją musi zatrzymywać)....czemu w benzynówka nie montują DPF? bo nie kopcą jak Diesel ---więc to ty trujesz a nie ja:)
  • samspade 10.02.19, 13:33
    misiaczek1281 napisała:

> drewno jest suche a z rozbiórki też suche i czyste

Tak ci się tylko wydaje. Świeże z wycinki nie jest suche a z rozbiórki jest pełne różnych impregnatów.
    Tak więc trujesz.

> Diesel kopci bardziej niż mój bo ja jeżdżę na czystym paliwie LPG a nie na p
    > aliwie które puszcza czarny dymek

Samochód z 2017 roku ma filtr dpf oraz dodatek adblue. Oraz dymek puszcza gdy ma właściciela takiego jak ty.
    Właśnie takimi wpisami utwierdzasz mnie w przekonaniu że pisanie o twojej inteligencji należy traktować w kwestiach żartu.
    Oraz co doskonale wiadomo w kwestii jakości powietrza wpływ mają nie diesle a to że bardzo dużo naszych rodaków w tym i ty truje nas stosując dziwaczna metodę segregacji śmieci.
  • misiaczek1281 10.02.19, 15:19
    samspade napisał:

> Tak ci się tylko wydaje. Świeże z wycinki nie jest suche a z rozbiórki jest peł
    > ne różnych impregnatów.
    > Tak więc trujesz.
    >
    > > Diesel kopci bardziej niż mój bo ja jeżdżę na czystym paliwie LPG a nie n
    > a p> > aliwie które puszcza czarny dymek
    >
    >
    > Samochód z 2017 roku ma filtr dpf oraz dodatek adblue. Oraz dymek puszcza gdy m
    > a właściciela takiego jak ty.
    > Właśnie takimi wpisami utwierdzasz mnie w przekonaniu że pisanie o twojej intel
    > igencji należy traktować w kwestiach żartu.
    Diesel emituje tlenki azotu, tlenki węgla w większej ilości niż auto z LPG....filtr DPF zatrzymuje tylko część lub rozdrabnia część popiołów ale nie wszystkie...te wszystkie normy to fikcja wymyślana w laboratyryjnych warunkach a w ruchu miejskim Diesel nie spełnia tych norm (afera Dieselgate)....nie palę świeżym drewnem z wycinki palę lecz suszonym pół roku, wycięte na wiosne i schło do zimy i jest suche, nie widziałeś na oczy moich desek z dachu i drewna którym pale a wiesz jakie jest...? nie wiesz a gadasz i to utwierdza mnie w przekonaniu o twej niskiej inteligencji bo nie można oceniać czegoś czego się na oczy nie widziało i mówić że impregnowane skoro nie było w tamtych czasach 50 lat temu gdy zakładali dach impregnatów tak powszechnych jak dziś...

• samspade 10.02.19, 16:28
    Jesteś zaimpregnowany na wiedzę jak drewno którym trujesz innych.
    Twoja bezdenna wprost głupota poraża. A może troli upór.
  • loyezoo 09.02.19, 21:23
    NOWE (zamiennik spełniający normy) filtry DPF, to do popularnych aut koszt 600-1000zł.Daleeeeekkko do 5tys. Jak zwykle bzdury.
    Pomijam,że istnieje kilka możliwości czyszczenia DPF, więc zanim będzie się nadawał do wymiany, to sporo czasu upłynie.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • misiaczek1281 10.02.19, 11:33
    loyezoo napisał:

> NOWE (zamiennik spełniający normy) filtry DPF, to do popularnych aut koszt 600-
    > 1000zł.Daleeeeekkko do 5tys. Jak zwykle bzdury.
    > Pomijam,że istnieje kilka możliwości czyszczenia DPF, więc zanim będzie się nad
    > awał do wymiany, to sporo czasu upłynie.
    >
    ech jakie to ludzie mają problemy dziwne....na szczęście w mej prostej benzynówce nie ma tego dziadostwa....nie wydam na to ani 5 tys.zł ani 1000zł ani nawet 5 zł i na drodze mi auto nie stanie z tego powodu:) Fani Diesla lubią jak im się coś zepsuje i lubią wydawać kasę na auto (+wtryski po 1400zł sztuka a są 4, dwumasa, turbo = 10 000zł a nie tysiąc hehe:) a ja tego wszystkiego nie mam :)
  • loyezoo 10.02.19, 14:05
    Ale jakie problemy? Filtr DPF wytrzymuje średnio 200tys.km.Twoje Polo rozpadnie się, jak przejedzie kolejne 200tyś. (to znaczy już się rozpada, bo opiłki dają znać, że kończy żywot silnik) Za silnik i przekładkę, zapłacisz więcej jak 1000zł a i tak nie masz gwarancji, jaki ten używany silnik jest.

P/S nie posiadam diesla więc i tak mam to w dudzie, co nie zmienia faktu, że bredzisz.

--
    Life is too short to drive boring cars
  • bigzaganiacz 09.02.19, 16:51
    No to poprostu pierdzieli od rzeczy

Widzialem prewie i wydawala sie mala pokraka a na filmiku calkiem przestronne i ciekawie pomyslane wnetrze
  • bolo2002 11.02.19, 12:59
    Trzeba wiedzieć -co uzywanego kupic , zeby nie było problemów. to juz mój drugi uzywany diesel/wspaniały silnik!!!!!/ bez dpf-u/fabrycznie !/ i dwumasy. 155 tys póki co-zero dymienia, prawdziwe turbo i malnkie spalanie i ... 1500 km na 1-ym baku! Koszt samochodu w bardzo dobrym stanie ponizej 10 tys zl! Zero rdzy na karoserii-sam ma 14 lat!!!! tyle tylko, ze nie jest to żaden VW, Audi czy BMW- bo te złomy mnie nie interesuja!
  • wqcyzx 11.02.19, 13:55
    Oczywiście, że będzie. Usterki "spalinowe" są praktycznie niemożliwe do zlikwidowania, gdyż biorą się najczęściej z wieku samochodu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.