Dodaj do ulubionych

bmw dba o wszystko..

07.03.19, 18:46
Tym razem niemieckie tegie głowy postanowiły przypiec sadła uzytkownikom..Żeby wszystko nie poszło w wybitną inteligencję z której znani są miłośnicy marki ale część poszła tez w mocne nogi przydatne przy ewakuacji..
www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/kierowca-mogl-zginac-w-pozarze-bo-bmw-nie-ma-czesci/ps1tbtk
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
      • qqbek Re: bmw dba o wszystko.. 07.03.19, 23:39
        Masz szczegóły w artykule.
        Niesprawny jest układ recyrkulacji spalin (EGR), w którym mogą powstawać prowadzące do pożarów nieszczelności.

Moim zdaniem granda, jakich mało.
        A już odpowiedź BMW skierowana do klienta to perełka "Januszyzmu" naszego biznesu :)

--
        Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
        • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 08.03.19, 09:28
          to wciaz prawda
          tiguan zapewnia mi komfort ale jesli chodzi o przyjemnosc z jazdy to nie ma żadnego porównania do trójki. Zwłaszcza szybkiej jazdy po zakrętach.

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
          • yasiaq Re: bmw dba o wszystko.. 08.03.19, 11:40
            Kiedyś ponad dekadę temu miałem faktycznie frajdę jak w zimie pojeździłem sobie 325 w E30 kabrioletem po nieszczęsnej warszawie z opuszczonym dachem w czapce z nausznikami ale podniecanie się nowszymi wyrobami /bublami jest dla mnie niezrozumiałe. Juz wtedy wystarczyło ,przejechać się nissankiem 280 zxem żeby wyleczyc sie z bmw. Sam dźwięk silnika 280 zx-a dużo starszego od beemki to juz była radość. Ale też w późniejszych wyrobach czy można w ogóle porównać prowadzenie 1wszej generacji imprezy gt do bmw e36? jedyna zaleta bmw e36 to fakt ,że kosztuje taniej niż felgi do sti..
            • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 08.03.19, 11:57
              ja mówie o nowej trójce
              jezdzac bardzo roznymi autami mam porownanie do nich
              zaden nie prowadzi sie tak dobrze

--
              Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
              • engine8 Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 17:50
                Mam nadzieje ze mowisz o najnowszej generacji - bo E90 miala jeszcze ducha BMW a F30 byla jedna z tych o "nie-bmw" charkterze (podobie jak 5-ka F10) zrobionas dl ams aby konkurowac z LExusami.
                Podobno wlasnie najnowsze G20 wrocily do korzeni.... Dobrze ze BMW zauwazylo ze zrobili "ooooops" i mea culpa
                • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 19:17
                  Mowię o roczniku 2018. Nie wiem jaka wersja.
                  Ale kiedy przepowiadałes ze bedzi mi jej brakowało i masz racje.
                  Jezdźe wygodniej, statecznie
                  Ale brakuje mi frajdy z samego prowadzenia

--
                    • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 19:36
                      W takim razie f30
                      nawet w porównaniu do najnowszej a4, jest dużo lepsze podczas jazdy

--
                      • engine8 Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 22:42
                        No moze wersja z M albo sportowym zawieszeniem i jak mozna tolerowac elektryczny "bezczuciowy" uklad kieorwniczy. Zawieszenie jakos mozna porawic ale z ukladem kieorwniczym niewile sie da zrobic...
                        Ten to opisuje w szczegolach...
                        jalopnik.com/the-engineering-behind-the-new-bmw-3-series-handling-1830257906
                • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 11.03.19, 17:13
                  nie wiem co montują i z czego ale robią to z zajebistym skutkiem

--
                    • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 11.03.19, 20:30
                      No pacz pan, nawet jak tak jest to jazda trójka wszystko bilansuje.
                      Gdyby nie moje plecy :( brakuje mi trójki.

--
                        • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 07:06
                          Nie wiem czego Tobie w życiu brakuje
                          Ja faktycznie lubię piwo

--
                          • yasiaq Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 07:28
                            Nawet w nieszczęsnych Niemczech 30 % (te procenty to z czapki biorę więc się nie czepiajcie o detale) populacji dba o zdrowie jedzonko dietetyczne z biomarketu a reszta w kulturze piwko codziennie i parówki z kauflandu..to taka kwestia świadomości , nie wszystkim wystarcza "bele co"
                            • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 07:50
                              ale ja naprawde nie wiem co Ci wystarcza a czego brakuje :)

--
                              • yasiaq Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 09:22
                                Ja nie jestem typowy i dlatego to co mi wystarcza nie jest tutaj istotne, być może tez dlatego nie wiem co jest fajnego w awaryjnych i niebezpiecznych bublach które zazwyczaj po deszczu widzę albo popsute albo w rowie.
                                • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 09:34
                                  poruszamy sie po innych trasach i pewnie innych krajach
                                  ja popsute to widze głownie laguny i peżoty (laguny już 3 spalone widziałem na S8 w ciagu 2 lat)
                                  a co do wypadków to nie widzę żadnej dominującej marki
                                  a o bmw miałem bardzo negatywną opinie dopóki nie dostałem i nie spedziłem roku za kółkiem. Teraz wiem że to ani awaryjne, ani niebezpieczne za to fantastycznie się prowadzace i przyjazne dla użytkownika pojazdy. I najwiekszy wrog bmw czyli moja żona po tym roku też uważa tak samo :)

--
                                    • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 10:15
                                      ja tak uważam, żonę podałem jako przykład betonu mentalnego który od co najmniej 20 lat uważał bmw za pojazd patologii społecznej i jak dostawałem bmw to powiedziala że nawet nie wsiądzie (a lubi jezdzic i robi to dobrze)
                                      po roku teskni za bmw i zaczyna przebąkiwac że moze kiedys znów fajnie by było...
                                      a dla mnie bmw było odkryciem - nigdy nie przepuszczałem że auto tej klasy moze dawac taką frajdę z jazdy

--
                                      • jeepwdyzlu Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 10:49
                                        Mitsu evo, wrx to nie są cywilne auta. Do normalnej jazdy.
                                        Ba!
                                        3ter jest lepszy od 911
                                        Czemu? 911 jest katastrofalnie głośna, sztywna, twardo chodzi sprzęgło, nie podjedziesz na krawężnik itd....

--
                                        YCDSOYA
                                        • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 11:00
                                          no i w wrx nie ma automata :(
                                          a automat bmw jest swietny
                                          evo nie jechałem - ale jechałem lancerem ralliart i do codziennej jazdy to sie kompletnie nie nadaje

--
                                        • yasiaq Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 11:12
                                          911 to tylko hasło. Było wiele generacji jedne lepsze drugie gorsze RWD AWD, udane silniki, silniki nieudane. Z samochodzików takich co były niebo lepsze od 3 BMW to miałem okazje pohasac starą imprezą RA . Nie wiem czy to był seryjny samochód czy nie , miał prawą kierownicę ,wyglądał na seryjny , prowadził się jak przyspawany i chodził jak burza ..jedynie brakowało ognistego diesla z łańcuchem rozrządu zrobionym z plasteliny..
                                          • trypel Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 11:26
                                            ponieważ stary wrx tez jakby trafia w nasze rodzinne zamiłowania to porównując:
                                            - brak automatu
                                            - w 2.0 turbo turbodziura jest wielka jak rów mariana. Długo długo nic a potem pierdut
                                            - 2.5 turbo mają wiecej problemów niż wszystkie bmw razem wziete
                                            - hamulce są dobre ale w STi jak słyszałem (w zwykłym wrx to juz kiepsko)
                                            ale prowadzi sie bosko, fakt

--
                                        • samspade Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 11:51
                                          jeepwdyzlu napisał:

> Mitsu evo, wrx to nie są cywilne auta. Do normalnej jazdy.

Ludzie o tym nie wiedzą. Mój kuzyn o tym nie wiedział tylko jeździł wrx przez kilka. Codziennie do pracy.
                                          Ale on miał wrx sti więc to bardziej cywilna wersja.
                                      • vogon.jeltz Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 17:51
                                        > Ja pier..... rzeczywiscie .. Jezdzilem ta trasa w ubiegle lato kilka razy
                                        > i rzeczywiscie zuawazylem to samo...

Jeździłem tamtędy swego czasu dość często. Jeżdżę zdecydowanie, ale bez szaleństw i często wyprzedzały mnie miejscowe wioskowe bolidy. Dwa razy zdarzyło się tak, że minąłem leżącego w rowie szybkiego i wściekłego, który chwilę wcześniej był mnie wyprzedził.

Co ciekawe, praktycznie zawsze były to leciwe pojazdy spod znaku wideł lub czterech zer. Podstarzałe bumy wówczas na tych terenach endemicznie nie występowały.
                          • engine8 Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 17:33
                            No ja tez lubie piwo ale z piciem to jak z autami - nie kazdy lubi to samo i nie wszytko co lubie pic jest dobre na kakzda piajcka okazje... Tak ze czsami zdecydowanie Scotch jest bardzije wlasciwym a zdarz sie ze butlekka Teqili peknie... ..
                            A swojej slobej - ktora lubi "drinki" to leje byle jaka whisky czy siwuche i duzo czegos tam i te chwali ze to lubi...
    • jeepwdyzlu Re: bmw dba o wszystko.. 08.03.19, 23:02
      3ter to na pewno najlepiej jeżdżący sedan na świecie. Oczywiście z porządnym motorem.
      Nissan 280 imponuje użytkownikom calibry co najwyżej.
      Ok, są auta jeżdżące jeszcze lepiej od BMW 3.
      Np 911.
      Tyle że to inny pułap cenowy.

--
      YCDSOYA
        • jeepwdyzlu Re: bmw dba o wszystko.. 11.03.19, 22:54
          Jaki sedan jeździ lepiej niż mocny 3ter?
          Może rajdowa impreza - ale to nie jest auto cywilne.
          5ter? Nie, nawet M. 7? Bez żartów. Amg któreś? No może pojedyńcze, indywidualnie strojone egzemplarze.
          Nie zgadzacie się?
          Ok - to pytam o konkurentów..
          ?

--
          YCDSOYA
          • gzesiolek Re: bmw dba o wszystko.. 11.03.19, 23:28
            Jeszcze pare lat temu w kategorii aut do 200k PLN na torze przegrywał i z Imprezą WRX i Lancerem Evo (o rajdach nie wspominając)... Mówię o cywilnej 3 z najmocniejszą R4 (w tej kategorii cenowej tylko taka się mieściła), ale i znacznie droższa R6 miała problem by pokonać te cywilne auta rajdowe. Tylny napęd przegrywał z rewelacyjnymi trakcyjnie stałymi 4x4 w powyższych (o xdrive nie wspominam bo tutaj tylko pogarszał sprawę)
            Oczywiście nie wspominam tutaj o M3 bo ta mocą i całością to już inna liga...
            W tej chwili takich przeciwników ubyło...
              • waga170 Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 07:47
                > Bo WRX to nie "zwykle" Subaru tylko nastawione na jazde sportowa ...
                Dlatego u nas majacy niebieski samochodzik na zoltych kolkach sportowcy z koziej dupy biora wysepki po drugiej stronie i ni chuja nie zapinaja jakicch tam pasow. Jeden, dawno temu, sportowiec jadacy Syrenka ocalal po czolowce a jego zona w ciazy jak wydobyla sie z tej kurwa rajdowej w jego mniemaniu Syrenki to dokonala zywota na asfalcie obok, ale w ostatnim odruchu spuscila spodnice zeby zaslonic kolana.
                Ktokolwiek na drodze publicznej rajduje to powinien byc wykastrowany.
                I to nie jest moja mysl, tylko zacytowalem Roberta Muche.
                W koncu nie weiem komu i na co odpowiedzialem, ale odpowiedzialem:)
                • engine8 Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 17:21
                  A znajomy pracujacy w Subaru mowi ze te WRX rzadko przzywaja okres gwarancji - sa tanie i mlodzi z krorkimi kutasami je kupuja ludzc sie ze to im ptredluzy.... a sie okazuje ze zwykle odpada jak sie auto rozpada.
                  Pare dni temu mielismy zabawe... taki wslanie w WRX zalozyl sioebie rure taka ze byl glosniejszy od Harleya i sie nie zatrzymal jak mu taki w zilonym ubranku na motocyklu BMW grzecznie pomrugal niebieko-cerwonymi swiatelkami myslc ze mu ucieknie bo ma rajdowa maszyne.... No wiec po kilku zakretach auto wyladowalo na palmie a mlody na asfalcie z rekami do tylu.. Wtedy widac jaki to Szeryfy na motocyklach maja solidne buty sluzbowe jak je postawi na czyichs plecach.... LOL a 5 aut policyjnych mialo okazje wlaczyc koguty i jechac jak ich w szkolce uczono...
                  • gzesiolek Re: bmw dba o wszystko.. 13.03.19, 12:49
                    A u nas na szczęście tych młodych gniewnych w masie nie stać na takie auta...
                    A jak już stać to taniej i groźniej kupić hot-hatcha...
                    a tych co naprawdę stać to nie patrzą na takie taniowozy... patrz bryki z wypadku na Słowacji ;)
                    Ci co się rozbijają w masie na ulicach to zwykle kupują auta starsze i popularniejsze... I jak czytasz w prasie o autach zawijanych na drzewach (niestety nie palmach) i kolejnych młodych ofiarach tych krwiożerczych roślin to w 90% są to mocne, nastoletnie, tylnonapędowe BMW...
              • gzesiolek Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 11:10
                Ale ja nie mówię o wersji z klatką i do tego wybebeszoną do rajdów...
                Mówię o cywilnych wersjach aut rajdowych. Taki Lancer Evo wewnątrz różnił się od zwykłego Lancera tylko fotelami kubełkowymi do których można było założyć 5 punktowe pasy. Ta sama, decha, wyposażenie, przestrzeń dla pasażerów i bagażnik co w moim ex Lancerze 1.5 109KM... Ale 300KM we właściwej wersji zrywało asfalt i opony, a napęd AWC przyklejał to auto do powierzchni... Miałem okazje jeździć nim i np. Leonem Cuprą podobnej mocy... i w jeździe na wprost większe wrażenie robiła Cupra i była bardziej komfortowa i lepiej wyciszona... Ale wystarczyło kilka zakrętów na różnej nawierzchni i już człowiek wiedział które auto ma rajdowe geny... I jak na torze pewnie z 911 i innymi autami sportowymi nie miała by szans to na szutrze, brudnym/nierównym asfalcie itp. to z cywilów zostaje chyba tylko Impreza WRX... no i prawdziwie rajdowe auta... Szkoda, że Mitsu się na razie wycofało z evo... Podobno ma być coś Suvopodobnego z mocnymi elektrykami w napędzie... To se ne vrati...
                • engine8 Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 17:26
                  WRX Sti i EVO to auta to jazdy po torze. Majo dobry stosunek mocy do wagi . Jedzie sieszybko a o reszte typu komfort czy trawolsc sie nikt nie martwi.
                  Te auta nawet rzadko sie widzi na torze - tanie wiec kupuja mlodzi po to aby sie przerabiac na glosne i jeszcze szybsze i popisywac sie w drag racing ...albo na ulicy niestety..

• gzesiolek Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 19:39
                    No widzisz ... a w Polsce młodzi rozbijają się 10-20letnimi BMW , bo ich na evo czy wrx nie stać. Bo zadbane Evo z pakietem markowych przeróbek trzyma cenę. A BMW od tego Niemca co płakał jak sprzedawał, stuningowane częściami przystanku i 2 innych egzemplarzy z obowiązkowym M-Power na klapie, kosztuje grosze...
                    • engine8 Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 22:49
                      U nas tez trudno kupic uzywane i w dobrym stanie oraz takie gdzier wiadomo ze nikt nie przekroczyl dopuszczalnych parametrow. Dlatego ze takich praktycznie nie ma.. To sie kupuje aby wyzylowac, pobic kolesi na ulicy w nocy i podkrecac as sie rozpierd.....
          • engine8 Re: bmw dba o wszystko.. 11.03.19, 23:55
            Pojecie "jezdzi lepiej" jest dosc subiektywne.... Sa auta szybsze, sa wygodniejsze do jazdy na codzien, sa cichsze, sa mniej psujace sie. Teraz osobiste preference rzutuja co kto uwaza za lepsze.
            Pytanie - jak auto bedze uzywane i jaie jest charkter kierowcy.... Czy kierowca to taki troch agresywny czy tez "ustatkowany, czy bedzie jezdzil glownie sam czy tez tez rodzina, na jakie dystanse i czy ma zamiar od czasu do czasu wziac go na tor..
          • agios_pneumatos Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 05:55
            jeepwdyzlu napisał:

> Jaki sedan jeździ lepiej niż mocny 3ter?

1. Co to znaczy 'jeździć dobrze'? Bo dla forumowego głupka i zombie dobrze jeździ jego skoda, bo ma turbinę. Nic o rozłożeniu masy czy przeniesieniu napędu. Po prostu odpycha się po prostej to znaczy jeździ dobrze.

2. Lexusy i patrz niżej.

> Może rajdowa impreza - ale to nie jest auto cywilne.

10 lat temu EVO a i (do) dziś produkowane WRX STI to inna liga niż to dresiarskie bawarskie coś.

Bo zakładam, że 'rajdowymi' nazywasz sportowe wersje kompaktów od mitsu i FHI.

• engine8 Re: bmw dba o wszystko.. 12.03.19, 17:30
              Bawarskie dresiarkie cos to rzeczywoscie inna liga nix EVO czy WRX - te sa dla wsiowych mlodych "rajdowcow" .
              Bo wsiowi i powazniejsi - bardziej dojrzali, przesiadaja sie do Mustangow.... czy Chargerow
              • gzesiolek Re: bmw dba o wszystko.. 13.03.19, 12:53
                Nie zrozumiesz.. u was jest co innego... u nas niestety co innego...
                I naprawdę nie ma co w ocenie auta się opierać na tym gdzie jacy debile takowe auta kupują... U nas w kraju debile strasznie zbrukali wizerunek tak dobrych aut jak BMW... a u was jak piszesz Subarki pełnią taką właśnie funkcje debilowozów...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.