Dodaj do ulubionych

Slowacja, wypadek, stan na dzis

12.03.19, 16:52

wiadomosci.wp.pl/piraci-drogowi-z-polski-jecza-w-slowackim-areszcie-prokuratura-nadal-nieugieta-6358590892316289a
Sytuacja jest dla nich ponura i nie maja zadych szans na jej zmiane.
Czasu na myslenie maja teraz - ile tylko chca.
Edytor zaawansowany
  • klemens1 12.03.19, 17:18
    Na kierowcę mercedesa gówno mają. Trzymają ich i nie wiedzą, jak z tego wybrnąć:

Najbardziej zawikłany jest przypadek Łukasza K. czyli kierowcy mercedesa. Na miejscu wypadku został już ukarany mandatem za wyprzedzanie i prędkość. Obrońca przekonuje, że nie może on odpowiadać drugi raz za to samo zdarzenie. Do tej argumentacji przychylił się niedawno słowacki sąd konstytucyjny. Tymczasem sędzia, który wydał nakaz aresztowania nie reaguje i nadal przetrzymuje go w areszcie.

Czuję, że jeszcze im to bokiem wyjdzie, jak Strassburg się do tego włączy.
    Słowacy rozwijają się jako kraj całkiem spoko, ale mentalnie są nadal prymitywni.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • marekggg 12.03.19, 17:27
    taaa scigali sie osobnicy pochodzacy z narodu pt. bog honor ojczyzna - same wybitne yntelygenty. niech sobie posiedza.
    w polsce po 500 zeta mandatu i tyle.
  • klemens1 13.03.19, 08:32
    Czyli za samo ściganie się powinno się siedzieć 5 miesięcy w areszcie bez skonkretyzowanych zarzutów?
    Bo mowa o kierowcy merca - nie o pozostałych dwóch.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • tbernard 13.03.19, 08:41
    Jeśli w Niemczech za takie "wypadki" sprawcy dostają dożywocie za morderstwo, to spokojnie tego w mercu można będzie sklasyfikować jako usiłowanie zabójstwa.
  • klemens1 13.03.19, 11:23
    A ten w mercu kogoś zabił? Miał w ogóle jakiś wypadek?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • waga170 13.03.19, 08:50
    > Bo mowa o kierowcy merca - nie o pozostałych dwóch.
    Logika Klimusia. Pojechalismy ze szwagrem obrabowac bank. Ja czekalem z chodzacym silnikiem. Szwagier wyskoczyl z banku z jakas torba i krzyczal gazu kurwa gazu. Ale dlaczego ja Klimus mam za obrabowanie banku odpowiwdac, ja tylko stalem z niezgaszonym silnikiem.
  • klemens1 13.03.19, 11:23
    Ale tu mowa o ofiarach śmiertelnych, ofiaro losu.
    Ten z merca po prostu pojechał sobie dalej - nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • waga170 13.03.19, 11:39
    > Ten z merca po prostu pojechał sobie dalej - nie uczestniczył w żadnym zdarzeni
    > u.
    Ciulu glupi, odjechanie spod banku w podanym przeze mnie wczesniej przykladzie to oczywiscie nie ma nic wspolnego z napadem na bank bo to ten co byl w srodku w banku na ten bank napadl a ty bambusie sobie siedziales w samochodzie co jest legalne.
    Czytales trzech muszkieterow? Jeden za wszystkici i wszyscy za jednego jak juz cos robimy w trojke (we trzech).
  • klemens1 13.03.19, 15:24
    waga170 napisała:

> Ciulu glupi, odjechanie spod banku w podanym przeze mnie wczesniej przykladzie
    > to oczywiscie nie ma nic wspolnego z napadem na bank bo to ten co byl w srodku
    > w banku na ten bank napadl a ty bambusie sobie siedziales w samochodzie co jest
    > legalne.

Owszem - mogę sobie podjechać pod bank i później odjechać.
    No chyba że podwożę/odwożę tego napadającego albo zabieram zrabowane pieniądze.

Ten z merca holował jakoś dwóch pozostałych i przypierdolił nimi w Słowaka?
    Zepchnął ich na niego?
    Czy po prostu jechał?

> Czytales trzech muszkieterow? Jeden za wszystkici i wszyscy za jednego jak juz
    > cos robimy w trojke (we trzech).

Na pewno jest taki paragraf.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • nazimno 13.03.19, 16:54
    A co sadzisz o tym?

gazetawroclawska.pl/ponad-160-kmh-na-legnickiej-szalencze-wyscigi-kierowcow-bmw-film/ar/13962096#komunikacja

PS
    Chlosta dla smarkatych jest niestety zakazana.
  • klemens1 13.03.19, 17:06
    Trudno porównywać te "wyścigi" na jednokierunkowej 3-pasmówce, gdzie jadą niewiele szybciej od pozostałych, do wyprzedzania na czołówkę, do tego nieumiejętnego.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • nazimno 13.03.19, 17:11
    Chodzi o zorganizowana akcje, a nie o dokladna predkosc.
    W podobnej sytuacji w Niemczech zdarzyla sie tragedia i OBAJ dostali wysokie wyroki.
  • klemens1 13.03.19, 17:13
    Czasami widuję takie "zorganizowane" akcje organizowane dosyć spontanicznie.
    Ktoś jedzie szybciej i innemu zachciewa się z nim pościgać.

Poza tym należałoby dawać konsekwentnie takie wyroki każdemu, kto nie spowodował wypadku a takie wyścigi uskutecznia.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • bimota 13.03.19, 12:23
    JAKIE MASZ DOWODY, ZE SIE SCIGALI ?

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • tbernard 16.03.19, 01:17
    No nie, tak sobie tylko przypadkiem jechał.
    No to ma pecha i posiedzi i ja się cieszę, że po polskich drogach w tym czasie nie jeździ.
  • nazimno 12.03.19, 17:33
    Jak juz komentujesz prymityw, to zaczales nie z tej strony.
  • dodekanezowiec 13.03.19, 12:01
    Zacznijmy od tego że napad na bank był umyslny a wypadku nikt nie chciał. Jest różnica. I nie ma też pomocnictwa w wypadku. Kierowca mercedesa przekroczył prędkość i zastrzegam że nie pamiętam szczegółów ale chyba wyprzedził bezpiecznie. Nikt nie kazal barankom za nim wyprzedzac. Slepa ambicja jest tylko okolicznością na niekorzyść tych co jechali za mercedesem. To ja Wam podam inny przykład- 3 z Was wqrvilo się na klemensa a jednemu odpieprzylo i go znalazł i uderzył. To co, 3 ma odpowiadać za pobicie?
  • carnivore69 13.03.19, 16:27
    No, nie. Tu analogia jest mniej wiecej taka. Trzech kolesi rzuca na zmianę nożami w kierunku gościa stojącego przy drewnianej ścianie tak aby owymi nożami zaznaczyć jego kontur (jak na kreskówkach). W końcu któryś (nieumyślnie) trafia gościa wysyłając go tym samym na tamten świat.

Pytanie za 100 pkt. - czy tylko bezpośredni sprawca zgonu nieszczęśnika podlegnie karze?

Pzdr.
  • klemens1 13.03.19, 17:12
    carnivore69 napisał:

> No, nie. Tu analogia jest mniej wiecej taka. Trzech kolesi rzuca na zmianę noża
    > mi w kierunku gościa stojącego przy drewnianej ścianie tak aby owymi nożami zaz
    > naczyć jego kontur (jak na kreskówkach). W końcu któryś (nieumyślnie) trafia go
    > ścia wysyłając go tym samym na tamten świat.
    >
    > Pytanie za 100 pkt. - czy tylko bezpośredni sprawca zgonu nieszczęśnika podlegn
    > ie karze?

Podlegają wszyscy, ALE:
    1. Adekwatnie do wykroczenia/przestępstwa
    2. Ci, którzy go nie trafili, powinni mieć taką samą karę jak ci, którzy brali udział w podobnej zabawie i nikomu nic się nie stało.

Zwłaszcza drugi punkt jest istotny - ciekawe, czy jak ktoś u nich jeździ tak jak kierowca merca (i nie ma wypadku), to go aresztują na 5 miesięcy i nie wiedzą, co dalej robić.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • carnivore69 13.03.19, 17:33
    To mniej więcej się zgadzamy. Z tym, że:

> 2. Ci, którzy go nie trafili, powinni mieć taką samą karę jak ci, którzy brali
    > udział w podobnej zabawie i nikomu nic się nie stało.

Problem w tym, że zabawa często zabawie nie równa. I sam fakt trafienia może czasem słusznie spowodować zmianę oszacowania jej ryzyka. W mojej analogii to może nie być widoczne, ale np. już np. w rosyjskiej ruletce gdy wymiar sprawiedliwości nie ma możliwości zweryfikowania co jest w bębnie -- owszem. Dopóki nic się nie stanie, można probować się wykrecać, że żadnego naboju nie było. Niemniej gdy komuś mózg rozpryśnie się na ścianie, trudniej o taką argumentację.

>
    > Zwłaszcza drugi punkt jest istotny - ciekawe, czy jak ktoś u nich jeździ tak ja
    > k kierowca merca (i nie ma wypadku), to go aresztują na 5 miesięcy i nie wiedzą
    > , co dalej robić.

Na podstawie opisu zdarzenia można przyjąć, że występkiem kierowcy merca nie była wyłącznie szybka jazda, lecz również domniemany udział w "wyścigu", który zaskutkował owymi 5 m-cami.

Pzdr.
  • nazimno 13.03.19, 17:34

www.o2.pl/artykul/skonfiskowane-lamborghini-i-nissan-gtr-sprzedane-za-grosze-6358961313368193a
  • yasiaq 13.03.19, 19:58
    Tam jest dzicz min kara chłosty za przyklejenie gumy itp a my jesteśmy w Europie gdzie nieszczęsny Breivik ma cele o wyższym standardzie ,niż 99% azjatów mieszkanie, o opiece medycznej nie wspominając..Tą ma lepszą niż 99% nieszczęsnych Polaków . Co do wyścigów na nieszczęsnej Wołoskiej w warszawie pod szpitalem MSWiA były co wieczór czy raczej co noc wyścigi przez które znajomi tam mieszkający w ogóle nie otwierali okien (z powodu potężnego ryku silników) a motocykle przekraczały 300km/h Znam gościa który w ramach takich wyścigów osiągał licznikowe 299 i skarżył się ,że po osiągnięciu tej wartości zostawał z tyłu na koncu peletonu. Motocykl miał fabryczne niecałe 190KM i oczywiście został oddany do firmy która poprawiła jego mizerne osiągi..także Singapur to uśmiech politowania panie..
  • nazimno 13.03.19, 20:33
    Chodzi o konfiskate pojazdow.
    W Singapurze sie z "frogami" nie pier...la,
    tylko biora za morde i daja po kieszeni.
    I robia to tak, zeby gnojkow dlugo bolalo.

Synusiowie tatuskow i znanych mamusiek
    nie maja zadnej taryfy ulgowej.
    Wymiar sprawiedliwosci tez nie nusi sie
    przejmowac zadnymi brukselskimi
    gledzeniami.
  • klemens1 14.03.19, 10:24
    carnivore69 napisał:

> Na podstawie opisu zdarzenia można przyjąć, że występkiem kierowcy merca nie by
    > ła wyłącznie szybka jazda, lecz również domniemany udział w "wyścigu", który za
    > skutkował owymi 5 m-cami.

Więc niech każdego, kto bierze udział w wyścigu, tak sam traktują.

Jakiś czas temu w pewnej wiosce wydarzyła się tragedia - debile chcieli spuścić łomot jakiemuś gostkowi, którego napotkali (mieli jakiś powód). Gostek uciekł, ale dopadli towarzyszącego mu osobnika, któremu niejako w zastępstwie ów łomot spuścili. Niestety osobnik zmarł w wyniku obrażeń.
    I teraz ciekawostka - wszystkich po równo ukarali za udział, czy dochodzili, kto brał tzw. "czynny udział"?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • carnivore69 14.03.19, 13:23
    > Więc niech każdego, kto bierze udział w wyścigu, tak sam traktują.

Oczywiście zgoda. Dodam - w tak samo ryzykownym wyścigu. (A że w praktyce pojawia się problem z oszacowaniem ryzyka wyścigu dopóki nie dojdzie do wypadku, dopiero spowodowanie tego ostatniego ma poważne konsekwencje prawne.)

Pzdr.
  • klemens1 14.03.19, 14:17
    Tylko teraz pytanie, czy on ten wypadek spowodował.
    Ścigał się - to oczywiste. Czy gdyby przejechał tamtędy minutę wcześniej, to by go tak traktowali?
    A że przejechał kilka sekund wcześniej, a nie minutę, to co to zmieniło?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • carnivore69 14.03.19, 20:53
    Gdyby przejechał minutę wcześniej, to mógłby bardziej wiarygodnie argumentować, że nie był uczestnikiem wyścigu.

Pzdr.
  • carnivore69 14.03.19, 20:56
    Oraz pewnie, ze nie był w bezpośredniej interakcji z pozostałymi uczestnikami. (Nie wiem jak duże przełożenie miałoby to na ew. karę.)

Pzdr.
  • klemens1 15.03.19, 08:55
    Ale ja pytam, co by to w praktyce zmieniło. Miałoby to jakikolwiek wpływ na wypadek?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • carnivore69 15.03.19, 14:49
    Możę wyścigu nie byłoby w ogóle, bo np. co za frajda ścigać się we dwóch.

Albo może ocena sytuacji uczestnika nr 2 byłaby inna (lepsza).

Oczywiste, że sprawy mogłyby się potoczyć inaczej, gdyby kierowca mercedesa powiedział zawczasu "basta, chłopaki".

Pzdr.
    Pzdr.
  • waga170 15.03.19, 18:15
    > potoczyć inaczej, gdyby kierowca mercedesa powiedział zawczasu "basta, chłopaki".

Ciekawe czy by powiedzial basta chlopaki bo jeszcze kogos zabijecie czy basta chlopaki bo jeszcze kogos zabijemy. Ja mysle ze to drugie. Jechali we trzech, scigali sie we trzech, lamali prawo we trzech no to i wpadli we trzech (zabili kogos we trzech). Powinni pojsc do pierdla we trzech i tego samego dnia wyjsc z niego we trzech.
  • klemens1 16.03.19, 07:33
    Może, może ...
    Czyli wg ciebie (bo wspomniałeś o oczywistości) powinien być w areszcie, bo nie nakrzyczał na tamtych, żeby przestali.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • tbernard 16.03.19, 09:23
    Powinien siedzieć jak najdłużej dla bezpieczeństwa normalnych ludzi.
    Ktoś tu podał dobrą analogię z rzucaniem w ludzi nożami lub ruską ruletką i on jest tylko odpowiednikiem kogoś kto miał fuksa i nie trafił. Ale tu liczy się fakt, że z innymi wariatami terroryzował otoczenie i ja wolę aby po polskich drogach ten szalony terrorysta nie jeździł i chwała za to Słowakom.
  • klemens1 16.03.19, 14:06
    tbernard napisał:

> Powinien siedzieć jak najdłużej dla bezpieczeństwa normalnych ludzi.

Więc niech stosują to do KAŻDEGO, kto tak jeździ, a nie do tego, kto przejechał chwilę przed tym, jak KTOŚ INNY spowodował wypadek.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • tbernard 16.03.19, 19:31
    Z powodu każdego innego, który terroryzuje otoczenie i kary uniknął nie będę toczył boju, aby tego terrorystę ułaskawić.
  • ant777 15.03.19, 08:46
    A ten mandat był za zabicie człowieka? Byloby "fajnie" jakby Słowacy zabicie uczestnika ruchu drogowego potraktowali jako wykroczenie.
  • waga170 15.03.19, 09:04
    > A ten mandat był za zabicie człowieka?

Pytasz czy to bylo zabicie czy moze czy to byl czlowiek?
    A w ogole to dlaczego nas pytasz za co byl mandat ktorego my nie wystawilismy? Rownie dobrze zapytaj sie sam siebie.
  • klemens1 15.03.19, 10:40
    ant777 napisał:

> A ten mandat był za zabicie człowieka? Byloby "fajnie" jakby Słowacy zabicie uc
    > zestnika ruchu drogowego potraktowali jako wykroczenie.

Dziwne to byłoby zabicie, skoro kierowca merca przejechał obok jeszcze nie zabitego i w żaden sposób na niego nie oddziaływał.

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • plastikpiokio 13.03.19, 20:50
    po to siedzą w pierdlu że gdy w koncu ich wypuszczą to do włoch będą jezdzić przez norwegię ---i to do konca swojego życia.
  • misiaczek1281 14.03.19, 20:34
    siedzieć siedzą...ale powinni takich resocjalizować bo tylko wtedy siedzenie ma sens...puszczać sprawcom wypadków 12 godzin dziennie filmy z wypadków, krew, ból, lejąca się krew, krzyk,zmasakrowane ciała ofiar...wtedy takie siedzenie sprawi że po wyjściu już nigdy nie będą szaleć za kółkiem. Amen.
  • waga170 14.03.19, 20:46
    Ty glupi Mongole. Po pierwsze ogladajac takie filmy im to spowszechnieje. Pozniej sie przyzwyczaja do tego stopnia ze jak bedzie dzien bez filmiku to bedzie im filmiku brakowalo. A jak ich w koncu wypuszcza to se natychmiast sami dostarcza rutynowej rozrywki. W psychologii to sie nazywa…, zapomnialem, Nazi znawco, jak to sie nazywa?
  • misiaczek1281 15.03.19, 19:01
    waga170 napisała:

> Ty glupi Mongole. Po pierwsze ogladajac takie filmy im to spowszechnieje. Pozni
    > ej sie przyzwyczaja do tego stopnia ze jak bedzie dzien bez filmiku to bedzie i
    > m filmiku brakowalo. A jak ich w koncu wypuszcza to se natychmiast sami dostarc
    > za rutynowej rozrywki. W psychologii to sie nazywa…, zapomnialem, Nazi znawco,
    > jak to sie nazywa?

glupiego mongola szukaj u siebie w stodole na wsi. nie mówiłem o puszczaniu szybkiej jazdy lecz skutków wypadków ,może faktycznie nie 12 godzin na dobe ale ze 3 filmy to by sie przydały żeby wiedzieli jakie są skutki wypadków....czyli nic nie robić? lepiej spróbować....może akurat zadziała?
  • waga170 15.03.19, 20:29
    Ciebie w celu poszerzenia horyzontow nalezaloby kluc szpikulcem w dupe 3 razy na dobe. Moze akurat zadziala?
  • misiaczek1281 16.03.19, 20:36
    waga170 napisała:

> Ciebie w celu poszerzenia horyzontow nalezaloby kluc szpikulcem w dupe 3 razy n
    > a dobe. Moze akurat zadziala?

wypróbuj metodę na sobie i daj znać :)
  • wislok1 14.03.19, 21:24
    To nic kompletnie nie da, bo uczestnicy tego zdarzenia sa kompletnymi debilami i nigdy nic ich niczego nie nauczy....

Gdyby bylo inaczej to nigdy by nie zorganizowali takiego wyscigu i nie spowodowali smiertelnego wypadku....

Dzaiali razem, jako 3 kompletne debile i teraz razem siedza w pierdlu...

Ponadto ciagle puszczanie odstraszajacych filmikow moze miec zupelnie inny skutek,czyli ZNIECZULIC na zlo...
    Masakrowanie moze stac sie nawet fajne i ZACHECIC debili do idiotyzmow
  • waga170 15.03.19, 04:24
    Jezeli jedzie kolumna to sie tez musza scigac. TEZ, no bo jak jedzie gdzies dwoch to musza sie scigac obowiazkowo. Nieraz jakis nieznany mi jelopa sie ze mna "scigal" pomimo ze ja sie z nim nie. A raz jechalismy w dwa samochody do miejsca gdzie on jak tam dojechac drogi nie znal, ale i tak mnie wyprzedzil, hehe. A jeden chuj to kiedys wyskoczyl z kolejki pogrzebowej zeby byc przed a nie za karawanem. Nie mam przekonujacych dowodow oczywiscie, ale gdybym byl jakims tam lawnikiem czy innym orzekajacym, to trudno byloby mnie przekonac o rzekomej niewinnosci pierwszego a winie tylko dwoch pozostalych. Akurat kolejnosc wyscigu w tym konkretnym momencie tak wypadla i to wszystko, wina jest 1/3, 1/3, 1/3.
  • dodekanezowiec 15.03.19, 07:22
    Wiesz co - o prawie wypowiadasz mniej więcej takie rzeczy jak o autach byś powiezial: naleje ropy do benzyniaka, to bedzie mniej palił. I tylko Ziobro zaciera ręce.
  • waga170 15.03.19, 08:03
    No to przekonaj mnie znawco prawa. Jezeli przestepstwo bylo wykonane przez trzech uczestnikow to kazdy ponosi 1/3 czy 100% odpowiedzialnosci? Bo wtedy bylby chyba paradoks, trzysta procent winy skoro trzech po sto. A ropy se nalej (no dobra, nie nalej a dolej) i zgadnij co, bedzie mniej palil. Przynajmniej mniej benzyny.
  • klemens1 15.03.19, 10:43
    Jak biegniesz sprintem, mijasz kogoś z naprzeciwka nie tykając go w żaden sposób, a ktoś biegnący za tobą potrąci tego kogoś, w wyniku czego tamten spadnie w przepaść, to wina jest po połowie?

--
    www.sprawdzpodatki.pl
  • bimota 15.03.19, 08:36
    Nie mam przekonujacych dowodow oczywiscie, ale

TO WLASNIE LEWE SADOWNICTWO. NIE MA DOWODOW, ALE.. CH. Z TYM...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • waga170 15.03.19, 08:51
    Rozumiem ze u was prawakow przekonujace dowody sa ale i tak oczywiscie jak zwykle zrobicie go niewinnym.
  • dodekanezowiec 15.03.19, 09:16
    To skomplikowane. Tu wystąpilo kilka czynów zabronionych. W tym np.umyslne spowodowanie niebezpieczenstwa. I w pewnym uproszczeniu ten z mercedesa odpowiadalby za to spowodowanie zagrożenia. Kodeks karny zna takie pojęcie, jest to zagrozone kara bezwzglednego pozbawienia wolności i też uważam że jest niedoceniane. Bo w praktyce sprowadza się to do mandatu 300 zł. Ale za sam wypadek że skutkiem śmiertelnym odpowiada tylko bezpośredni sprawca. I kolejne uproszczenie - tak po ludzku bylbym za stopniowaniem winy np. 50, 35 i 15. I również byłbym za tym żeby wyrok odpowiadał pewnemu poczuciu sprawiedliwości. Ale ani emocje ani same mądrości naukowe nie powinny brać góry.
  • nazimno 15.03.19, 10:26

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wyscig-smierci-na-slowacji-20-tys-euro-kaucji-za-syna-biznesmena/5365jq0
    No to sie przybrani rodzice doczekali...
  • bimota 15.03.19, 11:00
    DOBRZE, ZE GRZEBIE W CZYIMS ZYCIU I LAMIE PRAWO ? NO MAM NADZIEJE, ZE DO CIEBIE TEZ TRAFI...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • nazimno 15.03.19, 11:10
    Jesli lamie prawo, to niech ich zaskarza.
    Dziecie tez zlamalo prawo i to o wiele powazniej.
    To ciekawe, ze niczego go to nie nauczylo.
  • bimota 15.03.19, 21:40
    GDZIE ? DO POLSKICH SADOW ??
    MYSLALEM, ZE JEDNAK POZIOMEM ODSTAJESZ CHOCIAZ O TAKICH SZMATLAWCOW...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • nazimno 15.03.19, 22:00
    Nie kumasz i sie ekscytujesz
    jak smarkaty.
  • bimota 15.03.19, 10:58
    JAK ZWYKLE ZLE ROZUMIESZ...

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.