Dodaj do ulubionych

OT:BTW homoseksualizmu jako "choroby" i odstępstwa

19.03.19, 13:43
Jak to przy okazji kolejnych wakat gdzie ta dyskusja i temat się pojawiają, padają najczęściej argumenty pt. choroba, odstępstwo od normy, itd...

Bardzo podobnie (i to nie tak dawno) traktowano osoby leworęczne.
Od uznania, że są siedliskiem zła - po przywiązywanie dzieciom rąk do krzeseł w ramach "leczenia".

Jak rozumiem, dziś nie uważacie - Wy, co twierdzicie, że geje to "zło" - iż podobnie należy traktować mańkutów?

--
Pozdrawiam,
galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
Edytor zaawansowany
  • toreon 19.03.19, 14:23
    Pierwsze słyszę
    Mnie zawsze imponowali leworęczni bo ja tak nie umiałem.
  • galtomone 19.03.19, 14:38
    Widzisz jak sie czasy zmienily...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?" - George Carlin
  • toreon 19.03.19, 14:42
    To może jeszcze raz. Pierwsze słyszę bo za moich (czyt. 30 lat temu) w ogóle takich zjawisk nie kojarzę.
  • galtomone 19.03.19, 16:18
    I?

Moja mam była przymuszana w szkole podstawowej do pisania prawą ręką...
    A im dalej wstecz tym było gorzej, aż do czasów gdzie leworęczny był często opętany przez diabła....

Widzisz jakąś analogię?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
  • toreon 19.03.19, 17:39
    Nie
  • galtomone 20.03.19, 08:05
    No cóż, jesli nie widzisz podobieństw w przypisywaniu i demonizowaniu ludzi z powodu inności to nie jestem wstanie Ci pomóc :-(.

A żonę traktujesz na równi, czy też jak jeszcze do "niedawna" gorszą kategorię człowieka? Pozwalasz jej głosowac, jeździć autem, itd?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • trypel 19.03.19, 14:40
    młody jestes.
    jeszcze w latach 70tych za pisanie lewą reką na poczatku podstawówki mozna było zarobić linijką po łapie

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • nazimno 19.03.19, 15:02
    Z tego, co kiedys czytalem, wynika, ze dotyczylo to za komuny glownie chlopakow, czyli przyszlych zolnierzy poborowych.
    Bron nie byla przystosowana dla leworecznych i stad te "wymagania".

Oficjalnie tego nie komunikowano.
  • trypel 19.03.19, 15:12
    kolega z ławki dostawał regularnie
    co najlepsze jego rodzice popierali nauczycielke w tych staraniach
    kolega kompletnie sobie nie radził z pisaniem prawą, koło 3-4 klasy odpuscili zmuszanie i zaakceptowali że jest zboczony
    takie czasy

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • kokosowy15 19.03.19, 17:57
    Podobnie było w innych komunistycznych państwach, takich jak Szwecja, Norwegia.
  • engine8 19.03.19, 17:57
    Mnie moze nie zmuszano ale mocno motywowano aby pisac praw reka. I pisze prawa chociaz pilke kpie lewa noga...
    Ale nasze pismo i pisanie jest wymyslone do pisania prawa. Lewaki pisza ale mecza sie i pisza kulfonami...
    I probklem z mankutami zaczynal sie i konczyl na pisaniu. I nie ma nic przeciwko gejom ktorzy sobie z teog zdaja sprawe ze so bilogocznym wypaczeniem i nartura nie obdarzyla ich zdolnosciami rozrodczymi. Juz nawet sami zaczynaja sie przyznawac do tego ze dzieci dla prawidlowego rozwoju pod wszystkimi wzgledami potrzebuja ojca i matki...
  • nazimno 19.03.19, 14:35
    .
  • duze_a_male_d_duze_m 19.03.19, 14:47
    Ileż to lat musiało minąć.. Liczę na to, że moje preferencje, podpadające aktualnie pod kodeks karny, będą kiedyś też tak ciepło przyjmowane.. Już nie mogę się doczekać. Mniam

--
    .
    -Z TDCI NA ST, a teraz italia z bananami-
  • qqbek 19.03.19, 16:37
    Ja do podstawówki poszedłem już po stanie wojennym i leworęczności już nie tępiono.
    Miałem kumpla z ławki, Maksa, który był leworęczny i bardzo to ułatwiało wzajemne ściąganie od siebie w trakcie prac klasowych. On siedział po lewej, ja po prawej i nawet nie trzeba było za bardzo kombinować, żeby "sprawdzić" swoje odpowiedzi z jego. O ile rzecz jasna nie było podziału na grupy, bo ten sporo jednak komplikował:)

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • engine8 19.03.19, 17:51
    Po co zaczynasz takie dyslusje skoro nie widzisz roznicy powmidzy mankutem a gejem? Chyba ze sam jestes.
  • trypel 19.03.19, 17:56
    roznice widac
    jeden pisze lewą ręką a drugi ma chłopaka a nie dziewczyne

ale nie zastanawia Cie podobne traktowanie jednych i drugich przez otoczenie? kwestia 50 lat

--
  • engine8 19.03.19, 18:00
    Ale zauwaz ze mankuty nie probowaly zmienic tego zeby pisac od prawej do lewej strony? Po prostu dopasowali swoje charaktery i pisanie do istniejacych warunkow i zasad?
  • trypel 19.03.19, 18:18
    tylko robili to inną ręką. Zauważ.

--
  • engine8 19.03.19, 18:51
    No wiec pomimi ze niektorym mogl sie to nie podobac to nikomu dookola to niczego nie zmienialo - sami musieli sie dostosowac i dopasowac i nikt nie oczekiwal ze swiat sie dostosuje do nich?
  • trypel 19.03.19, 19:05
    Ale dlaczego kiedyś byli traktowani jak nienormalni odmieńcy ?

--
  • engine8 19.03.19, 19:42
    Takich ktorych zaliczano do odmiencow bylo masa i kategorie rozne... nie tylko mankuci...
    Teraz ikiedys inaczej sie tlumaczylo te odstapstwa...
    I ja wcale nie zaluje ze mnie nauczono pisac prawa reka - ulatwilo mi to bardzo duzo...

Trzeba jedynie zaakceptowac ze jak sie jest innym od wiekszosci to jest sie przecez "nie normalnym" ale nienormalnosc nie zawsze musi byc czyms tepionym - chyba ze przekracza inne normy?
    Jak sobie pedaly mieszkaja razem to co mnie do tego?
    Jak im pozwol zawierac zwiazki aby mieli np prawo do spadkow czy ubezpieczen - podobnie....
    Biologia nas tak ustawila ze do zrobieni dzieci potrzebne sa dwie plcie i do wychwania podobnie dlatego ze psychika kobiet i mezczyzn jest inna...
    Ale jak mi zmieniaja programy w szkolach, chca bay ich zwiazek byl dokladnie tak samo traktowany jak hetero seksualny to juz niekoniecznie poniewaz zasady i prawa zwiazkow hetero i homo powinny byc inne.

• kokosowy15 19.03.19, 19:57
    Dlatego istnieją domy dziecka z całkowicie kobieca kadra? W trosce o właściwe wychowanie?
  • engine8 19.03.19, 20:00
    Skad ja mam to wiedziec? Moze dlatego ze nie maj chetnych mezczyzn do takiej pracy ?
  • jeepwdyzlu 19.03.19, 19:12
    Mańkut gej.
    To dopiero antychryst ...

--
    YCDSOYA
  • trypel 19.03.19, 19:26
    Kobieta mańkut z ciągotkami homo
    Mam układać stos?
    Czarownicy żyć nie dopuścisz czy jakos tak

--
  • yasiaq 19.03.19, 20:08
    mańkut nie mańkut teraz można nawet na legalu biegi zmieniać lewą ręką nie robiąc wygibasów w prawą stronę. Prawdziwy sekret tkwi w tym, że większość pedofili jest homoseksualna i tutaj czai się prawdziwa dyskryminacja..jest jeszcze wiele wybojów na tej słusznej drodze do walki z dyskryminacją..
  • bwv1080 19.03.19, 20:32
    yasiaq napisał:
    > większość pedofili jest homoseksualna

Brednie.
  • yasiaq 19.03.19, 20:40
    czajkowski np z takich bardziej znanych dziewczynek nie tykał , o poznańskich słowikach pewnie też nie słyszałeś?
  • trypel 19.03.19, 20:46
    I tych dwóch to jest ta większość?
    To to całe lgbt to 3 osoby na świecie???

--
  • bwv1080 19.03.19, 20:47
    yasiaq napisał:
    > czajkowski np z takich bardziej znanych dziewczynek nie tykał , o poznańskich s
    > łowikach pewnie też nie słyszałeś?

Tu nie ma się co epatować medialnymi jednostkowymi przypadkami, lecz trzeba patrzeć na cala statystykę. A ta jest jednoznaczna: najwięcej przypadków molestowania dzieci i nieletnich ma miejsce w ich własnych, po bożemu katolicko-heteroseksualnych rodzinach.
  • yasiaq 19.03.19, 21:02
    Pełna racja .Jedyna rada żeby pzostać nietykalnym w dzisiejszych czasach przy tego typu skłonnościach to przejście na islam o judaizmie nawet nie wspominając. W tym wypadku nawet podejrzenia byłyby nie na miejscu a o jakichkolwiek oskarżeniach nie może byc mowy.
  • trypel 19.03.19, 21:10
    Tu tez na pewno masz jakiś miarodajny przykład

--
  • yasiaq 19.03.19, 21:20
    Jasne, na przykład Sobczak z Biga Lebovskiego zmienił religię i był już wolny od stereotypu polskiego katolika..proste i genialne bracia Cohen sami tego nie musieli wymyślac..
  • bwv1080 19.03.19, 21:23
    yasiaq napisał:
    > Jasne

Już zupełnie odleciałeś...
  • engine8 19.03.19, 22:21
    Forum samochodowe a duskusja o rowerach....?
  • nazimno 20.03.19, 08:25
    Krasnoludek lubi te "tematy".
    Podswiadomie nie zauwazyl jak czesto je
    tu umieszcza.
  • pan99 20.03.19, 09:02
    bwv1080 napisała:

> yasiaq napisał:
    > > większość pedofili jest homoseksualna
    >
    > Brednie.

To akurat prawda..., ale tylko w przypadku pedofilii kościelnej.
    W przypadku księży katolickich skazanych za pedofilie ponad połowa spraw dotyczyło molestowania chłopców.
    No ale to akurat nie dziwi biorąc pod uwagę, że wśród księży jest znacznie większy odsetek pedałów niż w jakiekolwiek innej grupie zawodowej.
  • jestklawo 20.03.19, 09:31
    la(cran)mer napisał:

> Brednie. ...

... wiem, bo to temat wprost dla mnie. Jestem ucieszony, że ktos pomyślał i napisał coś w kategorii, w której jestem prawdziwym ekspertem. Znam sie na tym jak mało kto. Polecam sie na przyszlość
  • szymi_mispanda 20.03.19, 07:24
    Ja pierdole ale ty wymyslasz.

Gatunek homo sapiens naturalnie ma dwie plcie. Rozmnazanie nastepuje pomiedzy parami osobnikow odmiennej plci.

To jest norma u naczelnych w tym homo sapiens.

Pedauy sa dewiacja od normy biologicznej.

A mankuci? To sa roznice na poziomie jeden ma zdolnosci matematyczne a drugi artystyczne, jeden jest brudasem I sie nie myje a drugi czysciochem I bierze prysznic 5 razy dziennie.

Dwie plcie I orientacja seksualna to sa pryncypia gatunku a nie jakies tam roznice typu gruby-chudy - niski-wysoki.
  • galtomone 20.03.19, 08:15
    szymi_mispanda napisał(a):

> Ja pierdole ale ty wymyslasz.
    >
    > Gatunek homo sapiens naturalnie ma dwie plcie. Rozmnazanie nastepuje pomiedzy p
    > arami osobnikow odmiennej plci.

No... ktos twierdzi inaczej, czy może, ze nie zawsze płec bilogiczna pokrywa sie z płcia mózgu?
    Twierdzisz, ze natura jest zawsze bezbłędna i sie nigdy nie myli w tym co tworzy?

> Pedauy sa dewiacja od normy biologicznej.

Napisałbym Ci n-ty raz, że zachowania homoseksualne osobników sa w naturze obecne od zawsze, ze sa powszechne, itd... tylko po co, skoro pisalismy Ci to wraz z przykładami wielokrotnie i nie dotarło.

> A mankuci? To sa roznice na poziomie jeden ma zdolnosci matematyczne a drugi ar
    > tystyczne, jeden jest brudasem I sie nie myje a drugi czysciochem I bierze prys
    > znic 5 razy dziennie.

Ok, i tak jak nikt nie chce SPECJALNYCH praw dla mańkutów, tak nikt nie wymaga SPECJALNCYH praw dla gejów.

Skoro nie widzisz analogii w tym jak kiedys przesladowano mankutów (i nie tylko takie straszne innosci!!!) a dziś podobnie traktuje sie gejów - to coż ja poradze.

W kazdym razie nie sadze bys sie oburzal, ze ktos smie publicznie pisac lewą ręką. Chocaz kto Cie tam wie...

> Dwie plcie I orientacja seksualna to sa pryncypia gatunku a nie jakies tam rozn
    > ice typu gruby-chudy - niski-wysoki.

No, moze i sa.
    Tyle, ze skoro jako cywilizacja mamy gatunek generalnie w dupie, to marny to argument.
    Martwisz sie ze co.. przez gejów Homo Sapiens znikinie?

Uspokajam, ze ww. orientacje seksualne towarzysza ludzkosci od zawsze. A my ciagle tu jestesmy!!!!
    Ale mozemy jako gatunek nie przetwrac zmian klimatycznych... wiec jak sie martiwsz, to swoja energie raczej skieruj w tym kierunku. Gatunek bedzie mial z tego wieksza korzysc, niz z pisania ze gej to zboczeniec.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
  • nazimno 20.03.19, 08:27
    Moze lepiej przeniesiesz sie na forum rower, co,
    krasnalku?
  • szymi_mispanda 20.03.19, 12:51
    zwierzeta tez choruja na rozne choroby rowniez homoseksualizm. jak ludzie.
  • galtomone 20.03.19, 13:23
    Znaczy, skonczyly sie argumenty.

BTW bzdurnosci Twojego argumentu: leworecznosc tez kiedys byla zaliczana do chorób.

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • nazimno 20.03.19, 13:35
    I daje sie podpuszczac jak przedszkolak.

Czy nie lepiej bedzie na forum dla napedu rowerow?
  • engine8 20.03.19, 17:16
    Ja, P.... wyglada ze w Polsce wiecej pedalow niz kierowcow...
    Bo na tematy auto uczeszczalnosc i znajomosc tematu mala a jak wrzucil temat pedalski to sie dyskutanci zlecieli jak sepy i dyskutuja jakby nie bylo innych tematow..
  • szymi_mispanda 20.03.19, 21:23
    Bo my wszyscy jestesmy homo! Oprocz Galtoma.

Ale twoje dupsko jest nasz Galtom! My cie jeszcze wyruchamy!
  • qqbek 20.03.19, 22:05
    Na wspominki z wczasów na koszt państwa się koledze zebrało?

--
    Jestem Lubelakiem, to podobno nieuleczalne. Może dlatego, że nikt się z tego leczyć nie chce.
  • galtomone 21.03.19, 15:16
    szymi_mispanda napisał(a):

> Bo my wszyscy jestesmy homo! Oprocz Galtoma.
    >
    > Ale twoje dupsko jest nasz Galtom! My cie jeszcze wyruchamy!

My? Nie sadze bys znalazl tu wielu wiecej chetnych. Mów raczej za siebie. I nie jestem zdziwiony...

--
    Pozdrawiam,
    galtom

• carnivore69 20.03.19, 13:47
    Galtom, abstrahując od tematu "dyskusji", pragnę zwrócić uwagę, że mieszasz dwie rzeczy:

1) czy zjawisko X należy w jakiś sposób piętnować,
    2) czy zjawisko X jest odstępstwem od normy.

Niezależnie od X, (1) nie jest generalnie równoważne (2), ani z niego nie wynika.

Pzdr.
  • galtomone 20.03.19, 15:17
    Zapomniałeś tylko o drobnym fakcie, ze norma to rzecz umowna a nie aksjomat.

Bywało tak - z czym zapewne dziś się nie zgodzisz - że z normę uważano:
    - bialy kolor skóry
    - fakt, że tylko mężczyzna ma określoną prawa
    - że pisze się prawą ręką
    - że ziemia jest płaska
    - że słońce krąży wokół ziemi
    - że Żyd to nie człowiek albo nie ten sam gatunek
    - itd... itd.. itd..

Norm, które dziś nie uznajemy za normy choc w czasach gdy obowiązywały nikomu sie nie sniło, że może być inaczej jest jakby sporo.
    Skoro zachowania homoseksualne w naturze występują i wcale nie są jakimś ewenementem - szczególnie dla ssaków, to fakt, że "my" tego nie uznajemy za nie tyle normę/standard a coś normalnego/naturalnego wynika jedynie z uwarunkowań społecznych.

Nikt przecież nie twierdzi, że to norma w sensie - więcej jest osobników homoseksualnych niż heteroseksualnych. Ale skoro są i występują, to są częścią normy dla danego gatunku.

Tak jak leworęczni, rudzi, biali, itd...

I zapewne zgodzisz się też, że bez względu na to jak bardzo ktos "promował" by Ci dane zachowania seksualne to coś albo będzie na ciebie działać, albo nie. Bo chyba nie wierzysz w to, że można sie nauczyc byc gejem i miec przyjemnośc z takich kontaktów jesli sie jest hetero?
    Skoro tak - i działa to w obie strony - to jak można mówić o jakimś ryzyku czy promocji?
    Gdy wystarczy odrobina dobrej woli i ematii by zrozumiec, że chodzi tylko o takie samo traktowanie i brak ostracyzmu.
    Jesli zgodzisz sie z tym, że uwazanie kogos za gorszego bo jest czarny czy biały, niski czy wysoki, itp... I że to za mało by kogos gdzies nie wpuscic, czy opluc na ulicy, to podobnie powinno byc w zakresie dóch facetów czy kobiet na ulicy. Fakt, że się trzymają za ręce nie powinien nikogo prowokowac do ataku (w dowolnej formie).

A analogia z leworęcznością jest bardzo dobra.
    Bo za takich leworęcznych kiedys uważano. Z sensem? Chyba obaj się zgodzimy, że nie.

www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/185689,Lepsze-czasy-dla-leworecznych

"Szczęśliwie minęły czasy, gdy leworęczność uważana była za przejaw patologii, wymagającej skorygowania czy niewygodnej odmienności o podejrzanych konotacjach. Dziś leworęczni nie muszą obawiać się prześladowań zaś ich preferencja nie jest już piętnem ani pretekstem do społecznego wykluczenia." - zamiast leworęczni wystarczy wstawić homoseksualni

Dla tych co nie widzą analogii: demotywatory.pl/4686896/Bycie-leworecznym-w-sredniowieczu

www.poradnia.pl/leworeczny-geniusz-czy-demon.html

Dziś się smiejemy z tego, że mozna było tak myślec... A "pedałów" sie boimy...

misyjne.pl/leworeczni-wiec-gorsi/

"Swoją leworęczność odziedziczyłam." - hmmm.... skad się brali i biorą geje przez te tysiące lat... wśród ludzi, w naturze zwierząt....? Moze fakt, że mimo tego iz się nie rozmnarzają byli, są i beda cześcia populacji róznych gatunków to najlepszy dowód, że nie jest to odstepstow od normy?
    Tak jak rude włosy - przecież rudych (czy leworęcznych) jest w populacji mniejszy lub mały % procent. Czy mozna uznac rudośc za chorobe czy nienormalność?

--
    Pozdrawiam,
    galtom

"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
  • carnivore69 20.03.19, 15:40
    O niczym nie zapomniałem. Tracisz energie na argumentowanie przeciwko (2) (a tego - w najlepszym wypadku - nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, bo - zresztą jak sam piszesz - norma może być kwestią umowy), a problem tkwi w (1).

Pzdr.
  • szymi_mispanda 20.03.19, 15:50
    galtomone napisał:

> Zapomniałeś tylko o drobnym fakcie, ze norma to rzecz umowna a nie aksjomat.

Teraz to kwestionujesz logike Arystotelesianska, podstawe I fundament Cywilizacji Lacinskiej dzieki ktorej zyjesz w najbardziej rozwinietej czesci swiata ktora podbila wszystkich innych.

cyt:

Pojęcia i kategorie[edytuj | edytuj kod]
    Podstawowym elementem logiki arystotelesowskiej jest pojęcie, które odpowiada istniejącej w świecie rzeczywistym kategorii (rodzajowi). Pojęcie wprowadza definicja (ὁρισμός horismos) wskazująca nadrzędny rodzaj oraz różnicę gatunkową. Np. w definicji człowieka jako „istoty rozumnej” – „istota” jest nazwą nadrzędnej kategorii, a "rozumna" określa właściwość, która wyróżnia człowieka spośród innych istot.
    Sądy i wnioskowanie[edytuj | edytuj kod]
    Pojęcia są powiązane w zdania, czyli sądy, którym można przypisać prawdziwość lub fałsz. Sąd nie może być zarazem prawdziwy i fałszywy (zasada sprzeczności). Arystoteles przedstawił reguły wnioskowania, jako związku między różnymi sądami a szczególnie teorię sylogizmów – związku dwóch zdań z trzecim.
    Dowodzenie[edytuj | edytuj kod]
    Arystoteles rozgraniczył rozumowania na oparte na wnioskowaniu logicznym z przyjętych założeń rozumowanie dedukcyjne oraz na oparte na obserwowanych danych rozumowanie indukcyjne. Arystoteles sformułował cztery podstawowe zasady poprawnego formułowania i dowodzenia twierdzeń.

pl.wikipedia.org/wiki/Arystoteles
    Moze uwazasz ze metoo, Szczuka, Feministki i Rabiej zredefiniuja LOGIKE NASZEJ CYWILIZACJI.

W skrocie:

- kto jest albo ladny albo brzydki
    - cos jest dobre albo zle
    - cos jest norma albo dewiacja

Nie ma RELATYWIZACJI! Precz z relatywizacja!

relatywizacja «traktowanie czegoś, np. jakichś ocen, opinii lub wartości, jako rzeczy względnej, zależnej od innej»

sjp.pwn.pl/sjp/relatywizacja;2573846.html.
    Przyklad jesli piszesz ze "nie ma bezwzglednej prawdy albo normy" - to wlasnie TO twoje twierdzenie moze byc falszywe lub prawdziwa zgodnie z pojeciem relatywizacji.

Jesli przyjac taka pseudo logike to wogle mozna nic nie mowic bo wszystko moze byc prawda lub nieprawda w zaleznosci jak kto sie komu podoba.
  • samspade 21.03.19, 08:28
    A pisałeś o logice. Właściwie chciałeś pisać ale ci nie wyszło.
  • toreon 21.03.19, 08:55
    >>>Właściwie chciałeś pisać ale ci nie wyszło<<<

Ooo, podoba mi się ten kontrargument.
    Jak to tam się mawia w internetach? Zaorał, zamiótł?
    Po co się produkować, wysilać "system 2" w mózgu jak można tak.
    Nie dziękuj za miłe słowa.
  • samspade 21.03.19, 11:30
    To nie kontrargument ale opinia.
  • szymi_mispanda 21.03.19, 11:40
    ale co konkretnie nie wyszlo bo moze to ty nie zrozumiales?
  • samspade 21.03.19, 12:53
    Otóż jest relatywizacja. Była jest i będzie.Była również za czasów Arystotelesa. Wiele rzeczy jest oceniane względnie w odniesieniu do innych czynników.
    W przypadku homoseksualizmu można dyskutować. Jako fakt można stwierdzić że jest. A reszta? Skoro występuje od zawsze, nie jest wyborem jest naturalny. Czy jest dewiacją? To ocena.
    W wielu przypadkach można tak dyskutować. Natura sobie a normy ustalane przez ludzi sobie.
  • bimota 20.03.19, 17:12
    Widze, ze konkretna faze dostales...

Ogolnie - przestan pieprzyc i robic podchody, bo wiadomo, ze tym zboczencom chodzi o to, by adopotowac dzieci i je potem gwalcic.

I dlatego jest zakaz "handlu dziecmi". Mafia chce ich uzywac do swoich celow... Jak mafia sprzedaje, to to juz sie nie nazywa handel, tylko oddanie do adopcji.

--
    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
  • galtomone 21.03.19, 15:13
    bimota napisał:

> bo wiadomo, ze tym zboczencom cho
    > dzi o to, by adopotowac dzieci i je potem gwalcic.

Absolutnie WOW!

--
    Pozdrawiam,
    galtom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.