Dodaj do ulubionych

Ceny starych aut

08.03.19, 12:01
Dlaczego u nas stare auta są takie drogie ?
Przechodziłem obok golfa V albo VI - rok 2010 - ogłoszenie, że sprzeda za 29900.
Serio ktoś zapłaci za 9 letnią furę 30 tys. ?
Wg mnie wszystko powyżej 8 lat powinno kosztować góra 20 procent nowego.
Przecież handlarze naściągali miliony używek z Niemiec i innych krajów i ten złom zalał komisy, otomoto itp.
Obserwuj wątek
Edytor zaawansowany
    • liczbynieklamia Re: Ceny starych aut 08.03.19, 12:10
      > Przechodziłem obok golfa V albo VI - rok 2010 - ogłoszenie, że sprzeda za 29900
      Równie dobrze mógł tam napisać 129900. Stare auta są u nas bardzo tanie. Ale nie mówię o cenach, w których są wystawiane, tylko o cenach, w których są sprzedawane.
      • bywalec.hoteli Re: Ceny starych aut 08.03.19, 12:20
        Właśnie przeczytałem w piśmie Motor albo Auto-Moto "Pan Maciej sprzedaje Golfa VII rocznik 2014 rejestracja 2015 w cenie 59900" chwaląc się, że ma mały przebieg, jest pierwszym właścicielem i ma jeszcze fabryczną gwarancję. I jeszcze się chwali, że nie widzi powodu, żeby zmieniac cenę na Otomoto względem ceny w Komisie. Serio ktoś kupi auto 5 letnie za 60 tys.?

--
        Czy ktoś wie kiedy przyjdzie wiosna 2019?
        • qqbek Re: Ceny starych aut 08.03.19, 12:48
          A ja ostatnio widziałem na sprzedaż fabrycznie nową Śkodę 120L za 100.000 złotych (sto tysięcy, nie sto złotych).
          Ktoś sprzedaje znaczy się za tyle.
          Nawet się na jednej z grup na forum nabijałem, że pewnie sprzeda za te 100.000 w ten sposób, że wymieni na dwa maluchy po 50.000 (też się takie trafiają).

Tu na forum było też o fabrycznie nowych BMW E34 jakiś czas temu.

Sprzedawać to sobie można, ale sprzedać za taką cenę to trudno.
          A Golf VII z 2014 roku, o ile nie GTI na pełnym wypasie, to się nie sprzeda za więcej niż 40.

--
          Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
          • liczbynieklamia Re: Ceny starych aut 08.03.19, 19:41
            > A ja ostatnio widziałem na sprzedaż fabrycznie nową Śkodę 120L za 100.000 złotych (sto tysięcy, nie sto złotych).
            Tylko ta Skoda ma jeszcze jakieś - niewielkie, bo niewielkie - szanse na sprzedaż. Przy znikomej podaży i znikomym popycie z cenami mogą się dziać cuda. Jeżeli samochody są w miarę popularne, to o cuda trudno.
      • bywalec.hoteli Re: Ceny starych aut 08.03.19, 12:25
        Może Bruner4 kupi i jeszcze włoży 20 tysięcy w remont i bedzie się cieszył, że takim super autem jeździ :) ? Nie licząc drobnych problemów z elektryką?

--
        Coś ciekawego na Netfliksie obejrzeliście ostatnio?
        • trypel Re: Ceny starych aut 08.03.19, 12:34
          kupiłem auto 9 letnie za ok 25 tys, włożyłem ok 10 tys w pakiet startowy.
          czyli powiedzmy mamy 35 tys.
          Po dwóch latach eksploatacji włożyłem w auto jakies 500 pln (poza paliwem i ubezpieczeniem)
          i tak przeglądając oferty na nowe pojazdy to nawet jakbym kwotę podniosł 2 x to nic ciekawszego bym nie kupił, kupiłbym cos na co nie mógłbym patrzec po 6 msc, czym jazda nie sprawiałaby mi żadnej frajdy.
          Dlatego poki nie bedzie mnie stać na nowy powyzej 200 tys (a raczej nigdy tak sie nie stanie) to jestem skazany na stare auta. I bardzo mi to pasuje.

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • trypel Re: Ceny starych aut 08.03.19, 15:12
          nie
          fan aut którego nie stac na nowe za 200 tys a nie chce sie zadowolic nowym ersatzem auta za 50 czy 70 tys
          poza tym zawsze mozna kupić auto po pieknej kobiecie, one przeciez pierdzą fiołkami

--
          Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
        • hutchence Re: Ceny starych aut 08.03.19, 15:40
          Ja. Nawet więcej jestem w stanie dać. Szykuję się na Grand Cherokee SRT 8 z lat 05-09. Za przyzwoity stan trzeba dać powyżej 60k. W Niemczech za takie auto z przebiegiem w okolicach 100k co niektórzy wołają 20k euro. Wg Ciebie to debile? A kim ty jesteś?
          • yasiaq Re: Ceny starych aut 08.03.19, 16:06
            słowo "debil" z pewnością jest nieadekwatne. Zamiast niego wolimy "zboczeniec"? Niestety aż za dobrze znam brak zrozumienia ze strony społeczeństwa dla specyficznego gustu z autopsji..
            • hutchence Re: Ceny starych aut 08.03.19, 16:12
              A jak tam "koneserowanie" łóżek hotelowych, które nie jedną spermę widziały? Nie wiesz o czym piszesz. Zdaje mi się, że chciałeś wejść w posiadanie takiego Golfa i Cię cena zabiła to się teraz zwalasz na forum.
              • bywalec.hoteli Re: Ceny starych aut 08.03.19, 16:17
                Wszedłem w posiadanie nowego golfa i użytkowanie drugiego nowego golfa.
                Co do hoteli, to wbrew pozorom ich nie cierpię zwłaszcza łóżek ;-)

--
                • hutchence Re: Ceny starych aut 08.03.19, 16:21
                  Ok. Ale ja nie zamieniłbym swojego auta na nowego Golfa. No chyba, żebym go zaraz sprzedał i kupił za niego SRT. Ludzie mają różne gusta i potrzeby. Jeżeli tego nie akceptujesz to masz problem. Mój stary mnie nie rozumie bo on zawsze kupował nowe. Ja tak samo jak trypel nigdy nowego nie kupię. No chyba, że wygram w totka to wtedy pod domem będzie stał nowy TrackHawk a obok niego Charger Super Bee z 71
      • liczbynieklamia Re: Ceny starych aut 08.03.19, 19:43
        > Wejdź sobie na mobile.de i zobacz ile tam kosztują.
        Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Ceny w Niemczech to ceny w Niemczech. Niemcy płacący dużo za używany samochód w świetnym stanie nie chcą samochodów sprowadzonych z Polski, bo nie.
    • tbernard Re: Ceny starych aut 08.03.19, 18:48
      > Wg mnie wszystko powyżej 8 lat powinno kosztować góra 20 procent nowego.

Wiem jak możesz się przyczynić aby sytuacja zbliżyła się nieco do takiej jaką byś chciał.
      Możesz po prostu sprzedać swoje auto za góra 20 procent nowego, gdy już przekroczy 8 lat.
          • bywalec.hoteli Re: Ceny starych aut 08.03.19, 20:56
            hutchence napisał:

> Pytanie jaka była wyjściowa cena Twojego Golfa. Bo rozpiętość cenowa tego model
            > u może sięgać 50k i wyżej.
            Cennikowa ponad 80 a ofertowa 74.

--
            Czy ktoś wie jakie będzie lato 2019?
        • tbernard Re: Ceny starych aut 08.03.19, 20:41
          Zawsze zdawało mi się, że podczas sprzedaży samochodu pierwszy wystawia cenę ten sprzedający i ewentualnie kupujący próbuje zbić w dół. jakoś trudno mi wyobrazić sobie sytuacje, aby ktoś targował się z Tobą, że koniecznie chce zapłacić więcej niż kwota za którą wystawiłeś ;)
    • gzesiolek Re: Ceny starych aut 08.03.19, 21:02
      To mam lepszy patent. Bo ten Golf jako nowy kosztował choć te 75-80k PLN. Mój Lancer rocznik 2008 co kosztował 60k jako nowy, w 2015 był wart 25-26k PLN (tyle mi dawali od ręki) Niestety uleglem żonie i sprzedałem tesciom za 20k. I teraz po prawie 4 latach słyszę że mają kupca za tyle za ile kupili... czyli rocznikowo 11lat A ktoś chce dac 1/3 ceny nowego. Ja wiem, że prosta niezawodna konstrukcja która się podoba z pewnej ręki z udokumentowanym przebiegiem ok 170k km z czego my 140k... no ale bez przesady...
        • gzesiolek Re: Ceny starych aut 09.03.19, 07:26
          W sumie co za różnica jak mówimy o używanych. Od 3-4 lat nie ma Lancera. Został ASX na tej samej podłodze po n-tym lifcie. Cena nowego 70--90. Też dobrze trzyma cenę...
          • tbernard Re: Ceny starych aut 09.03.19, 12:23
            Poprzednik zadał istotne pytanie. Wiadomo, że Lancerów już nie sprzedają, ale chodzi o odniesienie kwoty jaką dałeś wtedy, do tamtejszych zarobków i dopiero porównywać dzisiejsze 20 tys w odniesieniu do dzisiejszych zarobków. Do tego należy jeszcze dorzucić 500+ które wpadło do rąk ludiom, którym dokładnie tyle brakowało wcześniej na auto i dochodzimy do wniosku, że tamtejsza stówa a dzisiejsza to zupełnie inne pieniądze, chociaż na papierku niby wyglądają tak samo.
            • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 13:23
              tbernard napisał:

> Poprzednik zadał istotne pytanie. Wiadomo, że Lancerów już nie sprzedają, ale c
              > hodzi o odniesienie kwoty jaką dałeś wtedy, do tamtejszych zarobków i dopiero p
              > orównywać dzisiejsze 20 tys w odniesieniu do dzisiejszych zarobków. Do tego nal
              > eży jeszcze dorzucić 500+ które wpadło do rąk ludiom, którym dokładnie tyle bra
              > kowało wcześniej na auto i dochodzimy do wniosku, że tamtejsza stówa a dzisiejs
              > za to zupełnie inne pieniądze, chociaż na papierku niby wyglądają tak samo.

to zależy....bo niektórzy zarabiają tyle samo albo niewiele więcej co 6 lat temu....i nie mają 500+....a np. 6 lat temu polo 9 letnie kosztowało 14 a dziś 9 letnie polo kosztuje nie 14 ale 22-26....i co? podrożało o 70-80%:) a komu zarobki wzrosły o 80%? a więc widzisz że nie masz racji:)
              • qqbek Re: Ceny starych aut 09.03.19, 13:39
                misiaczek1281 napisała:

> to zależy....bo niektórzy zarabiają tyle samo albo niewiele więcej co 6 lat tem
                > u....i nie mają 500+....a np. 6 lat temu polo 9 letnie kosztowało 14 a dziś 9 l
                > etnie polo kosztuje nie 14 ale 22-26....i co? podrożało o 70-80%:) a komu zarob
                > ki wzrosły o 80%? a więc widzisz że nie masz racji:)

Ja zarabiam tyle samo.
                Niezmiennie w okolicach dwóch-trzech średnich krajowych.
                I 10 lat temu i dziś dwuletni Golf kosztowałby mnie tyle ile zapłaciłem (jakieś 6 miesięcy dochodu netto).

Jak policzymy (na skróty) brutto cenę tego twojego Polo, to w marcu 2013 roku (przy średniej brutto 3800) było warte około 4 średnich wynagrodzeń. Dzisiaj (marzec 2019) średnia wynosi 4900 brutto, więc nowsze Polo (nowszy model- też warte dopłaty!) kosztuje ledwie trochę ponad 4 średnie.

--
                Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
                • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 13:52
                  qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                  u....i nie mają 500+....a np. 6 lat temu polo 9 letnie kosztowało 14 a dz
                  > iś 9 l
                  > > etnie polo kosztuje nie 14 ale 22-26....i co? podrożało o 70-80%:) a komu
                  > zarob
                  > > ki wzrosły o 80%? a więc widzisz że nie masz racji:)
                  >
                  > Ja zarabiam tyle samo.
                  > Niezmiennie w okolicach dwóch-trzech średnich krajowych.
                  > I 10 lat temu i dziś dwuletni Golf kosztowałby mnie tyle ile zapłaciłem (jakieś
                  > 6 miesięcy dochodu netto).
                  >
                  > Jak policzymy (na skróty) brutto cenę tego twojego Polo, to w marcu 2013 roku (
                  > przy średniej brutto 3800) było warte około 4 średnich wynagrodzeń. Dzisiaj (ma
                  > rzec 2019) średnia wynosi 4900 brutto, więc nowsze Polo (nowszy model- też wart
                  > e dopłaty!) kosztuje ledwie trochę ponad 4 średnie.

cóż....statystyka kłamie...w gospodarce może i średnia krajowa wzrosła, ale w administracji publicznej płace były latami zamrożone... poza tym nowe auta tak nie podrożały jak ta 9 letnia polówka (o 70%)...poza tym dlaczego odnosić ceny do zarobków? lepiej odnieść je do inflacji a ta była przez ostatnie 6 lat bardzo niska (1-2%)....przez 6 lat to max 12% a cena polówki poszła z 14 do 22-26 000zł czyli o jakieś 60-70%....
                  • 4slash Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:33
                    To nie Polo podrożało. To po prostu przeciętnego stać było kilka lat temu an auto za 15k zł a obecnie na auto za 20-25k zł i w tych pieniądzach jest duży popyt oraz wiele auto powypadkowych wyższej klasy. Polo, które nowe mogłem kupić w 2017/2018 za 40 000 zł z lakierem metalic, klimą i lepszym radiem a jako 9 latek kosztuje 20-25k zł . To jest chore
                    • bywalec.hoteli Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:49
                      4slash napisał:

> Polo, które nowe mogłem kupić w
                      > 2017/2018 za 40 000 zł z lakierem metalic, klimą i lepszym radiem a jako 9 late
                      > k kosztuje 20-25k zł . To jest chore

Pewnie, ze to jest chore. Jakbym stare polo miał kupić za tyle to bym wolal nowe. I są na to kupcy ?

--
                      Czy ktoś wie jakie będzie lato 2019?
                    • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 18:41
                      4slash napisał:

> To nie Polo podrożało. To po prostu przeciętnego stać było kilka lat temu an au
                      > to za 15k zł a obecnie na auto za 20-25k zł i w tych pieniądzach jest duży popy
                      > t oraz wiele auto powypadkowych wyższej klasy. Polo, które nowe mogłem kupić w
                      > 2017/2018 za 40 000 zł z lakierem metalic, klimą i lepszym radiem a jako 9 late
                      > k kosztuje 20-25k zł . To jest chore

owszem, teraz ludzie się wzbogacili i ich stać...ale abstrahując od finansów i ceny uważasz że warto kupić takie auto pod względem trwałości? w końcu to już nie nowe, ale z drugiej strony to jest jeszcze ta stara dobra szkoła budowy prostych niezawodnych aut z silnikami wolnossącymi mpi (1.4 i 1,6)a obecnie produkuje się papierowe auta skomplikowane ...nafaszerowane elektroniką....
                  • tbernard Re: Ceny starych aut 09.03.19, 19:34
                    misiaczek1281 napisała:

>
                    > cóż....statystyka kłamie...w gospodarce może i średnia krajowa wzrosła, ale w a
                    > dministracji publicznej płace były latami zamrożone... poza tym nowe auta tak n
                    > ie podrożały jak ta 9 letnia polówka (o 70%)...poza tym dlaczego odnosić ceny d
                    > o zarobków? lepiej odnieść je do inflacji a ta była przez ostatnie 6 lat bardzo
                    > niska (1-2%)....przez 6 lat to max 12% a cena polówki poszła z 14 do 22-26 000
                    > zł czyli o jakieś 60-70%....

Cena używanych aut podskoczyła, bo jeden dziwak na masową skale przekonywał ludzi, aby nówek nie kupować, bo używane są tańsze, a wcale nie gorsze. Cześć ludzi mu uwierzyło i polują tylko na używki, zaś sprzedający gdy to zauważyli, to podnieśli cenę. Skoro są chętni, to dlaczego mają tego nie robić? W zasadzie powinieneś się cieszyć, że tylu Cię posłuchało.
                  • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:31
                    Lubelaki to mało zarabiają:) wschodnie tereny to ogólnie bida - brak przemysłu jak na śląsku, rolnictwo, tania siła robocza ze wschodu więc zarobki chyba niskie..... 4900 to średnia chyba z sufitu albo dla Warszawy:) hehe
                  • qqbek Re: Ceny starych aut 09.03.19, 16:19
                    bywalec.hoteli napisał:

> Ale chyba nie każdy Lubelak zarabia 2-3 średnie krajowe ? Jestes lokalnym bogac
                    > zem.

Zawsze można zmienić pracę i wziąć kredyt 🤣 ((c) Gajowy Komorowski).
                    W całym kraju płace rosną. Poza tym nie sądzę, żeby przeciętny mieszkaniec Lublina zarabiał jakoś statystycznie istotnie mniej niż mieszkaniec innego średniej wielkości miasta. To, że w lubelskim średnia płaca jest niższa wynika z rolniczego charakteru regionu i dużej ilości zatrudnionych na niskopłatnych posadach w przemyśle przetwórczym (bo to przecież sektor przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 10 osób stanowi główny element w kalkulacji średniej krajowej). W samym Lublinie zarabia się może mniej niż we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku (i oczywiście DC), ale raczej nie mniej niż w porównywalnych wielkością Bydgoszczy i Białymstoku.

--
                    • bywalec.hoteli Re: Ceny starych aut 09.03.19, 16:37
                      Nie wiem, mój kumpel stamtąd (mający całkiem bogatych starych ale pracujących w Warszawie) mówi ze jak by miał prace za 4000 zł netto to by mógł 12 godzin dziennie pracować.

--
                        • qqbek Re: Ceny starych aut 09.03.19, 23:25
                          Kuzyn żony pracuje jako fizol (brygadzista co prawda) w jednej z firm zajmujących się produkcją profili aluminiowych i ma ponad 4 na rękę.
                          Tak, w Lublinie.
                          Fakt - praca zmianowa - 4 dni po 12 godzin na "dnie", 4 dni wolnego, 4 dni po 12 godzin na "nocki, znów 4 dni wolnego, itd. - ale poza tym zwykła robota.

Mam też znajomego, który jest szeregowym referentem w Urzędzie Wojewódzkim. 2300 brutto. Za to zajrzy czasem do mnie na kawę w godzinach pracy... już obładowany zakupami z pobliskiej Biedronki i z planami zajrzenia do jeszcze jednej osoby w pobliżu. "Marynarka przecież wisi na krześle"...

--
            • gzesiolek Re: Ceny starych aut 09.03.19, 16:32
              Ok ale czy to wyjaśnia dlaczego auto w 10lat straciło max 70%? Oczywiście możemy uwzględniać inflację i siłę nabywcza pieniądza, ale to tak samo można odnieść do auta jak jeszcze jest sprzedawany. Nie wiem co zniknięcie modelu z rynku ma do wysokiej ceny używki.. no chyba że to unikat...
              • tbernard Re: Ceny starych aut 09.03.19, 19:21
                Aby ustalić ile na wartości straciło to należy ustalić ile średnich krajowych kosztowało wtedy i ile średnich krajowych kosztuje teraz. A może median a nie średnich. Ale nie gołymi kwotami.
    • bolo2002 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 07:44
      Odpowiedz jest prosta- bo to Golf! Płacisz za marke-a tymczasem uzywane dobre wózki wcale nie sa tak drogie jak piszesz-tylko trzeba wiedziec , co kupic- zeby miec swiety spoków. Ja w 2018 r. kupiłem 10-cio latka z przebiegiem 144 tys km. Wyglądał jak nowy, jezdzi jak nowy i niczego nie naprawiam. wydałem mniej niz 10 tys zł i dostarczyli mi go na podwórko ! Spalanie 5,6 l śr, ropy! Dzis ma 13 lat od daty produkcji i ... wygląda jak nówka, zero rdzy, silnik rakieta!wyposazenie sportowe! jak kogos interesuje, to moge zdradzic , co to za wózek!
      • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 11:29
        bolo2002 napisał:

> Odpowiedz jest prosta- bo to Golf! Płacisz za marke-a tymczasem uzywane dobre w
        > ózki wcale nie sa tak drogie jak piszesz-tylko trzeba wiedziec , co kupic- zeby
        > miec swiety spoków. Ja w 2018 r. kupiłem 10-cio latka z przebiegiem 144 tys km
        > . Wyglądał jak nowy, jezdzi jak nowy i niczego nie naprawiam. wydałem mniej niz
        > 10 tys zł i dostarczyli mi go na podwórko ! Spalanie 5,6 l śr, ropy! Dzis ma 1
        > 3 lat od daty produkcji i ... wygląda jak nówka, zero rdzy, silnik rakieta!wypo
        > sazenie sportowe! jak kogos interesuje, to moge zdradzic , co to za wózek!

używane wózki są drogie i drożeją cały czas !!! 7 lat temu kupiłem 9 letnnie Polo za 14....spróbuj dziś kupić 9 letnie Polo za 14....nie kupisz ! ceny to przedział 22-26 000 zł !!!
        więc nie pierdól głupot że używane są tanie hehe:) za 10 000 zł to możesz kupić jakieś spruchniałe seicento a nie wózek hehe....10 letni Golf to 24 000 zł kosztuje...
        • 4slash Re: Ceny starych aut 09.03.19, 11:37
          Ale twoje Polo z 2003 jest wystawiane w przedziale 5000 - 9000 zł z ty dałeś za nie 14 000+ instalacja LPG 2500 = 16500 + naprawy w tym okresie. Straciłeś na nim minimum 2/3 wartości ok. 60-70%.
          • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 12:08
            4slash napisał:

> Ale twoje Polo z 2003 jest wystawiane w przedziale 5000 - 9000 zł z ty dałeś za
            > nie 14 000+ instalacja LPG 2500 = 16500 + naprawy w tym okresie. Straciłeś na
            > nim minimum 2/3 wartości ok. 60-70%.

na nowym bym stracił kwotowo ok. 25 000 zł a tu straciłem tylko 8-9 :) instalacji LPG nie licz bo się zwróciła i jeszcze zarobiła 3 tysiące bo tankowałem tańszy gaz zamiast droższej benzyny :) więc kiepsko liczysz hehe
            • 4slash Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:19
              Strata 8000-9000 zł dla osób, które mogą odłożyć 500-1000 zł miesięcznie jest bardziej dotkliwa niż 25000 zł dla osób, które z łatwością odkładają 5000 zł. One po prostu tego nie zauważają.
              Co do LPG to zobacz ile byś zaoszczędził jakbyś nie założył gazu i nie jeździł autem.
              Biorąc pod uwagę liczbę km jaką przejechałeś to strata na jeden przejechany kilometr jest u ciebie zauważalnie większa niż u mnie a jeździsz starym autem niższej klasy.
              • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:27
                4slash napisał:

> Strata 8000-9000 zł dla osób, które mogą odłożyć 500-1000 zł miesięcznie jest b
                > ardziej dotkliwa niż 25000 zł dla osób, które z łatwością odkładają 5000 zł. On
                > e po prostu tego nie zauważają.
                Zgoda....tylko ilu takich ludzi jest w Polsce którzy odkładają miesięcznie 5 000? 4%? :)
                > Co do LPG to zobacz ile byś zaoszczędził jakbyś nie założył gazu i nie jeździł
                > autem.
                Za za bzdury! Samochód jest mi potrzebny, a LPG sie opłaca. To porada w stylu: taniej byś miał gdybyś zrezygnował z internetu i na kartce pisał swe mądrości i porady:)
                > Biorąc pod uwagę liczbę km jaką przejechałeś to strata na jeden przejechany kil
                > ometr jest u ciebie zauważalnie większa niż u mnie a jeździsz starym autem niżs
                > zej klasy.
                Strata kwotowo jest u mnie mniejsza bo wynosi 8 tys.zł a u ciebie 25 tys.zł....matematyki w szkole nie uczyli że 25>8? :) poza tym koszt przejechania u mnie kilometra był niższy na LPG niż na benzynie bo benzyna jest po 5 zł a gaz LPG po 1.99zł za litr ...a auto jest takie jakie lubię....i mam stary niezawowodny wolnossący motorek a nie jakieś awaryjne TSI
                  • 4slash Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:40
                    Silnik jest w idealnym stanie. Wytrzyma bez problemu drugie 170k km a może i trzecie w zależności od eksploatacji. Wymiana rozrządu dopiero przy 210k km wg producenta. Olej wymieniam co 15k km czyli 2-3 razy w roku. Opiłków w oleju brak.
                    Utrata wartości na 1 km składa się zużycie paliwa, utrata wartości, naprawy, ubezpieczenia itp. Dłużej tym autem jeździłeś na benzynie niż na gazie a instalacja LPG tez była inwestycją
                    • bywalec.hoteli Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:50
                      4slash napisał:

> Silnik jest w idealnym stanie. Wytrzyma bez problemu drugie 170k km a może i tr
                      > zecie w zależności od eksploatacji. Wymiana rozrządu dopiero przy 210k km wg pr
                      > oducenta. Olej wymieniam co 15k km czyli 2-3 razy w roku. Opiłków w oleju brak.
                      >
                      > Utrata wartości na 1 km składa się zużycie paliwa, utrata wartości, naprawy, ub
                      > ezpieczenia itp. Dłużej tym autem jeździłeś na benzynie niż na gazie a instalac
                      > ja LPG tez była inwestycją

A po jakim czasie wymieniłeś po raz pierwszy klocki ? Tu mam juz prawie 100 kkm przebiegu i jeszcze nie wymieniałem.

--
                      • 4slash Re: Ceny starych aut 09.03.19, 15:09
                        Klocki wymieniłem przy 150k km. Jeżdżę trasa/miasto 80/20 przebiegu. Opony letnie jeszcze fabryczne MICHELIN ES mają 3-4 mm ale wymieniam bo boki sparciały i guma sztywna, nieprzewidywalna w deszczu.
                            • 4slash Re: Ceny starych aut 10.03.19, 14:44
                              To był błąd po nawet palą tyle samo. Teraz brałbym 1,4 ale nawet nie ze względu na silnik bo naprawdę daje radę i ma przyjemniejszy dźwięk niż 1,4 ale parę KM więcej nigdy nie zaszkodzi ;)
                              W 1,4 są większe hamulce 288 a nie 276 mm a to duża różnica bo powierzchnia styku klocka z tarczą jest większa o 20% i wielowahaczowe zawieszenie ale belka też daje radę jest lżejsza i bezobsługowa. W Octavii 2 miałem problem z ząbkowaniem opon i w ASO twierdzili, że to przez wielowahacz i szybką jazdę autostradową bez obciążenia - potrafiło ząbkować nowe opony po 5-10k km
                        • qqbek Re: Ceny starych aut 09.03.19, 16:38
                          4slash napisał:

> Klocki wymieniłem przy 150k km. Jeżdżę trasa/miasto 80/20 przebiegu. Opony letn
                          > ie jeszcze fabryczne MICHELIN ES mają 3-4 mm ale wymieniam bo boki sparciały i
                          > guma sztywna, nieprzewidywalna w deszczu.

Coś jest na rzeczy z tymi Energy Saverami... moje (trochę ponad 2-letnie w chwili ściągania) miały grubo ponad 6 mm bieżnika (70 przebiegu).

--
                    • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 18:32
                      4slash napisał:

> Silnik jest w idealnym stanie. Wytrzyma bez problemu drugie 170k km a może i tr
                      > zecie w zależności od eksploatacji. Wymiana rozrządu dopiero przy 210k km wg pr
                      > oducenta. Olej wymieniam co 15k km czyli 2-3 razy w roku. Opiłków w oleju brak.
                      >
                      > Utrata wartości na 1 km składa się zużycie paliwa, utrata wartości, naprawy, ub
                      > ezpieczenia itp. Dłużej tym autem jeździłeś na benzynie niż na gazie a instalac
                      > ja LPG tez była inwestycją

inwestycja się zwróciła i zarobiła ... a ty jeździsz na benzynie i płłacisz 2 razy wiecej za paliwo niż ja....utratę wartości też masz większą bo aż 35 000 zł.....a ja 8 000zł... naprawy mam rzadkie takie jak u nowego czyli 4 tys.zł w 6 lat...
                      • 4slash Re: Ceny starych aut 10.03.19, 13:45
                        Życzę ci aby było cię stać na nowe auto. Nie tylko finansowo. Przede wszystkim mentalnie. Jakbym dużo mniej jeździł to pewnie bym kupił auto z wyprzedaży lub max 2-3 latka tak jak Qubek.
                        • qqbek Re: Ceny starych aut 10.03.19, 13:51
                          Ja jeżdżę niewiele. A kupiłem auto niespełna 2-letnie bo mnie ciągłe serwisowanie poprzedniego dobijało. Sweter był póki co w czerwcu na wymianie płynów eksploatacyjnych i filtrów. Na tym (poza wymianą opon jeszcze) kończy się jego historia pobytów w warsztatach. W porównaniu z X5, gdzie ciągle coś się działo to niebo, a Ziemia 🌏.

--
                          • 4slash Re: Ceny starych aut 10.03.19, 14:35
                            Będziesz miał coś do naprawy najwcześniej za 100k km. To naprawdę udany model. Ja ostatnio pojechałem na sprawdzenie luzów w zawieszeniu bo nic nie robiłem i wydawało mi się że już coś się dzieje może gumy stabilizatora albo końcówka. Byłem u prawdziwych fachowców, który prawie zawsze coś znajdą i słyną z drobiazgowej kontroli a mają na czym to zrobić. Powiedział, że nie ma nawet najdrobniejszego luzu z przodu i z tyłu.
                • samspade Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:45
                  misiaczek1281 napisała:

> > Co do LPG to zobacz ile byś zaoszczędził jakbyś nie założył gazu i nie j
                  > eździł
                  > > autem.
                  > Za za bzdury! Samochód jest mi potrzebny, a LPG sie opłaca.

Lpg oznacza że nie stać cię na paliwo. Potwierdza to też kontrolka oraz opiłki żelaza w oleju.
                  Oraz fakt że sam zmieniasz olej a stary.. Wieczorna utylizacja...
        • loyezoo Re: Ceny starych aut 09.03.19, 23:22
          No "paczaj" pan, a ja tam widzę Polówki za 14 z 2010 czyli 9 letnie
          www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-polo-1-2-tdi-75km-11-2011-klimatyzacja-niski-przebieg-zadbana-ID6BteBu.html#22a5895ecc

--
          Life is too short to drive boring cars
    • 4slash Re: Ceny starych aut 09.03.19, 11:33
      ja jetem realistą.
      Mam Golfa 7 2014 Variant kupiony w Polsce pierwszy właściciel (170k km przebiegu 1,2 TSI 105 KM, Pacyfic blue, Comfortline z dodatkami: ksenony, klimatronic i dużo innych płatnych dodatków do tej wersji, dwa komplety kół na alu 16 fabryczne srebrne Ronal i kupione jako nowe czarne Borbet) i nie planuję go sprzedawać ale jakby pojawił się kupiec to:
      - tak jak stoi oddałbym ostatecznie za 35 000 zł
      - za 37 500 zł z nowymi 2 kompletami opon 2019 + pakiet startowy materiały (olej Motul 5 l + filtr oleju, powietrza, kabiny, świece + rozrząd - mam to )
      Auto kupione za 75 000 zł cena katalog 84 000 zł w 2014 roku obecnie porównywalna wersja z silnikiem 3 cyl 1,0 (mój 4-cyl. 1,2) ok. 10 000 zł drożej
      Auto jest dla żony ale obecnie mamy 3 auta i jedno nie jeździ lub jeżdżę dwoma na zmianę.
      • misiaczek1281 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 12:13
        4slash napisał:

> ja jetem realistą.
        > Mam Golfa 7 2014 Variant kupiony w Polsce pierwszy właściciel (170k km przebieg
        > u 1,2 TSI 105 KM, Pacyfic blue, Comfortline z dodatkami: ksenony, klimatronic i
        > dużo innych płatnych dodatków do tej wersji, dwa komplety kół na alu 16 fabryc
        > zne srebrne Ronal i kupione jako nowe czarne Borbet) i nie planuję go sprzedawa
        > ć ale jakby pojawił się kupiec to:
        > - tak jak stoi oddałbym ostatecznie za 35 000 zł
        > - za 37 500 zł z nowymi 2 kompletami opon 2019 + pakiet startowy materiały (ole
        > j Motul 5 l + filtr oleju, powietrza, kabiny, świece + rozrząd - mam to )
        > Auto kupione za 75 000 zł cena katalog 84 000 zł w 2014 roku obecnie porównywal
        > na wersja z silnikiem 3 cyl 1,0 (mój 4-cyl. 1,2) ok. 10 000 zł drożej
        > Auto jest dla żony ale obecnie mamy 3 auta i jedno nie jeździ lub jeżdżę dwoma
        > na zmianę.

kupiłeś za 75 a sprzedasz za 35? 40 000 zł straciłeś.
        Kupując używkę za 35 po 5 latach sprzedam i stracę 15 :) Będę 25 000 do przodu:)
        • 4slash Re: Ceny starych aut 09.03.19, 14:26
          1. Nie sprzedaje.
          2. To auto to moje narzędzie i zarobiło na siebie i na mnie mógłbym je oddać za darmo bez straty.
          3. Odliczyłem w DG VAT i dochodowy prawie 20000 zł
          • qqbek Re: Ceny starych aut 09.03.19, 16:41
            Punkt 3 zawiera podkreślenie tego, dlaczego nie sprzedajesz :D
            Sprzedasz, jak będzie warte 15-20, albo i mniej... bo to przychód będzie.
            Ja odliczam używkę (niby tańsza, ale amortyzuje się 2x szybciej - 30 a nie 60 miesięcy) i już się boje na co wydam pieniądze jak się odpis amortyzacyjny za Swetra skończy :D

--
            • 4slash Re: Ceny starych aut 10.03.19, 13:50
              Golf był w leasingu i wykupiony na mnie prywatnie. Nigdy nie był składnikiem firmy. Mogłem go sprzedać bez konieczności płacenia jakiegokolwiek podatku (VAT, dochodowy) po pełnych 6 miesiącach od wykupu czyli w 2017. Mam interpretację US w tej sprawie. Jakbym go wykupił na firmę to sprzedaż bez podatku dopiero po 6 latach od wykupu.
        • engine8 Re: Ceny starych aut 09.03.19, 18:08
          Napisz jak ty to liczysz bo moj kalkulator pokazuje co innego....
          1- Chyba nie liczysz ile zarobiles na czyms czego ne kupiles?
          2- A jak kupiles za 35 a sprzedales za 15 to straciles 20...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się