Dodaj do ulubionych

Trzymam kciuki za Kie ;-)

14.02.19, 07:43
moto.pl/MotoPL/7,88389,24454140,nowe-nieoznakowane-radiowozy-policji-warunki-przetargu-spelniaja.html#a=345&c=3&s=BoxMotMT
Jakoś tak łatwiej zauważyć na ulicy niż np. Passata...

--
Pozdrawiam,
galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
Edytor zaawansowany
  • samspade 14.02.19, 08:09
    A zwracasz uwagę na takie rzeczy?
  • galtomone 14.02.19, 08:11
    Owszem, nie jestem święty na drodze.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • samspade 14.02.19, 08:39
    To co odwalasz skoro boisz się nieoznakowanych?
  • galtomone 14.02.19, 10:14
    km/h

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • samspade 14.02.19, 10:32
    To też musisz nieźle chodzić.
  • galtomone 14.02.19, 10:51
    Przyznam szczerze, że nie rozumiem.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • samspade 14.02.19, 10:54
    Musisz sporo przekraczać skoro przejmujesz się nieoznakowanymi.
  • galtomone 14.02.19, 10:58
    A to trzeba "sporo" przekraczać?
    A jak sie przekracza mniej niz sporo to co... upust jakiś jest i mandat z punktami mniej bolą? ;-)

I tak... zdarza sie, że jak są warunki to "sporo", cokolwiek to znaczy....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • samspade 14.02.19, 11:12
    Żeby zainteresował się tobą nieoznakowany trochę trzeba przekroczyć. Do 20 km\h raczej nie reagują.
  • galtomone 14.02.19, 11:39
    Nie wiem od ile reaguja, bo nigdy mnie nie zatrzymali, ale staram się zwracać uwagę generalnie - nie tylko czy Policja, ale w ogóle co jedzie przede mną, obok mnie i za mną....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• samspade 14.02.19, 14:01
    Od zwracania uwagi do wypatrywanie nieoznakowanych jest dystans. Ja nie wyglądam za nieoznakowanymi. Owszem czasami zauważam gdy są obok, przede mną czy za mną.
    W każdym razie żeby zostać zatrzymanym trzeba coś nawywijać. Za 20 km/h raczej nie łapią. Chyba ze masz pecha i jakaś akcja czy plan mandatowy.
  • galtomone 14.02.19, 14:18
    Tak czy siak, wole wiedziec.. niz nie wiedziec...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • klemens1 14.02.19, 13:11
    galtomone napisał:

> km/h
    >

A jakiś czas temu pisałeś, że masz psychiczną blokadę w przekraczaniu prędkości.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 14.02.19, 14:19
    Bo z reguły nie przekraczam. Ale blokade psychiczna to sam sobie wymyśliłeś...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • klemens1 14.02.19, 15:07
    galtomone napisał:

> Bo z reguły nie przekraczam. Ale blokade psychiczna to sam sobie wymyśliłeś...
    >

Teraz tego nie znajdę, ale wyraźnie pisałeś, że "jakoś nie możesz", że jest to umowa, że skoro jeździsz, to musisz przestrzegać i że generalnie na 50 w lesie jesteś zawalidrogą.
    OK, dobrze wiedzieć, jak się wypierasz tego, co kiedyś napisałeś. Chociaż w sumie nawet nie wiadomo, po co to robisz.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • galtomone 14.02.19, 16:02
    Znów dla Ciebie jest czarne i białe + przykład od czapy. Ale niech ci będzie.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• engine8 14.02.19, 17:42
    Jak nie ma bata nad glowa w formie policji to nie wiemy kogo sie bac i przed kim uciekac.. No i przkekraczanie przpisow przestaje napedzac adrenaline... ?
  • galtomone 14.02.19, 18:06
    No ba! Gdzie tu fun? ;-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• engine8 14.02.19, 19:35
    Najlpeszy fun to jest u nas kiedy policja sciga uciekajacych godzinami.... a wasi moze chca tez tak miec.... tylko ze u Was nie ma 5 helikopterow z reporterami i helikoptera policyjnego z reflektorami..... Tego nie da sie skopiwac..
  • galtomone 14.02.19, 19:37
    Nie można mieć wszystkiego i trzeba się umieć cieszyć małymi rzeczami 😉

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• engine8 14.02.19, 20:09
    Rece na stol....
  • galtomone 14.02.19, 20:50
    Szukanie cię zmęczyło biedaku 😕😕😕

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• toreon 14.02.19, 08:32
    Trzeba kupić zabaweczki dla dużych chłopców z drogówki, którzy chcą się trochę pościgać na autostradach.
    A czemu nie S7 albo jakieś inne AMG? Jak szaleć to szaleć.
    W końcu pieniądze podatników czyli niczyje więc można poszaleć z wymaganiami.
  • nazimno 14.02.19, 08:46
    Wyscigi w wydaniu policyjnym sa reliktem z Hollywood.
    Robi sie skuteczna blokade niszczaca opony
    i uciekinier nie ma zadnych szans.
  • bigzaganiacz 14.02.19, 12:10
    Wyscigi w wydaniu policyjnym sa reliktem z Hollywood.
    Robi sie skuteczna blokade niszczaca opony
    i uciekinier nie ma zadnych szans.

zimny, za duzo boolywodzkich filmow klasy c , sam widzialem poscig bmw za jakims pastuchem na drodze "s"
  • nazimno 14.02.19, 14:09
    Wlasnie chodzi o to, bys nie musial tego ogladac, bo konczy sie to zwykle zalosnie.
  • nazimno 14.02.19, 14:13
    www.ruhrnachrichten.de/nachrichten/luenen/flucht-vor-der-polizei-endete-mit-unfall-im-kreisverkehr-1361893.html
    I po cholere to bylo?
    Po to, zeby innym zaszkodzic?
  • nazimno 15.02.19, 12:43

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24460761,lodzkie-cztery-osoby-zostaly-ranne-po-poscigu-na-drodze-krajowej.html
  • engine8 15.02.19, 20:56
    Oni nawet strzelac celnie nie potrafia.. i teraz sie beda po sadach platac....

Nasi to robi o wiele lepiej.... postepuja wg glownej zasady policji - strzel sie nie po to aby zranic ale aby zabic... i jak zadanie wykonaja to konczy sie na protokole i nie ma sprawy...
  • trypel 15.02.19, 21:04
    chyba że zastrzelą niewłasciwą osobę. Historia zna takie przypadki :D

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • engine8 16.02.19, 18:28
    Ah, oczywiscie sie zdarza bo przecie jak przyslowie mowi "człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi"
    o zobacz.....wczoraj wlasnie bezczelny ukradl UPS ... i uciekal..
    www.youtube.com/watch?v=IuafavNep9Q
  • nazimno 14.02.19, 08:52

Najprostsze i skuteczne

en.m.wikipedia.org/wiki/File:US_Army_spike_strip.jpg
  • qqbek 14.02.19, 09:03
    A ja mam to co kupią w dupie.
    I tak będzie służyć za "blue taxi" dla komendantów i pociotków, a na drogach będziesz to widział raz na kilka tygodni, w ramach jakiejś "akcji"... tam zaś, gdzie mocne, dość szybkie auto by się najbardziej przydało (na naszych pięknych autostradach, na których radiowóz jest taką rzadkością, że przestrzeganiem ograniczeń nie przejmuje się prawie nikt) nie zobaczysz ich wcale.
    Na 140 dostarczonych BMW ile jeszcze jeździ? 120 czy już mniej? Reszta skasowana lub w naprawach po kolizjach i "wypadach w zielone".

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • samspade 14.02.19, 09:10
    Ale te BMW często widuję na S7. Ogólnie na DK7 niezależnie od klasy drogi.
  • qqbek 14.02.19, 10:06
    O tym właśnie piszę.

Widziałeś jakieś na drodze wojewódzkiej, powiatowej, albo gminnej?
    Na 90% polskich dróg widok radiowozu jest rzadkością.
    Właściwie ograniczają się do krajówek i ekspresówek, z rzadka zaglądając na najbardziej uczęszczane wojewódzkie.

Jeżdżę co roku do Zwierzyńca na Roztocze (nawet kilka razy w sezonie, bo lubię - nawet na weekend wyskoczyć, piwa wprost z browaru się napić).
    Do remontu DW835 (właśnie się kończy) jeździłem całymi latami wojewódzkimi aż do Szczebrzeszyna, tam kilkaset metrów po krajówce i znów wojewódzką... na kilkanaście lat przejazdów nie widziałem żadnej kontroli.
    Jak rozgrzebali DW835, to zacząłem jeździć DK17 i DK74 - i co nie jadę, to widzę co najmniej raz "suszarkowych" (najczęściej na "gęsto zabudowanym" wyjeździe z Zamościa w kierunku na Szczebrzeszyn, ale i na odcinku Piaski-Zamość też często).

Do czego piję - policja w pierwszej kolejności powinna zacząć wychodzić zza biurek i najbardziej "dochodowych" krzaków, a nie kupować sobie nowe zabawki.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • nazimno 14.02.19, 10:09
    A w Niemczech jezdza nawet Corsami.
  • dodekanezowiec 14.02.19, 10:12
    W Szczebrzeszynie Kia brzmi w trzcinie :)
  • nazimno 14.02.19, 10:19
    "Jak nie "kia'om", to "palkom".

(zeby zachowac moralicyjna ortografie)
  • tbernard 14.02.19, 10:44
    nazimno napisał:

> A w Niemczech jezdza nawet Corsami.

A w tych demokratycznych to nawet Wartburgami ;)
  • nazimno 14.02.19, 10:47
    Jezdzili.

• qqbek 14.02.19, 11:35
    A w tych rewizjonistycznych to nawet Isettami ;)

--
  • nazimno 14.02.19, 11:40

youtu.be/7UtOtWMGPrI
  • nazimno 14.02.19, 10:10
    www.autosieger.de/polizei-hessen-und-berlin-fahren-opel-insignia---corsa-article23084.html
  • samspade 14.02.19, 10:29
    Dawniej widywałem nieoznakowane na wojewódzkich. Przyznaję że bmw jeszcze nie widziałem na wojewódzkiej. Na wojewódzkich widuje przeważnie suszarki. Co ciekawe nie stojące w krzakach ale w zabudowanym.
  • qqbek 14.02.19, 11:37
    Ja policję jak widuję na wojewódzkich, to jest to najczęściej "801"... ale przy obecnym natężeniu ruchu (remont DK17) "nadwiślankę" charakteryzuje takie natężenie ruchu i takie zagęszczenie przygłupów drogowych, że ich częsta obecność tam jest uzasadniona (nie tylko potrzebami budżetu, ale i o te łatwiej zadbać w warunkach takiego natężenia ruchu).

--
  • nazimno 14.02.19, 16:22
    ludowozow.
  • liczbynieklamia 16.02.19, 10:24
    Cała idea kupowania szybkich samochodów do ścigania wykroczeń drogowych to jakaś parodia. Pościgi powodują większe zagrożenie niż sama jazda piratów. Lepiej wysłać polecony, a szybkie samochody dać kryminalnym. Minuta w tę lub we w tę przy dojechaniu na miejsce przestępstwa potrafi zrobić kolosalną różnicę.
  • bruner4 19.02.19, 14:59
    A w ogóle co to za metody? Najlepszą metodą na poprawę bezpieczeństwa jest częsty widok policji na drogach- takie działania prewencyjne sprawiają że kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Nieoznakowane radiowozy służą do polowań na kierowców, co w czasach dużego ruchu na drogach jest mało skuteczne jeśli chodzi o bezpieczeństwo- dziennie taki radiowóz wystawi kilkanaście mandatów, większość kierowców nawet nie wie że to policja, bo jest nieoznakowany. Nieoznakowane radiowozy powodują też często chęć ucieczki przed nimi kierowców- bo taki kierowca dobrze nie wie z kim ma do czynienia- widzi tylko niebieskie światła, a to powoduje wzrost zagrożenia na drogach. Policja jest głównie od tego by dbać o bezpieczeństwo na drogach i pomagać kierowcom, a nie urządzać sobie na nich polowania- to chyba jakieś stare komunistyczne kadry tam jeszcze są. W innych krajach nieoznakowane radiowozy to mała część wszystkich radiowozów, w Niemczech np. można często zobaczyć na parkingu autostrady oznakowany radiowóz stojący tak, by go wszyscy widzieli. W Czechach widziałem wielokrotnie przed ograniczeniem 70 km/h i niebezpiecznym odcinkiem drogi za nim, zaparkowany oznakowany radiowóz z włączonymi kogutami, by wszyscy zwrócili na niego uwagę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.