Dodaj do ulubionych

OT: wyjatkowo brzydkie dzieci w Polsce?

15.03.19, 09:22
jak skomentujecie
www.fronda.pl/a/episkopat-prawie-400-przypadkow-pedofilii-od-1990-roku,123637.html
www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/episkopat-382-przypadki-od-1990-r-wykorzystywania-seksualnego-maloletnich,918322.html
56% KK spraw załwtwionych wewnętrznie? bez zgłaszania do władz?

joemonster.org/mg/226966,lastup,Dzisiaj_Episkopat_opublikowal_swoj_wlasny_raport_na_temat_pedofilii_w_Polsce

--
Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
Edytor zaawansowany
  • samspade 15.03.19, 09:28
    Tego nie da się skomentować. Zarówno danych jak i zrzucania winy na ofiary.
  • szymi_mispanda 15.03.19, 09:29
    Ja bylem slicznym dzieckiem I dalej jestem sliczny.

btw. co wy kurwa I ta Agora o tych oedofilach w kosciele?
    Jestem pewny ze najwiecej pedofili to jest w srodowisku artystow, show businessu, dziennikarzy, aktorow i calego tego "artystycznego talatajstwa.

Pewnie 10 razy tyle co u ksiezy.
  • trypel 15.03.19, 09:33
    ale co agora?
    specjalnie zalinkowałem fronde - nawet tam w komentarzach jest dość mocna krytyka

nie wątpię że gdzie indziej jest wiecej pedofili - tylko tam nikt nie ma takich możliwosci i takiego krycia przez zwierzchników i wciaż takiego poziomu spolecznego zaufania

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • galtomone 15.03.19, 09:45
    A ja watpie. Mysle, ze w populacji to sie rozklada rownomiernie - wiec masz taka szanse trafic na pedofila rolnika co naukowca.
    Tyle, ze grupa budujaca stan kaplanstwa jest dosc specyficznie dobrana.
    + wiecej mozliwosci (nie kazdy pedofil takie ma)
    + instytucjonalne krycie (poczucie wzglednej bezkarnosci)

Wiec moze i pedofilow jest tyle samo co w reszcie spoleczenstwa, ale przypadkow wiecej.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • vogon.jeltz 15.03.19, 09:53
    > + wiecej mozliwosci (nie kazdy pedofil takie ma)
    > + instytucjonalne krycie (poczucie wzglednej bezkarnosci)
    > Wiec moze i pedofilow jest tyle samo co w reszcie spoleczenstwa, ale przypadkow wiecej.

Te dwie rzeczy przyciągają pedofilów, więc na pewno ich odsetek jest w KK większy. A już z całą pewnością większa jest skala nadużyć, czego dowodzą raporty opublikowane w innych krajach.
  • galtomone 15.03.19, 09:56
    vogon.jeltz napisał:

> Te dwie rzeczy przyciągają pedofilów, więc na pewno ich odsetek jest w KK więks
    > zy.

Ale napisałeś "nie wątpię że gdzie indziej jest wiecej pedofili " - wiec ja watpie i napisalem dlaczego.
    Twoj kolejny post wskazuje, ze sie ze mna zgadzasz a w pierowtnym (cytat) zle ująłeś myśl.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • galtomone 15.03.19, 09:57
    A sorry! :-)
    To nie Ty - my bad oczywiście! Chodzilo o Trpel'a ;-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • trypel 15.03.19, 12:06
    mimo wszystko wierze że czesc (nie wiem jaka) ludzi wybiera ten zawód bo gorąco wierzy.
    Stad ich wycinam ze statystyk. Niech ich bedzie 50 %
    stad w grupach przedszkolarzy, nauczycieli i instruktorów harcerstwa moze byc ich wiecej (ale badan nie ma)
    natomiast nikt inny nie ma takiej fantastycznej przykrywki

jak sie wita ksiądz z dzieckiem - bądź pochylony - taki zart z netu obrazuje spadek zaufania publicznego do instytucji, i bardzo dobrze

--
  • vogon.jeltz 15.03.19, 12:11
    > mimo wszystko wierze że czesc (nie wiem jaka) ludzi wybiera ten zawód bo gorąco wierzy.

Jeśli nawet, to mam przeczucie graniczące z pewnością, że w zetknięciu z kulturą korporacyjną tej organizacji szybko im wiara przechodzi.
  • trypel 15.03.19, 12:18
    ale jest szansa że wyląduje w jakiejs zabitej parafii i bedzie tam robił nierzadko dobą robote bez kontaktu z swoją korpo

moj dzieciak (9l) nieochrzczony, bez religii zaczął chodzic do swietlicy przykoscielnej - miałem przerazenie w oczach ale na razie widzę że jest super. pod katem podejscia do bandy rozwydrzonych chłopaków, zajecia sie nimi, wychowywania

--
  • vogon.jeltz 15.03.19, 13:21
    Ej, ale placówka w wielkim mieście, nawet na wygwizdowie, to nie jest parafia zabita dechami. Tak czy owak - ja z tymi świetlicami kościelnymi bym uważał...
  • trypel 15.03.19, 13:23
    dlatego rozmawiam i wypytuje
    ale jemu sie tam wyjątkowo podoba a to niełatwy dzieciak
    ale ja mam u siebie proboszcza co trzesie całą okolicą i rozstawia ludzi po kątach - tych co chodzą i przyjmują :)

--
  • toreon 15.03.19, 16:23
    Nie ma to jak wyważony, obiektywny głos
    Każdy ma swą żabę przed którą ucieka i swojego zająca, którego się boi
  • vogon.jeltz 15.03.19, 17:07
    > Nie ma to jak wyważony, obiektywny głos

W sensie, że co? Jeśli ktoś powiedział ci, że w dyskusji na forum możesz spodziewać się obiektywizmu, to straszliwie cię okłamał.
  • toreon 15.03.19, 20:14
    Subiektywizm to chyba jednak trochę co innego niz obsesja
  • vogon.jeltz 16.03.19, 00:51
    Obsesja obsesją, ale po co niepotrzebnie ryzykować?
  • tbernard 16.03.19, 09:20
    > Te dwie rzeczy przyciągają pedofilów, więc na pewno ich odsetek jest w KK większy.

To dlatego, że zakazują im ruchania i podnosi się im w ten sposób ciśnienie. Dlatego więcej tam statystycznie zboczeńców. Księża powinni obowiązkowo żenić się z zakonnicami.
  • vogon.jeltz 15.03.19, 09:51
    > specjalnie zalinkowałem fronde - nawet tam w komentarzach jest dość mocna krytyka

Fronda ma w tej sprawie ustaloną linię jeszcze od czasów xiendza Terlikoskiego. I jej pogląd na sprawę niekoniecznie jest zgodny z kłamstwami Episkopatu. Terlikowski to fanatyk, ale inteligentny (niestety) i dobrze wie, że ta sprawa prędzej czy później rozjebie jego ukochany kościółek wpizdu, tak jak stało się to w innych krajach.
  • samspade 15.03.19, 09:35
    Różnica między pedofilami z różnych zawodów jest taka że ksiądz idzie do innej parafii reszta do więzienia. Nawet są ludzie którzy bronią pomnika pedofila.
    A to że ty uważasz że gdzieś jest 10 razy tyle pedofilii niż u księży nie znaczy nic.
  • szymi_mispanda 15.03.19, 09:39
    Nie slyszalem o wielu ludziach z showbiznesu ktorzy poszli za to do wiezienia a ostatnio w polskiej TV byl jakis stary smierdzacy dziad 80 letni rezyser ze swoim "partnerem" jakims chlopczykiem 18 letnim i jeszcze dumnie udzilalal wywiadu TVN Style.

Uwazam ze w srodowisku sowbiznesu sie nawzajem jeszcze lepiej kryja niz ksieza - tym bardziej ze naleza do tego srodowiska dziennikarze.
  • samspade 15.03.19, 09:46
    Cóż twoje uważania są jakby to delikatnie powiedzieć...
    A i tak najgorsza jest obrona zboczenćów w sutannach.
  • vogon.jeltz 15.03.19, 09:57
    > Nie slyszalem o wielu ludziach z showbiznesu ktorzy poszli za to do wiezienia

Generalnie sprawiasz wrażenie kogoś, kto o wielu rzeczach nie słyszał.

> ostatnio w polskiej TV byl jakis stary smierdzacy dziad 80 letni rezyser
    > ze swoim "partnerem" jakims chlopczykiem 18 letnim

Pragnę ci przypomnieć, że wg polskiego prawa stosunki seksualne dozwolone są z osobami, które ukończyły 15 rok życia, (sam byś chętnie skorzystał i poruchał jakąś szesnastkę, co oblechu?) a 18-letni "chłopczyk" to osoba dorosła. Skoro w ogóle nie rozumiesz znaczenia słowa "pedofilia", to po chuj w ogóle zabierasz głos w temacie?
  • szymi_mispanda 15.03.19, 10:01
    nie pultaj sie Pedziu

chlopczyk mial wyglada taki 14-15 latka chudego wiec widomo w czym "gustuje" ten akurat rezyser.

Przeciez nie przyjdzie do wywiadu z innymi swoimi utrzyamankami ponizej 16 roku zycia.
  • vogon.jeltz 15.03.19, 10:07
    > chlopczyk mial wyglada taki 14-15 latka chudego

Nawet jeśli pan artysta gustuje w chłopaczkach o określonym wyglądzie, to jeśli mają oni powyżej wieku przyzwolenia, to nie można mu niczego zarzucić. A to, jak ktoś wygląda, o niczym nie świadczy. Ja wyglądam na nieco ponad 30, a mam nieco ponad 40. Ty wyglądasz jak spasiony knur... oh, wait!

> Przeciez nie przyjdzie do wywiadu z innymi swoimi utrzyamankami ponizej 16 roku zycia.

Wiesz coś o nich? Donieś do prokuratury!
  • szymi_mispanda 15.03.19, 10:13
    ja nie doniose bo nie jestem Agora ani lewakiem ktory wyszukuje/podstawia niby ofiary sprzed 20 lat i donosi.

A srodowisku kurew dziennikarskich przeciez nie doniesie bo artysci to ich koledzy.

btw. twoj homo prtner ci powiedzial ze wygladasz na 30? stary pedzio z ciebie jak masz ponad 40
  • vogon.jeltz 15.03.19, 10:21
    > ja nie doniose bo nie jestem Agora ani lewakiem

Ach, zapomniałem, że prawicowe debile mają tzw. honor i brzydzą się donosicielstwem. Choć podejrzewam raczej, że chuja wiesz i tylko rzucasz jakieś kalumnie wyssane z kleszej pyty.

> twoj homo prtner ci powiedzial ze wygladasz na 30?

Nie, to był twój proboszcz, który ryćka cię w spasione dupsko, jak próbował mnie podrywać.
  • jeepwdyzlu 15.03.19, 13:12
    ja nie doniose bo nie jestem Agora ani lewakiem ktory wyszukuje/podstawia niby ofiary sprzed
    ---
    Ty szymi jesteś wyjątkowo podła kreatura.
    Żałosny chuj.
    I pomyśleć, że kiedyś lubiłem twoje posty.
    Aż mi wstyd.

--
    YCDSOYA
  • szymi_mispanda 15.03.19, 13:23
    a ty pijesz denaturant przez chleb a pierogi zapijasz zytnia
  • tbernard 16.03.19, 01:31
    vogon.jeltz napisał:

> > chlopczyk mial wyglada taki 14-15 latka chudego
    >
    > Nawet jeśli pan artysta gustuje w chłopaczkach o określonym wyglądzie, to jeśli
    > mają oni powyżej wieku przyzwolenia, to nie można mu niczego zarzucić.

Chyba żartujesz. Można mu zarzucić zboczenie.
  • samspade 16.03.19, 08:34
    tbernard napisał:

> Chyba żartujesz. Można mu zarzucić zboczenie.

I to że jest pedałem.
    Sprawdzić czy nie żyd
  • szymi_mispanda 16.03.19, 08:49
    Jestem starym oblesnym zbokiem ktory dobiera sobie na partnerow 18 latkow I wykorzystuje ich seksualnie w zamian za bycia utrzymankami.

Jest to promocja jednoczesnie homoseksualizmu jak I prostytucji.

Ciekawe czy mama tego 18 latka jest dumna z syna?
  • samspade 16.03.19, 08:56
    Kiedy ktoś pisze o promocji homoseksualizmu wiadomo że ma się doczynienia z głąbem.
  • toreon 16.03.19, 12:48
    A gdy ktoś nie dostrzega promocji homoseksualizmu w mediach typu GW, TOK FM, TVN to jak kogoś takiego nazwać?
  • bwv1080 16.03.19, 12:52
    toreon napisał:
    > A gdy ktoś nie dostrzega promocji homoseksualizmu w mediach typu GW, TOK FM, TV

Dla prawaka kazde wyjscie homo z konspiracji to promocja.
  • szymi_mispanda 16.03.19, 14:56
    wyjscie z konspiracji?

To poluja na nich?

Jeden jest celebryta-politykiem drugi wice prezydentem warszawy. Ja ti nie widze dla nich zagrozenia.

I po co wogle oni oglaszaj ze sa gejami? Czy Hetero te robia coming out?
  • trypel 16.03.19, 17:44
    Oczywiscie ze robią.
    Idąc z laską do kina czy knajpy deklarujesz sie jako hetero.
    A tamten oficjalnie wychodzi z chłopakiem.

--
  • samspade 16.03.19, 13:18
    toreon napisał:

> A gdy ktoś nie dostrzega promocji homoseksualizmu

Osobą znającą znaczenie słowa promocja.
  • toreon 16.03.19, 19:19
    Coz, takim osobom wiele rzeczy sie wydaje, ot chocby, ze sa mistrzami cietej riposty
  • samspade 16.03.19, 19:21
    toreon napisał:

> Coz, takim osobom wiele rzeczy sie wydaje, ot chocby, ze sa mistrzami cietej ri
    > posty

True. Za to wszędzie widzą wrogą propagandę.
  • galtomone 18.03.19, 08:07
    Zapewne ogórków pod wpływem promocji nie kupujesz?
    Uwazasz zatem, ze promocja homoseksualizmu może być skuteczna i ludzie stwierdz... "a w zasadzie to ja wole byc homo - od poniedziałku zmiana".

To jak, obawiasz sie, ze bedziesz homo?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • szymi_mispanda 18.03.19, 08:34
    nie ludzie stwierdza ze wola byc homo

dzieci beda edukowane w przeswiadczeniu ze dewiacja od normalnosci jest normalna - zamiast byc edukowanymi ze takich nalezy tolerowac to beda edukowane o tym ze rozne orientacje seksualne to normlana sprawa

a moze jak to rabiej mowi to pierwszy krok a potem adopcja dzieci przez pedauf

I pewnie kolejne kroki

a dzieci powinny byc edukowane np. chlopcy o tym ze nalezy podejmowac ryzyko, ze odwaga to walor, zeby starac sie nie okazywac niepotrzebnie emocji, ze ektrawersja mentalna to odchylka od normy I jest smieszna I zenujaco

to powinno byc w programie edukacji
  • galtomone 18.03.19, 09:01
    Bo to nie dewiacja i dlatego jest normalna a raczej naturalna.
    homoskesualizm w naturze byl, jest i będzie bo jest NATURALNY!

I wlasnie na tym polega edukacja, ze nalezy tolerowac. Wiec jak widzisz faceta z kobieta na ulicy, dwie kobiety czy dwoch facetow to reagujesz tak samo. Czyli g..o Cie to obchodzi i nie zwraczas uwagi.

Niestety z reguly jest tak, ze pary homo wzbudzaja "sensacje" i narazone sa na agresywne zachowania.
    Dowodem niezrozumienia jest miedzy innymi ta dyskusja i pitolenie o promocji.

"Zostań gejem i oszczędź nawet do 2 tys zł na antykoncepcji!"
    "Zostań gejem - nie morduj nienarodzonych dzieci antykoncepcją"
    "Masturbacja męska = ludobójstwo"
    "Każdy okres u kobiety to jedno zabite dziecko"

I coż to ma wspolnego z byciem gejem????
    Nie ma gejów sportowców, polityków, itd... twierdzisz, ze ryzyka nie podejmuja????

Tradycyjnie w tym temacie u ciebie stek bzdur i pomieszanie z poplataniem.

" ze ektrawersja mentalna to odchylka od normy I jest smieszna I zenujaco"

No, najlepiej zeby bylo jak w Chinach (swego czasu) i Korei Pn - wszys w mundurkach, wszyscy mysla to samo. Zero indywidualności.

Jak sie ten twoj brak "ekstrawersji mentalnej" konczy pokazal przykladTwojego ukochanego ZSRR. Zabijanie indywidualnosci i rownanie wszyskich nie pomaga w rozwzoju.

"a moze jak to rabiej mowi to pierwszy krok a potem adopcja dzieci przez pedauf"

Oby jak najszybciej. Wszyscy na tym skorzystamy.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• szymi_mispanda 18.03.19, 09:11
    Homoseksualizm to dewiacja:

dewiacja
    1. «silne odchylenie od normy w zachowaniu, postępowaniu lub myśleniu»
    2. «znaczne naruszenie równowagi jakiejś struktury lub systemu»
    3. «zboczenie z kursu lub odchylenie od właściwego kierunku»

sjp.pwn.pl/sjp/dewiacja;2554940.html

A my mamy jedyny to tolerowac:

Tolerancja:

tolerancja
    1. «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych»

sjp.pwn.pl/szukaj/tolerancja.html

A nie kurwa promowac dewiacja przez karty LGBT, teczowe tramwaju, tecze na placach zbawiciela, I ciagle pierdolenie w TV o homosiach:

Promocja

promocja
    1. «działania zmierzające do zwiększenia popularności jakiegoś produktu lub przedsięwzięcia; też: każde z tych działań»

sjp.pwn.pl/szukaj/promocja.html

• galtomone 18.03.19, 09:32
    Prosty przyklad na to ze gadasz bzdury i malo wiesz:

"W Biblii tęcza jest symbolem przymierza pomiędzy Bogiem i człowiekiem, jest obietnicą złożoną przez Boga Jahwe Noemu, że Ziemi nie nawiedzi już więcej wielka powódź "

Z cala reszta twoich "mondrosci" jest podobnie, wiec szkoda na nie czasu.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• trypel 18.03.19, 11:41
    szymi_mispanda napisał(a):

> promocja
    > 1. «działania zmierzające do zwiększenia popularności jakiegoś produktu lub prz
    > edsięwzięcia; też: każde z tych działań»

to znaczy że jakby odpowiednio mocno promować to Ty nabrałbys ochoty na kolegę z siłki?

bo ja mam wrazenie że niezależnie jakby mocna była ta promocja to dalej wolałbym laski

--
  • samspade 18.03.19, 11:49
    trypel napisał:

> to znaczy że jakby odpowiednio mocno promować to Ty nabrałbys ochoty na kolegę
    > z siłki?

Biorąc pod uwagę że szymi ogląda tvn style to...
    On wie. Dlatego tak się boi. Co inni z silłki powiedzą.
  • trypel 18.03.19, 11:53
    moze to i prawda że najbardziej boja sie kryptogeje :D

--
  • galtomone 18.03.19, 12:20
    Pojawilo sie ostatnio w sieci stare zdjecie Prezesa z Rabiejem, jeszcze z czasów PC.
    Ze zlosiwym podpisem... co ten Rabiej mu zrobil, ze go Prezes tak nie lubi czy nienawidzi.

Ja to raczej bym zapytał czy moze chodzi o to, ze wlasnie nic nu nie zrobil i Prezes sobie to wzial do serca.....

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • galtomone 18.03.19, 12:18
    O to samo pytam i pytam wszystkich o o tej promocji/propagowaniu pitolą.
    Ale na pytaniu sie konczy...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• tbernard 18.03.19, 18:20
    No to w końcu pedofilia wśród księży to coś złego, czy należy tolerować?
  • galtomone 19.03.19, 07:35
    tbernard napisał:

> No to w końcu pedofilia wśród księży to coś złego, czy należy tolerować?

Jak mi wyjasnisz zwiazek pedofilii z homoseksulaizmem, to bedzie prosciej dyskutowac.

A generalnie i owszem, cos bardzo zlego i nie nalezy tolerowac. Jak kazdego innego rodzaju wykorzystywania/krzywdzenia czlowiek przez czlowieka czy "slabszego/zaleznego" przez "silniejszego".

Muisz miec dziwny system wartosci, skoro musiales o to zapytac.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • tbernard 19.03.19, 09:41
    > Jak mi wyjasnisz zwiazek pedofilii z homoseksulaizmem, to bedzie prosciej dysku
    > towac.

Tu jest na ten temat.

> A generalnie i owszem, cos bardzo zlego i nie nalezy tolerowac.

No to mamy takie samo zdanie.

> Muisz miec dziwny system wartosci, skoro musiales o to zapytac.

Nie musiałem wcale pytać, bo to oczywiste.
  • galtomone 19.03.19, 09:54
    tbernard napisał:

> > Jak mi wyjasnisz zwiazek pedofilii z homoseksulaizmem, to bedzie prosciej
    > dysku
    > > towac.
    >
    > Tu jest na ten temat.

I co teraz? Gejow do gazu?

> > Muisz miec dziwny system wartosci, skoro musiales o to zapytac.
    >
    > Nie musiałem wcale pytać, bo to oczywiste.

Pomimo to zapytales... ciekawe. To ja byc za a nawet przeciw.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• tbernard 19.03.19, 12:41
    > I co teraz? Gejow do gazu?

Muisz miec dziwny system wartosci, skoro musiales o to zapytac.
  • galtomone 19.03.19, 13:00
    Ciebie pytam, bo skoro zadales pytanie powyzej (twierdzac) ze nie musiales, to moze masz jakis pomysl na rozwiazanie problemu gejostwa....?

Ja nie tyle nie mam, co nie widze problemu.

Wiec?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • vogon.jeltz 19.03.19, 10:18
    > Tu jest na ten temat.

Nie, tu nie jest na ten temat. Ustalenie ofiar pedofilii w zależności od płci ma istotnie cechy badania naukowego, natomiast "wnioski", jakie wyciąga z tego propagandysta "W potylicę" - to już typowe brednie wyssane z kleszej pyty. Nie dociekam, czy jest to celowe kłamstwo, czy wynika z głupoty i niedouczenia debilnego dziennikarzyny, czy jedno i drugie.

W skrócie: pedofil to osobnik odczuwający pociąg do dzieci przed okresem dojrzewania tj. przed wykształceniem się tzw. trzeciorzędnych cech płciowych. Płeć dziecka nie ma dla niego zasadniczego znaczenia. Stąd też nie jest niczym dziwnym, że liczba ofiar obu płci jest zbliżona - te badania potwierdzają dokładnie to wszystko, co o pedofilii wiadomo.

A niewielka nadreprezentacja chłopców może równie dobrze wynikać z tego, że księża częściej gwałcą ministrantów, a do dziewczynek mają bardziej ograniczony dostęp.
  • trypel 19.03.19, 10:37
    vogon.jeltz napisał:

> W skrócie: pedofil to osobnik odczuwający pociąg do dzieci przed okresem dojrze
    > wania tj. przed wykształceniem się tzw. trzeciorzędnych cech płciowych. Płeć dz
    > iecka nie ma dla niego zasadniczego znaczenia. Stąd też nie jest niczym dziwnym
    > , że liczba ofiar obu płci jest zbliżona - te badania potwierdzają dokładnie to
    > wszystko, co o pedofilii wiadomo.

to jest w ogóle ciekawa sprawa bo srodowiska koscielne kompletnie nie są w stanie tego zrozumieć powołując sie za każdym razem na casus Polańskiego, podczas gdy każdy głupi może sobie wyguglować zdjecia Samanthy Jane Gailey w wieku 13 lat i zobaczyć że z pedofilią nie miało to nic wspólnego... chociaż oczywiscie było złamaniem prawa

--
  • tbernard 19.03.19, 12:56
    > A niewielka nadreprezentacja chłopców może równie dobrze wynikać z tego, że ksi
    > ęża częściej gwałcą ministrantów, a do dziewczynek mają bardziej ograniczony do
    > stęp.

Ale mają dostęp do zakonnic. Gdyby pozwolono księżom i zakonnicom brać ślub, to by pewnie mniej zboczenia było.
  • galtomone 19.03.19, 13:01
    DLaczego?

Co ma pociag seksualny do dzieci do posiadania zony/meza/kochanka...?
    Nic...

Gdyby zwiazek byl, to wystarczlaby reka... nie wystarcza.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• tbernard 18.03.19, 09:31
    > No, najlepiej zeby bylo jak w Chinach (swego czasu) i Korei Pn - wszys w mundur
    > kach, wszyscy mysla to samo. Zero indywidualności.

Przed rozbiorami byliśmy krajem samych indywidualistów. Za sąsiadów zaś mieliśmy kraje preferujące grę zespołową. To tak dla przypomnienia.
  • galtomone 18.03.19, 09:33
    No i jak sie to skonczylo - wygrana sasiadów?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• tbernard 18.03.19, 10:53
    Ano skończyło się to narzuceniem usług ochroniarskich i administracyjnych na terenach zamieszkałych przez naszych indywidualistycznych przodków.
  • galtomone 18.03.19, 11:24
    Ktos nam NATO narzuca?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • vogon.jeltz 18.03.19, 11:34
    > Ktos nam NATO narzuca?

Rosja ;-)
  • galtomone 18.03.19, 11:41
    Ale chyba nie ich kolega mial na mysli... :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• tbernard 18.03.19, 09:25
    A może spojrzeć na to tak, że natura chce wyeliminować pewne geny i w sumie lepsza taka metoda, niż wojna lub epidemia.
  • galtomone 18.03.19, 09:34
    Świetnie jej zatem idzie...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• galtomone 16.03.19, 09:05
    Szymek, a ty sie za 18nastkami nie rozgladasz?
    I ida z toba do lozka bo masz bogate wnetrze?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• trypel 16.03.19, 17:41
    W punkt

--
  • szymi_mispanda 18.03.19, 09:00
    Nie za 18 latkami sie nie rozgladam. Poza tym ja nie mam 40 lat jeszcze nie mowiac o 80.

Najlepsze sa takie kolo 30 bo juz wiedza co I jak I lubia to a wiec tylko troche mlodsze ode mnie.
  • galtomone 18.03.19, 09:02
    Taaaa... w internetach wszystko mozna napisac.
    Twoich starych postow gdzie sie przechwalales jaki to z Ciebie samiec Alfa nie chce mi sie szukac.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• szymi_mispanda 18.03.19, 09:12
    nie jestem samcem alfa zadnym ani beta ani gama, ale czasem kazdy chce zamoczyc
  • vogon.jeltz 15.03.19, 09:47
    > Ja bylem slicznym dzieckiem

Ksiądz ci tak powiedział?

> btw. co wy kurwa I ta Agora o tych oedofilach w kosciele?

Kościół to zło, z którym należy walczyć. A walczyć najlepiej uderzając w najsłabszy punkt.

> Jestem pewny ze najwiecej pedofili to jest w srodowisku artystow,
    > show businessu, dziennikarzy, aktorow i calego tego "artystycznego talatajstwa.

Ale to całe "artystyczne tałatajstwo" nie zapewnia pedofilom ze swojego grona instytucjonalnej ochrony.
  • tbernard 16.03.19, 09:14
    > Ale to całe "artystyczne tałatajstwo" nie zapewnia pedofilom ze swojego grona i
    > nstytucjonalnej ochrony.

Oczywiście, że zapewnia. Niech ktoś spróbuje krzywo spojrzeć, to zaraz będzie nazwany homofobem, antysemitą lub antyfaszystą.
  • samspade 16.03.19, 10:24
    Nakrecasz szymiego czy jesteś debilem.
  • 4slash 15.03.19, 10:55
    Uważam, że do 1989 było w Polsce jednak stosunkowo mniej przypadków niż na zachodzie Europy. W epoce socjalizmu KK bał się władzy, prowokacji i inwigilacji. To chyba jedna z nielicznych zalet tego minionego ustroju.
    Sam pamiętam jednak jednego przedstawiciela KK, który chętnie brał dziewczynki na kolana.
    Po 1989 roku większość bardziej "wierzyła" księdzu a nie dziecku.
  • galtomone 15.03.19, 11:48
    Na tym polega problem, że nie wiemy jak było.
    A spekulacje tylko KK szkodzą.

Poza tym jawność się w tym zakresie nam należy jak psu kość.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• qqbek 15.03.19, 12:22
    Eee tam.
    Kościół na potęgę współpracował z władzą i służbami.
    A jak się jakiś katabas w akcji "Hiacynt", albo w łapance na pedofili podłożył, to zamiast sadzać robili z niego agenta. Prałat z Gdańska najlepszym na to dowodem. Jeszcze sukinsyn próbował zganiać pod koniec życia na uczciwego człowieka z Solidarności.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • trypel 15.03.19, 12:34
    ja pamietam jak w podstawówce kutas franciszkanin na religii probował obmacać moją przyjaciólkę, Jak mu sie odwinęła w pysk to wezwał rodziców, nie przewidział że ci też byli niepokorni i dostał od ojca po ryju. A ojciec miał krzepe. Oczywiscie żadnego zgłoszenia na MO nie było ale wszyscy wokól gadali nie na kutasa tylko na ojca, jak mógł ksiedza uderzyć :(
    tak ze róznie bywało

--
  • vogon.jeltz 15.03.19, 12:37
    > W epoce socjalizmu KK bał się władzy, prowokacji i inwigilacji.

Co za brednie. Za tzw. komuny, za wyjątkiem początkowego okresu stalinizmu, KK doskonale potrafił ułożyć się z władzą. W drugiej połowie PRL, a już z całą pewnością od wyboru Kremówy na szefa, Kościół miał się jak pączek w maśle. Dość powiedzieć, że przez 45 lat Polski Ludowej wybudowano w Polsce 1/3 całkowitej liczby kościołów istniejących dzisiaj w Polsce, w tym najwięcej za ponurego Jaruzela. Kościół był także uprzywilejowany otrzymując hojne wsparcie z zagranicy, z czego skwapliwie korzystał, a władza ludowa niespecjalnie przeszkadzała. Żadna też grupa społeczna ani zawodowa nie współpracowała ze Służbą Bezpieczeństwa tak ochoczo, jak księża. Wg szacunków historyków (bo oczywiście papierów nikt nigdy nie ujawni) od 10 do 15% klechów było TW, w tym również hierarchowie. Oczywiście część została do tego zmuszona - np. przy pomocy szantażu obyczajowego, bo służby doskonale wiedziały, który sukienkowy lubi dzieci.
  • schweppes1 19.03.19, 00:56
    Pedofilia w kościele to jest pikuś. Pedofilia w szkołach podstawowych - to dopiero musi być rzeźnia. Oczywiście jaka przyczyna? Obie te patologiczne instytucje są finansowane przez (tfu!) państwo (na pohybel!). W dodatku szkoła jest gorsza dla dzieci i lepsza dla pedofili niż kościół, bo do szkoły dziecko wysłać trzeba, a do kościoła - nie trzeba. Tak, właśnie - (tfu!) państwo (na pohybel!) zmusza was do ryzykowania dziewictwem własnego dziecka, ponieważ was za zwykłych śmieci, a wasze dzieci za podśmieci (bo nie płacą jeszcze podatków). A wystarczyłoby całkowicie sprywatyzować to dziadostwo, i natychmiast rynek spozycjonowałby szkoły i kościoły na "zdrowe" i pedofilskie, które musiałyby być znacznie tańsze, żeby ktoś wysłał tam dziecko na macanie, po czym szybko zbankrutowałyby. A tak, problem był, jest i będzie i nikt z tym nic nie zrobi, więc wasze ujadanie nie ma żadnego znaczenia, bo zapominacie o sednie problemu, którym jest ETATYZM.
  • qqbek 19.03.19, 01:01
    Ty socjopatyczny repie masz dzieci?
    Współczuję.
    Dzieciom.

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • schweppes1 19.03.19, 01:23
    No właśnie ja też im współczuję, że państwo zmusza ich do kontaktu z pedofilami.
  • qqbek 19.03.19, 01:29
    Pedofila że szkoły nikt nie przeniesie do sąsiedniej parafii, tylko wydali z zawodu i posadzi w pierdlu.
    A dziecko repa gnającego 200km/h w gęstym ruchu będzie skrzywione na całe życie. Nawet bez kontaktu z pedofilem.

Tak serio masz dzieci?
    Bo ja mam dwoje I boję się, że na dzieci takiego socjopaty gdzieś kiedyś w środowisku rówieśniczym trafią. Bardziej niż pedofilii w sukienkach się tego boję. Serio.

--
  • schweppes1 19.03.19, 01:47
    To w takim razie dużo dzieci niemieckich repów musi być skrzywdzonych na całe życie. Jak ostatnio jechałem autobahną, to sądzę, że wielokrotnie więcej niż przez pedofili...

A wydalą go z zawodu tylko wtedy, gdy dziecko się przyzna lub ktoś to zobaczy, więc dobrze się zastanów, czy na pewno chcesz lekceważyć takie ryzyko?

A do księdza wystarczy dziecka nie wysyłać. Do szkoły nie można nie wysyłać, państwo zmusza cię do narażania niewinności twojego dziecka. A wiesz dlaczego? Bo państwu zależy na tym, żeby krzywdzić dzieci i rozbijać rodziny, gdyż będzie miało większy elektorat dając im różnie pińcetplusy i inne świństwa upadlające świństwa.

Jak już wspomniałem, przyczyną tych, oraz wszelkich innych patologii było, jest i zawsze będzie (tfu!) państwo (na pohybel, dlatego trzeba od niego natychmiast odciąć szkoły i kościoły. W przeciwnym wypadku pedofilia będzie się jedynie rozwijała. Na pohybel socjalistom!
  • schweppes1 19.03.19, 01:58
    PS: nauczycielowi też może się upiec przed naszymi upośledzonymi organami ścigania i pseudo-wymiarem sprawiedliwości.
  • galtomone 19.03.19, 07:51
    schweppes1 napisał:

> Pedofilia w kościele to jest pikuś. Pedofilia w szkołach podstawowych - to dopi
    > ero musi być rzeźnia.

Tyle,ze nie jest.
    Ani rzeznia ani skala nie jest wieksza. Ba, jest mniejsza i sadze, ze 99% przypadkow (a w przypadku dzieci a nie nastoolatkow to zapewne 100%) wychodzi na jaw i jest faktycznie karane.

Nie slyszalem, by w uznaniu zaslug prznoszono nauczyciela do innej szkoly....
    Rodzicom mowiac, ze nic sie nie stalo.. a w oole to atak na szkole, wartosci, itd...

> Oczywiście jaka przyczyna? Obie te patologiczne instytucj
    > e są finansowane przez (tfu!) państwo (na pohybel!).

Bzdura. KK jest dofinansowywany przez Panstwo - ale nie wszedzie.

> W dodatku szkoła jest gors
    > za dla dzieci i lepsza dla pedofili niż kościół, bo do szkoły dziecko wysłać tr
    > zeba, a do kościoła - nie trzeba.

I jaki ma to zwiazek z pedofilina?
    BTW: jak szkola bedzie oplacana nie przez panstwo to jak ten fakt wplynie na pedofilow????

Przestana ich z dnia na dzien zatrudniac, bo teraz konkretnie takich ludzi "panstwowa szkola" szuka???

Co ty łykasz???

> Tak, właśnie - (tfu!) państwo (na pohybel!) z
    > musza was do ryzykowania dziewictwem własnego dziecka, ponieważ was za zwykłych
    > śmieci,

Jasne, lepiej, zeby obowiazku szkolnego nie bylo a pansto roslo w sile dzieki niewyedukowanym idiotom.

> A wystarc
    > zyłoby całkowicie sprywatyzować to dziadostwo, i natychmiast rynek spozycjonowa
    > łby szkoły i kościoły na "zdrowe" i pedofilskie,

Ty autentycznie wierzysz w te bzdury, ktore wlasnie napisales?????????

A abstahujac od pedofilii - bo laczenie tego z wolnym rynkiem to jakis kosmos.... juz nawet twardogolwi ekonomisci zauwazyli, ze "wolny rynek" jako regulator ma niestety spore ograniczenia. Tzn. bez kontroli i nadzoru panstwa celuje z czasem w totalna dysfunkcyjność i patologie.
    Przykładem np. jest (pomimo staran regulacyjnych) giełda i jej czesc spekulacyjna. Z p. widzenia calego rynku i calej gospodarki spekulacje nie sa porzadane, bo obniżają zaufanie.

PYTANIE!

Skoro wolny rynek tak super wszystko reguluje dlaczego zaden producent nie oferuje pralek/aut/itd... bez efektu postarzania?
    Takich jak jeszcze dekade czy dwie temu sie kuowalo (i do ktorych wszyscy wzdychaja), ze byly dlugowieczne i takie znow by chcieli kupic?

Skoro wolny rynek tak super wszystko reguluje, dlaczego miejsca pracy prznosza sie do "tanich" krajow? Przeciez swiadomy konsument, ktoremu sasiad z roboty wywali, bo fabyke przeniesli nie kupi koszulki/pralki tej firmy?

Przyklady mozna by mnożyć

> A tak, problem był, jest i będzie i nikt z tym nic nie zrobi, więc wasze ujada
    > nie nie ma żadnego znaczenia, bo zapominacie o sednie problemu, którym jest ETA
    > TYZM.

A teraz pokaz te pedofilskie szkoly, bo skads o nich wiesz... czy sobie wymyslliles na potrzeby tych bzdur...?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• samspade 19.03.19, 10:10
    On może wierzyć w to co wypisuje. Nastolatkowie już tak mają że wierzą że anarchia jest recepta na wszystko.
  • vogon.jeltz 19.03.19, 10:20
    > Nastolatkowie już tak mają że wierzą że anarchia jest recepta na wszystko.

Problem w tym, że on już nie jest nastolatkiem. Najgorzej, że z takich socjopatów później rekrutują się rozmaite incele i Brentony Tarranty.
  • samspade 19.03.19, 10:38
    Mentalnym nastolatkiem jest. I to jest problem.
  • schweppes1 19.03.19, 11:35
    A ty jesteś mentalnym dzieckiem, skoro nie możesz się obyć bez pieniędzy od państwa.

Mówię, odetnijcie szkoły i kościół od państwa, a pedofilia to będzie margines marginesu. Jak padną pierwsze kościoły i szkoły, to właściciele następnych będą nawet prowokacji używać, żeby tylko nie zatrudnić pedofila.
  • samspade 19.03.19, 11:40
    schweppes1 napisał:

> A ty jesteś mentalnym dzieckiem, skoro nie możesz się obyć bez pieniędzy od pań
    > stwa.

Ten kto ci powiedział że nie umiem obyć się bez pieniędzy od państwa kłamał.

> Mówię,

To co ty mówisz jest niewiele warte. Z drugiej strony wizja anarchii która proponujesz mogła by sprawdzić się w jakimś serialu.
  • schweppes1 19.03.19, 11:48
    To nie jest anarchia, to jest odcięcie od budżetu wszystkich usług prócz wojska, policji, sądów i minimalnej administracji.
  • galtomone 19.03.19, 11:55
    A dlaczego akurat tych instytucji?

Znaczy co... policja z podatków a gasimy pożary prywatnie?
    I co to jest minimalna administracja?
    Gdzie państwowa policja ma zawieźć rannego?
    Dlaczego mam płacić na wojsko - skoro urzędnicy moje pieniądze źle wydadzą.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• schweppes1 19.03.19, 12:01
    Rannego ma zawieźć do szpitala, który będzie oczywiście prywatny. Tak samo, jak obecnie państwowy szpital musi korzystać z usług prywatnych dostawców towarów i usług.
  • galtomone 19.03.19, 12:14
    schweppes1 napisał:

> Rannego ma zawieźć do szpitala, który będzie oczywiście prywatny.

I kto ma zaplacic za leczenie? Skad wiadomo czy go stac, a jak szpital powie ze nie jest zainteresowany?
    I skad wiadomo do ktorego -moze maja rozne stawki za godzine...?
    I kto ma wiezc - pogotowie? Prywatne czy panstwowe?

> Tak samo, jak
    > obecnie państwowy szpital musi korzystać z usług prywatnych dostawców towarów
    > i usług.

No to jak tak samo... to na czym polega roznica?
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• schweppes1 19.03.19, 12:29
    Ojj, widzę, że niewolniczy system tak głęboko zakorzeniony, że już sobie nie wyobrażasz życia bez niego.

To może wyobraź sobie, czy jakbyś umierał z głodu, to czy pobliska restauracja odmówiłaby ci wydania posiłku, bo nie masz pieniędzy.

Albo czy nie wypuszczą cię z autostrady, bo nie masz pieniędzy.

Albo po prostu sprawdź jak jest w USA...

Dostajesz rachunek i tyle. Windykacją zajmie się inna firma na ich zlecenie.
  • galtomone 19.03.19, 12:42
    schweppes1 napisał:

> Ojj, widzę, że niewolniczy system tak głęboko zakorzeniony, że już sobie nie wy
    > obrażasz życia bez niego.

DLatego prosilbym o konkretne opdowiedzi na konkretne pytania. Pomoz mi.
    >
    > To może wyobraź sobie, czy jakbyś umierał z głodu, to czy pobliska restauracja
    > odmówiłaby ci wydania posiłku, bo nie masz pieniędzy.

Moge to sobie wyobrazic.

> Albo czy nie wypuszczą cię z autostrady, bo nie masz pieniędzy.

Owszem. Nie wypuszcza. Wezwa policje - patrz sprawa adwokata, ktory nie chcial za A4 zaplacic. Zosal na bramkach zatrzymany.

> Albo po prostu sprawdź jak jest w USA...

Za biedny jestem.

Zatem odpowiedz na moje pytania.

Co z opaceniem szpitala, odmowa i kto pokryje straty szpitalowi, jesli przywioza mu biednego, co go nie stac?

> Dostajesz rachunek i tyle. Windykacją zajmie się inna firma na ich zlecenie.

A jak nie ma czego windykowac?
    Jak dlugo utrzma sie szpital tak dzialajac?
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• schweppes1 19.03.19, 12:33
    PS: Obecnie płacisz rachunek każdego miesiąca, i to na grubą kasę, mimo iż nie jesteś ranny. Tym się jakoś nie martwisz skąd ludzie mają każdego miesiąca brać na ten haracz pieniądze?
  • galtomone 19.03.19, 12:46
    Bo nie musze sie martwic, tym co sie stanie jak cos mi bedzie.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• samspade 19.03.19, 12:07
    A czemu nie sprywatyzować i tych instytucji? Przecież prywatne będą sprawniejsze.
    A administracja? Przecież to państwo. Na pohybel. Nie będą urzędasy nieudaczniki opłacane z podatków mówić co możemy z a czego nie. Won czerwona zarazo.
  • schweppes1 19.03.19, 12:12
    No nie będą. Administracja nie ma mówić co tobie wolno, mentalny niewolniku. Od tego jest prawo. Administracja jest niestety niezbędna do zapewnienia działania tych kilku usług na masową skale.

A dlaczego wojsko, policja i sądy muszą być i zawsze były organizowane przez państwo za każdym razem, gdy jakiekolwiek zawiązywano, to sobie zajrzyj do historii.
  • galtomone 19.03.19, 12:33
    schweppes1 napisał:

> No nie będą. Administracja nie ma mówić co tobie wolno, mentalny niewolniku. Od
    > tego jest prawo.

Kto bedzie ustalac, wymyslac i modyfikowac prawo - panstwo (tfu)?
    Darmozjady w sejmie (na phybel)?
    Skad wezmiemy nowe, oczywiscie wylacznie dobre) prawo?
    Jak, w jakim przedziale czasu jakimi sposobami, za czyj pieniadze!!!!!???? planujemy zmienic mentalnosc spoleczentwa bo odpowiednio i odpowiedzialnie podchodzil do "nowego" panstwa???

> Administracja jest niestety niezbędna do zapewnienia działani
    > a tych kilku usług na masową skale.

Dlaczego? I dlaczego akurat te uslugi sa nam potrzebne?
    Zeby pedofile byli w wojsku, policji i administracji?

A czy prywatna administracja - konkurencja - nie bedzie lepsza?
    A czy prywatna policja nie bedzie lepsza?
    A czy prywatne wojojsko nie bedzie lepsze/tansze, itd?

> A dlaczego wojsko, policja i sądy muszą być i zawsze były organizowane przez pa
    > ństwo za każdym razem, gdy jakiekolwiek zawiązywano, to sobie zajrzyj do histor
    > ii.

Ty to wyjasnisz lepiej i prosciej.

BTW: argumentu ktorego uzyles.
    Zajzyj sobie do ww historii, bedziesz wiedziec dlaczego ilosc "uslug" oplacanych przez panstwo wraz z uplywem czasu sie zwiekszala i jak to wplynelo na jakosc/komfort zycia wiekszosci.

Stad moze jednak popularnosc takiego wlasnie modelu na swiecie, ze jednak panstwo ma ciut wiecej do zrobienia/powiedzenia niz tylko wymienione przez ciebie podstawy.
    --
    Pozdrawiam,
    galtom

• schweppes1 19.03.19, 12:59
    Chodzi o to, że usługa ochrony zewnętrznej i wewnętrznej jest niezbędna do bytu państwa (okupanta). Można ją teoretycznie outsourcować, ale będzie problem z zabezpieczeniem wykonania tej usługi oraz zabezpieczeniem przed ryzykiem podkupienia i odwrócenia najemników przez sąsiednie państwa. Oczywiście, że najlepiej byłoby absolutnie wszystko oddać w ręce prywatne, ale skoro już żyjemy pośród państw i musimy takie niestety mieć, żeby nie zostać podbitym, to te tematy trzeba niestety skomunizować.

O ile oczywiście komuś zależy na tym, żeby taki twór jak Polska istniał.

Bo mi nie zależy, gdy widzę jak nisko stoimy w rankingu wolności ekonomicznej. Nigdy nie oddałbym nawet włosa z głowy za tego złodzieja i chama okupanta.

Osobiście najchętniej wypowiedziałbym wojnę któremuś państwu z czołówki tego rankingu, przegrał ją i dał się przez nich skolonizować. Niestety, zdaje się, że obecnie ONZ na to nie pozwoli, więc chcąc żyć blisko mojej rodziny i przyjaciół, muszę tutaj siedzieć pod tym butem chama.
  • galtomone 19.03.19, 13:08
    schweppes1 napisał:

> Chodzi o to, że usługa ochrony zewnętrznej i wewnętrznej jest niezbędna do bytu
    > państwa (okupanta).

o a chcemy miec okupanta????????????????????
    Sam sobie przeczysz.
    Lubisz byc zniewolony... czy jak?

Na cholere ci panstwo i ww. uslugi.

> Można ją teoretycznie outsourcować, ale będzie problem z z
    > abezpieczeniem wykonania tej usługi oraz zabezpieczeniem przed ryzykiem podkupi
    > enia i odwrócenia najemników przez sąsiednie państwa.

Acha, a w przypadku edukacji czy sluzby zdrowia, juz nie ma? :-)

Moze obce panstwo zaplaci, za to by narod sasiada byl coraz bardziej glupi (edukacja) i chory (sluzba zdrowia)... tu nie ma ryzyka?

> Oczywiście, że najlepiej
    > byłoby absolutnie wszystko oddać w ręce prywatne,

No to skoro najlepiej to po co proponujesz panstwowe zamiast dobrych i sprawdzonych (btw GDZIE????????????????????????) rozwiazan?

> ale skoro już żyjemy pośród p
    > aństw i musimy takie niestety mieć,

Dlaczego i dlaczgo?

Skoro panstwo jest takie zle, to dlaczego sa panstwa???
    Daczego z podwodu innych panstw my tez musimy miec?

> żeby nie zostać podbitym, to te tematy trze
    > ba niestety skomunizować.

Acha... czyli przed nastaniem TFU - panstwa - ludzie na siebie nie napadali i sie nie wyrzynali?

> O ile oczywiście komuś zależy na tym, żeby taki twór jak Polska istniał.

Mnie nie specjalnie zalezy na nazwie.

> Osobiście najchętniej wypowiedziałbym wojnę któremuś państwu z czołówki tego ra
    > nkingu, przegrał ją i dał się przez nich skolonizować.

A wyzej pisales, ze musimy miec panstwo bo nas podbija...
    Zaraz.. to nie lepiej, zeby nas podbili bez wypowiadania wojny???

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• schweppes1 19.03.19, 13:26
    galtomone napisał:

> o a chcemy miec okupanta????????????????????
    > Sam sobie przeczysz.
    > Lubisz byc zniewolony... czy jak?

Nie chcem, ale muszem. Bo inni mają i nie da się inaczej.

> Na cholere ci panstwo i ww. uslugi.

Żeby nie mieć gorszego państwa i więcej drogich usług.

> > Można ją teoretycznie outsourcować, ale będzie problem z z
    > > abezpieczeniem wykonania tej usługi oraz zabezpieczeniem przed ryzykiem p
    > odkupi
    > > enia i odwrócenia najemników przez sąsiednie państwa.

> Acha, a w przypadku edukacji czy sluzby zdrowia, juz nie ma? :-)

Nie, tym może zająć się rynek, gdy tylko będzie miał zabezpieczone mienie.

> Moze obce panstwo zaplaci, za to by narod sasiada byl coraz bardziej glupi (edu
    > kacja) i chory (sluzba zdrowia)... tu nie ma ryzyka?

Nie ma, bo rynek uzupełni to, czego ludzie potrzebują w tym zakresie.

> > Oczywiście, że najlepiej
    > > byłoby absolutnie wszystko oddać w ręce prywatne,
    >
    > No to skoro najlepiej to po co proponujesz panstwowe zamiast dobrych i sprawdzo
    > nych (btw GDZIE????????????????????????) rozwiazan?

No właśnie prywatnej armii i policji nikt n a dłużej nie sprawdził, a szpitale tak.

> > ale skoro już żyjemy pośród p
    > > aństw i musimy takie niestety mieć,

Bo możemy mieć gorsze, które będzie nas bardziej okradać.

> Skoro panstwo jest takie zle, to dlaczego sa panstwa???
    > Daczego z podwodu innych panstw my tez musimy miec?

Bo mając inne możemy być bardziej okradani.

> > żeby nie zostać podbitym, to te tematy trze
    > > ba niestety skomunizować.
    >
    > Acha... czyli przed nastaniem TFU - panstwa - ludzie na siebie nie napadali i s
    > ie nie wyrzynali?

Też. Ale głównie byli napadani i okradani przez ościenne zawiązane już państwa.

> > O ile oczywiście komuś zależy na tym, żeby taki twór jak Polska istniał.
    >
    > Mnie nie specjalnie zalezy na nazwie.
    >
    > > Osobiście najchętniej wypowiedziałbym wojnę któremuś państwu z czołówki t
    > ego ra
    > > nkingu, przegrał ją i dał się przez nich skolonizować.
    >
    > A wyzej pisales, ze musimy miec panstwo bo nas podbija...
    > Zaraz.. to nie lepiej, zeby nas podbili bez wypowiadania wojny???

Nie, bo wtedy podbije nas ten co ma blisko i jest silny. I może nas bardziej okradać niż obecny. A wypowiadając wojnę możemy sobie wybrać okupanta. Ja bym sobie wybrał coś z do 20. pozycji www.heritage.org/index/ranking najlepiej anglojęzyczne.
  • galtomone 19.03.19, 14:34
    schweppes1 napisał:

> galtomone napisał:
    >
    > > o a chcemy miec okupanta????????????????????
    > > Sam sobie przeczysz.
    > > Lubisz byc zniewolony... czy jak?
    >
    > Nie chcem, ale muszem. Bo inni mają i nie da się inaczej.

A dlaczego inni tak maja?
    Moze jednak panstwo jest po prostu potrzebne, skoro brak panstwa (nie liczac plemion - choc to tez forma "panstwa") sie nie przyjal nigdzie na swiecie?

> > Na cholere ci panstwo i ww. uslugi.
    >
    > Żeby nie mieć gorszego państwa i więcej drogich usług.

Nie rozumiem.
    Panstwo potrzebne, zeby nie bylo gorszego panstwa?

>
    > > > Można ją teoretycznie outsourcować, ale będzie problem z z
    > > > abezpieczeniem wykonania tej usługi oraz zabezpieczeniem przed ryzy
    > kiem p
    > > odkupi
    > > > enia i odwrócenia najemników przez sąsiednie państwa.
    >
    > > Acha, a w przypadku edukacji czy sluzby zdrowia, juz nie ma? :-)
    >
    > Nie, tym może zająć się rynek, gdy tylko będzie miał zabezpieczone mienie.

A w przypadku innych nie moze???
    Nie widze roznicy.

>
    > > Moze obce panstwo zaplaci, za to by narod sasiada byl coraz bardziej glup
    > i (edu
    > > kacja) i chory (sluzba zdrowia)... tu nie ma ryzyka?
    >
    > Nie ma, bo rynek uzupełni to, czego ludzie potrzebują w tym zakresie.

A w zakresie policji nie uzupelni?

> No właśnie prywatnej armii i policji nikt n a dłużej nie sprawdził, a szpitale
    > tak.

Ale nie jako wylaczne rozwiazanie...

> > Skoro panstwo jest takie zle, to dlaczego sa panstwa???
    > > Daczego z podwodu innych panstw my tez musimy miec?
    >
    > Bo mając inne możemy być bardziej okradani.

Albo mniej? Albo inaczej?

> > > żeby nie zostać podbitym, to te tematy trze
    > > > ba niestety skomunizować.
    > >
    > > Acha... czyli przed nastaniem TFU - panstwa - ludzie na siebie nie napada
    > li i s
    > > ie nie wyrzynali?
    >
    > Też. Ale głównie byli napadani i okradani przez ościenne zawiązane już państwa.

A gdy nie bylo panstw to przez kogo?
    I dlaczego powstaly panstwa?

> > > O ile oczywiście komuś zależy na tym, żeby taki twór jak Polska ist
    > niał.
    > >
    > > Mnie nie specjalnie zalezy na nazwie.
    > >
    > > > Osobiście najchętniej wypowiedziałbym wojnę któremuś państwu z czoł
    > ówki t
    > > ego ra
    > > > nkingu, przegrał ją i dał się przez nich skolonizować.
    > >
    > > A wyzej pisales, ze musimy miec panstwo bo nas podbija...
    > > Zaraz.. to nie lepiej, zeby nas podbili bez wypowiadania wojny???
    >
    > Nie, bo wtedy podbije nas ten co ma blisko i jest silny. I może nas bardziej okradać niż obecny. A wypowiadając wojnę możemy sobie wybrać okupanta.

Nowa Zelandię? Czy moze jednak tez sasiada?

Ja bym sobie wybrał coś z do 20. pozycji www.heritage.org/index/ranking najlepiej anglojęzyczne.

Szwecja? Proby juz byly :-)
    Nie bardzo widze jak mamy napasc i sie poddac Kanadzie czy Gruzji...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• schweppes1 19.03.19, 15:13
    galtomone napisał:

> schweppes1 napisał:
    >
    > > galtomone napisał:

> A dlaczego inni tak maja?
    > Moze jednak panstwo jest po prostu potrzebne, skoro brak panstwa (nie liczac pl
    > emion - choc to tez forma "panstwa") sie nie przyjal nigdzie na swiecie?

Może. Dlatego nie postuluję likwidacji państwa, a jedynie złodziejskiego państwa, jakie mamy teraz.

> > > Na cholere ci panstwo i ww. uslugi.
    > >
    > > Żeby nie mieć gorszego państwa i więcej drogich usług.
    >
    > Nie rozumiem.
    > Panstwo potrzebne, zeby nie bylo gorszego panstwa?

Tak, bo żyjesz w sąsiedztwie państw, które mają chrapkę na nasze zasoby, i może jego przywódca chciałby się nimi z tobą mniej dzielić, niż obecny. Likwidując państwo natychmiast staniesz się poddanym silniejszego, być może większego złodzieja.

> A w przypadku innych nie moze???
    > Nie widze roznicy.

No nie, najpierw trzeba zabezpieczyć fizycznie kapitał i wolny rynek przed bandytą zewnętrznym i wewnętrznym, który potem może być swobodnie dysponowany na wolnym rynku.

> A w zakresie policji nie uzupelni?

W zakresie policji być może tak, ale ktoś musi zagwarantować egzekwowanie, czyli armia, która musi zostać. Można więc przypuścić, że w wersji minimum policję można akurat sprywatyzować.

> Albo mniej? Albo inaczej?

Nie wiem. Z zachodu może mniej i lepiej, ze wschodu raczej więcej i gorzej, patrząc empirycznie. Kwestia po co ryzykować, skoro można sobie zbudować własny, jeszcze mniej złodziejski system.

> A gdy nie bylo panstw to przez kogo?
    > I dlaczego powstaly panstwa?

Przez sąsiednie plemiona. A państwa powstały po to właśnie, żeby ochraniać ludzi na większą skalę, czyli taniej, i żeby tworzyć większe grupy, które trudniej najechać.

> Nowa Zelandię? Czy moze jednak tez sasiada?

Nie musi to być sąsiad. Ma zapewniać najwięcej wolności, zwłaszcza ekonomicznej. Najbliższym "sąsiadem" będącym wysoko w rankingu jest Szwajcaria, Holandia, ale bezpośredni sąsiedzi tacy jak Litwa, Czechy czy Niemcy też są wysoko (o wiele wyżej niż my).

> Ja bym sobie wybrał coś z do 20. pozycji <a href="www.heritage.org/index/ranking"
    > Szwecja? Proby juz byly :-)
    > Nie bardzo widze jak mamy napasc i sie poddac Kanadzie czy Gruzji...

Wysłać samoloty i ich pozaczepiać? Nie wiem. Anglicy nie mieli problemu z podbijaniem i kolonizowaniem "satelitarnym", a nie było wtedy ani internetu, ani telefonów, ani rakiet, ani samolotów.
  • galtomone 19.03.19, 15:23
    schweppes1 napisał:

> Może. Dlatego nie postuluję likwidacji państwa, a jedynie złodziejskiego państw
    > a, jakie mamy teraz.

A nie sadzisz, ze to kwestia perspektywy?
    Ze w panstwa ktore proponujesz sa tacy jak ty, co tez sie czuja okradani?

> > Panstwo potrzebne, zeby nie bylo gorszego panstwa?
    >
    > Tak, bo żyjesz w sąsiedztwie państw, które mają chrapkę na nasze zasoby, i może
    > jego przywódca chciałby się nimi z tobą mniej dzielić, niż obecny.

No to moze nie jest tak zle, skoro obecny sie dzieli?
    Raz piszesz, zemamy zlodziejskie panstwo.
    Potem ze inne nas okradnie mniej...
    za chwile, ze inne nas okradnie bardziej.

Gubie sie...

> Likwidując
    > państwo natychmiast staniesz się poddanym silniejszego, być może większego złod
    > zieja.

Byc moze, byc moze nie...
    Byc moze u nas wcale nie jest tak zle?

Jak to mowia, wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma...

> No nie, najpierw trzeba zabezpieczyć fizycznie kapitał i wolny rynek przed band
    > ytą zewnętrznym i wewnętrznym, który potem może być swobodnie dysponowany na wo
    > lnym rynku.

Jak?
    Silniejszy/wiekszosc zawsze moze zmienic zabezpieczenia/prawo.

> > A w zakresie policji nie uzupelni?
    >
    > W zakresie policji być może tak, ale ktoś musi zagwarantować egzekwowanie, czyl
    > i armia, która musi zostać.

Rynek nie wystarczy?

> Nie wiem. Z zachodu może mniej i lepiej, ze wschodu raczej więcej i gorzej, pat
    > rząc empirycznie. Kwestia po co ryzykować, skoro można sobie zbudować własny, j
    > eszcze mniej złodziejski system.

No to moze lepiej zeby PL zostala i ja jednak zmieniac wg wlasnej wizji?

> > A gdy nie bylo panstw to przez kogo?
    > > I dlaczego powstaly panstwa?
    >
    > Przez sąsiednie plemiona. A państwa powstały po to właśnie, żeby ochraniać ludz
    > i na większą skalę, czyli taniej, i żeby tworzyć większe grupy, które trudniej
    > najechać.

No to wracamy do tego, ze jednak panstwo jest OK, potrzebne i musi byc.
    a to jak obywatele je urzadza to osobna sprawa.

> Nie musi to być sąsiad.

No to jak nas ma NZ okupować? :-)

> Ma zapewniać najwięcej wolności, zwłaszcza ekonomicznej
    > .

Za darmo? :-)

> Najbliższym "sąsiadem" będącym wysoko w rankingu jest Szwajcaria, Holandia, a
    > le bezpośredni sąsiedzi tacy jak Litwa, Czechy czy Niemcy też są wysoko (o wiel
    > e wyżej niż my).

Jakos marnie widze te checi.
    Sam bys nie chcial za free nikogo okupować.

> > Ja bym sobie wybrał coś z do 20. pozycji <a href="www.heritage.org/index/ranking"
    > > Szwecja? Proby juz byly :-)
    > > Nie bardzo widze jak mamy napasc i sie poddac Kanadzie czy Gruzji...
    >
    > Wysłać samoloty i ich pozaczepiać? Nie wiem.

No wlasnie. Daj znac jak bedziesz wiedzial.

> Anglicy nie mieli problemu z podbi
    > janiem i kolonizowaniem "satelitarnym", a nie było wtedy ani internetu, ani tel
    > efonów, ani rakiet, ani samolotów.

A efekt? I za free i zeby tym skolonizowanym bylo lepiej tego nie robili...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• schweppes1 19.03.19, 15:47
    galtomone napisał:

> A nie sadzisz, ze to kwestia perspektywy?
    > Ze w panstwa ktore proponujesz sa tacy jak ty, co tez sie czuja okradani?

Możliwe, ale ja proponuję najłagodniejszą "kradzież", jaka jest w ogóle możliwa. Każdy, kto zaproponuje mniejszą, zostanie podbity przez państwo, które będzie okradało go podobnie lub bardziej niż przed i wielokrotnie bardziej niż w "moim" państwie.

> No to moze nie jest tak zle, skoro obecny sie dzieli?
    > Raz piszesz, zemamy zlodziejskie panstwo.
    > Potem ze inne nas okradnie mniej...
    > za chwile, ze inne nas okradnie bardziej.
    >
    > Gubie sie...

Jest źle, bo zabiera tobie wielokrotnie więcej, niż mógłby zabierać. Lepiej jest być okradanym mniej, niż więcej - to chyba logiczne. A ja proponuję "haracz" najniższy z możliwych, potrzebnych do istnienia państwa. Wielokrotnie niższy nie tylko od obecnego panującego, ale też od jakiegokolwiek najniższego obecnie na świecie.

> Byc moze, byc moze nie...
    > Byc moze u nas wcale nie jest tak zle?
    >
    > Jak to mowia, wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma...

Patrząc na naszych bezpośrednich sąsiadów z silną armią, na pewno znacznie się nie poprawi, więc warto poprawić sobie znacznie samemu.

> > No nie, najpierw trzeba zabezpieczyć fizycznie kapitał i wolny rynek prze
    > d band
    > > ytą zewnętrznym i wewnętrznym, który potem może być swobodnie dysponowany
    > na wo
    > > lnym rynku.
    >
    > Jak?

Tak, jak wymusi prawo popytu i podaży.

> Silniejszy/wiekszosc zawsze moze zmienic zabezpieczenia/prawo.

Patrząc po tym co robili przez dekady u siebie, nic na to nie wskazuje. Raczej w kolonii nie urządzą lepiej niż sobie.

> > > A w zakresie policji nie uzupelni?
    > >
    > > W zakresie policji być może tak, ale ktoś musi zagwarantować egzekwowanie
    > , czyl
    > > i armia, która musi zostać.

Nie, bo jeżeli ludzie będą chcieli kraść i mordować, to trzeba im tego zabronić i wymusić egzekwowanie tych zakazów. Być może udałoby się wyoutsourcować policję, ale wojsko, które jest gwarantem suwerenności, na pewno nie.
    >
    > > Nie wiem. Z zachodu może mniej i lepiej, ze wschodu raczej więcej i gorze
    > j, pat
    > > rząc empirycznie. Kwestia po co ryzykować, skoro można sobie zbudować wła
    > sny, j
    > > eszcze mniej złodziejski system.
    >
    > No to moze lepiej zeby PL zostala i ja jednak zmieniac wg wlasnej wizji?

Oczywiście, że lepiej. I tak też preferuję.

> No to wracamy do tego, ze jednak panstwo jest OK, potrzebne i musi byc.
    > a to jak obywatele je urzadza to osobna sprawa.

No przecież od samego początku pisałem, że państwo musi być. Jeżeli chcemy żyć w państwie o największej wolności na świecie, to nie uda się tego osiągnąć zostając kolonią, tylko trzeba to stworzyć własnym sumptem.

> > Nie musi to być sąsiad.
    >
    > No to jak nas ma NZ okupować? :-)

Tak samo, jak robili to brytyjczycy na całym globie, tylko łatwiej i sprawniej, bo mamy internet, telefony i samoloty.

> > Ma zapewniać najwięcej wolności, zwłaszcza ekonomicznej
    > > .
    >
    > Za darmo? :-)

Nie. Minimalnym możliwym kosztem potrzebnym na zapewnienie bezpieczeństwa życia i mienia. Wielokrotnie niższym niż obecnie.

> > Najbliższym "sąsiadem" będącym wysoko w rankingu jest Szwajcaria, Holandi
    > a, a
    > > le bezpośredni sąsiedzi tacy jak Litwa, Czechy czy Niemcy też są wysoko (
    > o wiel
    > > e wyżej niż my).
    >
    > Jakos marnie widze te checi.
    > Sam bys nie chcial za free nikogo okupować.

Ale może się zdarzyć, że nawet jak doliczą sobie "marżę", to i tak wyjdzie nam lepiej niż obecnie.

> > > Ja bym sobie wybrał coś z do 20. pozycji <a href="www.heritage.org/index/ranking"
    > > > Szwecja? Proby juz byly :-)
    > > > Nie bardzo widze jak mamy napasc i sie poddac Kanadzie czy Gruzji..
    > .
    > >
    > > Wysłać samoloty i ich pozaczepiać? Nie wiem.
    >
    > No wlasnie. Daj znac jak bedziesz wiedzial.

Ok, daję - trzeba wypowiedzieć wojnę zgodnie z prawem międzynarodowym.

> A efekt? I za free i zeby tym skolonizowanym bylo lepiej tego nie robili...

Efekt był znakomity. Po likwidacji kolonii murzyni oczywiście znowu stali się biedni, ale w czołówce rankingu do dziś przeważają byłe kolonie brytyjskie.
  • samspade 19.03.19, 12:33
    schweppes1 napisał:

> No nie będą.

Będą. Prywatne przecież zawsze jest sprawniejsze.

> Administracja nie ma mówić co tobie wolno, mentalny niewolniku. Od
    > tego jest prawo.

Czyli niewolnictwo. Prawo? Ktoś ma ustalać co mi wolno a co nie? Komuna.
    I ty mówisz że jestem niewolnikiem a sam mówisz że coś ma ci zakazać pewnych rzeczy.
    Zabawne.

> A dlaczego wojsko, policja i sądy muszą być i zawsze były organizowane przez pa
    > ństwo za każdym razem, gdy jakiekolwiek zawiązywano, to sobie zajrzyj do histor
    > ii.

Zapomniałeś komuchu dodać po wyrazie państwo Tfu, na pohybel i temu podobne.
  • schweppes1 19.03.19, 13:00
    Tak, niestety trzeba tobie zakazać kraść, zwłaszcza gdy obecnie pobierasz 500+.
  • samspade 19.03.19, 13:15
    schweppes1 napisał:

> Tak, niestety trzeba tobie zakazać

Czyli jesteś czerwoną świnią.
    Hołota mówi co komu wolno a co nie.
  • schweppes1 19.03.19, 13:17
    Nie. Hołota okrada innych.
  • samspade 19.03.19, 13:23
    Powiedział czerwony kmiot chcący nakazów i zakazów.
    A ja kmiocie nie okradam. Uczciwie płace podatki w tym grajdole. Gdyby nie podatki takich jak ja i miliony innych nie miłą byś po czym jeździć samochodem.
  • schweppes1 19.03.19, 13:30
    No to jeżeli nie okradasz, to czemu się tak martwisz tym zakazem kradzieży, komuszku? Może jednak chciałbyś coś podwędzić i liczyłbyś na przyzwolenie w nowym państwie?
  • samspade 19.03.19, 13:39
    schweppes1 napisał:

> No to jeżeli nie okradasz, to czemu się tak martwisz tym zakazem kradzieży

Pomyliły ci się osoby do których piszesz. Ja się nie martwię.

> Może jednak chciałbyś coś podwędzić i liczyłbyś na przyzwolenie w nowym
    > państwie?

Piszesz o sobie.
  • schweppes1 19.03.19, 14:12
    > Zapomniałeś komuchu dodać po wyrazie państwo Tfu, na pohybel i temu podobne.

Wiesz, czasami już mi się nawet nie chce pluć na tych chamów, choć się staram. Przydałby się jakiś skrót klawiaturowy.
  • galtomone 19.03.19, 11:52
    Nie ma zwiazku jednego z drugim.
    To moze i sklepy odetnijmy od panstwowej kasy.... przeciez dzis zdarza im sie zatrudniać pedofilow/mordercow/zlodzei/itd..

BTW: wejherowo.naszemiasto.pl/artykul/dyrektor-przedszkola-w-wejherowie-aresztowany-za-seksualne,4643323,art,t,id,tm.html - co prawda praconic.. ale jakos rynek na to pozwolil... dopiero policja musiala go aresztowac, WTF?

Zreszta wiekszosc afer jakos tez dotyczy prywatnych przedszkoli a nie panstwowych... ciekawe...

Z mojego p. widzenia szkola panstwowa tez okazala sie lepsza od prywatnej/spolecznej na wielu poziomach. Reklama sobie, czesne zgodne z prawa, rzeczywistosc alternatywna.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• vogon.jeltz 19.03.19, 10:05
    > natychmiast rynek spozycjonowałby szkoły
    > i kościoły na "zdrowe" i pedofilskie

O, wrócił nasz ulubiony kuc randroid!

Pomijając już resztę twojego socjopatycznego bełkotu, Kościół Katolicki jest korporacją prywatną i działa zasadniczo w warunkach tzw. wolnego rynku usług religijnych. I co, pomogło?

> Pedofilia w szkołach podstawowych
    > - to dopiero musi być rzeźnia

Z pewnością zaraz podrzucisz nam tu jakiś raport opisujący systematyczne i wieloletnie wykorzystywanie dzieci w szkołach podstawowych przez nauczycieli i systemowe tuszowanie tych przestępstw przez władze oświatowe. Czekamy z niecierpliwością!
  • schweppes1 19.03.19, 11:39
    vogon.jeltz napisał:

> Pomijając już resztę twojego socjopatycznego bełkotu, Kościół Katolicki jest ko
    > rporacją prywatną i działa zasadniczo w warunkach tzw. wolnego rynku usług reli
    > gijnych. I co, pomogło?

Nie działa. Jest konkordat. Do tego nie płacą identycznych podatków jak inne firmy, a powinni, bo świadczą podobną usługę jak np. gabinety psychologiczne. To zwykłe, komunistyczne pasożytnictwo, które trzeba natychmiast odciąć od (tfu!) państwa (na pohybel!) i puścić samopasem. Niech żyją w 100% z datków wiernych minus podatek, i wtedy zobaczymy ile to warte.

> > Pedofilia w szkołach podstawowych
    > > - to dopiero musi być rzeźnia
    >
    > Z pewnością zaraz podrzucisz nam tu jakiś raport opisujący systematyczne i wiel
    > oletnie wykorzystywanie dzieci w szkołach podstawowych przez nauczycieli i syst
    > emowe tuszowanie tych przestępstw przez władze oświatowe. Czekamy z niecierpliw
    > ością!

Nie, wystarczy wiedzieć z iloma dorosłymi dzieci mają tam kontakt w porównaniu z kościołem, a następnie sprawdzić jaki odsetek dorosłych jest pedofilami, matołku.
  • galtomone 19.03.19, 11:56
    Kto i na podstawie czego wyliczyć należny podatek?
    Kto go skasuje i na co będzie wydany?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• schweppes1 19.03.19, 12:07
    Albo ryczałt, albo nakaz rejestrowania datków. Szczegóły techniczne. Nie widzę problemu, kościelny może latać z terminalem GPRS. Może nawet okaże się lepiej dla finansów kościoła, bo nie będzie miał możliwości podwędzenia czegoś z tacy.

Kto go skasuje? Minimalna administracja, o której wspomniałem. Przy odpowiedniej informatyzacji pewnie kilkadziesiąt razy mniejsza niż obecna skarbówka. W UK likwidują skarbówki jedna za drugą, a przeciętny przedsiębiorca nawet nie wie jak to wygląda.

Na co będzie wydany? Wyłącznie na usługi, które zapewniają tobie i twojemu majątkowi bezpieczeństwo. Na nic więcej.
  • samspade 19.03.19, 12:36
    Wszystko pięknie tyle że nigdzie nie została wprowadzona wizja o jakiej piszesz.
    A prawdziwy wolnościowiec powinien napisać że bezpieczeństwo sobie sam.
    Ale ty jesteś czerwonym kmiotem i oczekujesz że państwo tfu na pohybel zad ba o twoje bezpieczeństwo. Ciota jesteś a nie facet.
  • schweppes1 19.03.19, 13:04
    Nie oczekuję, ale zakładamy, że chcemy żyć w Polsce (chyba, że nie?). Ja akurat niekoniecznie chcę, delikatnie mówiąc, ale jeżeli nie zabezpieczysz tego, to możesz zostać podbity np. przez Rosję, po czym mieć jeszcze gorzej niż przedtem. Ja jak już miałbym być podbity, to lepiej przez Singapur, Hong Kong, Nową Zelandię, Szwajcarię, Irlandię czy UK, niż przez Rosję.
  • samspade 19.03.19, 13:17
    Oczekujesz czerwony kmiotku. Sam napisałeś że państwo tfu na pohybel powinno zapewnić tobie bezpieczeństwo.
  • schweppes1 19.03.19, 13:31
    Oczekuję przy założeniu, że ma to być dalej Polska.
  • samspade 19.03.19, 14:16
    schweppes1 napisał:

> Oczekuję

Czyli mentalny niewolnik z ciebie. Oczekujesz że państwo tfu, na pohybel cie ochroni.
  • schweppes1 19.03.19, 14:24
    Tak, musi mnie ochronić przed gorszym państwem, które będzie mnie bardziej okradać. Z dwojga złego wolę to państwo, które mnie mniej okrada. Z czym masz problem, komuszku?
  • samspade 19.03.19, 14:35
    To ty masz problem repie.
    Ja tylko śmieję się z ciebie i twojej żelaznej konsekwencji. Raz państwo na pohybel a za chwilę państwo ma cię obronić.
    Raz chcesz żyć w Polsce a za chwilę chcesz poddać się okupacji innego państwa na pohybel. Co ciekawe nie przeszkadza ci że chcesz poddać się okupacji państw gdzie wolność wcale nie jest większa od Polski. A w przypadku Singapuru z ich milionem zakazów jest wprost przeciwnie.
    Ale kto oczekiwał by czegoś więcej od korwinoida,
  • schweppes1 19.03.19, 14:56
    Ty masz problem - z czytaniem ze zrozumieniem.

Ja pluję na obecne państwo, które zabiera mi wielokrotnie więcej pieniędzy, niż potrzebuje.

Nigdy nie chciałem żyć w Polsce. Chcę żyć wśród mojej rodziny i przyjaciół, nie będąc jednocześnie okradanym, lub w miarę możliwości będąc okradanym jak najmniej.

Wolność w Singapurze jest znacznie większa niż w Polsce: www.heritage.org/index/country/singapore
  • nazimno 19.03.19, 15:58

www.heritage.org/index/visualize?cnts=singapore|poland&src=country
  • schweppes1 19.03.19, 16:07
    Dzięki.

Klikając dowolną zakładkę mającą w nazwie "freedom", w każdej z nich Singapur jest wyżej.
  • samspade 19.03.19, 18:39
    schweppes1 napisał:

> Ja pluję na obecne państwo, które zabiera mi wielokrotnie więcej pieniędzy, niż
    > potrzebuje.
    >
    > Nigdy nie chciałem żyć w Polsce.

A twoim podejściem do państwa będziesz dalej pluł. Bądź się wyprowadzisz.
    Bo ludzie chcą żeby były drogi wodociągi kanalizacje szkoły itp.
    Czy choćby oświetlone ulice i chodniki po zmroku.

> Wolność w Singapurze jest znacznie większa niż w Polsce

Dlatego nie wolno chodzić nago po domu, żuć gum i pierdyliard innych zakazów.
    Rzeczywiście wolność
  • galtomone 19.03.19, 12:39
    schweppes1 napisał:

> Albo ryczałt, albo nakaz rejestrowania datków. Szczegóły techniczne. Nie widzę
    > problemu, kościelny może latać z terminalem GPRS. Może nawet okaże się lepiej d
    > la finansów kościoła, bo nie będzie miał możliwości podwędzenia czegoś z tacy.

No ja widze sporo problemow.
    Im mniej wykazesz, tym mniej zaplacisz. To jasne.

Zatem latwo tu o opcje takie, by wierny nie chcial rachunku - bedzie taniej.

Kto i jak ma to kontrolowac. GPRS sam nie stwierdzi ile ksiadz do kieszeni chowa - bo to tylk rodzaj transmisji danych.

> Kto go skasuje? Minimalna administracja, o której wspomniałem.

Co to jest - juz pytalem - minimalna administracja. Kto ja stworzy, wybierze, zorganizuje, skontroluje i oplaci itd...
    Skad nagle twoja administracja ma byc bardziej wydolna niz obecna?

> Przy odpowiednie
    > j informatyzacji pewnie kilkadziesiąt razy mniejsza niż obecna skarbówka.

A skad, za co i kto wybierze - wezmiemy te odpwiednia informatyzacje.
    Skad wiesz ze wybierajacy wybierze dobrze i uczciwe?
    Referendum?

> W UK
    > likwidują skarbówki jedna za drugą, a przeciętny przedsiębiorca nawet nie wie j
    > ak to wygląda.

No i? Wg ciebie UK jest dobrym panstwem - bo np. sluzba zdrowia tam nie jest prywatna, szkoly sa publiczne, a jak widac po obecnym burdelu wladza niewydolna...

W kazdym razie UK ie bardzo pasuje mi do Twojej wizji prywatnego i sprawnego panstwa.

> Na co będzie wydany? Wyłącznie na usługi, które zapewniają tobie i twojemu mają
    > tkowi bezpieczeństwo. Na nic więcej.

I kto bedzie o tym decydowac?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• trypel 19.03.19, 12:59
    schweppes1 napisał:

> Pedofilia w kościele to jest pikuś. Pedofilia w szkołach podstawowych - to dopi
    > ero musi być rzeźnia.
    www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/ofiara-pedofilii-odpowiada-biskupowi-opolskiemu-k%C5%82ama%C5%82e%C5%9B-m%C3%B3j-szacunek-do-ciebie-nie-istnieje/ar-BBUX1bK
    znasz jakiegos dyrektora szkoły który każe rodzicom przysiąc na krzyz żeby nikomu nie powiedzili o zdarzeniu?

" Zamknęli nam usta. Kazali mnie i mojej przyjaciółce złożyć przysięgę pod Krzyżem, z jedną ręką na sercu, z drugą na Piśmie Świętym, że nie możemy o tej sprawie nikomu powiedzieć, że nie może to wyjść poza mury tego budynku. Dobrze wiedzieli, że zrobimy tak, jak oni nam powiedzieli, że dla mnie przysięga na Pismo Święte to przysięga, której nie wyobrażałam sobie złamać

- mówiła w Sejmie kobieta."

a jak nie znasz to przestań pieprzyć głupoty

--
  • schweppes1 19.03.19, 13:16
    Może nie na krzyż, ale na np. encyklopedię PWN. A nie widzisz takich artykułów, bo temat pedofilii w KK jest dużo bardziej rentowny pod względem reklam. W dodatku masz silne lobby makreli, która ma ból dupy, że nie mamy jeszcze zamachów w PL.
  • samspade 19.03.19, 13:19
    Przysięga na encyklopedię PWN.
    Mocne prochy łykasz.
    Wpierw scenariusz anarchii a teraz to.
  • schweppes1 19.03.19, 13:33
    No nie wiem, może być też na atlas świata. Nieważne. Ważne, że tematy pedofilii w szkołach są pomijane, bo nie są tak modne jak w kk i za mało firm chce się reklamować pod takimi artykułami. A wy to łykacie jak pelikaniątka.
  • samspade 19.03.19, 13:42
    schweppes1 napisał:

> Ważne, że tematy pedofilii w szkołach są pomijane, bo nie są tak modne jak w kk

Może dlatego że nauczyciel pedofil nie jest przenoszony do innej szkoły?
    Jesteś durniem. Nie chodzi o to że zdarzały się akty pedofilii ale o brak reakcji na nie i w sumie na ciche przyzwolenie.
  • schweppes1 19.03.19, 13:50
    A skąd wiesz, że nie jest? Bo Michnik w gazecie o tym nie napisał?
  • samspade 19.03.19, 13:52
    Podaj więc przypadki gdzie pedofil pozostaje bezkarny ponieważ jest nauczycielem.
    Z dowolnej prasy.
  • schweppes1 19.03.19, 13:59
    Przecież już ci pisałem, że nic nie przynosi tyle reklam, co artykuł o pedofilii w KK.
  • trypel 19.03.19, 14:07
    skoro o tym wiesz to moze jakies konkrety - ile dom mediowy dopłaca za reklame w numerze z pedofilią w KK?
    ja płacąc za reklamy nigdy tego nie zauwazyłem ale moze sie myle. Nikt tez mi nie powiedział - decyduj sie szybciej bo bedzie artykuł o proboszczu z Tylawy wiec kolejka reklamodawców kończy sie za rogiem.
    ale nie mówie że tak nie jest - tylko czekam na jakies konkrety

--
  • schweppes1 19.03.19, 14:22
    Mam kolegę, który handluje reklamami w internecie na szeroką skalę od wielu lat. Pedofilia w KK jest w czołówce w kategorii obyczajowej pod względem monetyzacji kontentu, a pionierem tego biznesu jest red. tow. Michnik. On to rozkręcił, a utrzymują to pożyteczni idioci tacy jak wy. Nie mam z tym problemu, niech się biznes reklamowy kręci, natomiast trochę mi szkoda dzieci, bo rozdmuchując temat dodajecie pedofilom splendoru i zjawisko będzie się dzięki wam rozwijać.
  • trypel 19.03.19, 14:37
    klikalnosc na temat a koszt reklamy to dwie rózne sprawy. Pusc njusa że Rydzyk posuwa Misiewicza i tez bedziesz miał ruch na stronie a dzieci tam nie bedzie.

a tego to już nie jestem w stanie pojąć: bo rozdmuchując temat dodajecie pedofilom splendoru i zjawisko będzie się dzięki wam rozwijać.
    w jaki sposob pokazywanie co narozrabiał chuj proboszcz pozwoli zjawisku sie rozwijać?

--
  • samspade 19.03.19, 14:12
    Czyli nie masz żadnych danych tylko swoje głębokie przekonanie.
    A reklamy we frondzie przy artykułach o pedofilii? ciekawe.
  • schweppes1 19.03.19, 14:10
    Nigdy nie podałem scenariusza anarchii.
  • samspade 19.03.19, 14:22
    A likwidacja państwa, jego instytucji to nie jest anarchia.
  • schweppes1 19.03.19, 14:26
    Nigdy nie proponowałem likwidacji państwa, bo w tym przypadku narażamy się na ryzyko podbicia przez państwo, które będzie nas bardziej okradać. Proponowałem ewentualnie wypowiedzenie wojny wybranemu państwu z czołówki rankingu wolności ekonomicznej, przegranie jej i poddanie się ich okupacji.
  • samspade 19.03.19, 14:36
    Kolejny scenariusz na serial. :)
  • trypel 19.03.19, 13:21
    aha
    myslałem że nic juz mnie nie zaskoczy a tu jednak wciąż ciekawe teorie spiskowe.
    wrzucaj czesciej takie ciekawe kawałki, od małego lubie sf

--
  • schweppes1 19.03.19, 13:34
    Po sf to do Michnika idź, jak w cytowanym artykule. On ma tego bez liku.
  • trypel 19.03.19, 13:40
    cytat był z wystąpienia w sejmie. Ale pewnie tam tez kłamią i jest spiseq

--
  • galtomone 19.03.19, 13:24
    "Może nie na krzyż, ale na np. encyklopedię PWN. [...] W dodatku masz silne lobby makreli, która ma ból dupy, że nie mamy jeszcze zamachów"

Boszeeee..... serio? :-)
    Nie wiem czy sie smiac czy plakac.
    Generalnie gdybys tego nie napisal, to nie wierzylbym, ze ktos mze na powaznie tak odbierac rzeczywistosc.

Zapewne tez uwazasz, ze wiele osob dybie na Twoje zycie i szczescie? - zapewne (tfu) panstwo (na pohybel)? :-)

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• samspade 19.03.19, 13:30
    galtomone napisał:

> Zapewne tez uwazasz, ze wiele osob dybie na Twoje zycie i szczescie? - zapewne
    > (tfu) panstwo (na pohybel)? :-)

Mowa. Państwo za pieniądze które ukradło ludziom w formie podatków zbudowało drogi na których może zginąć.
    Ale gdy tacy jak on dojdą do władzy państwo utrzymywać się będzie ze swoich pieniędzy. Przestaną okradać ludzi i kazać płacić podatki. I nie będzie dróg.
  • schweppes1 19.03.19, 13:36
    No z takimi poglądami jak moje, to okupant bardzo chętnie by mnie się pozbył.
  • samspade 19.03.19, 13:40
    Z takimi poglądami jak twoje byłbyś idealnym obywatelem dla okupanta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.