Dodaj do ulubionych

spadlem z krzesla pierwszy na swiecie 4x4 bez ramy

13.03.19, 07:18
The GAZ M-72 was the world's first series-produced monocoque four-wheel drive (1955)

Jak chceta szczegolow to se sami poszukajta. Bo ja spadlem z krzesla. Szymi, czytasz???
Edytor zaawansowany
  • trypel 13.03.19, 09:42
    ale przepraszam bardzo
    warszawa/pobieda BYŁA na ramie, to co? zdemontowali ją do modelu 4x4?

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • nazimno 13.03.19, 09:46
    Wg opisu to byl taki Frankenstein zlepiony z GAZ-69 (dol) i M-20 (gora).
  • trypel 13.03.19, 09:51
    gaz 69 miał rame
    warszawa miała rame pod silnikiem - nie wiem czy można to nazwać samonosnym nadwoziem

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • waga170 13.03.19, 10:25
    Gaz 69 to raz bylem wieziony, wbrew mojej woli. Ale pocieszam sie faktem ze The Rolling Stones byli przywiezieni takim samym do Sali Kongresowej, a byc moze TYM SAMYM?
    Co do ramy to oczywiscie GAZ 69 ja mial, bo zem sam ja kiedys drapal, podkladowal i malowal pedzlem na czarno, grat z demobilu restaurowany byl ciekawa metoda: Stara farba byla palona do blachy palnikem i popiol zeskrobywany szpachlowka.
    Moje watpliwosci co do sensu tego przedsiewziecia mojego kolegi, a byl to gleboki PRL nie daly sie na siebie dlugo czekac. Gosciu wlasciciel tego odrestaurowanego Gaza jeszcze go pomalowal tak na normalnie po wojskowemu oliwkowo ale konce zderzakow na bialo. Gliny stojace na rogatkach myslaly ze to WSW to go nie zauwazaly, a on wozil "rabanke, slonine i schab" podczas gdy Zuki, Nysy i Stary musialy stawac i pokazywac "karte drogowa".
  • liczbynieklamia 13.03.19, 10:00
    Przecież Pobieda i Warszawa miały nadwozie samonośne.
  • trypel 13.03.19, 10:04
    nie do konca
    rama z przodu była

--
  • qqbek 13.03.19, 10:45
    trypel napisał:

> nie do konca
    > rama z przodu była

Rama tak, ale pomocnicza.
    Tak samo można powiedzieć, że każde auto z ramą pomocniczą pod silnikiem jest "na ramie". Wszystkie samonośne Subaru się tu kwalifikują. Moje E53 też, bo miało ramę pomocniczą zawieszenia z tyłu.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • bruner4 14.03.19, 09:32
    Rama pomocnicza :-), -Warszawa miała samonośne nadwozie. Piszesz mi tu na innych forach że coś tam gdzieś dzwoni a tu proszę...
  • qqbek 14.03.19, 12:00
    Doczytaj mój post.
    Ze zrozumieniem.
    Ja wiem, że prawakom trudno czasami, ale wierzę w ciebie.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • bruner4 14.03.19, 12:13
    Tak, tak, ze zrozumieniem...Rama pomocnicza :-)
  • bwv1080 14.03.19, 18:20
    bruner4 napisał:
    > Tak, tak, ze zrozumieniem...Rama pomocnicza :-)

Samochód z nadwoziem samonośnym z ramą szczątkową/pomocniczą jest dalej samochodem z nadwoziem samonośnym. A nie samochodem z konstrukcją ramową.
  • bruner4 14.03.19, 18:48
    Zgadza się. Nie ma też ram szczątkowych czy pomocniczych, rama pojazdu jest podstawowym elementem nośnym.
  • bwv1080 14.03.19, 19:04
    bruner4 napisał:

> Zgadza się. Nie ma też ram szczątkowych czy pomocniczych, rama pojazdu jest pod
    > stawowym elementem nośnym.

A więc jednak nie zrozumiałeś.
  • waga170 14.03.19, 20:31
    Pytania do Brunera: Zolw ma konstrukcje samonosna (skorupa) czy ramowa (kregoslup)? Co jest elementem podstawowym, co szczatkowym a co pomocniczym?
  • liczbynieklamia 14.03.19, 08:59
    Osie Pobiedy/Warszawy były połączone tylko i wyłącznie nadwoziem, więc głównym elementem nośnym jest nadwozie. Ramy pomocnicze, zwane też wózkami lub sankami zawieszenia ma całe mnóstwo samochodów.
  • trypel 14.03.19, 09:16
    macie racje
    popatrzyłem na zdjecia
    ja to pamietałem za dzieciaka jak wujek robił przód w warszawie i widziałem tam rame. Nie wpadłem że to tylko z przodu było

--
  • waga170 15.03.19, 04:49
    > ja to pamietałem za dzieciaka jak wujek robił przód w warszawie i widziałem tam
    > rame….
    Ja za dzieciaka pamietam ogladanie samochodow (wtedy samochody dzielily sie na ciezarowki i nie, nie osobowki, osobowki zwano… taksowki). Mialem od dziecka ciagoty do samochodow, ale je ogladalem z zewnatrz, od wewnatrz bedac wiezionym, az raz doznalem czegos ala objawienie. Wujek reperowal/konserwowal/piaskowal/malowal minia? samochod polozony na boku!
    Na wysokosci moich oczkow byly cale nieznane mi do tej pory tajemnice wiary przedtem nieznane. Ten widok od spodu…
    Kilkanascie lat pozniej mialem podobne wrazenie na widok niewidzianego przedtem krotkiego kreconego futerka, hehe.
    W TYM SAMYM GARAZU!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.