Dodaj do ulubionych

Dacia Lodgy -1400 km w 3 dni

11.02.19, 12:07
wypróbowałem auto dla niespedalonych mężczyzn.
3 dni
dość intensywne
7 osob na pokładzie (to w sumie było jedyne 7 osobowe auto do dyspozycji)
2 dni z dłuższymi trasami (700 i 500) i jeden z kręceniem sie po okolicy
silnik 1.6, i jakies 100 KM, auto miało 3 lata i tylko 29 tys przebiegu
klima, radio, elektryka przod i tył i centralny z pilota. Nic wiecej nie było
Pozycja kierownika w moim stylu, nawet jak podniosłem fotel na maxa i siedziałem an krzesle to nad głową miałem jakies 20 cm do dachu
Bagażnika za 3 rzedem nie ma (tzn mieszczą sie miekkie torby w ilosci 2-3 i jakies butelki z wodą
Plastiki - cóż, na pewno sie za nie nie przepłaca, wyglądają jak z recyclingu, troche trzeszczą na dziurach ale oznak zuzycia brak (wypozyczalnia i 3 lata to sporo)
Osiągi - zaskakująco dobre jak na 7 osob ( w tym 3 dzieci) na pokładzie, jedyne co trzeba zaakceptować to to że cokolwiek dzieje sie powyzej 4000 obr, ponizej raczej nic. Ale z drugiej strony bardzo długie przełożenia (90/godz = 2000 obr na V) powoduje ze auto okazało sie mocno ekonomiczne- to 1400 km to 6.7/100 (mierzone tankowaniami pod korek i oddaniem auta full to full), a po drodze były i góry i zakretów masa
Najgorsza sprawa to prowadzenie - nie wiem czy to wpływ wysokosci, rozkładu mas czy czego ale to jest auto do spokojnej jazdy i mocnego zwalniania w zakretach. Próba dynamicznej jazdy konczy sie natycyhmiast interwencją esp i dziwnym zachowaniem auta (nieprzewidywalnym kompletnie)
drugi minus to odlatujące WSZYSTKIE uszczelki drzwiowe, KAZDE otwarcie drzwi powodowało że któras odchodziła i trzeba było wciskać..
Jakbym był malarzem pokojowym, stolarzem, kładł podłogi czy płytki to byłoby idealne auto - drabina, sprzet, ekipa, nie szkoda jak sie porysuje czy coś, ale dla siebie to chyba bym nie chciał.
No ale jest to faktycznie najwiecej auta za najmniej kasy :)
i wszystko działa
po 3 latach i pewnie 500 użytkownikach

--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
Edytor zaawansowany
  • qqbek 11.02.19, 12:52
    Ja jechałem kilka dni temu jako pasażer, 110-konną, nówką (kilka miesięcy od odbioru z salonu, jeszcze przed pierwszą dychą na drogomierzu) i co zauważam:
    1. ciasno jest, tak z przodu, jak i z tyłu, mój sweter może i nie ma 7 miejsc, ale siedzi się w nim bardzo wygodnie, czy to z tyłu, czy z przodu,
    2. fotele są małe i słabo trzymają w zakrętach (ale jak już napisałeś - strach tym jeździć szybciej w zakrętach),
    3. radio (wersja full wypas z nawigacją, kamerą cofania i multimediami) wygląda jak z epoki Androida łupanego (gdzieś między 1.4 a 2.1),
    4. plastik, plastik, plastik... w najgorszym możliwym sorcie - za to nigdzie nie zauważyłem niesławnego marokańskiego montażu - wszystko dobrze spasowane i nie trzeszczało.

Poza powyższymi auto jak auto. Dupy nie urywa, ale jak komuś potrzebne do jeżdżenia z A do B (a do tego nie zamierza na to zbyt długo patrzeć)...

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • trypel 11.02.19, 12:56
    ciasnoty nie zauważylismy
    z przodu miejsca w pytę
    z tyłu siedziały dwie osoby dorosłe i fotelik pomiedzy nimi z dzieckiem - tez słowa nie mówiły że ciasno
    radio miąłem podstawowe - wyswietlacz mono i złącze usb (i nawet z iphonem wspołpracowało ładnie)

oczywiscie jak w nocy wsiadłem do tiguana to odczułem zauważalną poprawe komfortu :D ale dacia jednak jest autem mocno budzetowym i chyba najtanszym autem dla wielodzietnych na rynku

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • qqbek 11.02.19, 13:15
    trypel napisał:

> ciasnoty nie zauważylismy
    > z przodu miejsca w pytę

Powiem to tak - mi miejsca z tyłu przybyło pomiędzy X5 a Golfem, a z przodu różnica jest jedynie nieznacznie zauważalna (in minus) i to wcale nie oznacza, że X5 było jakoś specjalnie ciasne w środku - po prostu Golf jest przepastny w środku.

> radio miąłem podstawowe - wyswietlacz mono i złącze usb (i nawet z iphonem wspo
    > łpracowało ładnie)

Ja jestem Androidowy i na aj-waj-fonie się nie znam.
    Wiem, że u mnie to wygląda lepiej (a do tego po aktualizacji telefonu do 9.0 samochód sam inicjuje włączenie BT i nawiązanie łączności z telefonem) a w Dacii wyglądało bardzo budżetowo.

> oczywiscie jak w nocy wsiadłem do tiguana to odczułem zauważalną poprawe komfor
    > tu :D ale dacia jednak jest autem mocno budzetowym i chyba najtanszym autem dla
    > wielodzietnych na rynku
    Nawet przez chwilę rozważałem (bo już po trochu traciłem nadzieję na znalezienie auta używanego), ale... ja rozumiem prymitywną konstrukcję, ja rozumiem korbotronic w standardzie... ale nie oferować ani klimatyzacji, ani automatycznej skrzyni biegów, to już przesada.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • who_cares 12.02.19, 11:35
    Od tego roku nawigację zmienili z WindowsCE na AndroidAuto więc jest już zupełnie przyzwoicie. W przyszłym roku będzie prawdopodobnie zmiana modelu i zrobią z niej kolejnego pseudo SUV-a w stylu aktualnego Espace ....
  • trypel 12.02.19, 12:52
    akurat przeswit aktualnego modelu i skok zawieszenia sprawiają że lodgy fwd lepiej sprawdza sie w terenie niż spora czesc suvów i crossoverów. Sprawdziłem i na długich szutrowych odcinkach i na niezłych wybojach i na błocie jak była okazja

--
  • liczbynieklamia 11.02.19, 14:16
    Tak jak generalnie Dacii nie lubię, bo uważam że jest stanowczo przepłacona, a nieco niższa cena nie usprawiedliwia zdecydowanie gorszej jakości, tak Lodgy mimo wszystkich swoich wad (jakość, ciasnota, prowadzenie) jest mimo wszystko bardzo korzystna cenowo. Żeby kupić cokolwiek innego 7-osobowego, trzeba dołożyć prawie 50% więcej - i jest to już różnica godna zaoszczędzenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.